ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada denizin içinde denizde olmaması gereken hayvanlar yani denizde nefes alamayacak kedi köpek gibi hayvanlar görmek hayallerinizin çok büyük olacağına ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çok fazla inancınız olacağına işarettir. Rüyada kuşların denize düştüğünü görmek başınızın üstünde dolananların size zarar veremeden suyun içine dalacaklarının işaretidir. Rüyada deniz görmek arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine işaret eder. Rüyada denize girmek devlet yönetimine yakınlık peyda etmeye işarettir. Rüyada denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye delalettir.

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek kişinin maddi ve manevi yönden bütün sıkıntılarını atlatarak refaha ereceğine işaret eder. Yeni bir işe yatırım yapmak ya da yüksek bütçeli ticari faaliyetlerde bulunarak büyük kazançlar elde etmeye delalettir. Ayrıca haneden bolluk ve bereketin eksik olmadığı bir yıl geçirileceği şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre de böyle bir rüya gören kişinin kalbinde hangi arzular varsa yakın bir zamanda kabul olacağı şeklinde ifade edilir. Eğer rüyada kendinizi denize uzak bir noktada görüyorsanız bu rüya sizin hedeflerinize ulaşırken bir süre çabalamanız gerektiğine işaret eder. Bir köşeye oturarak denizi seyretmek ise manevi yönden huzurlu ve gönlü geniş birisine delalettir. Ayrıca böyle bir rüya kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalarından tövbe ederek doğru yolu bulacağına dair de bir işarettir. Rüyada bir yerden geçerken önünde engel olarak deniz görülüyorsa bu rüya yapılacak bir işin ya da gidilecek bir seyahatin sekteye uğrayacağına delalettir. Rüyada deniz suyundan alarak bir kabın içerisinde biriktirdiğini görmek rüya sahibinin çocuğunun hayırlı ve bereketli bir ömre sahip olacağına işaret eder.

Rüyada Deniz Suyu İçmek

Rüyada deniz suyu içtiğini görmek rüya sahibinin maddi ve manevi yönden büyük kazançlar elde edeceğine delalettir. Eğer bu rüyayı gören kişi borçluysa borcunu en kısa zamanda öder, hastaysa şifa bulur ve ailesi ya da arkadaşlarıyla arası açılmışsa tekrar eskisi gibi kuvvetli sevgi bağları devam eder. Bu rüya hanede huzur ve iş hayatında büyük başarıların habercisidir. Eğer içilen deniz suyu kirliyse bu yapılan bazı işlerde tereddüde düşülerek başarısız olunacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İçilen deniz suyu acı bir tada sahipse bu düşmanlara karşı mağlup olmaya delalet eder.

Denizden Su Aldığını Görmek

Bir kişi rüyasında denizden su aldığını görürse bu onun büyük ticari yatırımlarda bulunacağı anlamına gelir. Yapılan her işten alnının akıyla çıkarak büyük kazançlar elde etmek şeklinde yorumlar.

Rüyada Denizin Üzerinde Yürüdüğünü Görmek

Rüyada denizin üzerinde yürüdüğünü görmek dünya malına olan sevginin azalarak ahirete olan inancın artacağına işarettir. Böyle bir rüya kişinin manevi yönünün gelişerek dini işlere yoğunluk vereceği şeklinde yorumlanır. Bazı alimlere göre de deniz üzerinde yürüdüğünü görmek türlü belalardan uzak durmaya ve çekilen sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Ayrıca kişinin elinden hiçbir şey gelmediği bir anda ailesinden birisinin ona yardım elini uzatacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Denizi İkiye Böldüğünü Görmek

Rüyada denizi ikiye böldüğünü görmek rüya sahibinin aradığı mutluluğa ve rahata kavuşacağını gösterir. Maddi ve manevi bütün sıkıntılar giderek hem ruhsal hem de sosyal yönden büyük kazançlar elde etmeye işarettir.

Denizde Oturduğunu Görmek

Bir kişi rüyada denizde oturduğunu görürse bu rüya onun yüksek mevkilerdeki birisiyle tanışarak çeşitli konulardan ondan akıl alacağı anlamına gelir. Ayrıca bu görüşmeyle birlikte kişinin iş hayatında da büyük gelişmeler olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Denizde Yıkandığını Görmek

Rüyada denizin içerisinde yıkandığını görmek rüyayı gören kişinin önceden yapmış olduğunu günahlarından tövbe edeceğine ve bundan sonra güzel ameller işleyeceğine işaret eder. Ayrıca bu rüya hem ruhsal hem de bedensel yönden bütün rahatsızlıkların iyileşeceğine de delalet eder.

Arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine; Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye, denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye, Deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye, Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya, Denizden su almak Allah Teala'dan gelecek ihsana, Denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye, onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna, Denize işemek hatalı bir davöranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye, Denizi geçmek mal ve mülke, Deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara, Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe, Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere, Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya, Denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya, Denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya, Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka, Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa, Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye, Denizde abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere, Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye, Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve tasvetli deniz kafire, Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye, İnsanın içini daral

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar demektir.

Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir.

Masmavi, engin deniz, kişinin hayatına anlam katacak, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder. Tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır. Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse, beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır.

Danyal Aleyhisselama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasiz olarak görmek, adaletli bir baskana, dalgali ve çirpintili görmek, zalim bir baskana isarettir. Denizden su içtigini gören, devlet büyüklerinden hayir ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdigini gören, büyük bir makama nail olur ve hayir ve iyilik görür. Denizin üzerinde gezindigini gören, yolculuga çikar. Keder ve sikintidan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasinda denizin engel oldugunu gören, eger yolcu ise yolundan kalir; yahut hükümet tarafindan islerinde bir engel çikarilir. Suyu tuzlu veya aci ve bulanik bir denizde veya gölde battigini gören, siddetli bir sikinti içine düser.

Denizde yüzmek için ugrastigini gören, bir ise girerek bununla ugrasir; bir rivayete göre tutuklanir ve mahkemelerde ugrasir. Suyun altinda kaldigini gören öldürülür. Bir rivayete göre günahlarina tövbe etmeden ölür.

Abdulgani Nablüsî 'ye göre: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adami, tüccar için mali, çirak için ustasi olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladigi seylere sahip olur. Denize girdigini gören, büyük bir devlet baskani ile tanisir veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer. Denizden su almak isteyen, hükümetten bir sey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören, Allah (C.C.) tarafindan mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar. Denizin suyunun çekildigini ve dibinin göründügünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine isarettir. Denizin üzerinde durdugunu görmek, ümit etmedigi bir mevkie gelecegine, yüzüp sahile çiktigini görmek, hasta ise iyilesmege,fakir ise zenginlige, keder ve sikintisi varsa feraha çikmaya, bulanik ve çamurlu denizde battigini görmek, musibete, böyle bir denizde yüzmege çalismak zor bir isi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde bogularak öldügünü görmek, sehit olarak ölmege delalet eder. Ibni Sirin'e göre: rüyasinda denize girip dibine kadar battigini ve kumlara gömüldügünü gören, hükümetten bir kötülük gö-rür. Denize girip yüzemedigini gören hapis olur. Denizde bogul-mak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadigini ve sahili de göremedigini gören, hükümet tarafindan bir musibete ugrar. De-nizde boguldugunu, sonra kurtuldugunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve basi beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir sey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdügünü ve ayaklarinin islanmadigini gören, cehennem atesinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kisi olur.

Kirmanî'ye göre: Rüyada denizden su içtigini ve suyun soguk oldugunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayi gören ilim adami ise ilmi artar, hükümet adami ise itibari ziyadelesir. Denizden si-cak su içtigini gören, musibete ve sikintiya düser. Eger içtigi su kö-tü kokulu ve tadi da fena ise, düsmaninin kendisine üstün gelece-gine, bir rivayete göre de hükümet tarafindan isinde zorluga düsecegine delalet eder.

Cabir'ül-Magrîbî'ye göre: rüyada denizin kurudugunu gör-mek, devlet baskaninin ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasina, denizi bir damla kalmayincaya kadar içtigini görmek, rüya sahibinin islerinde basariya ulasacagina; deniz hayvanlarindan bi-rinin kendisiyle konustugunu görmek, hükümetin sirlarini açiklayacagina; denizin dalgalanip karistigini ve havanin karardigini görmek, isyana, yalanin çogalmasina; denizden yenilecek bir sey çikardigini görmek, helal rizk edinecegine; denizden tuzlu su içti-gini görmek, haram mal kazanacagina; denizden tatli su içtigini görmek, helal mal edinecegine; denizden maden veya kiymetli bir mücevher çikardigini görmek, hayir ve menfaate; çikardigi sey çir-kin ise düsmana karsi üstünlügüne; rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasina, denizden kötü bir sey çikardigini görmek, düs-manin memleketi istilasina delalet eder.

Cafer-i Sadik 'a göre: rüyada deniz görmek alti sekilde tabir olunur: Mülk ve devlet baskani, büyük kimseler, alim, ilim, mal, is.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre: tatli suyu olan denizin (göl) kurumasi, devlet baskaninin ölümü; taskin bir deniz, keder ve sikinti;denizde bogularak ölmek, Islam dininin disinda olarak öldügüne delalet eder. Denize düstügünü ve bazen batip bazen çiktigini ve ellerini hareket ettirerek yüzdügünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdigini ve hemen çiktigini gören dünyada hep din ve ibadetle mesgul olur. Bir rivayete göre bogulma görmek, se-lametle yolculuga isarettir. Denizin üzerinde ayaklari üzerinde durdugunu gören, hükümet tarafindan bir nimete kavusur. Deni-zin yerden kalktigini görmek, zalim bir hükümet baskaninin ölü-mü demektir. Denizin küçülüp bir göl haline geldigini görmek, hükümet baskaninin degisecegine ve halkin onun elinden kurtulacaklarina; denize girip daldigini görmek, hasta ise hastaliginin artacagina; denizden çiktigini görmek, hastaliktan iyilesecegine;denizde yüzdügünü görmek, keder ve sikintiya düsecegine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çiktigini görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya ve sifaya; denizi yürüyerek karsi sahile çiktigini gör-mek, kurtulusa ve sikintidan uzaklasmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isteginin yerine gelmesine isarettir. Denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtigim görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur. Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktannca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar. Bazi tfibirciler demislerdir ki, denizden içilen su, içildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir. Denizi geçtigini gören, düsmanin malindan ganimet alir. Bir kimse denizin suyunun bir sehire girdigini ve oranin halkina zarar verdigini görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete isarettirlar. Denizde yikandigini gören kimse, günahlarindan kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karismadigini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir. Denizden su içtigini görenin ortagi varsa ondan aynlir. Denize isedigini gören kimse hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve belfi görür. Denizin suyunun azaldigim, hatta kiyi ve kenarlarinin susuz kaldigini görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin çikacagina isarettir. Kendisin denizin kenarinda gören dalgiç, ölür. Eger hasta ise Allah ona sifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtigini görene hüzün ve keder isabet eder. Denizde yüzdügünü gören kimse, içinde bulundugu bir isten çikmaya çalisir. Bu isten çikmasi için çekecegi zahmet, yüzmedeki çektigi zahmet kadardir. Bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzakligi ve yakinligi nisbetincedir. Eger yüzerek denizden çikarsa o isin içinden de çikar. Denizde yüzdügünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. Suyun kendisini örttügünü ve orada öldügünü gören kimse, sehid olarak ölür. Denize dalip su üzerine batip çiktigini buna ragmen ölmediginl gören kimse dünya mesgalelerine dalar, Bazen de, o, dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah isler. Mal arzusundan dolayi inci çikarmak için denize daldigini gören, çikardigi inci veya baska sey miktan mala sahip olur. Denizden avucuyla su alip deniz üzerinde bulunan bir gemiye koydugunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir çocugu olur. Denizden su alip içtigini gören, içtigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. içtigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder. Denizde yikandigini ve abdest aldigini gören hasta ise Allah sifa verir, borçlu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina çikar. Denizde su üzerinde gezdigini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. Bazen de deniz rüyasi, iztirap veren ve helak eden bir fitneye isarettir. Deniz, cehenneme dahi isarettir. Bazen de bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür. Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asikareye çikmasina bazilari da tehlike ve tevekküle isaret eder, demislerdir. Rüyada Atlas Okyanusunu görmek, ömrünün kisaligina isaret ettigi gibi, uzun ömre de isarettir. Deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala isaret eder. Denizin tatlisi, mü'mine, açisi da inançsiz birisine isaret eder. Deniz bazi kere de gökten yagan yagmur manasina gelir. Deniz, tehlike ve isarettir. Deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin geç hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir. Ayrica pisliklerden temizlenmeye de isarettir. Bu rüya inançsiz için imana, günahkar için tevbeye ve yemine delildir. Deniz kötü ahlakli kadin ve erkege, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de isarettir. Bazen de hapse isarettir. Bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan meslege, kalesi olmayan sehre, cemaati terk edip yalniz bayram namazlarinda bulunmaya, sehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalik manasina gelir. Denizin güzel bir sekilde fazlalastigini görse, o sirada insanlann yagmura ihtiyaçlari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar. Denizin tasip dalgalarinin birbirine vurdugunu gören kimse yolculugunda korkuya ve siddete düser. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine isarettir.

Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun bazı sorunlardan sonra geleceğine işaret eder. Denizde yüzdüğünü gören insan arka arkaya yolculuk yapar.

 

Deniz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

863
167
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Canan K.

Bazen tekrarlar olmuş fakat çok güzel ve geniş anlatılmış. Denize girmek, deniz görmek, denizde yüzmek, denizden su almak gibi maddelere ayırsanız veya daha belirginleştirseniz okumamız açısından da kolaylık sağlamış olursunuz. Teşekkür ederim.

17.06.2013 12:27:13

Kardem İ.

en son baktığımdan sonra tekrarlar azaltılmış ve yeni yorumlar eklenmiş, sanırım diğerlerinde de ciddi bir düzenleme var, elinize sağlık...

25.06.2013 10:55:48

Mert K.

Rüyamda denize yağmur yağıyordu ve ben denizde yüzüyordum, rüyada denize yağmur yapması ne demek olur ki? Tabi rüyamda başka nesnelerde vardı ama en ilginç tarafı buydu.

27.06.2013 11:55:12

asya

Rüyamda deniz kenarındayım. Denizin içi görünüyor berrak bir su. İçinde bir sürü pide var ve ben elimde bir araçla o pideleri yakalamaya çalışıyorum. Bir tane büyük bir pide yakalayıp sudan çıkardım. Yorumlarsanız sevinirim.

28.06.2013 18:13:41

Aziz

İyi günler. Ben rüyamda denizde gusül abdesti aldım. Manası nedir acaba?

02.07.2013 08:27:35

Elçin.

Bir adada ailemle kulübelerde yaşıyorduk, mutluyduk. Sonra ben denize girdim hep belime geliyordu su, hafif dalgalıydı. Lütfen biri anlamını söylesin.

19.09.2014 23:18:38

beyazkartal

Harika ben de denizde olmayacak bir hayvan görmüştüm.

06.07.2013 12:26:34

Alyssa

Peki rüyada Tsunami görmek nasıl yorumlanır acaba?

08.07.2013 15:32:49

muge

Ben denizi çok dalgalı gördüm yüzmeye çalışıyorum ama hiç ilerleyemiyorum. Bir de bir sürü yengece benzer hayvanlar vardı onlar sonra kayboluyor. Deniz durgunlaşıyor ben biraz yüzüyorum ve balık tutanları görüyorum çok karışık bir rüyaydı. Anlamı ne sizce?

12.07.2013 14:23:45

Aydın Y.

Rüyamda İstanbul boğaz köprüsünden geçerken denize baktım. Boğaz suyu çekilmişti. Kendimde çekilen yerden yürüdüğümü, gezdiğimi gördüm. Yorumlarsanız, teşekkürler?

01.09.2013 11:21:37

Müjdat T.

Rüyamda bir cinayet işleniyor cinayeti görmüyorum ama biliyorum. Burnumdan önce kırmızı sonra siyah kan geliyor. Sonra deniz kenarına gidiyorum, denizin gün batımıyla karardığını görüyorum.

14.07.2013 09:43:34

Sezgin

Merhaba arkadaşımın 4 yaşında ki kızı beni deniz üzerinde bisiklet sürerken görmüş… Ne anlama geldiğini yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler.

23.07.2013 11:35:02

Aykut S.

Rüyamda denizin ortasında evim var ve kıyamet kopuyor deniz geri çekiliyor ve taşıyor herkes orada toplanmış dalgalar geliyor birden la ilahe illallah sesleri geliyor. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

23.07.2013 11:52:46

Mehmet Ali

Rüyamda büyük bir gemideyim sıra sıra yolcular var ama yüzlerini görmüyorum. Bir abiyle konuşuyorum ama mutluyuz sonra gemi karaya çıktı tekerlekli araç olup süratli bir şekilde bir yokuş çıktı. Süratli bir şekilde iniş indi, inişte suya girdi, çok süratli ve beni suyun içinde oturduğum oturakla kaldırıp otomatik bir şekilde suya atıldım ve hemen yüzüp işaretli bir yere çıktım sonra şehri gördüm ve uyandım.

30.07.2013 02:27:17

Emre

Benim rüyam ise tamamen ilginçti. Ben denizin üzerine renk renk serilmiş havluların üzerinde yürürken eski kız arkadaşımı görüyorum, o havluların üzerinde oturuyor. Ben de ona doğru yürüyorum ancak bir anda çekiç kafa köpekbalığı çıkıp geliyor, saldırmaya başlıyor. Herhangi bir ısırma gibi bir durum söz konusu değil ama üzerinde yürüdüğüm havlular sarsılmaya başlıyor. Ben de eski kız arkadaşımı kurtarmaya çalışıyorum. İlginç bir rüya gördüm ya hadi hayırlısı.

22.08.2013 15:47:10

Çok Zor Durumdayım

Rüyamda yeşil bir denizdeydim, yüzerek çıkmaya çalışıyordum ama rüzgar esip beni denizin ortalarına atıyordu. Yanımda teyzem ve dayım da vardı ama onlar mutlu mutlu yüzüyorlardı, bana yardım etmediler. Çok yoruldum ama sonunda çıktım. Bir baktım ki üzerimde hiçbir şey yok sonra birden karşıdan insanlar geliyordu, ellerimle üzerimi kapatmaya çalışırken üstümde mayo olduğunu fark ettim. Ne anlama geliyor? Lütfen yardımcı olun.

12.09.2013 19:11:29

Meryem Ö.

Rüyamda deniz üzerinde yürüyen altından bir filin üzerindeydim. Ne demek?

17.09.2013 21:31:37

Gülseren

Denizin dibinde yürüyorum, çıkış yolu arıyorum fakat bir türlü bulamıyorum. Sonunda zorlanarak denizin üstünde sırt üstü duruyorum ve çok zor kurtulup güzel bir adaya çıkıyorum.

18.09.2013 10:20:22

Rüya

Ben rüyam da kızımla birlikte sahil kenarındayız, birden bire dalgaların yükseldiğini gördüm. Hemen oradan uzaklaşmaya başladık, bir yokuş çıktık. O yokuşta bir engel vardı, engeli de aşıp düzlüğe vardık. Düzlüğe çıktıktan sonra arkamızı dönüp baktığımızda denizin üzerinde bir sürü ölü insan vardı ve babam onlara yardım etmeye çalışıyordu ve denizin rengi o kadar güzeldi ki. Tek söylediğim şey “Denizin rengi ne kadar güzel” devamlı bunu tekrarlıyordum.

18.09.2013 21:43:03

Gülhan

Ölünün denizde yüzmesi, ne anlama gelir?

20.10.2013 11:53:38

Elif

Rüyada ölmek için denize kendimi attığımı gördüm. Lütfen bana anlamını söyleyin.

03.11.2013 14:24:19

Ceren

Tertemiz bir deniz masmavi dibi gözüküyordu. Deniz ikiye ayrılmış, ben ve eşim arabayla yol üzeri araba sürüyorduk, denizin ortasında sürüyorduk ve ilerledikçe ayrı olan deniz birleşti ve biz devam edemedik... Ne demek bu? Teşekkürler.

05.11.2013 00:39:48

Tuğçe A.

Rüyamda berrak, su yeşili bir deniz gördüm. Denizi izledikçe hayran kalıyordum. Rüyamda da sürekli “Ben denizde yüzeceğim” diyordum. Anlamını yorumlayabilir misiniz acaba?

11.11.2013 18:53:06

Hülya

Denizin içinde evim olduğunu gördüm. Denizin üstünde taşlarla köprü vardı. Geziyordum ve ayağım suya düştü ve hemen çektim. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

02.12.2013 19:16:59

Hülya

Vapurdan denize düşen bir sürü çocuk görüyorum. Anlamı nedir? Yorumu varsa, yorumlarsanız sevinirim.

04.12.2013 15:33:35

Seviyormusun

İyi günler. Ben 2 gün peş peşe deniz gördüm. İlk gördüğüm rüyada çamurlu bir tepeye doğru çıkıyorum. Baya yüksek çıktıktan sonra da deniz gördüm, berrak ve sakin dümdüz. Ertesi gün de gördüğüm yine deniz. Kendimi uçakta giderken, denizin üstünden uçarken ve deniz çok dalgalı, bulanıktı. Teşekkürler şimdiden yorumunuz için. Saygılar.

05.12.2013 09:54:58

Osman

Rüyamda sefer yapan bir vapura binecektim sözde. Bir anda baktım denizde ipe tutunmuş, o ip bizi karşıya geçiriyor. İpe tutunan Türkiye’de tanınmış birçok insan vardı. En son denizden çıkarken de suyun çok yapışkan ve bir hayli zorlanarak nefes nefese kalarak çıktığımı hatırlıyorum. Suyun böyle olması ve sonu farklı olması merak ettirdi, gerçekten. Yorumlarsanız çok iyi olur. Teşekkürler.

25.12.2013 02:11:07

7uyuyanlar08

Rüyamda denizin kabarıp yükselerek 5. kattaki evimin pencere hizasına kadar geldiğini gördüm, hatta çok az bir miktar pencereden içeri sızıyordu. Anlamını merak ediyorum.

25.12.2013 13:00:45

Kençel

Denizin içine dalıyorum ama çıkamıyorum, boğulmuyorum da. Kendimi denizin derinlerinde hissediyorum. Kendimi bırakırsam suyun yüzüne nasıl olsa çıkarım, diye düşünüyorum. O halde uyandım.

01.01.2014 11:00:00

Dolunay

Rüyamda, annem ben ve ablam denize sıfır bembeyaz bir evde yaşıyorduk. Deniz koyu lacivert, tertemiz, muhteşem görünüyordu.

09.01.2014 14:23:00

Nazan80

Eşim ve ben arabadayız arabadaki şoförü tanıyormuşuz ama ben aslında kim olduğunu bilmiyorum. Eşimle o adam önde, ben arkada oturuyorum. Bir şey söylüyorum, şoför arkasını dönüyor ve o sırada araba yoldan çıkıyor. Bir tahta kulübenin içinden geçip, uçurumdan denize doğru uçuyoruz. Deniz altımızda, önümüzde görüyorum. “Hemen emniyet kemerlerinizi çözün, camlarınızı açın, kapılarınızı açın!” diyorum. Kapıları açamıyoruz ama emniyet kemeleriyle camları açıyoruz. Tam denize düşecekken, büyük bir korku ve heyecanla uyandım... Tabiri nedir? Çok etkisinde kaldım. Yardımcı olur musunuz?

19.01.2014 12:04:34

Ali U.

İnsanlarla hep birlikte yüzmeye denize giriyoruz. Ve dalgalar git gide büyümeye başlıyor. Ama kimse korkmuyor, herkes eğleniyor. Ve dalgalar insanlarla birlikte beni de sahile taşıyordu. Tekrardan denize giriyorduk, eğleniyorduk. Ama denizin dibinde arabalar vardı. Benim pert olan arabamdan vardı. Denizde korkmadan eğlenceli bir şekilde yüzüyorduk.

24.01.2014 06:33:53

İrfan K.

Denizden birilerini kurtarmak (arabayla denize düşenleri) ne anlama gelir?

27.01.2014 12:54:53

Sabahattin gülümse

Denizden beyaz at çıktığını görmek ne anlama gelir?

04.03.2014 10:54:25

Ayşe

Ben rüyamda bir apartmanda en tepede oturuyordum. Balkondaydım ve balkonun betonu kırıldı ve denize düştüm. Sonra suyun üstüne çıktım. Etrafımda 4-5 kişi vardı tekneyle beraber. O arada uyandım. Sonuç olarak bu ne anlama gelir?

09.03.2014 15:06:09

Mehmet

Denizde rahat bir şekilde elbiselerimle yüzerek 3 veya 5 tane köpek balığını rahatlıkla öldürdükten sonra kıyıya çıkıyorum. Sonra da arkadaşlarımla kahvaltı yapıyorum. Yorumu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

23.03.2014 07:28:54

Ramo. Cimbom

Allah cuma niyetine hayırlara vesile etsin. Sabaha doğru gördüm. Dik bir yoldan aşağıya süratli bir şekilde iniyorum. Solumda koskoca deniz, sağımda ise bir bahçeli villa var. İlk önce deniz kenarında yürümeye başlıyorum. Yürüdüğüm alan nasıl denizde iskele vardır ya onun gibi sağı, solu da denizin içinde. Deniz inanılmaz güzel. Yürürken deniz suyun yükselmesi başlıyor buda yürüdüğüm alanın üstüne çıkıyor. Ben de içimden diyorum ki “Bir an önce çıkım dalgalar beni denize sürüklemesin.” Denizin kenarından tutunarak yüze yüze yola çıktım. O dik yokuştan direk merdivenlere geldim. Merdivenleri çıkarken merdivende düşürmüş olduğum kırmızı pul biberlerini toplayıp yanıma alıyorum. Yorumlarınızı rica ediyorum...

17.04.2014 10:55:20

GÜL

Deniz görmek nedir?

27.04.2014 18:26:22

Menteşeli

Rüyamda denizin çok az altında sırt üstü yüzüyordum. Birden kafamı kaldırdığımda İstanbul boğaz köprüsünün altındaydım sonra korkarak geri dönmeye çalıştım. Ardından rüyadan uyandığımı sanıp aileme rüyamı anlattım fakat sonra tekrar uyandım. Yardımcı olursanız sevinirim.

27.04.2014 19:51:11

Rüyam

Rüyamda kızımla memleketteki halamın eski evindeyiz. Apartmanın 5. katındayız. Balkon camından bakıyorum. Büyük bir tsunami gibi sular kabarmış bize doğru geliyor. Korkuyla kızıma “Çabuk birkaç parça eşya al kaçmalıyız” diyorum. Sonra birden sular geri çekiliyor. Korkuyla tekrar balkon camından bakıyorum balkon demirleri gerilemiş ama aşağıda çok güzel bir plaj oluşmuş. Sonra ev içindeyim köpeğimiz sözde deri değiştirir gibi et değiştiriyormuş. Ben de onun etini pişirmişim yemek için elimde tutuyorum. Birden kuyruğu fare gibi geliyor tiksiniyorum. Fakat bu eti yedim mi yemedim mi hatırlayamıyorum. Ama köpek canlı yanımda duruyor. Tiksinerek uyandım. Asabım bozuldu. Yorumlayabilir misiniz?

02.05.2014 10:30:56

HNZD KÇ/12

Evimin balkonu neredeyse denizin içindeydi ve deniz suyu evimin duvarlarına çarpıyordu. Balkona çıktığımda tamamen denizi görüyordu evim. Evimin diğer balkonundan dışarıya bakıyorum o arada karşı apartmandan tanımadığım yaşlı bir teyze dışarıda, aşağıda geç vakit gürültü yapanlar varmış onlara kızıp bağırıyor ve saksıdaki çok güzel görünen çiçeği saksı ile beraber aşağıdaki insanlara fırlatıyor. Ben de “Çiçek çok güzel. Keşke bana verseydiniz neden atıyorsunuz?” diyorum. O da pişman olup aşağıya çiçeği yakalamak için uçuyor. Nedir bu rüyamın yorumu sizce? Saygılarımla.

12.05.2014 11:10:22

Aliin

Ben rüyamda denize tepeden bakan adadaki evimizde idim. Oğlum ise arkadaşındaydı. Denize bakarken aniden hava karardı deniz kabardı. “Ah oğlum yanımda olaydı” dedim. Cenin pozisyonuna geçtim. Büyük gürültü sonra her şey karardı. Gözümü bir kilisede açtım. Arkamdan bir rahip geldi ben ise başka biri olmuştum. Ve eğildi “Daha görevin bitmedi” dedi. Neye delalettir acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.

23.05.2014 11:54:50

Keskekk

Gece karanlığında denize girdim. Ancak denizin tabanından yüzeye doğru büyük beyaz ışıklar vardı. Ben bu beyaz ışıkların etrafında dolanım daha derinlere gittikçe deniz kararıyordu. Bu nedenle derinlere doğru gitmedim. Denizde benden başka üniversiteden hocalarım da vardı. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

06.06.2014 11:12:11

Eylem

Rüyamda şu anda kavgalı olduğum eşimin bir köpeğe dönüştüğünü gördüm ve şuan yaşadığı şehrin yavaş yavaş sular altına gömüldüğünü gördüm. Koca şehri deniz yavaş yavaş yutuyordu, ben arabayla oradan uzaklaşıyordum. Eşimin o köpek haliyle başını arabanın camından içeri sokup bana havladığını gördüm, ağzı köpür köpür. Onu arkamda bırakıp uzaklaştım. İlgimi çeken, oradan uzaklaşırken çok güzel bir kadın heykeli gördüm, bir elinde kalem, diğer elinde bir kitap, ağzı açkı kitap ve sanırım o kitap Kur’an-ı Kerimdi. Bayan heykeli hafiften eğikti ve de birini seviyordum, aşıktım. O hengamede de onu kaybediyordum, deli gibi onu arıyordum ama bulamıyordum.

09.06.2014 11:59:34

Vlkn

Ben denizde yüzerken etrafımda insanlar var ve o kadar büyük kuş vardı ki deniz de, balıkları falan yiyordu. Zararsızdı ve insanlar kaçmıyordu.

24.06.2014 08:00:19

Elçin.

Herkes tarafından farklı, hangisine bakacağım şaşırdım.

19.09.2014 23:10:41

Meri

Ben ilkten denizin altında köyümü gördüm sonra denizin içinde lunaparka benzer bir şeyler gördüm. Anlamı nedir acaba? Lütfen yorumlayın.

26.09.2014 07:26:58

Sevda Ş.

Rüyamda denizde mutlu mutlu yüzen bebekler gördüm, gençler de var yanlarında ve gençler onların kafasına vurup suya batırıyorlar ama onlar gülerek onu bir oyun gibi düşünerek tekrar suyun yüzeyine çıkıyorlar. Bu arada su çok berrak ayna gibi. Nedir acaba yorumlayabilir misiniz?

28.09.2014 09:21:36

Songül

Ben de bir rüya gördüm denizle ilgili. Ben halamların oraya gitmişim annemlerle oturuyoruz evin önünde denize karşı ama halamların orada denizle alakalı hiçbir şey yok su o kadar güzel ki gözümü alamıyorum. Daha sonra ben arkamı döner dönmez suyun içine çocuklar girer o güzel su iğrenç bir hale döner.

30.09.2014 19:08:08

Nagiş

Ben aradığımı bulamadım. Okyanusta tatlı su tuzlu su ayrımının ortası yarılmış yerinde yürüyordum.

25.10.2014 09:49:28

Cemgunay

Denizde çalkalanan 3 çocuk dalgalarda ama yaşadıklarını gördüm.

25.10.2014 17:53:33

Mabedde

Merhaba, rüyamda denize girip yüzdüğümü gördüm ama denize hava karardığında giriyorum. Denize daldığımda içi temiz ama karanlık... Lütfen, acil yorum bekliyorum...

27.10.2014 11:52:15

Nihal

Merhaba, tsunami görmek ne anlama gelir? Bunu da yazarsanız sevinirim.

01.11.2014 18:30:27

NİHAT C.

Rüyamda arabayla giderken arabadan indikten sonra bebek ve kadının yerde yattığını gördüm. Annem ise onların denizden çıktığını söyledi.

17.11.2014 12:02:39

Tekniker

7 -8 sene kadar önce rüyamda denizin üstünde yürürken görmüştüm kendimi. 2 sene önce ki yaz boğuldum. “Tamam, bitti ölüyorum” dedim ama pes etmedim. Biri geldi kurtardı, Allah Razı olsun o insandan. Acaba o rüyayla bu yaşadığımın bir alakası var mıdır? Rüyalar bilinçaltında ki yaşadıklarımızdan mı, yoksa yaşayacaklarımızdan mı haber veriyor?

23.11.2014 00:31:59

Burak A.

Çok süper bir site bayıldım.

25.11.2014 12:13:08

Ayşe Güngör D.

Merhabalar, rüyamda oğlum, eşim ve ben gece şişme bir bota binmişiz. Gece denize acilmişiz. Eşim devamlı uyuyor, oğlum sürekli kürek çekiyor. Bende korkuyorum ve oğluma sürekli soruyorum “Ne tarafa gideceğiz ne zaman gideceğimiz yere varacağız?” diye. Korkuyorum. Sonra baktım uzaktan İstanbul’un hisarlarını görüyorum, umutlanıyorum. Oğlum ve ben çok sıkıntı çekiyoruz. Ulaşamadan uyanıyorum. Hayırlar olur inşallah.

01.12.2014 14:39:40

Fahri D.

Rüyamda bir köprünün üzerinden başımda TCDD şapkası ile kendi isteğim ile denize atladım. Denizde bir kişi daha vardı, o kişi şapkamı bulmak istedi ama bulamadı. Sonra yüzerek kıyıya kendim çıktım. Bir terziye gömlek diktiriyorum. Daha sonra oğlumla beraber trende yolcu aradık bulamadık. Misafir kaldığımız eve dönmek istiyorum ama nereye gideceğimi bilemiyorum. İstanbul’daymışız.

05.12.2014 17:24:58

ŞENER K.

Gemide gidiyoruz, denizde rahmetli babamı boğulurken gördüm kurtaracakken unuttum. Sonra erkek kardeşim “Ben geminin diğer tarafına geçeceğim” deyip çantasını aldı gitti. Giderken “Dikkat et” dedim. Geçtiği yerde sol ve sağda boşluk vardı, geçerken gerçekten çantası dengesini bozdu denize düştü. Ben onu tam kurtaracakken babamı gördüm, hala denizde cebelleşiyor. Kız kardeşime bağırdım “Gel, erkek kardeşimi kurtar” dedim. Onu kurtardı, ben de denize atladım babamı kurtardım.

12.12.2014 10:34:41

ALI

Hafif dalgalı ve bulanık sulu bir denizde bir gemide idim. Yanımda birkaç kişi daha vardı. Bir şeyden korkuyorlar yanımdakiler. Yorumlarsanız sevinirim.

12.12.2014 17:09:32

Zehra

Rüyamda denize düşüyordum.

14.12.2014 19:53:30

Selma

Deniz kenarında olup, taşın üstünde oturup eline deniz suyuna sokmak.

16.12.2014 08:48:17

Çiğdem

Rüyamda bir inşaatın içindeyim. İnşaatta denizin içinde ve sanki bir sandaldaymışız gibi yolculuk yapıyordum. Teşekkür ederim...

22.12.2014 02:21:50

Elif

Rüyamda defalarca denize dalıp defalarca denizden elime bir şeyler alıyorum, bir bakıyorum altına dönüşüyor. Bu defalarca oluyor...

07.01.2015 12:46:37

Neriman C.

Deniz kenarında tek katlı 2 odalı fazla eşyası olmayan mütevazı bir evim vardı, pencerem camiye açılıyordu. Eşim camide ramazan gününde Kur’an okuyan imamları gösterdi bana. İmamların bembeyaz incili ve taşlı çok güzel cübbeleri vardı. İmamlar çok nurluydu ve ellerinde Kur’an-ı Kerim vardı ve çok güzel bir sesle Kur’an okuyorlardı.

17.01.2015 16:40:47

İsmail

Rüyada 2 kişi denizde yüzmek, bayan erkek neşeli bir şekilde yüzüyor, sevdiğim kişi ve arkadaşımla ama ben de ordayım, seyrediyorum. Aldatılma gibi bir durum yok.

22.01.2015 09:26:10

Numan

Merhaba, benim rüyam şöyle; evimiz sahile 1 kilometre uzaklıkta. Evimizin bulunduğu parseller denizin yükselmesi ile su içinde yani denizin ortasında kalmış olarak görmekteyim. Annemin ise evin etrafında denizin içinde elinde bir kova gördüm, bense olanları komşumun evinden izliyorum. Komşum bizim eve 300 metre mesafede. Bu kadar. Cevabınızı bekliyorum. İyi günler.

08.02.2015 12:41:47

Mavikelebek6

Rüyamda deniz sakindi ve kumsal tarafının bir parçası yükselmişti üzerinde ölüm vardı, kanlıydım. Tam yanımda bir askeri helikopter vardı. Bu ne anlama geliyor? Lütfen, cevaplarınızı bekliyorum.

08.02.2015 14:42:27

Gönül

Rüyamda denizin içinde birçok yılan balığı var sonra arkasından birçok yosun ve balık ölümleri olmuş. Şaşkınlıkla onlara bakıyorum denizin kenarında.

10.02.2015 07:42:52

Cebr

Rüyamda subay olan yeğenim, eşim ve beni teröristler bir köprüden yolumuzu kestiler. Yeğenim, Fırat nehrine atlayıp su berrak, su altında yüzmeye başladı. Teröristler su içindeki yeğenime silahla ateş etiler fakat hiç bir mermi isabet etmedi. Böylece korkarak uyandım. Bunu yorumlarsanız sevinirim.

10.02.2015 19:45:24

Orkun

Rüyamda kaya parçasının denize düşmesi, deniz suyunun çok temiz. Denizin dibine gider iken kaya parçasını görebiliyorum.

21.02.2015 02:21:24

Gülbence

Merhaba, rüyamda deniz donuyordu, buz tuttu. Ne anlama gelir acaba? Teşekkürler.

04.03.2015 08:47:39

Ayhan B.

Denizde yürüyordum rüyamda.

04.03.2015 22:59:27

Kafiye

Bir evin içinde ayağa kalktıkça denizin büyüklüğünü görüyorum. “Ne kadar güzel evim var, iyi ki var” diyorum.

06.03.2015 20:55:19

Ferhat S.

Rüyamda denizin üzeri komple buz tutmuş. Üzerinde bir iki tur kaydıktan sonra denizin ortasında büyük bir buz parçası alıp gittim. İlginize teşekkür ederim.

14.03.2015 00:20:24

Nafize K.

Denizde suyun üzerinde batmadan duran bir alay atlı askerler hepsinin ellerinde Türk bayrağı var ve atlar bulundukları yerde aynı anda senkronize biçimde ayaklarını yere indirip kaldırıyorlar, adım atar gibi. Bu atlı askerlerin yönü denizden karaya doğru yönelmiş, ben ise hemen Türk bayrağı alıyorum ve bayrağa hemen sopa bulup geçirmeye çalışıyorum. Geçirdikten sonra karadan denize doğru yönelip denizdeki atlı askerlere “Yaşasın türkün askerleri” diyorum. Bu askerler Çanakkale’de şehit düşen askerler imiş. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

19.03.2015 01:05:44

Gonca

Deniz kenarında, balık dolu tezgahta balık satarken bir kız çocuğunu denizden kurtarıyorum. Sonra evde temizlik yapan biri var, ben uyuyorum.

26.03.2015 19:00:16

Cemal B.

Bu aralar sürekli rüyamda tehlikede olduğumu görüyorum. Ya olduğum şehri sel basıyor, ya mafya kovalıyor, ya köpekler, ya yılanlar vb. hepsinden kurtuluyorum ama yine de uyumaya korkuyorum artık. Acaba nedeni var mı?

06.04.2015 20:12:21

HATİCE Y.

Rüyamda yüzme bilmememe rağmen denize girip bir şeyin ucundan tutunarak suyun üzerinde kalıyordum. Arada boğulma korkusundan suya batıp batıp duruyordum, her batmamla deniz duyu yutuyordum ama elimi hiçbir defa bırakmamıştım ve suyun üzerinde kalıyordum.

13.04.2015 12:27:04

Mehmet

Selam, şimdiden teşekkür ederim. Rüyamda bir gemide oğlum kardeşim ve üvey yeğenim var, gemi sarsıldı oğlum, yeğenim denize düştü. Bir arkadaşım oğlumu kurtardı, yeğenim bulunmadı ve kardeşim kovayla gemiden su boşaltıyordu. Çok korktum. Cevap verirseniz çok sevinirim.

23.04.2015 04:19:40

Hasan

Rüyam; güzel dalgasız bir denizde esmer, siyah takım elbiseli erkekler yüzlerini görebileceğim şekilde, sakin sakin yüzüyorlardı. Neyle yorumlanır, bana yazarsanız sevinirim.

28.05.2015 11:05:52

Rahime K.

Rüyamda küçük oğlum ile birlikte denizin ortasına kadar yürüdüm. Denizin içindeydim ve oturdum hamur açıp tepsiye dizdim. Baklava hamuruydu. Neye yorumlanır bu sizce?

31.05.2015 10:50:38

AİKA

Ben Türk değilim Türkçe iyi bilmiyorum. Rüyamda deniz kenarındayım. Birinci denizden su dalgası geldi ama ben düşmedim ikincisinde düştüm ama tekrar kalktım. Anlamı ne?

22.06.2015 23:28:36

Irem

Benim ki biraz uzun; arkadaşlarımla havuzda yüzüyoruz çok eğleniyoruz. Sonra ben sıkılıp gezip geliyorum ve denizde tsunami görüyorum. Herkes ben başkanlarıymışım gibi ne yapacağımı merak ediyorlar. Ben de “Kurtulmamızın tek yolu ilerlemek” gibi bir şey söylüyorum. Denize yüzüp belimize kadar ilerliyoruz sonra nefeslerimizi tutup dibe dalıyoruz. Tsunami dalgası geçtikten sonra kafamızı kaldırıyoruz. Ben yine sudan çıkıp gezip geliyorum. (böyle dediğime bakmayın arkada çalışanlar falan var, onların yanına gidip bir şişe su alıyorum.) ve bana bir kızım olduğunu söylüyorlar (yok) ben de hemen kabulleniyorum. Daha sonra tekrar denizlerin olduğu yere gidiyoruz ve bakıyoruz ki bir tsunami dalgası daha. Tekrar aynı şeyi yapıyoruz. Kızıma da aynı şeyi yapmasını söylüyorum. Suyun altındayken uyandım. (Bu arada sadece arkadaşlarım yok. Kuzenim, annem, babam ve çok fazla yüzmeye gelen insanlar.) Lütfen açıklayın. Bende çok merak uyandırdı.

12.08.2015 10:27:33

Cem K.

Merhabalar uçakla denize düştüm uçak su aldı ve kapıları açıldı yüzerek dışarı çıktık sonra bin tepeden denize baktığımda aynı uçaktan bir tane daha düşmüş bizim uçağın yanında olduğunu gördüm teşekkürler...

30.09.2015 09:44:43

Kübra T.

Rüyamda çok büyük bir dalga gelmiş ve her şeyi yerle bir etmiş. Denizin etrafındaki eşyalarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Su hem dalgalı hem sakin kenarlar yosun pisliği ama ilerisi berrak tertemiz. Kızımı arıyorum ama bir rahatlığımda var üstümde sonra ayakkabısının tekini görüyorum denizde diğer eşi nerde ki deyip diğerini aramaya başlıyorum. Garip bir rüyaydı ama çok etkilendim. Hayır olsun inşallah.

24.10.2015 16:51:03

Şükran A.

Tarlamızın üzerinde bir deniz vardı. Ve o kadar berrak ve dingindi ki, yüzmeyi bilmememe rağmen ailemle beraber orada yüzüyorduk. Diğer yanda ailemin erkeklerinden bazı kişiler; abim, kardeşim, kuzenlerim vs. askerler tarafından aranıyorlardı. Çünkü rüyada asker kaçağı olarak görünüyorlardı ve bu olaylar sürerken biz hala denizin içindeyiz.

17.12.2015 12:57:15

Gülcan

Rüyasında denizin taşmasını görmek?

20.02.2016 19:04:23

sema.N

Dağ veya yüksek bir tepenin üzerindeyim, deniz gökyüzü aydınlık denizin gökyüzü nün rengi muhteşem güzellikte, deniz in üzerinde olabildiğince çok gemiler var ve hepsi beyaz renkte. Yorumunuz için teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

11.06.2016 12:14:40

fatih

Merhabalar, denizde şambrel ile hızla yüzerken arkamdan gelen çocuğum 8 yaşlarında bir yere çarpıyor kafası yarılıyor kanıyor bunun yorumu nedir sizce yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim

13.06.2016 13:15:25

SONAY

Eşim tatil sürprizi olarak yatla yurt dışına yolculuğu ayarlamış. Yolculuk yaparken Cebelitarık’tan geçiyoruz tatlı su ile tuzlu suyun birleştiği yerde kızımla yüzmeye başlıyoruz. Dalgalardan korkuyorum ama yüzüyorum. Yüzdüğümüz yerin detayı beni etkiliyor. Sonrasında geziye devam ediyoruz

15.08.2016 17:08:12

Mustafa

Rüyada, denizin ve o an denizdeki insanların da donduğunu görmek ne manaya gelir?

16.01.2017 11:10:17

Ayşengül

Denizin içinde balık var mı diye bakmak istedim ve sadece başımı soktum. Daha önce düşürdüğüm bir anahtarı buldum. Elimi havaya kaldırıp sevinçle kaybetmiştim buldum dedim ama en ilginci denizin içine baktığımda toprağı çatlamış gördüm susuz kalan tarla gibi. Yorumlarsanız sevinirim.

21.01.2017 01:27:54

Zehra

Rüyada akıntılı sel akarsu görmek ne demek ? Bunu birkaç kez rüyamda gördüm yardımcı olursanız sevinirim.

01.03.2017 18:00:24

beyza

Rüyamda üçüz doğum yaparken bir deve gördüm. Aynı anda evimizin balkonu denizin içindeydi ve bir sürü balıkla beraber bir sürü ayakları olan bir canlı gördüm.

03.03.2017 08:37:21

Gürcan

Rüyamda bir problemim için bir arkadaşa danışmaya gidiyorum, âmâ çok başka problemler içine giriyorum. Örneğin deniz içinde bir kayalıktan geçerken sel basıyor, başka bir arkadaşın kazara ölümüne sebep olan kız arkadaşını kurtarmaya giderken kızın ölmediği denizde mutlulukla yüzdüğünü görüyoruz. Askeri bir tersanede çok büyük deniz ticaret gemileri inşa edildiğini görüyorum.,

29.05.2017 14:45:40

Sadan Erkek

Rüyamda su ve sel baskını gördüm. Nedir?

07.06.2017 08:11:20

Yalnız Adam

Ben rüyamda uzak bir yerden bir kayanın üstünde 4 kişi havada uçarak temiz berrak bir denizin üstünden geçerek sonra kıyıya denize iniyoruz. Çok sevinirim ne anlam ifade ettiğinizi yazarsanız.

24.06.2017 08:58:32

Sibel

Rüyamda evimin arka balkonu denize bakıyor biz balkondayız. Deniz birden asit misali fokurdamaya başlıyor, içinde ölü sarı bir kedi var. Herkese kaçmasını söylüyorum. Bir kadın bir adam bilim insanıymış. Araştırıyorlar ama bir şey söylemiyorlar bize. Yatak odasında yatağın tepesine çıkıyoruz hepimiz oğlumu kaçırmaya çalışıyorum. Taşmaya başlıyor deniz oğlumun çoraplarına geliyor çıkartıyorum. Bir şey var ölümcül bizden gizliyorlar değmeyin suya diyorum. Kadına yalvarıyorum oğlum astım kurtarın onu diyorum tamam diyor. Halen etkisindeyim.

29.06.2017 12:09:28

Senem Dila

Ben rüyamda yüksek bir kayalıktan Dicle Nehri'ne atlıyordum ve atladıktan sonra bir plajda ailemle uzanmış, günbatımını izliyordum. Bu neye işaret?

17.07.2017 09:36:41

Elçin

Biz rüyamızda kırtasiye isinden dolayı Antalya’ya gidemiyoruz sonra pişman olup Mersin’e gitmeyi planlıyoruz ben Niğde’deyim fakat Mersin denizine bakmak için 5dk da varıyoruz.  Benim ve ablamın üzerinde bornoz var sonra ben bornozla denize birazcık girdim ama su birden belime geliverdi. Diğer insanlar ay bu su ne kadar derinmiş deyip vazgeçiyordu rüyam biraz saçma ama gerçek hayatta kırtasiye yüzünden Antalya’ya gidemedik ve bir sonraki ay bir Mersin tatili vardı belki bu rüyama girmiş olabilir.

20.07.2017 10:54:08

Mehmet

Gece sahilde yürümek neye yorumlanır ?

25.07.2017 09:08:24

Berdus

Tusunami gördüm öyle büyük bir dalga oluşuyordu ki ben aileme haber vermek için koşuyordum. Herkes koşuyordu. Kadının biri yanımızdan geçerken salavat çekin diye bağırıyordu. Dalgalar kıyıya ulaşamadan uyandım.

29.09.2017 10:02:25

filiz

8.5 aylık hamileyim ve rüyamda az kirli denizde yüzdüğümü gördüm. Biraz zorlanıyordum ama yüzüyordum. Yüzdükçe berraklaşıyordu. Rüyamda da hamileydim o ağrıyor hala.

11.05.2018 10:18:31


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook