ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Ebubekir (r.a.) Görmek

Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe delalet eder.

Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, çocuk bekleniyorsa erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırlı olmaya işarettir.

Hz. Ebu Bekir (R.A.) Efendimizi sıkıntı içinde görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yahut hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara,

Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (SAV) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; vazife başında ise şehit olarak ölmeye; Allah yolunda bir savaşta ise onu görmek Allah (C.C.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)

Rüyada Hz. Ebu Bekir Sıddık’ın size nasihat ettiğini (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadaş edineceğinize, bol nimetlere kavuşacağınıza, çevrenizde size gösterilen inancın artacağına, vefa ve fedakârlığınızın herkes tarafından takdir edileceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Hz.Ebu Bekir (R.A.)'i görmek, akranı arasında yüceliğe kıymetli kişiler arasında tutulmaya işarettir. Bazen O'nu görmek, Allah yolunda malını infak etmeye ve erkek çocuğa, sadakayı muhafazaya işarettir.

Hz. Ebu Bekir'i acı çekerken görmek, erkek veya kız evlatları tarafından şiddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve şiddetten necat bulmaya,

Hz Ebu Bekir’i Allah yolunda savaşırken görmek Allah yolunda cihat yapmaya, hacca gitmeye, düşmanları üzerine galip gelip muvaffak olmaya işarettir.

Hz.Ebu Bekir'i rüyada sağ ve sakin bir halde yalnız oturur olarak gören kimse, Allah’ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olur. Onunla beraber oturduğunu gören kimse Hakk'a tabi olur. Sünnete intiba ederek Ümmeti Muhammed’e nasihatte bulunur.

Ebubekir (r.a.) rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

1
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

adnanadnan

Selamun aleykum. Ben rüyamda iki köklü bir ağaç gördüm ve hemen karsısında da bir nesne gördüm ama onun ne olduğunu hatırlamıyorum. Ağacın Hz. Ebu Bekir (ra)'a ait olduğu söyleniyor ve karşısında duran nesnenin de Hz. Mevlana hazretlerine ait olduğu söyleniyor. Ben de her ikisinin ortasında durmuştum... Bunu açıklarsanız sevinirim. Allah razı olsun.

 

09.07.2013 04:23:24


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook