ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Evin yıkılması, ev yıkmak Görmek

Rüyada evin yıkıldığını görmek de, ev sahibinin ölümüne işarettir. Rüyada bir ev veya tarihi bir eseri yıktığını gören kimseye, üzüntü, keder ve şer isabet eder. Bir kimse rüyada kendi üzerine evinin tamamının veya bir kısmının yıkıldığını görse, o evde bir insanın öleceğine veya rüya sahibine büyük bir musibet veya çirkin bir hadisenin erişeceğine işarettir. Rüyada evinin tavanının yıkıldığını gören kadının kocası ölür.

Evin yıkılması, ev yıkmak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Evin yıkılması, ev yıkmak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Evin yıkılması, ev yıkmak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

38
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Deniz

Rüyamda denizin içinde 3 tane bina yıkılıyordu, bunu yapan kişi de bir yakınım. Bunun ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz?

16.08.2013 10:26:34

Büşra

Rüyada evin dışarıya doğru yıkılması, ne anlama geliyor? Yorumlayabilirseniz, teşekkürler.

21.08.2013 15:10:11

Ayfer Hikmet V.

Rüyamda balkonda yatarken yataklar ıslandı, bir de baktım, tavandan su sızıyor. Evin salonunda balkonun tavanından hep su sızıyor. Eltime sesleniyorum “Suyu kapat” diye. Beni duymuyor. Evin tavanı çökmüyor ama yavaş yavaş dökülüyor. Ev üç katlı ben 2. Kattayım. Eltimde hamile. En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum.

31.08.2013 09:20:57

Ülger Azad Y.

Ben evimin yıkıldığını değil de tavanın çürüdüğünü gördüm, bu da beni hayli korkutuyor. Artı evimin önünde cam ağacım var, daha 2 yıllık onun üs filizleri tamamen kırık. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

08.09.2013 07:41:00

Harun B.

Rüyamda komşumuz bahçeli geniş bir ev almış. Büyük bir sevinç ile bana evi göstermek için eve giriyor. O eve girer girmez bir anda ev yıkılıyor. Kendisini yıkıntı altından kurtarıp ambulansa koyduk. Ambulanstaki görevli nefes almıyor dediğini hatırlıyorum sadece sonra uyandım. Bu rüyanın yorumunu hiçbir şekilde bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

25.09.2013 14:18:07

Ramazan Ç.

Rüyamda bir dilenci gördüm. Annem onun gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu düşünüp eve aldı. Dilenci kadındı, yanında birde ufak kızı vardı. Kızın elinde çorba içerken gördüm sonra evden çıktım. Yığma briket bir bina var tek odalı. Bizim köyün yapısına benzer bir yapıda bayramlaşma var kalabalık ve bayramlaştıktan sonra o yıkılmaya yüz tutan binanın yanından geçerken içerisinde tamamen tanıdıklarımın olduğunu fark ediyorum. Önemli ayrıntı şu; Babam da o binanın içinde, yanında bir merdiven var, oradan binanın üstüne ulaşabiliyorum ve ne göreyim, üzeri çok gevrek ve sanki susuz kalmış toprak gibi çatlamış. İçimden burası yıkıldı yıkılacak derken elimi binanın üstüne dokunur dokunmaz, çatlaklar büyüyerek yıkılma başlıyor. Panikle yıkılan yere girip herkesi çıkarmaya çalışıyorum. Babam rahat tavırlarla içeriden eşya taşıyor. Televizyon gördüm, çıkarmam için babam verdi. O sıra cüce birinin binadan çıkması için kucaklamış ona yardım ediyordum. Cüceyi birine emanet ettim ve babama geri döndüm. Binanın kısmen tavanı çökerken, babam hala içeride eşya kurtarmaya çalışıyordu. Bina bizim değil ama neden o eşyalara bu kadar değer verdi anlamadım. Son anda kendisine bağırdım ve o da çıktı. Babam çıkar çıkmaz bina yıkıldı. Dışarıdan harabe gibi görünüyordu ama yıkılmış değildi, benim dokunuşum yıkımı başlattı. Babamın evden kurtardığı eşyaları taşımak için yakınlarda at arabası görüyorum, yanına gidiyorum ama at yerine deve bağlamışlar. İlk defa deve arabası gördüğüm için şaşırıyorum, onu sürmek çok zor oluyor. Deve inatlaştıkça inatlaştı, ben de onu sürümeye çalıştım ve yılan oldu birden. Ben sürüdükçe hayvan gülüyordu sonra eşyaların yanında annem ve kız kardeşimi gördüm. Devenin yılan olup bize saldırdığını görünce kaçtık. Yılan da bizi kovaladı. Yılan yaklaşık 2 mt boyunda ve yeşildi. Yılanı yakaladım ama öldürmedim. Bir şeye sardım ama ondan kurtulmak için uzağa götürürken daha da sinirlendi ve sardığım şeyden kurtulup deli gibi hareketler yapıp hızla uzaklaştı. Rüya burada bitmedi ama gerisini hatırlamıyorum. Rüyamın başı da olabilir tam emin değilim. Tek hatırladıklarım bunlar.

29.10.2013 07:37:10

Hasan

Rüyamda evde ailecek otururken, bir helikopter geliyor. Bizim bulunduğumuz binanın alt katına bir bölümü çarpıyor. Biz de o binanın en üst katında oturuyorken, bina yavaş yavaş yıkılıyor. Ama biz kurtuluyoruz. Yorumlarsanız memnun olurum.

25.12.2013 22:58:23

Fatih A.

Rüyamda evin çok az bir şey köşesini kazınmış görmek, nasıl yorumlanır? Bununla ilgili bana bilgi verebilir misiniz ve bunu bir bayan görürse aynı yorumlanır mı?

18.01.2014 10:41:47

Ayşegül

Evimin balkonu yıkıldı. Neye işarettir acaba?

28.03.2014 21:33:57

Sedişko

Rüyamda oturduğum evin üst katından akan su yüzünden evimin tavanı çökmek üzereydi. Tavan kirli, pis görünüyordu. Tavanın çökmemesi için ne yapabilirim diye düşünüyor çare arıyordum.

21.04.2014 15:33:14

Asyam

Kızım üniversitede okuyor. Rüyasında evimizin yıkıldığını ve yerine havuz yapıldığını görmüş. Sizce ne anlama geliyor?

06.05.2014 18:29:57

Mustafa D.

Bir iş için seyahatteyim otelde kalıyorum. Daha sonra bavulu alıp gidiyorum. Sonra tekrar kalmam icap ediyor. Taksiye binip otelin olduğu yere geldiğimde binaların yıkılmış olduğunu görüyorum. Taksi de yok, bavulla beraber geri gelmeye çalışıyorum. Tanıdık iş yerine geliyorum. Bavulumu elimden alıp buyur ediyorlar. Daha sonra başka bir otele gideceğim bavulumu istiyorum, bulamıyorlar ve gülüyorlar. Teşekkürler.

15.06.2014 10:40:26

Ayhan

Rüyamda kayın validemin evi üzerimize yıkıldı (kayınvalidem sağ değil) yıkıntının altından sağlıklı çıkıyoruz ama kayınvalidem bayılıyor. Ben de kendine gelmesi için tokat atıyorum ve kendine geliyor. Yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler.

23.09.2014 13:54:25

Karadağlı

Rüyamda bizim üç katlı evimiz varmış ve şiddetli bir rüzgar, fırtına çıkıyor ev sallanıyor, gözümle görüyorum. Sonra ev olduğu yerde yıkılıyor. Benim evim de en alt katta. Evin temelinin altı boş imiş, boş kısım çökünce bir kat yerin altına giriyor bina. Benim birinci kattaki evim hasar görüyor ama tam çökmüyor ama kullanılacak gibi değil. Ben göçük altındaki evime giriyorum kontrol için bakıp tekrar çıkıyorum korkarak ve ağlıyorum eşimle birlikte ve namaz kılıyoruz birlikte eşimle. Bunun anlamı nedir acaba?

08.10.2014 12:13:07

Oki

Kendi oturduğum ev sallanıyordu ama yıkılmıyordu. Karşıdaki beyaz, yuvarlak bir bina önce ortadan ikiye çatladı ve sonra sallana sallana devrildi. Bu rüya ne anlama gelir?

25.10.2014 09:16:19

Sibel

Rüyamda büyük binalar üstüme doğru yıkılıyordu. Oradan kaçayım derken büyük vinçler veya iş makineleri üstüme doğru geliyordu. O esna da kucağımda yeğenim vardı. Yorumlar mısınız lütfen?

10.11.2014 14:31:09

İLKNUR

Ev aldık ama henüz içine taşınmadık, inşaat bitmek üzere. Rüyamda onun tamamen yıkılmış tekrar yapılmaya başladığını görüyorum. Müteahhitle kavga ettiğimi görüyorum. Ne anlama gelebilir bu rüya?

12.11.2014 11:54:33

Körkün

Rüyamda annemlerin evinin bulunduğu bina biz içindeyken çöküyor, karton gibi katlanıyor ama ben, karım, babam yıkıntıdan çıkıyoruz. Annem rüyanın içinde mi hatırlamıyorum... Ben bina çöküntüsünde binanın altında kalanlara sesleniyorum. Bulmaya çalışıyorum. Sonra enkazın üstünde bir mezar görüyorum. Yorumlarsanız sevinirim...

13.12.2014 09:07:19

AYTEN

Sabaha karşı rüyamda rahmetli babamın eski evindeyim, eşim, oğlum birde annemle birlikte. Annem yatak odasında yatıyor. Çevrede herkes bağırıyor. Bir robot 4 ayaklı elinde kocaman kepçe ile bütün binalara vuruyor. Eşime “Evden çıkıp gidelim” diyorum. Annemin yürüyemeyeceğini dışarının tehlikeli olduğunu söyleyip bizi evden çıkartmıyor. Banyoya doğru yürümeye başladı. Tam o esnada büyük bir gürültü oldu. Kendi yatak odama doğru yöneldim. Duvarlar tamamen çökmüştü. İkinci darbeye vurmak üzereydi ki uyandım. Bu ne anlama geliyor, söyleyebilir misiniz? Daha önce de buna benzer rüyalar gördüm. Babamın arkasından ablamı kaybettim.

27.12.2014 12:01:52

Murat Ü.

Rüyamda bizim içinde bulunduğumuz evin yanında 3-4 katlı binaya tanımadığım kadının biri balyozla vuruyor. Kadın vurdukça bina sallanıyor. Ve sonunda bina kadının üstüne yıkılıyor. Dehşet bir şey... Telaşla koşuyoruz falan.

17.01.2015 09:56:18

Sessiz fırtına

Merhaba, benim rüyam şu; ben normalde kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum ama rüyamda şimdiki oturduğum evden ayrılıyorum, gecekondu bir eve taşınıyorum. Eşimle evlenmişim, yeni eşyalar alınmış, düğünüm olmuş. Misafirler var, neyse misafirler gitmiş. Rüyamda eşim de işe gitmiş sonra evin tavanı biraz çökmüş. Eşimi arıyorum, “Gel, tavan çöktü” diye. O ara kaynanamın yanına gidiyorum, “Evin tavanı çöktü. Gel, bak” diyorum. “Nasıl?” falan diyor. Boğazına yapışıyorum “Çabuk bak” diye. O arada kendimi gecekonduda buluyorum. Eşim eve gelmiş, bakıyor, “Bir şey olmaz” diyor. Tavana bakıyorum, ev çatır çatır çatırdıyor. Dışarı koşuyorum, bir bakıyorum tavan tamamen çökmüş. Eşim de dışarı çıkmış, “Evin sahibini ara” diyor eşim. Arıyorum ve uyanıyorum. Lütfen acil tabir eder misiniz? Teşekkür ederim.

04.04.2015 10:23:15

Mahmut Y.

Kavga ettiğim kişiler, baraka yani tahtadan yapılmış evimi dozerle yıkıp parçalarını toplayıp götürmüşler eve geldiğimde ev diye bir şey kalmamış.

23.05.2015 07:24:00

Serap K.

Rüyamda başkasının evindeydik ve kapının önünde çok kalabalık insanlar vardı, konuşuyorlardı. Ben onların sesinden rahatsız olmuştum eşime söyledim, “Bunlar neden çok sesli konuşuyorlar” diye, o arada bir ses oldu ve evin tamamen çöktüğünü gördüm. Ben eşimi, çocuklarımı arıyordum ama bulamadım. Bir müddet sonra kızımı gördüm çağırdım, yanıma geldi. Sonra başka bir evde eşim, oğlum, kızım oturuyorlardı. Eşime sordum “Ne oldu bize, ben neredeydim?” dedim “Bir arkadaşının yanında bulduk seni dediler. Üzerim kirlenmiş ve ne kadar zaman geçmiş üstünden hatırlamıyordum. Sonra uyandım ve ne anlama geldiğini merak ediyorum.

04.08.2015 11:45:21

asl27

Annemlerin bahçedeyim onların duvarın evin duvarının bir kısmı yıkılıyor.

29.09.2017 20:57:42


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook