ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çeşme Görmek

Bakınız; Pınar.

Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .

Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. Rüyasında çeşme gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanlık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü habere işarettir.

Rüyada çesme görmek kismet ile yorumlanir. Rüyasinda bir çesmeden avuçlari ile su içtigini görmek, dünyada ve ahirette hayir, sevap ve bereketle müjdelenmektir. Çesmenin tasini arayip bulamadigini görmek, bilmek istedigi bir ilim arka-sindan kostuguna, tasi bulmasi ise o bilgiye sahip olacagina isa-rettir. Çesmenin sulari ile her tarafinin islandigini görmek isledi-gi hayirlarla Cenabi Hakkin (c.c) rizasini kazandigina delalet eder. Salimi'ye göre: çesme görmek, mutluluklarin en büyügüdür. Ömrü bir suya benzetirsek, çesme de bir insanin dünyada yasadigi yillara benzer, söyle ki, insanin ömrü bir gün tükenir, fakat çesmenin suyu bitmez. Rüyada bir çesme basinda su içmek veya elini yüzünü yikamak, hayatini temiz bir sekilde pürüzsüz olarak sürdürecegine delalet eder. Bir çesmeden berrak ve temiz tatli bir su aktigini görmek, ömrünün de o nispette güzel ve bolluk içinde geçecegine isarettir. Çesmenin suyu içilecek sekilde tatli bir su ise, hayatinin da hastaliklardan uzak ve saglik içinde geçecegine, eger çesmenin üzerine "acidir bu su içilmez" yazisi varsa o kimsenin hayatinda da bazi arizalar, hafif hastaliklar ve yasamina da etki yapacak bazi aksakliklar olacagina delalet eder. Çesmenin muslugunu açinca, suyun üzerine dogru fiskirdigini gören, hayatini bolluk ve bereket içinde sürdürür. Bir baska rivayete görede: Rüyada çesme görmek kismet ile tabir edilir.

Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekar erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.

Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekar erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.

Çeşme rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

11
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

meral

Hayırdır inşallah... Rüyamda kurumuş bir çeşmenin tekrar aktığını gördüm ve bu çeşme gerçek hayatta da kurumuş olan köyümüzün çeşmesidir. Yorumlarsanız sevinirim.

08.07.2013 23:44:41

Ceyda D.

Rüyamda İstanbul’un deniz kenarının orda apartmanlar ve parklar var. Bir spor aletinin üstünde çeşme var ve çocuk elinde bidon su dolduruyor sonra benimde elimde bir bidon var, ben başka bir çeşmeye gidiyorum... =) ve berrak suyu bidona doldurup apartmana gidiyorum…=) ve yorumunun ne olduğuna baktım şunu anlaya bildim. Temiz su gördüğüm için para falan gelecekmiş. Biz çok sıkışıktık maddi durum olarak ama babam iş aldı ve 1 aydır çalışıyor. Ben de o kadar çok istiyordum kışın köye gitmek, babam da faklı farklı şehirlerden iş allıyor Sivas’tan iş almıştılar ordudan iş verirseler orduya gideceğim. Ben Erzurum’da oturuyorum =))) hayırdır inşallah. RÜYA Tabirlerini çıkardığınız için çok sağ olun. Hürmetlerimle Ceyda =). He bu arada 10 yaşındayım: DD

25.07.2013 11:38:45

Pelin

Rüyamda yakınlarımızın oturduğu bir binanın önündeki çeşmeden abdest alıyordum sırada elindeki şişeyi doldurmak için bekleyen bir kız var. Etrafıma bakıyorum elinde pankartlarla bir şeyleri protesto eden insanları görüyorum.

18.08.2013 00:37:36

Alp

Merhaba, ben sevdiğim bir abinin avucundan su içiyordum ama beni tatmin edecek bir cevap bulamadım.

02.03.2014 19:27:15

Nur

Bence avucundan su içtiğin, temiz ve helal bir insan olduğunu gösterir canım. :-)

30.10.2014 20:39:21

Adem

Rüyamda akan bir çeşmenin borusunun içi yosun ve pislik doluydu ve ben onu temizledim. Acaba bu rüyanın bir anlamı var mı?

12.12.2014 17:29:46

Harun

Selamünaleyküm. Eski bir köyün yanında tepede çeşme akıyor. Su temiz akıyor lakin ahardan akan su tepeden aşağıya doğru çamurlu yerler var çeşmenin yanında kaya parçasına oyulmuş kılıç, tarihi kalıntı parçaları var. Her tarafta eski tarihi mezarlar. Kılıcın yönü mezar kalıntılarının üstündeki çınar ve meşe ağaçlarını gösteriyor. Yorumlarsanız sevinirim. Kolay gelsin.

26.01.2015 15:49:55

Leyla

Rüyamda beyaz yüzlü nine bizim köyün akan çeşmesinde abdest alıyordu. Yüzü o kadar güzeldi ki insanın sürekli bakası geliyordu. Sonra durdu kürkçe hoş geldin dedi. Kime söyledi onu hatırlayamıyorum ama suyu az ve çok temiz akıyordu hemen cevap verirseniz sevinirim. 

03.11.2015 19:37:51

yağmur

Çeşmeden akan suyun lavabodan taştığını ve yerlerin su içinde kaldığını gördüm, su ve yerler çok temizdi ve suyun içinde eşimin ve benim ıslanmış ayakkabılarını gördüm, yorumlarsanız çok sevinirim.

 

25.05.2016 12:27:49

fusuy18

WC de klozette otururken lavabo çeşmesi açık temiz su ve ayağımın altı beş santim temiz su ile dolu olduğunu gördüm

15.08.2016 15:53:44


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook