ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Dövüşmek Görmek

Bakınız; Dövüşmek.

Cabirül-Magrîbîye göre; dövüsmek sa-vasin bir baska çesididir. Manasi, zafer veya maglubiyet ile yo-rumlanir. Kirmanîye göre; dövüsmek gerek dille ve gerek fiilen elle ve her ikisiyle birden olabildiginden ve öldürme ise savas zamaninda olup dille dövüsmege savas denilemeyeceginden dövüsme için ya-pilacak yorum ayridir. Rüyasinda bir insani dövdügünü ve üzerine hücum edip tokat-ladigini gören, dövüstügü adami taniyorsa ona yenilecektir, de-mektir. Tanimiyorsa, yaptigi islere dikkat etmesi ve tüccar ise ticaretinde uyanik olmasi lazimdir. Es- Salimîye göre: rüyasinda birini dövdügünü ve ona sözle sövdügünü gören onu öldürür. Bir toplumun, bir dünya isi üzerine sözle ve elle dövüstüklerini görmek, onlarin iyi yolda olmadiklarina ve eger bu vurusma bir ahiret isi için ise bir hadis üzerinde birleseceklerine isarettir.

Dövüşmek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

4
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Ravza

Sevdiğine uzaktaysa kavuşmak, ne demektir?

04.10.2013 11:06:46

Kubilay E.

Merhaba, :) ben rüyamda abimle bomboş bir yerdeydim. Toprak kupkuruydu, kuraktı. Hiçbir bina, bitki vs. yoktu sadece çevremizde biten ve abim gibi genç erkekler, herkes bir şeylerle uğraşıyordu. Yerde bir şeyler yapıyorlardı ve ikili üçlü gruplar halindeydik (ancak sanırım bu gruplar birbirleriyle dost olmaktan ziyade mücadele içindeydiler.) Hava kapalıydı abim ve ben yerde toprağı kazıyor ya da çiziyorduk. Sanırım ileride küçük bir çukur vardı ve içinde de kafatasları. Kafataslarının ortasında bir dergi (dergi hiç okumam, hayatımda hiçbir yeri yoktur.) çukurun yanında ise benim yaşlarımda, tanımadığım kızıl saçlı bir çocuk bana saldırmak üzereydi. Ben yanına yaklaştım ve dövüştük. Nedenini bilmiyorum ama zaten orada dövüşmek kaçınılmazdı ve mücadelede galiba bu şekilde yürüyordu yani yapılması gereken şey buydu, hepimiz bunun farkındaydık. Ben üstün geldim. Bir anda önceden yaşadığımız eve gittim çukurdaki dergi elimdeydi. Dergiyi çocuğa geri vermeliyim diye düşünüyordum. Tekrar abimin yanına gidip işe koyulmak için oradan çıktığımda aynı çocuğu karşımda görünce biran korktum. Hava kararmıştı tekrar dövüşmek için beni takip etmişti. Tekrar dövüştüm ve yine üstün geldim, bunun üzerine gitti. Yardımınız için teşekkür ederim... :)

24.10.2014 11:04:46


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook