ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çekirge Görmek

Gökyüzünde görülen ve bulut halinde uçan çekirge sürüsü, o bölgeye gelecek azap ve isabet edecek üzüntüye, Yeryüzünde görülen, yürüyen ve fakat uçamayan çekirge, zarar verme fırsatı bulamayan düşmana, Zararsız olarak görülen çekirgeler korku ve sıkıntıdaan kurtulmaya, Çekirge yemek rızka, Onları bir kap içinde görmek nakit paraya, Güneş ışığına engel olmayan ve siyah bir bulut kümesi oluşturmayan çekirge sürüleri yağmura delalet eder.

Çıkarcı tanıdık, hayırsız ahbap olarak yorumlanır.

Rüyada çekirge görmek sebatsizlikla yorum-lanir. Rüyanizda bir tarlaya çekirge sürüsü kondugunu görmek, isinizden ayrilacaginiza, tüccar iseniz ticareti birakacaginiza, evli iseniz esinizden ayrilacaginiza isarettir. Bir çekirgeyi elinize aldiginizi görmek, baska bir ise gireceginize veya ticarete baslayacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada çekirge, azap ve Allah'in askeridir. Rüyada bir yerde çekirgenin çiktigini veya eza ve cefa vererek gökte uçtugunu görmek, o yere inecek kötü bir asker veya zararli bir yagmurun yagmasina isarettir. Rüyada çekirgenin geldigim görmek, Allah'in azabinin gelecegine delildir. Rüyada bir yerde çekirge yedigini yahut çekirgeden bir sey alindigini görmek, rüyayi görenin riziklanacagi bir rizka isarettir. Hiç bir sekilde zarar vermeyen ve her tarafta görülen çekirge üzüntü ve ke derin gitmesine ve bahtiyarliga isarettir. Hiç bir sekilde zarar vermeyen ve her tarafta görülen çekirge üzüntü ve kederin gitmesine ve bahtiyarliga isarettir. Kara ve ekinde görülen çekirge helak olmaya, güçlüge ve issizlige isarettir. Çekirge diger insanlar hakkinda serli insan ve kötü ahlakli kadinlarin kendisine muvafakat etmesine isarettir.

Çekirge rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

9
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Melo

Rüyamda yatak odamda 50-60 tane kahverengi çekirge gördüm. Her yeri sarmışlardı. Garip olan ise kahverengi çekirgeyi hayatım boyunca görmedim ama rüyamda gördüm anlamı nedir ?

28.06.2013 06:33:18

Hediye

Rüyada kocaman bir çekirge ve bir sürü görüyordum. Hayırdır inşallah.

27.07.2013 13:30:09

Melisa

Rüyamda bir çekirgenin üstüme zıpladığını ve onu korktuğum için yaraladığımı gördüm, çekirgeyi üstümden atıp kaçtım sonra beni takip etti çekirge. “Beni yaralayanı gördün mü” diye konuştu sonra tekrar üstüme zıpladı ve ben yine üstümden atıp kaçtım. Arkadaşım da çekirgeyi ailen aldı. Bundan mı korkuyorsun gibi yüzüme baktı. Anlamı nedir?

16.08.2013 13:04:29

Korkan Kız

Ya Rabbim yardım et. 3 çekirgeden kaçarken birinin üstüme atladığını gördüm, çığlık çığlığaydım ama annem beni duymuyordu. Çekirge tam boynumun oralara gelmişti. Anlamını bilen varsa Allah rızası için yazsın. Teşekkür ederim şimdiden.

07.09.2013 15:48:04

Sefa

Aynı rüyayı bende gördüm. Lakin üzerine atlamasıyla alakalı bir yorum, delalet bulamadım.

06.02.2014 07:19:57

Elf

Rüyamda kahverengi kurumuş gibi görünen ama bir kaçının benimle konuştuğunu gördüğüm çekirgeler gördüm. Ben oraya gelmeden hemen önce birini yuttu, yedi, yedi ama bana zarar vermedi. Bazıları da gözümün önünde parçalandı. Bunu nasıl yorumlayabilirim?

06.10.2013 13:33:20

Kelebek

Rüyamda evime giren küçük bir çekirgeyi öldürdüm sonra bacaklarını elime aldım. Yorumlarsanız sevinirim.

18.05.2014 10:27:49

Zali

Rüyamda çekirge üstüme geliyordu sonra da onu öldürdüm. Ne demek?

23.05.2014 19:39:33

Gül Yasemen

Ben rüyamda kocaman çekirge gördüm onu öldürmeye çalışıyordum sonra onu yaraladım ama öldüremedim, kaçtı çünkü. Anlamı ne?

02.02.2015 09:47:43


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook