ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Cehennem Görmek

Rüyada cehennemin görülmesi büyük günahlar işleneceği ile tabir olunur. Rüyada cehenneme girdiğini görmek, dünya hayatında fakr ve zarurete, gam ve kedere, ahirette de azaba işarettir. Rüyada cehennem görmek, şu şekillerde tabir olunur: a) Fısk ve küfür, b) Sıkıntı ve keder, c) Şer ve fesat, d) Kıtlık ve sefalet Rüyada cehennem görmek, mal ve şerefin zevaline, zengin iken fakir olmaya, refahdan çıkıp şiddet ve zarurete girmeye, sıkıntı ve zindana düşmeye, dünyada zarar ve hüsrana, zillet ve hakarete ve son nefeste imansız şekle gitmeye delalet eder. Rüyada cehennem bekçisi olan Malik isimli meleği görmek, yüce ve Kerim olan Allah?ın ve onun Resûlü?nün ve müminlerin muhabbetine, izzete, nifaktan uzaklaşmaya, günahlardan kurtulmaya ve dinde gayret göstermeye delalet eder. Rüya esnasında cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse, fuhuş yapar, kötü ve yaramaz şekilde konuşur. Tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse fasık, azgın, Rabbine isyan edici ve dünya nimetleriyle ferahlanıcıdır. Rüyada cehennemden kurtulduğunu görmek, günahlardan tövbe etmeye; cehennemde oturup yemek yemek ve şarabından içmek günahta ısrar etmeye delalet eder. Rüyada yüzü siyah, gözleri gömgök olarak görmek ve cehennemde bulunmak, Allanın düşmanları ile dost olmaya delalet eder.

Cehennem rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

33
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

belinay

Rüyamda cehenneme girmeden önce birisi bir odadan içeriyi gösteriyor. Yanımda oğlum da var kapının önünde o duruyor. Oğlum daha yalnız 3 yaşında şu an oğlumu odaya çağırıyorum bak içeri çok sıcak diyorum sonra çıkmak için kapıya baktım kapı kapalı içeri girmiyoruz ama içeriyi gördüm. Çıkmak için baktığımda kapı kapalıydı sonra telefon çaldı uyandım ama korkuyorum rüyanın anlamı nedir? Mail gönderirseniz sevinirim.

 

08.07.2013 07:14:49

Rıfat

Rüyamda bir kız var sana ceza vereceğim diyor bende ne tür bir ceza diyorum. 10 saniyeliğine cehenneme gideceksin diyor ve birden düşüyorum ateşten bir şey elimi tutuyor. Ben de o beni içeri çekmeye çalışıyor. Ben de kurtulmak istiyorum. Arada da saniyeyi sayıyorum tam çekerken 10 saniye geçiyor ve uyanıyorum bunun anlamı nedir? Cevabinizi bekliyorum...

15.07.2013 16:48:38

dogukan N.

Karanlık hapis hücresi gibi bir yerde demir kapıdan dışarı bakıyordum. Ama baktığım yeri değil kendimi görüyordum. kapıdan parmaklıklardan baktığımı izliyordum biraz yüksek bir yerden. Yani kendi bedenimin o küçük pencereden baktığını görüyordum. Küt küt diye ses geliyordu 3-5 saniye aralıklarla. bunun anlamı nedir ?

17.07.2013 00:27:05

Tuğba

Siyah tenli bir çocuk benim gözlerinin içine bakmamı istiyor ve bakıyorum. Orada cehennemi görüyorum, insanlar da vardı ama tanıdığım yoktu. Uyandım, ezan okunuyordu. Sabah namazı kıldım, yattım. İnşallah namaz kılmak içindir, gördüğüm rüya. Zaten ortalık karışık.

25.08.2013 18:26:05

Caner

Selam dün gece rüyamda şeytanın tekerlekli sandalyede oturduğunu ve cehennem kapısına gittiğini gördüm. Kapıda bir adam vardı, bekçiydi. Adam iblisi içeri saldı ve iblis sandalyesinden ateşe atıldı. Yani rüyamda iblisin sonu gelmişti. Ne anlama geldiğini bilmek istiyorum. Lütfen mümkün olduğu kadar çabuk cevap verir misiniz? Teşekkürler.

13.09.2013 08:22:45

Mdg

Rüyamda cehennem azabı çeken insanları gördüm. Akan lavların içerisinde kor olmuşlar ve lavdan dışarıda sadece kafaları var. Alevler göklere yükseliyor, vücutları lavın içinde kafaları alev alev yanıyor. Orası gösterildikten sonra cennete alınıyorum. Anlatılmayacak güzellikler var orada. Ailemi soruyorum. Bu dünyada hissiyatın ve yakınlığın olmayacağını söylüyorlar.

22.12.2013 17:00:20

Ramazan

Rüyamda arkadaşlarla beraber yolculuğa çıkmıştık. Azrail gelip ruhumuzu teker, teker aldı. Daha sonra diğer dünyada cehenneme gönderildim. Fakat sadece onları izlemek için ve sonra oradan ayrıldım.

28.01.2014 00:35:51

Aslı

Rüyamda cehenneme girmişim ama tepelik bir yer ve hiçbir zarar yok o an. Ve ben meşale gibi bir şeyle Allahu Teala’nın adını yazdım. Önce korktum sonra büyük bir aşk ile doldum Allaha karşı ve cehennemde olduğumu unuttum.

31.03.2014 13:18:29

Güldane

Rüyamda cehenneme yukarıdan bakıyordum, bir oda dolusu erkek vardı içlerinde eşim de dahil. Kısa bir iple eşimi çekip kurtardım ve ona “Bir daha oraya gitmek ister misin?” diye sordum. O da “Hayır çok sıcak” dedi. Bir cevap verirseniz sevinirim.

16.06.2014 15:17:38

Alptekin

Köprünün üzerinden cehennemin alevlerini görüyorum.

02.10.2014 08:03:14

Mehmet

Rüyamda uzun bir koridorda idim. Sağ tarafımda cehennem kapısı ve yakılı ateş içerde beni parmakla çağıran biri. İçeriye girdim her tarafta çığlık sesi ve ağzıma bir ıslak bez atarak boğuyorlardı ve ben aniden uyandım. Rüyamın anlamını öğrenebilir miyim?

25.10.2014 00:04:20

Hasan

Rüyam çok değişik: Birkaç kişiyi dövüyorum eve gelince kardeşimin sırtında bir yazı çıkıyor “F:30 Aralık cehennem” diye. Sonra uyandığımda 30 Aralığa baktım salı gününe denk geliyor. Bugün de salı ama benim doğduğum tarih 30 Aralık.

11.11.2014 13:21:57

Özden A.

Rüyamda babamın cehenneme doğru gittiğini duydum. Babam toz bulutu şeklinde ortadan kayboldu, birde yanında bebek de var ama bebek tanıdık değil.

15.12.2014 11:35:54

İbrahim

Rüyamda ölüp annemle cehenneme gittiğimi gördüm ve o kadar içten ağladım, üzüldüm ki, dünyada fakir bir hayat hep çalış çabalayıp burayı mı hak ettim diye ağladım rüyamda. Rüyayı göreli 1 ay oldu ama hala aklımda, hiç aklımdan çıkmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

11.02.2015 02:29:49

Ahmet

Rüyamda küçük bir delikten baktığımda çok uzakta bir şey görünüyordu, dürbünden baktığımda ateşin şelale gibi aktığını gördüm... Lütfen cevap yazar mısın?

26.03.2015 10:09:12

RAMAZAN Y.

Öncelikle hayırdır inşallah demek en hayırlısıymış. Hayırdır inşallah, rüyada cehenneme girmek üzereyim, altın kaynatılır gibi sapsarı bir ateş görüyorum. Sonra ağlıyorum ama ateşten korktuğumdan değil, günah işlediğimden. Ama günahı bilmiyorum, ne günah işlediğimi. Sadece rabbime karşı mahcup olduğumu düşünüp ağlıyorum. Sonra ateş diye, kendimi bir koltukta ayakta durur şekilde görüyorum. Yorumlarsanız.

30.03.2015 14:11:57

Mehmet Ali

Öncelikle iyi günler dilerim. Ben rüyamda tanımadığım bir kişi tarafından silahla başımdan vuruluyorum ama fazla acı çekmemek için sol elimi başıma koyup korumaya çalışıyorum derken, sol elim morarıyor ve ölüyorum. Öleceğimi bildiğim içinde birkaç kez Kelimeyi Şehadet getiriyorum. Kendime geldiğimde büyük, geniş ve karanlık bir odada yüzüstü yatarken kendimi buluyorum. Yanımda bir adet soğan ve bir iki parça yiyecek bir şey var. Biraz zaman geçtikten sonra ise bu odada biri bana sesleniyor korkudan ve karanlıktan onu göremiyorum bana, “Kelimeyi Şehadet getir getir. Çünkü sen öldün” diyor. Buranın Cehenneme ait bir yer olduğunu fark edip korku ve hayal kırıklığına kapılıyorum. Aklımdan geriye dönsem de gerçekten insanları Cehennem için uyarsam diyorum. İleride bir kapıda, uzaklarda alevleri görüyorum oradan biri bana gelip madeni bir para veriyor, parada 69 yazıyor. “Bunla burada benim için 1 ay geçimlik. Bu senin burada ki sana layık görülen para, harçlığın” gibi şeylerden bahsediyor. Ben de ümitle Cennete kavuşabilir miyim, ne zaman buradan çıkarım diye uyanıyorum. Bu rüya mı yorumlayıp bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler, iyi günler. 04.05.2015.

04.05.2015 10:19:18

Sengul

Rüyamda eski pis bir banyodayım küçük bir yer, yeni tutacağımız evin banyosuymuş. Birde bakıyorum oğlum için küçük bir tuvalet var içeride, seviniyorum tuvalete yakından bakınca içinde cehennem yazıyor ve çok şaşırdım. Uyandım oğlumun elini bir adam tutmuş, arkası dönük gördüm.

04.07.2015 11:59:21

Bora

Rüyamda cehenneme gönderme kararı alınıyorlardı. Hatta 3-4 günahları giriyorum oraya tek eksik 3-4 tane sevap ve cehenneme götüreceklerken orda biri vardı. Daha sonra "Allah’ım lütfen beni gönderme cehenneme" diye çok yalvardım sonra da uyandım bilen varsa ne anlama geldiğini lütfen ulaşın.

26.08.2015 14:10:43

Meral

Rüyamda bir odadayım odanın içerisi cehennem kırmızı yandı ve içeri girdim kardeşimi de orada gördüm diz çöküp dua ettim Allah’ım ben razıyım ama sen kardeşimi cennetine kabul et diyordum. Rüyamın anlamı nedir çok merak ediyorum?

12.09.2015 10:58:41

Ebru

Rüyamda ölen anneannemle konuşuyorum mezarından çıkmış yaşıyor yoğrula biber yemek istiyor. Sonra halamla yasamasına rağmen ölü görüyorum. Cennetin ucra kösesinde oluyor. Tövbeyi anlatıyor. İki duayı oku diyor gidilir cennete diyor anlatıyor nasıl gittiğini sonra cehennemin nasıl olduğunu anlatıyor kırmızı yer gök yandığımızı. Sevaplarımızın kalın kıyafet yapıp koruduğunu bana ısrarla iki duayı oku dur illaki hacca gitmeye gerek yok gidilir cennete diyor. Sizce manası ne? Etkiledi beni baya.

04.10.2015 11:44:51

Keziban D.

Dedeme tövbe ettiremiyorum dedemin cehenneme gittiğini görüyorum onun için ağlayarak uyandım.

15.10.2015 23:40:43

Mehmet E.

Cennetin kapısın görmek nedir?

21.12.2015 13:14:29

Kübra

Rüyamda cehennemin içinde bir ev vardı o evin içinde ben oturuyordum. Cehennem ateşi evi kaplıyordu. Bende örümcek gibi evin tavanına çıkmış cehennem ateşinden kurtulmaya çalışıyorum. Sonra kuzenimin sesi diyor ki: "günahın ne kadar kötüyse cehennem ateşi daha hızlı yükselecek. Sonra diyor ki günahın az ise, kardeşlerini unutman için zamanın olur" dedi. Sonra hayatımdan bazı anıları gördüm ve sakince yanmayı bekledim. Bunun anlamı nedir?

10.04.2016 11:23:15

Serkan

Rüyamda ahiret ortamı ve bana hesap defteri verildi dediler sonra sen kesinlikle cehenneme gideceksin cennete gitmeyeceksin. Bu konu nedir bilgilendirir misiniz?

08.02.2017 10:05:14

Ruhat

Hocam tam cehenneme düşecekken babam ve çevredeki çocuklar tutup beni çıkarıyor ve ayrıca babamda bebek bezi giymişti hocam.Size zahmet bu rüyayı yorumlar mısınız?

02.05.2017 16:47:27


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook