Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri




 

Rüyada Buğday Görmek

Rüyada buğday görmek, zorluk, zahmet ve üstün bir gayretle kazanılan şerefli bir zenginliğe işaret eder. Rüyada buğday satın almak, rüya sahibinin bolluk içerisinde yaşayacağı bir servete sahip olacağına işarettir. Rüyada buğday ektiğini görmek, o kişinin iyi, güzel, hayırlı ve insanların yararına işler yapacağı ve karşılığını aynı güzellikte göreceği anlamına yorumlanır. Rüyada buğday ektiğini ve fakat arpa bittiğini görmek, insanların olduğu gibi görünmesi ya da göründüğü olması gerektiği erdemine işaret eder. Rüyada yeşil buğday başakları görmek, rüya sahibinin hayatının her safhasında iş ve uğraşlarının istediği şekilde gelişeceği; ayrıca ucuzluk ve bolluk yaşanacağı anlamındadır. Cafer-i Sâdık hazretleri rüyada buğday yemeye üç anlam yüklemiştir: Memurluktan azledilmek, memurun aleyhine bir iş yapılacağı, gurbet. Rüyada yatak üzerinde buğday görmek, rüya sahibinin eşinin hamileliğine işarettir. Rüyada kuru veya pişmiş buğday yediğini görmek, hiç de hoşa gitmeyecek bir şeyle karşılaşmaya işarettir. Bir kimsenin rüyada ve bir yerde mevsimsiz buğday biçtiğini görmesi, o kişinin mevkisini kaybedeceğine, çevresindekilerin dedikodularına maruz kalarak mutsuz olacağına işarettir. *İmam Cafer Sadık (a.s) hazretleri rüyada buğday görmenin üç anlamı olduğunu vurgulamıştır: Azil (işini kaybetmek), tasarruf, gurbet Rüyada bir kişinin karnının tıka basa kuru buğdayla dolduğunu görmesi; ömrünün kısa olacağına yorumlanır. Rüyada buğday başağı yemek; o kişinin yokluk çekeceği anlamında yorumlanır.

Buğday rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

4
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

serkan ay

Bir kamyon buğdayı götürüp bir yere boşaltıyordum. Kamyonu ben kullanıyordum.

29.09.2013 11:42:05

H.Mustafa

Rüyada başkasına ait ambar dolusu buğday gördüm ve rahmetli olan kişinin o yıl çok buğday kaldırdığını gördüm. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Hoşça kalın...

24.02.2014 10:47:48

Ezher

Rüyamda bir yerde bir sürü buğday tanesi vardı. Bir sürü güvercin de onların üzerine yuva yapmıştı ama buğdaylarımı sel alıyordu ve kapkara bir denize götürüyordu. Erkek kardeşim bana yardım ediyor ve üzülmememi söylüyordu. Sonra ben o güvercinlere 33 tane buğday tanesi veriyordum. Onlar da uçuyorlardı ve bir yerde Allah’ın isimlerinden biri yazıyordu ama Fettah mı yoksa Kahhar mı okuyamıyordum. Bunu, eşikten geçerken 33 defa söylemem gerekiyordu. Yorumlar mısınız? Yakın zamanda bir sınava gireceğim de.

28.02.2014 15:51:01


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim