ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Ağaç Görmek

Dünyada insanlar türlü türlü olduğu gibi, ağaçlar da çeşit çeşittir. Bu nedenle görülen ağacın cinsine göre rüyalar da değişik anlamlar taşırlar.

Rüyada meyvesi olmayan, kokulu ağaçları görmek, rüyayı gören kişinin; iyilik sahiplerine, hoşgörülü ve yardımsever insanlara nankörlük yapacağına delalettir. Rüyada portakal, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de koklanan ağaçları görmek, kişinin iç ve dış güzelliğine, ilim ve irfana verdiği öneme işarettir.

Rüyada görülen ağaçlar, kadınlara ve değişik özelliklerdeki çeşitli erkeklere delalet eder. Rüyada bilinmeyen bir ağaç görmek, kişinin endişe ve şiddet dolu günler geçireceğine; agresif davranışlar sergileyeceğine işarettir.

Rüyada üzerlerinde meyveleri olan ağaçları görmek ve onlara uzanamadığını görmek kişinin eline mal geçmeceğine ancak meyveleri ağaçların yapraklarından koparıp toplamak, yine mal ve servete delalet eder.

Rüyasında uzun ve görkemli bir ağacın üstüne çıktığını gören kişi, bilgili ve önemli bir insanla karşılaşıp, onun ilim ve irfanından faydalanır. Bu tarz bir rüya gören kişi bekar ise onun evleneceğine işarettir.

Rüyada görülen ağacın dalları kardeşlere, evlada ve akrabalara işarettir. Bir ağacın dallarının yeşillenip çoğaldığını görmek, o kişinin akraba ve dostlarının çoğalacağına işarettir.

Rüyada bir yere ağaç diktiğini görmek; şerefe, yüksek mertebelere ve büyük kişilerle dostluğa delalet eder. Rüyada diktiği ağaçların büyüdüğüne, serpildiğine tanık olan kişi yetiştirdiği çocuklarından razı olur. Rüyada diktiği ağacın gölgesinde dinlenen insanlar gören kişinin yaptığı bütün maddi manevi yatırımlar güzel bir nihayete kavuşur. 

Ağacın yaprak yaprak açıldığını görmek, uzun ve bereketli bir ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye delalet eder. Rüyada kişinin ağaçların üzerinde yattığını görmesi, o kişinin fazlaca çocuk sahibi olacağı ile tabir olunur.

Genel anlamda rüyada ağaç görmek farkedildiği üzere 4 farklı şekilde tabir olunur: 1) Kişinin maddi açıdan ferahlama yaşayacağına, 2) Berekete, 3) Mutluluğa, 4) Bol ve geniş rızka.

Rüyada hurma ağaçlarının meyvesine yetiştiğini görmek, kişinin birtakım insanlarla kar getirecek işlere imza atacağına işarettir. Rüyada görülen hurma ağacı şu şekilde tabir olunur: 1) Hayırlı bir eş, 2) Güzel bir ev, 3) Geniş bir mülk, 4) Mal ve evlat , 5) Bilgili olmak.

Rüyada elma ağacı görmek, hayra delalet eder. Rüyada şeftali ağacı görmek, zengin, mert, yiğit ve çok mal biriktiren bir adamın varlığına delalet eder. Rüyada üzüm ağacı görmek, şen, tatlı, hoş, izzetli ve hoşgörü sahibi birine işarettir. Rüyada muz ağacı görmek, din ve dünyalık sahibi bir adamın varlığına delalet eder.

Rüyada zeytin ağacı aldığını görmek, hayrın ta kendisidir. Çünkü zeytin mübarek bir ağaçtır. 

Rüyada heybetli bir ağacın gölgesinde dinlendiğini gören kişi emeklerinin hayrını görür ya kendi yaptıklarının sonuçlarının ya da kendinden başka güçlü birinin koruması altında istirahate, inzivaya çekilir, etrafınca da düşünülen odur ki bu huzuru ve refahı haketmiştir.

Rüyada cılız ve gölgesiyle sizi korumadığını düşündüğünüz bir ağacın gölgesinde dinlendiğinizi görüyorsanız bu durum yaptıklarınızdan pişman olduğunuzun veya bazı güzellikleri haketmediğinizi düşündüğünüzü gösterir.

Rüyada bir mekanda, bu evinizin bahçesi olabilir veya tanıdığınız bildiğiniz bir yer, daha önce orda olmadığından emin olduğunuz ağaçlar bittiğini görmek yaşamınıza veya ailenize yeni birilerinin girip orda kökleneceğine delalet eder. Eğer bu ağaçların varlığı sizi huzursuz etmiyorsa bilin ki hayatınıza giren kişiler size şu anda ne şekilde görünürse görünsünler hayır getirecek demektir lakin bu yeni ve tanımadık ağaçlar kalbinizde bir ağırlık yapıyorsa o zaman hayatınıza girecek ve hayatınızda yer edecek bu kişiler sizin huzurunuzu uzun vadeli bozacak demektir.

Ağaç rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

62
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

2002utku

Rüyamda bir ağacın üzerine çıkmışım. Ancak ağaç üzerinde iken sallanıyordu. Fakat ben tek elimle ağacın gövdesine tutunmuş ve düşmüyordum. Yerde de iki tane köpek görüyorum. Köpekler zarar verecekmiş gibi değildi. Hiç bir şekilde korku yok ancak rüyamda ağacın sallanması ilginç geldi. Yorumlarsanız sevinirim....

02.07.2013 18:58:24

burcu

Rüyamda yemyeşil çimlerle kaplı bir bahçedeydim. yemyeşil ağaçlar bir kaç ağaç vardı. Bunlardan birinin yerini beğenmedim ve hiç zorlanmadan tutup yerinden söktüm. Başka bir yere ekmek üzere yere bıraktım. Ağaç söktüğüm halde kökleriyle yeşilliğiyle capcanlı duruyordu yerde. Ağaç  iyidir fakat sökmenin pek hayırlı olduğunu düşünmüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

11.07.2013 15:55:12

ecenur

Rüyamda ağaçtan patlıcan topluyordum. Anlamını çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

12.07.2013 11:55:32

Peony

Rüyamda çok büyük bir ağacın yürüyerek dik ve yüksek bir dağa çıktığını gördüm. Dallarında insanlar vardı.

02.08.2013 04:24:03

Barbaros

Biriyle beraber büyük bir çınar ağacının altında dinleniyoruz ve büyük çimenler var. Ne manaya geliyor bu? Acil cevabına ihtiyacım var!

24.08.2013 00:37:53

Murat K.

Arkadaşım rüyasında beni görmüş. Evlerinin önünde bir ağaç varmış. (Gerçekte böyle bir ağaç yok. ) O ağaca takılmış ve düşmüş, ben de onu kaldırmamışım ve kötü şeyler söylemişim ona. Bu rüyanın anlamı nedir?

28.08.2013 15:51:10

İbrahim K.

Rüyamda akan suyu havuz yaptım ve havuz doldu ama sonra havuzun çevresinde bulunan ağaçlar yandı. Bende çevremdekilerden havuzdan bana su vermelerini söyledim. Plastik su bardaklarıyla havuzdaki suyu bana uzatıyorlardı. Ben de ateşe dökerek söndürdüm. Bunun meali nedir?

10.09.2013 07:54:11

Saadet D.

Rüyamda büyük bir ağacın devrildiğini gördüm, üzerime geliyor diye çok korktum ama üstüme gelmedi. Bu ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim.

23.09.2013 20:01:20

Suna

Rüyamda yeşil dalları bol büyük bir ağaç gördüm ve o ağaçtan ayva topluyordum, aşağıda duran birinin yardımı ile yaprakların arasından topladım, üç adet aldım galiba, orada uyandım. Bana bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim.

21.10.2013 23:37:02

Sema

Yüksek ağaçlar gördüm. Büyük alevler de gördüm.

08.11.2013 10:52:37

Ali

Dut ağacının üzerine sıraya düzülmüş şekilde sırasıyla çıkıyorlar. Sayısızca tavuk, beyaz ev ördeği ve beyaz kaz bunların yavruları da var. En son sayısızca kediler sırasıyla dut ağacının üzerine çıkıyorlar. Ben ise “Deprem mi olacak acaba” diyorum. Elimde kırbaç yavaş bir şekilde vurarak kedileri ağaçtan indiriyorum. Saygılar.

22.11.2013 00:46:00

Talpas

Tanımadığım bir yerdeyim. Tuvaletteyim. Kuburun bulunduğu yerde devasa bir ağaç kökü var. Üzülüyorum, bu kocaman ağacın köküne mi ediyoruz, biz diye söyleniyorum. Aynı zamanda kubura su akıyor. Suya tuvalet yapılıyor. Dışarı çıkıyorum, deniz var. Kubura akan su denizden geliyormuş. Bir manası var mı, bunların? Çok teşekkür ederim.

06.01.2014 23:12:26

Misar

Rahmetli babam rüyamda, köyümüzdeki evimizin bahçesinde meyve ağaçları var. Rüyada daha fazla var. Rahmetli babam bu ağaçlardan bir tanesine çok ulu bir armut ağacına çıkıyor ve silkeliyor. O kadar çok armut dökülüyor ki, ben de bu armutları ve diğer ağaçların altındaki meyveleri toplamaya çalışıyorum. Yalnız rüyalarımda rahmetli annem ve babamla hiç sözlü diyalog yaşayamıyorum, konuşmuyorlar. Rüyamı yorumlayıp mailime gönderirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

28.01.2014 09:42:07

Buklum

Rüyamda büyük bir ağacın devrildiğini gördüm. Kavak ağacı diye hatırlıyorum, üzerime geliyor diye çok korktum. Ama üstüme gelmedi, başka yöne devrildi. Bu ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim.

06.02.2014 09:33:08

Cansss24

Rüyamda bir arkadaşımın evinde oluyorum. Salonda pencere kenarında çeşitli bitkiler ve büyük çam ağacı var, ben bunları suluyorum. Suladığımı fark etmesinler, korkarlar diye bastığım yerden izlerimi kaybetmeye çalışıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

07.02.2014 15:18:28

Ysmn Ufuk

Rüyamda bir sürü nazar boncuğu gördüm. Ağacın dallarına asılıydı ve görünce ürperdim. Çünkü nazar boncuğu tek göz yani şeytan anlamına geldiğini duymuştum. Bu rüya beni baya ürpertti. Rüyayı yorumlayabilirseniz sevinirim...

15.03.2014 11:54:40

Ceren A.

Rüyamda bir bebeğin dışkısını gördüm. Tuvaleti berbat etmişti. Ben de yıkıyordum. Üvey anneannem abdest alıyordu. Ben de “Anneanne bu dışkının içinde abdest alınır mı? diyordum.

14.04.2014 19:31:29

Cicek

Rüyamda bir ağaçtan yeşilbiber topluyordum. Anlamı nedir?

30.05.2014 10:31:14

İBRAHİM Ö.

Vadi ve ben yukarı da tepede güzel evlerin içinden gelerek aşağı inmek istiyorum. Ağaca tutunarak inmem lazım ve bunu yapıyorum. Ağaç kurumaya başlıyor veya kuru. Bunu tutunduğum dalları kırarak inmekteyim. Ölmüş bir akrabam da bana “Şurayı tut, burayı tut” diye yardımcı oluyor. Hayır, olur inşallah. Yorumlarsanız sevinirim. Selam ve saygılar...

05.06.2014 15:28:10

Atilla T.

Rüyada dut ağacı gördüm çok uzun ve çok kalıntı meyvesi zedelenmişti. Zor şirketlerin ama gücüm yetmedi az salladım bütününü, bir kaçta düştü.

20.06.2014 00:18:00

Zaman

Rüyamda dev çınardan siyah kuru çekirdekli bir meyve yiyorum. Yanımda duran bir amcaya soruyorum, “Amca, bu meyve yenilir mi?” Yaşlı amca “Tabi ki yenir Arnavutköy meyvesi” diye söyledi. Ağacın yaprakları yeşil ve boldu.

23.06.2014 03:19:52

Burcuburcu

Rüyamda yarısına kadar kesilmiş ağaç gördüm. Kesik yerden cılız bir su akıyordu. Suyun aktığı yöne yani aşağıya baktığımda ise kocaman nehir olduğunu gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

07.11.2014 09:19:07

Lelezar

İyi günler. Benim ricam bazı yorumların eksik kalması; benim gördüğüm rüyamda ağacın kökünde ev vardı yani ağacın içine girdim eğilerek ama içine girince çok güzel bir ev olduğunu hatta 2 katlı olduğunu fark ediyorum ve bu eve bir cüce ile giriyorum sanki birinden kaçarcasına. Onlara yardım ediyorum. Burada ağaç ev veya kökü ile ilgili bir şey bulamadım. Bana bunu yorumlarsanız sevinirim. Saygılarımla.

10.11.2014 10:42:36

Gülcen

Büyükçe bir ağaç üzerinde yaşlı annem, ağaç biber ağacı nasılsa. Eski ev sahibim bu ağaca aşı yapıyor. Minicik aşı filizini görüyorum...

03.12.2014 11:19:29

Hacer D.

İş yerleri olan bir yerde taksim gibi karşılıklı binalar, akşam saatlerinde ağacın dibine ekmek ufalıyorum. İçimden de “Buraya koyayım kuşlar, hayvanlar yer diyorum. Daha sonra eşim bir binada ben de kızımla diğer binadayız. Eşimin olduğu binayı birisi rehin almış. Kızımla biz de çalışanlarla birlikte girişe iniyoruz. Kızıma yarım ekmek içinde sulu köfteli patates yemeği veriyorum. Binanın içi aydınlık. Hacı alan tanıdık beyi görüyorum. “Merak etme her şey geçti, şahıs yakalandı” diyor. Hacı olan beyi operasyon gereği teyze kılığında görüyorum. O arada eşim de yanıma geliyor. “Ne oldu?” dedim. “Benim tarafımda değildi” dedi, uyandım.

05.12.2014 12:18:19

Fikriye Y.

Rüyamda kalın gövdeli bir ağacın dalının biri kırıldı, aldım kenara koydum tekrar dikerim diye. Yorum yapar mısınız?

04.03.2015 11:44:19

Duygu duygu

Rüyamda işyerimin önünde bir ağaç varmış, bolca dalları var fakat hiç yaprak yok üzerinde. Dalların hepsi beyaz boyalı ve gümüş rengi boyalar da var. Kimse almasın diye toprağın içine asma kilit takmışım. Kilidi açıp akşam olunca dükkanın içine ağacı taşımaya çalışırken gördüm kendimi. Eşim de bana ağacı taşırken yardım ediyordu.

23.03.2015 01:35:08

Figen

Kız kardeşimin yeşil büyük bir ağaca çıktığını ve ağaçtan kabanları (montları) koparıp yere attığını rüyamda görüyorum. Anlamı nedir?

06.05.2015 21:19:57

Hülya

Merhaba, sabaha karşı gördüğüm rüyadan çok etkilenerek uyandım bunu sizinle paylaşmak istedim, umarım iyiye yorumlarsınız. Rüyada yüksek bir yerdeyim ve yanımda bir veya iki ağaç var. Sağımda duran ağaç aniden sanki bana doğru gelerek önümde durdu ve eğildi, ağacın dallarını tuttum. Ve bu rüyada bu ağaç bana güç veriyor hissine kapıldım sanki bana tutun, benden güç al dercesine hissetim. Bu ağaçta çok fazla yaprak yoktu ve cinsini de fazla hatırlayamıyorum. Karşıda alçak bir yerde annem ve teyzem duruyordu, durdukları yer binaların temeli kazınıyor ya onun gibi az derindi. Ben anneme ve teyzeme yanıma gelmelerini istedim ve onlara ağacın benim önümde eğildiğini göstermek istedim. Annem normalde hasta ama rüyamda dimdik ayakta ve o bulunduğu yerden çıkarak bana doğru geldi1”” hem de çok rahat bir şekilde, teyzemde arkasından geliyordu. Bu rüyadan çok etkilendim. Bana tabir ederseniz çok sevinirim.

11.05.2015 11:17:59

Hatice

Rüyada fırtınada ağaç söküldüğünü görmek ne anlama gelir?

18.09.2015 13:25:13

Güllü

Rüyamda evimin içinde kocaman bir ağaç büyümüş bu ağaç evin betonlarını yerinden oynatır diyorum, sonrada bir şey olmaz ağaç bir şey yapamaz diye komşuları arıyorum.

28.11.2015 21:16:26

evreni

Rüyamda bahçemizdeki çürük erik ağacının meyve verdiğini gördüm anlamı nedir?

21.08.2016 00:02:39


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook