ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Cebrail (a.s.) Görmek

Cebrail, meleklerin sultanı ve Peygamberlere vahiy getiren bir melektir. Bu sebeple rüyada onu görmek, şeref ve izzete, kuvvet ve müjdeye delalet eder. Yine bir kimsenin Hazret-i Cibril?i şen olarak kendisine müjde verir ve nasihat eder bir halde görmesi, şeref, izzet ve kuvvete işarettir. Bu rüyayı gören kimse, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa korkularında emin olurlar, üzüntülü ise keder ve gamdan kurulurlar. Rüyada Cebrail (a.s) i görmek, şehitlik ile de tabir edilir. Bir kimsenin Cebrail (a.s) den yiyecek bir şey aldığını görmesi, o kişinin cennet ehlinden biri olacağına alamettir. Rüyada Cebrail (a.s) ?i görmek, rüya sahibinin ne kadar uzun ömürlü olursa olsun, kişinin sonunda şehit olarak öleceğine delalet eder.

Cebrail (a.s.) rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

4
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Metin K.

Azrail as. ve Cebrail as. ‘in beraber yanıma geldiklerini gördüm. Benim canımı alacaklarını söylediler ve benim elimde bir flüt var ve çocukluğuma dönmüşüm. Öğretmenime flütü ve yazılı kağıtlarını götürmem için bana yardım edip okula ışınlandılar ve sonra beni bizim köye götürdüler. En son biri ile tanıştım orda da akrabaların yanında baya güzel meyveler yiyordum. Bu ne anlama geliyor?

31.12.2014 09:19:18

Adem S.

Rüyada ortalık çok aydınlıktı sanki gerçek yaşıyordum. Ya babam ya babaannemdi ikisi bir işle uğraşıyordu ne olduğunu bilmediğim yerde. Bir şey vardı gülerek bırakıp geri çekildi. Şaşırdım, buna karşılık bana işi bıraktık çünkü “Cebrail aleyhisselam yapacak bu işi“ dediler. Ben de “Hani nerde?” dedim. “Sen göremezsin ki” dediler ama bir anda ben ellerini görüp “Aha ben de görüyorum” dedim. Tabirini yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

29.01.2015 00:36:26


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook