ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Düşmek Görmek

Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, Yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye, Düşmek, zengin için onun cimriliğine, Dam, balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek - bir yeri incinir yahut kırılırsa- kendine, dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.

Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir. Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz.

Ani yenilgi, başarısızlık, ani karşılaşılacak sorundur.

Birisinin kendi üstüne düstügünü görmek, düsmaninin kendisine üstün gelecegine; dag ve duvar gibi yüksek bir yerden düstügünü görmek, isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düstügünü görmek bir bela ve musibete ugramasina; ayagi kayip düstügünü görmek, felakete ugrayacagina delalet eder. Kirmanî'ye göre: Yüzükoyun düstügünü görmek, eger secdeye niyet etmemis ise, hayir degildir. Rüya sahibi davada, savasta veya kavgada ise üstün gelemez. Damdan, duvardan, agaçtan, dagdan ve benzeri yüksek bir yerden düstügünü gören, muradina ermez. Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düsmesi, günaha, fitneye, ve kötü islere meyline isarettir. Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düstügünü ve bunun da hayir islemek maksadi ile hareketinden ve acelesinden ileri geldigini görmek, günah islemesini terke ve iyilige dönecegine delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada düsmek iyi degildir. Bazilarina göre; rüyada düstügünüzü görmek, aksiyle yorumlanir. Rüyanizda yolda yürürken birdenbire düstügünüzü görmeniz, hiç beklemediginiz bir sekilde kalkinacaginiza ve çok zengin olacaginiza yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Yüksek bir yerden asagiya düstügünü gören, hayirdan serre düser. Rüyayi görenin düstügü yer çimenlik ve yesillik veya salih kimselerin toplandigi bir yer ise akibetinin hayir olmasina, düstügü yer harabe ve yirtici hayvanlarin içerisi ise akibetinin kötü olacagina isarettir. Bazen de bu rüya mal sahipleri için cimrilige isarettir. Damdan düsüp elinin veya ayaginin kirildigini gören kimsenin, nefsine, malina ve dostuna bir bela isabet eder.

Düşmek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

23
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Banu

Rüyada birinin düştüğünü görmek, bolkon gibi yüksek bir yerden düşmek?

16.07.2013 11:36:29

Mert

Ben de bir akrabamın 2 kat yukardan balkondan düştüğünü ama incinmediğini bir şey olmadığını gördüm. Hayır, olsun inşallah... Sizinle aynı gibi.

24.05.2015 07:30:40

Neşe İ.

Rüyamda beni bir arkadaşımla birlikte eşim çok yüksek bir yere çıkardı, sonra da arkadaşımla beraber aşağı bıraktı, biz de şehire düştük ama güzel bir yerdi ve hiç bir yerimiz zarar görmedi sonrada eşim yanımıza geldi “Ben size şaka yaptım atmayacaktım kendiniz atladınız” dedi. Bu rüyanın anlamı nedir acaba? Teşekkürler.

21.07.2013 11:53:06

Goncagul

Rüyamda annemin, yüksek duvar gibi bir yerden ayakları üzerine düştüğünü gördüm. Ölmedi ama sanki bir yerleri kırılmış gibiydi. Ben onu düştükten sonra tuttum. “Annecim niye böyle yaptın” dedim. Bu rüyayı anneme mi, kendime mi yormam lazım? Teşekkürler.

11.08.2013 14:23:20

İsmail

Bir çocuğun camdan aşağı düşmesi, ne demektir?

12.11.2013 22:20:39

Su

Merhaba rüya gördüm. Bir dağ gibi bir yerdeyiz, herkes karşı tarafta. Annem bana elini uzatıyor ki, ben de onun yanına geçeyim. Ama ben korkuyorum. Zorlukla geçmeye çalışırken, annemler bir şey oluyor, gülmeye başlıyorlar, şakalaşıyorlar. Birden annem dengesini kaybediyor ve düşüyor. Tam olarak nasıl düştüğü bile aklımda, gözümün önünden gitmiyor. Ben ağlamaya başladığımda, uyanıyorum.

28.12.2013 08:21:49

Elif

Rüyamda anneannemle beraber dağa çıktık. Anneannem çıkamadı ve düştü. Hiç hareket edemedi. Bu rüya ne anlama geliyor? Teşekkür.

08.03.2014 06:51:29

Aida S.

Arabayla aşağıya doğru yuvarlanmak ne demektir?

24.03.2014 10:29:00

Nihan

Tam uykuya dalacakken bir yerden düştüğümü görüp nefes nefese kalıyorum. Bu hep olmuyor arada sırada oluyor. Birde birisinin rüyasını anlatacağım. Bir sürü doktor görmüş ama kendi doktorunu görememiş. Anlamı nedir? Lütfen bilen biri cevap yazsın. Teşekkürler. :)

09.07.2014 10:02:57

Can

Rüyamda balkon camından bakarken aşağıya yeşillik çimene düşüyorum ama bir şey olmuyor. Sadece biraz ağrı hissediyorum anneme söylüyorum o da şaşırıyor ama o da uzun sürmüyor.

07.10.2014 14:48:00

Kaan

Komşumu 2. kattan düşerken gördüm ama ne olduğunu bilmiyorum. Acaba yorumu nedir?

01.12.2014 22:37:00

Rabia A.

Ben ve annem arabayla dağ yollarından gidiyorduk. Araba yolu çok dar, annem zor araba sürüyor. Önümüzde başka bir arabayı babam sürüyor. Babam çok hızlı giderken annem çekiniyordu hızını yükseltmeye. Birden annem arabanın kontrolünü kaybedip araba ilen aşağıya düşüyoruz. Aşağıya düşerken yanımıza kocaman bir şelale olduğunu fark ediyorum. Ben bir şekilde arabadan çıkmayı başarabiliyorum ama araba havada iken. Çok korkuyordum. Öleceğimi bildiğim için şehadeti getiriyorum. Bir saniye bile geçmedi sonra çok acayip bir şey oluyor. Şehadeti getirdikten sonra birden aşağıdan kağıttan yapılmış ip yukarı uçuyor. Ben bir tane ipi yakalamayı başarabiliyorum. İp beni kendisi ile beraber yukarıya babamın yanına uçuruyor. Ben halen telaştayım. Annemle arabayı göremiyorum artık. Bağırmaya başlıyorum “Anne sende o iplerden tutun. Lütfen anne, kendini kurtar!” Babam her şeyi sanki hiçbir şey olmamış gibi izliyor. Birkaç saniye sonra annemi görüyorum. O da bir tane ipi yakalayabilmiş. Onunla beraber gülerek bize doğru uçuyor. Böyle ter içinde uyanıyorum. Bana bu rüyanın anlamını açıklar mısınız lütfen?

11.12.2014 22:33:05

Lotris09

Rüyamda kardeşimin çocuk olduğunu ve balkon demirleri arasından kayıp düştüğünü gördüm ama yerde görmedim. Uyandım derhal.

02.02.2015 20:43:58

Mustafa

Halamın cam silerken balkondan düşüp kolunu kırdığını gördüm tabiri nedir? Teşekkürler.

15.05.2015 09:53:08

Ecem

Rüyamda balkon da bir şeyler yapıyordum ve demirlere çıkmıştım ayağım kaydı yüzüstü düştüm, düştüğüm an uyandım korkuyla sanki rüyanın içinde gibiydim. Cevap yazarsanız sevinirim.

23.05.2015 10:29:55

Hakan

Çatıdan aşağıya düştüğümü gördüm ama zemine bir metre kala uyandım.

31.05.2015 22:20:10

İrem K.

Rüyamda arkadaşım yanlışlıkla (ama bilerek gibi) balkondan düştü. O aralar arkadaşımı sevmiyordum. Bunun anlamı nedir, bilenler lütfen cevap yazabilir mi?

20.06.2015 11:40:45

Ecey

Rüyamda ikisi de erkek olan iki arkadaşımın üstüne düştüğümü gördüm. Birisi beni tutarak “Seninle evleneceğiz” dedi alayla karışık. Bu rüyanın anlamı nedir acaba?

21.06.2015 12:25:32

Cansu

Rüyamda bir sürü köpek vardı ve ben çok korkuyordum onlardan kaçmaya çalışıyordum gelip bir tanesi ısırmaya çalıştı bacağımdan ama canım yanmadı sadece korktum sonra bir dolap üzerine çıktım bahçedeydi dengemi sağlamaya çalıştım ama olmadı düştüm o sırada uyandım...

06.11.2016 13:41:24


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook