ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Eğer ve gem Görmek

Ayrıca bakınız; at(eğer).

At üzerinde eyer görmek şeref ve büyüklük işaretidir. Eyerinin kırıldığını gören, eşini kaybeder veya hasta olur. 

Cabir’ül-Mağribi'ye göre; rüyada eyerinin kıymetli taşlarla süslü olduğunu gören, bir kadın yüzünden zengin olur. Eyerinin altın veya gümüşle bezeli olduğunu görenin eşi kibirli ve kendisini beğenir ve dine karşı da kayıtsız olur. Eyeri süslü değilse, rüya bunun aksi ile yorumlanır.

Bindiği hayvanin eyerini çıkardığını ve bir daha kullanmadığını görse, hanımı ile kendi arasında ayrılık meydana gelir. Yahut o kimse hanımını boşar ya da hoşlanmadığı ve kötü gördüğü bazı şeylere girer.

Bir eğer aldığını veya birinin kendisine verdiğini gören, zengin bir kadınla evlenir veya eline bir mirastan çok miktarla para ve mal geçer. Eğerinin zayi olduğunu gören, eşinden ayrılır.

Ebu Said El-Vaiz'e göre ; Rüyada eğer, namuslu, güzel ve zengin bir eşe delalet eder. Eğere binmek kazançtır. Bir eğere bindiğini gören, her işinde başarılı olur, yükselir. Rüyada atının geminin kırıldığını veya zayi olduğunu görmek, şerefinin noksan olduğuna işarettir. Ağzında at gibi bir gem olduğunu görmek, tövbeye yorumlanır. Bu kişi fena sözden şiddetle kaçınmalıdır. Hizmetçisinin ağzında gem olduğunu görmek, terbiye ile yorumlanır. Birinin ağzına gem vurduğunu görmek, ona terbiye ve edep öğretiyor manasına gelir.

Rüyada eğerin üstündeki eyerin lime lime olduğunu ve kimseyi atın üstünde rahat ettirmeyecek şekilde olduğunu gören kişi işinde çalışmaktan ciddi bir yorgunluk yaşayacak demektir. Bu yorgunluğun ciddi bir hastalığa çevirmemesi için kişinin kendini dinlendirecek durumlar oluşturması gerekmektedir.

Cafer-i Sadik'a (RA) göre; rüyada gem görmek üç şekilde tabir edilir: Şeref, susmak ve terbiye. Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada eğere sahip olduğunu görse evlenir. Rüyada görülen eyer, hayvan sırtında olmazsa hanımına işarettir. Bir kimse rüyada kendisine ait eğere bir köpek ve domuzun yahut da bir eşeğin bindiğini görse günahkar bir kimsenin onun hanımına hainlik etmesine işarettir.

 

Eğer ve gem rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

0
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook