ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada bir cenaze üzerine namaz kıldığını görmek, Allah için bir grup insanla kardeşlik etmeye işarettir. Bir kimse rüyada tabutu ve cenazeyi yüklendiğini görürse, devlet ve saltanat sahibi bir zata tabi olur ve ondan mal ve servet elde eder. Rüyada bizzat kendisinin cenaze ve tabut üzerinde olduğunu görmek, o kişi için çok mala delalet eder. Rüyada bir cenazenin arkasından gittiğini görmek, dinde bozukluğa işarettir. Rüyada kaldırılıp bir tabut üzerine konulduğunu ve birtakım insanların kendisini omuzladığını görmek, yücelik ve saltanata delalet eder ve rüya sahibi lider konumuna geçer. Rüyada vali, tüccar, reis veya sanatkarın kendisi tabut üzerinde olduğu halde, yeryüzünde gezer görmeleri gemiye binmelerine alamettir. Bir kimsenin rüyada herhangi bir cenazenin havada gittiğini görmesi, bir reis veya bir alimin ölmesinden dolayı müşkilata uğrayacağına delalet eder. Bazen de bu rüya, kıymetli ve meziyet sahibi bir zatın gurbette veya harpte vefat edeceğine işarettir. Yine bir sokakta cenaze görülmesi, o sokaktaki dükkanlarda bulunan malların satılmasına delalet eder. Rüyada birçok cenazenin bir yere konulduğunu görmek, o yer halkının günahlarla çok meşgul olmalarına işarettir. Kişinin rüyasında kendisinin bir cenazeyi yüklendiğini görmesi, haram mal ile tabir olunur. Bekar bir kadının rüyada kendisini ölmüş görmesi, yakında evleneceğine delalet eder. Bu rüyayı evli kadının görmesi, dininde noksanlığa işarettir. Rüyada cenaze görmenin üç ayrı tabiri vardır: 1- Büyüklük, 2- Yöneticilik, 3- İzzet, makam ve yücelik. Bir grubun cenaze taşıdığını görmek; cenaze sahibinin o gruba lider olacağına, ancak çevresindekilere zulmedeceğine, Öldüğünüzü ve tabutta götürüldüğünüzü görmek; saygınlık elde edeceğinize, ancak inancınızın bozuk olduğuna veya cenazenizi taşıyan kimselere hükmedeceğinize, Cenaze taşıdığınızı görmek; söz sahibi birinin hizmetinde çalışacağınıza, ondan iyilik göreceğinize, Bir topluluğun cenaze taşıdığını, onların arkasından gittiğinizi ve onların göğe yükseldiklerini görmek; bulunduğunuz bölgede ileri gelen bir kişinin yolculukta vefat edeceğine delalettir.

Cenaze rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

34
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Cluptr

S.A. Cenaze arabası olarak yorumlarınız nelerdir? Saygılarımla.

26.08.2013 13:34:48

Tarihci

Es selamün aleyküm. Arkadaşım rüyasında benim abdestli olarak öldüğümü cenazemin taşındığını gördüğünü söyledi... Neye dalalet olabilir?

10.09.2013 04:38:17

Ali

Dünyevi ve uhrevi hayatınızda düzelme ve yükselme gibi düşünün. Arkadaşınız da sizin destekçiniz.

10.04.2014 10:36:01

Burcu

Rüyamda erkek arkadaşımın baş ağrısı yüzünden öldüğünü öğrendim ve tabutu cenaze arabasından yavaşça yere düştü ama dik kaldı. Ve benim sesim kısılmış bağırarak ağlıyordum. Anlamı nedir, acaba?

17.09.2013 10:47:24

Bektaş

Camide iki cenaze gördüm. Biri bayan, biri erkek ikisi de yaşlıydı. Bayan çok kokuyordu, dışkıları çıkmıştı. Ne anlama gelir? Kaçıyorum, kokudan kurtulamıyorum.

26.09.2013 14:06:57

Ahmet O.

Fabrikada çalışan bir işçimiz beni (vardiya amiri) ve formen bayan arkadaşımızı fabrikanın köpeklerine yemek verirken, köpekler tarafından parçalanarak öldürülmüş ve cenazelerimiz fabrikanın girişine bırakılmış vaziyette görüyor.

01.10.2013 20:24:27

Çetin B.

Ben evimde iki cenaze olduğunu gördüm. Bunun detaylı bir açıklamasını rica ediyorum.

22.01.2015 10:37:59

Sanga

Çok sade ve az katılımlı bir cenazeydi, iki arkadaşımla yürürken cenaze alayını gördük. İçlerinden tek tanıdık annemdi. Tabutu omuzlamaya gittim. Boyum kısa olduğundan tabutu omzumda değil de elimin üstünde taşıyordum. Bir anda çok az kişi kaldığımızdan, annem de tabutu omuzladı. Mezarlık yokuş yukarıydı ve yol çamurluydu. Tek başımıza cenazeyi götüremeyiz diye bir traktör getirtmeyi düşündük. O esna uyandım.

30.11.2013 21:20:07

Musti

Beyaz bir arabaya biniyoruz. Aracı arkadaşım kullanacakken bir çocuk oturuyor, yanıma. Arkadaşta arka tarafıma oturuyor. Kapıyı kapatacağım anda gaza basıyor ve kapı eğriliyor. Arkadaşım “Sıkma canını, gelen mala gelsin” diyor. Vurarak düzeltiyorum. Biraz ilerde köy yeri, küçük bir bakkal var. Önünde tezgahları. Arkadaş “Bira içelim. Hava sıcak” diyor. O arada kayboluyor, ortalıktan. Arkamı döndüğümde bakkal tezgahından yere mor üzümler düşüyor. Toprağa gidip alıyorum tezgahta kasaya koyacağım anda sahibi geliyor. “Bana yardım et biraz. Sana 100 bin vereyim” diyor. “O para çok. Yardım ederim size” diyorum. “Tamam, 20 bin veririm” dediği anda arkamızdan gelin damat çıkıyor ve onların arkasından kalabalık devam ediyor. Gelin, damat ağlamıyor. Arkasındakilerin ağlaması, düğün de adetleri bu herhalde derken. İnsanların omzundaki tabutu görüyorum. O anda da uyandım. Bu rüyanın yorumu var mı, acaba?

02.12.2013 15:32:39

Sevda

Rüyamda bir düğün ve bakımsız gelin görüyordum. Düğünden dönerken, 4 tane tabut insanların omuzunda ve tabutun arkasında kol kola girmiş, yaşlı adamlar vardı. Cenaze sahipleri olduğunu biliyordum ve çok üzülüp, geçiyordum. Tabir ederseniz sevinirim.

18.01.2014 16:56:04

/Gizem.

İyi günler. Rüyamda ölmüş dedemi gördüm. Mezarına su dökmeye giderken, kendisini mezardan çıkarıyorum ve kefenini, tabutunu hemen arkama koyuyorum. Dedem diriliyor ve ben sanki uykudan yeni uyanmış gibi dedeme sesleniyorum. “Dedee” diyorum ve kalkıyor. Daha sonra dedem kalkıyor ve gülüyor, aramızda konuşmalar geçiyor ama duymuyorum. Daha sonra dedemi tekrar mezara koymak isterken, kefen ve tabut kayboluyor. Dedemi eve getiriyorum. Hemen bir bez parçası buluyorum. gri renkli ama dedeme göre biçilmiş. Dedeme diyorum “Dede gel. Sana bunu giydirelim” Dedem yine gülüyor. “Tamam, kızım” diyor. Ve ben onu öpememiştim ölmeden önce. Dede diyorum “Dur da bir öpeyim içimde kalmıştı” diyorum. Sımsıcak oluyor böyle. Daha sonra o gri bez parçası dedemin ayak parmaklarını kapatmıyor, ben de ayak bileklerine bağlıyorum, bezi. Daha sonra arıyorum arıyorum tabut bulamıyorum. Sözde mutfak mermerimiz dedemin yatacağı kadar büyükmüş. Dedeme diyorum, “Dede sen buraya yat. Ben seni kaldıracağım. O da “tamam kızım” diyor. Üfleye püfleye uykuya dalıyor. Sizce bu rüyanın manası nedir? Lütfen benim açımdan bilinmesi çok önemli.

08.02.2014 11:14:56

Yarım

Ben rüyada babamı gördüm ve kabirden çıkartıp, tekrar yaşadığını gördüm. Çok kalabalık oldu, evde. Onun mumyalanıp saklanmasını, “En fazla 1 ay yaşar sonra yine eskisi gibi ölecek” dediler, bana rüyamda. :( Ve benim babam şehit. Ben araştırıyorum ve bulamıyorum. Ne demek bu, bir açıklar mısınız? :(

10.02.2014 11:49:30

Muslim

Sokakta yürürken kalabalıklar görüyorum. Balkonlarda insanlar var. Birden cenaze namazına duruluyor. Ben de yönümü dönüp namaza başlıyorum.

08.03.2014 13:55:27

Mercan

Selamünaleyküm. Rüyamda dedem ölmüş. Normalde de çoktan vefat etmişti ama yeni ölmüş rüyamda. Evin arka balkonunda cenazesi varmış. Annem diyor ki “Öldüğünden beri dışkı çıkıyor balkondan alıp defnedelim benim gözlerim bozuk gözlüğüm olmadan göremiyorum evde teyzem ve kız kardeşim de var. Diyorum ki anneme “Benim gözlüğüm yok, göremem. Teyzem ve kardeşim taşısın ama kefeni var mı? Yoksa kardeşim taşımasın. Psikolojisi bozulur ölüyü görünce” diyorum. Teyzem taşıyor nihayetinde ama evin içi pisleniyor. Dışkı ve onunla karışık su oluyor. Ben onu temizlerken kardeşim de evin önünü (apartmanın içi daire önü) orayı yıkıyor. “Ayağına terlik giy” diyorum. Ama çok korktum uyanınca. Biraz karışık ama nedir hocam bu?

14.03.2014 11:58:21

Selda Y.

Süper ;-)

20.04.2014 11:01:56

Ferdi

Bir arkadaşım rüyasında benim cenazemi görmüş ve ne anlama geldiğini bilmek istiyorum.

12.06.2014 11:45:13

Ürüya

Es selamünaleyküm değerli arkadaşlar. Ben rüyamda düğünüm olduğu gün 4-5 çocuk öldürülmüş oluyor ve kalabalık bir şekilde kabristanda hepsini gelişi güzel bir mezara atılırken gördüm. Sonra belalar ardı ardına devam ediyor ve bir adam öldürülüyor ama herkes benden şüpheleniyor. Sonra “Ben yapmadım” diyorum, ikna oluyorlar. Acaba rüyam hakkında bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

08.12.2014 07:51:38

Mine

Rüyamda kadınların cenaze taşıdığını gördüm. En önde sağda ben cenazeyi kaldırdım. Biraz taşıdım bıraktım ama diğer yüklenenlerin gücü yetmeyince tekrar koşup cenazeyi taşıdım omzumda mezarlığın içine kadar. Mezarlık çok kalabalıktı sonra mevtanın kefeninin üzerinde gelin duvağı gibi bir tül vardı onu aldım sonra kucaklayıp mevtayı soğuk odaya aldılar. Her yer su içindeydi, orada ellerim yıkadım ve bekledim.

15.01.2015 10:15:06

Yurdagül

Merhaba, rüyamda ölmüş babaannemin cenazesinin mezarından alınarak kemiklerinin evinin içine gömülmesi için bir arkadaşım tarafından getirildi. Ben de korktuğum için bakmadım ama kemikleri beyazdı ve sanki bir ipe dizilmiş evin altına konuyordu, birazını gördüm. Yorum yaparsanız çok sevinirim.

05.03.2015 10:12:47

Uğur A.

Rüyamda kapalı mahzen gibi bir yerde duvara dayanmış, 5-6 kişilik mumyalanmış sanki ceset vardı. Buraya yanımda arkadaşla girdim içeri girdiğimde 3 kez yüksek sesle selam verdim selamımı alıp doğruldular. Daha sonra arkadan yine mumyalanmış gibi bir zat beni kolumdan çekip tuttu. “Sen seçildin” deyip kapıyı kapattılar. Ben burada 2 rekat namaz kılıp dışarı çıktım dışarıda kalabalık vardı. Teyzemin ağladığını gördüm.

03.07.2015 16:24:06

Hülya

Merhaba. Rüyamda şehit cenazesindeydim ne anlama geliyor?

01.10.2015 08:19:00

Kardelen

İçi çarşaf battaniye kefen olan tabut gördüm rüyamda yorumlar mısınız?

22.10.2015 01:02:23


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook