ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çivi Görmek

Bir ağaca yahut ağaçtan mamül bir şeye çivi çakmak evlenmeye, Çiviyi taş, beton vs. gibi şeylere çakmak olmayacak işe, eğer çivi katı cisme batarsa zor olanı başarmaya, Çok çivi güç ve çıkara ya da öfkeyi yenerek bakinleşmeye, Çivi bazen ara bulucuya, daargınların barışmasına, Bir yere çiviyle bir şey çakmak maksadın hasıl olmasına, Kendinin kulak veya başka bir organından bir yere çivilendiğini görmek aleyhte sözlenecek söze yahut hayret edlecek bir şeye delalet eder.

Kişinin başkalarını aldatacağına işaret eder.

Rüyada çivi görmek bir kaç türlü yorumlanir. Rüyasinda çivi buldugunu gören bir kardes bulur. Yere çivi çaktigini görenin kardesi evlenir. Arkasina çivi çakildigini görenin iyi huy-lu bir oglu olur ve adi dünyada meshur olur. Kirmani'ye göre ; rüyada çivi görmek din ve dünya islerinde sebata delalet eder. Elinde demirden, bakirdan, altindan, gümüs-ten, dökmeden, kemikten veya agaçtan bir çivi oldugunu ve onu bir yere çaktigini gören, ya evlenir veya sadik bir dost edinir. Çaktigi çivinin yerinde kuvvetli ve saglam kaldigini görmek, murada ermege, isteklerinin olmasina isarettir. Bir tahtaya veya bir dire-ge bir çivi çaktigini gören kötü ve yalanci bir kimseden sadik olmasini ister. Cabir'ül-Magribi'ye göre ; rüyada görülen çivi demirden ise rüya sahibinin isleri aksi gider. Eger agaçtan veya kemikten ise kuvvete ve iyi hale delalet eder. Elindeki demirden çiviyi bir yere çaktigini görenin bir oglu olur. Bu çocuk ilim ve hikmet tahsil eder. Bir altin veya gümüsten bir çivi çaktigini gören, zengin olur ve ti-caretle para kazanir. Ebu Said El-Vaiz'e göre ; Rüyada çivi devlet büyügü ile tabir olunur. Cafer-I Sadik'a göre: rüyada çivi, görmek dört sekilde yo-rumlanir: Kardes, evlat, sadik dost, evlenmek. Bazi yorumculara göre: rüyada çivi buldugunu görenin bir ihtimale göre kardesi olur. Duvara çivi çaktigini gören, kardesiyle ayni yerde degilse birlesir ve beraber yasar. Yere çivi çaktigini gö-renin biraderi izdivaç eder. Arkasina çivi çakildigini görenin oglu, taninmis bir adam olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada çivi görmek, devlet baskanina isarettir. Çivi görmek, ordu, asker, yardimci ve sayili paralara isarettir. Çivi, halkin islerine kavusabilmeleri için vasita olan bir adama isarettir. Çivi evlenmeye isarettir. Bir seye çivi çaktigini gören kimse, evlenir. Çok çivi kuvvet ve menfaata isarettir. Rüyada çivileri görmek, kizginligini gidermeye isarettir. Çivi, fesatçi bir toplulukla sohbet eden insanlara da isarettir.

Çivi rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

37
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

FATMA

Rüyamda bir arkadaşımın başparmaklarına çivi çakılmış olduğunu gördüm. “Acımadı mı?” diye sordum. O haline bakamadım. “Acımadı” dedi. Çivilerin başı beyazdı.

28.09.2013 13:32:20

Zeynep

Rüyamda avuç avuç eve çivi serpiyordum.

18.10.2013 12:32:43

Rabia G.

Rüyamda duvardaki çivileri söküyordum. Sonra bir dağa tırmanıp oradaki çiviyi de söküyordum. Elimde 5-6 tane çivi oluyordu.

12.11.2013 12:22:30

Bekir

Rüyamda yerdeki çivileri topluyordum ve yere yapışanlar vardı. Onları da ellerimle zorla çıkartıyordum.

11.03.2014 12:20:50

Aeyna

Biri beni uyarmasına rağmen ben aldırış etmiyordum. Bunun sonuncunda ayağıma çivi batıyordu.

20.03.2014 13:39:23

Munise

Rüyamda çiviler ayağıma batmış yoğunluk halde. Onu da yabancı bir erkek teker teker ayağımdan çıkarmaya çalışır ve çıkarır da bu ne demek acaba?

13.04.2014 12:09:41

Celal

Rüyamda, ablamın evinde kapıda çakılı çivileri Fatiha suresi okuyup elimle söküyordum, bazıları da kendi kendine çıkıp düşüyordu.

29.06.2014 11:30:47

ÜMMET

Rüyamda arkadaşımın sağ ayak başparmağına çivi batmış halde gördüm ve arabayı kendisi kullanarak hastaneye gittik. Çivili ayakla araç kullanması daha bir garip. :)

12.09.2014 10:39:01

Damar

Rüyamda ağzımda bir avuç dolusu çivi çiğniyordum sonra bunu fark ettim ve hepsini balkondan aşağıdaki bahçeye tükürerek attım. Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler.

17.12.2014 11:55:14

Sevtap

Bir apartman beyaz, boyalı, müdür bir parçasını çıkarmaya çalışıyor çıkaramıyor. Ben “Durun, ben çıkarayım” diyorum. Elime tahta geliyor ama zor çıkarıyorum. Beyaz bu tahta da ucuna bakıyorum çivi ama beyaz boyalı. Sonra diyorum “Bunu aldık fakat burası açık kalacak” diyorum. Bana tuğlaları gösteriyor, “Bunlarla kapatırız” diyor. Kafama takıldı. Açıklayabilir misiniz?

22.01.2015 22:55:10

Ela

Rüyamda topuğuma üç çivi batıyordu ancak acı yoktu. Bir hastanede göreve başlamıştım.

02.04.2015 08:59:39

Davut

Rüyamda çok sayıda çivinin bir tahta parçasına çakılmış olduğunu gördüm ve sanki o çivili tahtayla beni korkutmaya çalışıyorlardı. Hemen uyanmışım zaten.

02.04.2015 13:24:30

Suna G.

Rüyamda etrafı açık, üstü kapalı, kalabalık bir koridordan geçerken yukarıdan bir tahta fırladı ve çivisi kafama battı kanadı. İleride bir kedi üzerime fırlayıp ısırdı. Yanımda önce eşim vardı sonra bir hastaneye kızım götürdü. İki koluma ikişer serum takıldı, kedi kuduzmuş. Bir bakıyorum oğlum yanımda, birilerinden kaçıyor, borcu varmış. Ona bir listeye borçlarını yazdırıyorum ben ödeyin diye ama ağlıyor. Ben de çok üzülüyorum. Eski iş arkadaşlarımı görüyorum, sarılıyorlar. Bana enteresan geldi. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

10.05.2015 10:49:12

Yasemin O.

Ben rüyamda çok büyük ve kalın bir çiviyi ilkokul karnesine takıyorum ve büyüklüğünden biraz yırtıldı.

17.05.2015 09:07:17

Yesim

Rüyamda hepsi yamuk altından bir sürü çivi gördüm Kabe’de serpilmiş vaziyetteydi.

14.06.2015 09:52:33

Zeynel

Hep çivi çakmaktan bahsediyorsunuz. Peki, kerpetenle çivi sökmek ne ile tabir edilir? Teşekkürler.

20.07.2015 16:58:48

Güneş

Rüyamda, müdürümün yanındaydım. İş yerinde gördüm kendimi ama ben emekli oldum çalışmıyorum. Sonra iş yerimdeki arkadaşlarım hepsi bir tarafta toplanmışlar, oturuyorlardı. Bana bir iş verilmiş onu tamamlamaya çalışacağım, o durumda gördüm kendimi. Yerde bir sürü iri boyda, küçük boyda çiviler vardı. Sonra müdürüm ne olduysa yerdeki çivileri avcuna alarak iş yerindeki arkadaşlarımın üzerlerine serpmeye başladı ve onlara doğru gülüyordu. Bunlar ne anlama geliyor acaba? Teşekkür ederim.

05.08.2015 09:12:38

irfan

Rüyamda çivi yuttum ve kusarak çıkarmaya çalıştım, abimi yardıma çağırdım bağırarak. Abim 3 ay önce öldü

28.06.2016 02:45:16

Çakır

Sağ ayağımdan irinle birlikte küflenmiş çivi çıkardım manası nedir?

01.06.2017 10:16:36


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook