ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Fatiha Görmek

Rüyada Fatiha Şerife'yi okuduğunu veya biri tarafından okunduğunu görenin işleri güç ise kolaylaşır. Rızkında genişlik, bolluk ve bereket olur. Rüya sahibi erkekse, birkaç kadınla evlenir, kadın ise çok çocuk doğurur. Duası kabul olunur, hasta veya sakat ise iyileşir; eğer ağır hasta ise ölüp acılarından kurtulur. Fatiha okumak, aşağıda isimleri zikredilen mübarek zatlara göre su şekilde açıklanmıştır:

Hazret-i Ebu Bekir'e (R.A) göre: Dini, Cenabi Hak tarafından muhafaza olunur. Hasta ve sakat ise eceli yaklaşmıştır.

Hazret-i Ömer'e (R.A)göre; Allahu Teâlâ hazretleri dua ve ibadetini kabul buyurur, korktuklarından emin olur.

Kirmanî'ye göre; Allah (C.C) Hazretleri tarafından ibadete muvaffak olur.

Cafer-i Sadik 'a göre; hacca gider, duası kabul edilir,

Ibn-i Sirin'e göre: Cenabi Hak ona hayır kapılarını açar.

Abdulgani  Nablusi'ye göre; duası hemen kabul olunur ve kendisi bol ve bereketli rızk sahibi ve uzun ömürlü olur.

Ibn-i Kesir' e göre: duası en kısa zamanda kabul olunmakla beraber, ferah ve sevinç ve büyük fayda görür.

Seyit Süleyman Hüsni'ye göre; güç olan işleri kolaylaşır, dünya ve ahirette mutlu olur, bol ve bereketli rızka kavuşur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Fatiha Suresini okumak, hayırlı işlere nail olmaya, duaların kabulüne, bazen de haccetmeye işarettir. Rüyada Fatiha’yı veya ondan bir ayet okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, o kimseye Allahu Teâlâ’nın şer kapılarının kapayıp, hayır kapılarını açacağına işarettir.

Rüyada Fatiha süresini okuyan birini dinlediğinizi görmek içinizde Allah'a olan sevgi ve ona dayanmada bir artış olacağına, tek dost olarak onu edineceğinize delalet eder.

Rüyada Fatiha suresinin mealini görmek Allah'a ve dine karşı olan bilincinizin artacağına her ibadetinizi ezbere değil layıkıyla yapmaya çalışacağınıza delalet eder.

Rüyada Fatiha süresini okurken etraftaki insanların büyük bir saygı ve huşu içinde dinlediğini görmek insanlar dini anlamda güzel nasihatler vereceğinize onları Allah yoluna çağıracağınıza delalet eder.

Fatiha rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

11
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

ayse

Selam ben rüyamda Fatiha okuyordum daha önce de rüyamda mevlüt okuyorken imamı azam geldi. Halka olmuşuz ben okuyorum bayanlara herkesin yüzü kapalı fısıldaştılar. İmamı azam geldi dediler, gözüm kapalı okuyorum. Açtım halkanın arasında sarıklı esmer genç bir bey başını salladı. Selam verdi bana. O da devam etti. Beraber okuduk bir müddet kayboldu sonra ben bu aralar çok görüyorum böyle şeyler ne olabilir. Çok dua ediyorum ondan olabilir mi? Kuran da okuyorum ve devam bozma dedi. İmamı azam efendimiz bunların anlamı nedir? Namaz kılan biriyim, arada Kuran da okurum. 52 yaşındayım merak ettim.

09.07.2013 13:41:51

Ateş

Rabbim sizlere de her şeyin hayırlısını ihsan eylesin. Ateş

19.07.2013 11:44:07

Azer

Ben rüyamda kendi akrabalarımdan oluşan kalabalık bir toplumdaydım. Herkesin Fatiha suresini yarım okuduğunu ve benim tam okuduğumu gördüm. Aynı zamanda rüyamda kardeşimin gerçek hayatta dargın olan eşini de sırtıma alıp besmele çeke çeke evine götürdüm. Acaba bu rüyanın anlamı ne olabilir?

08.09.2013 11:14:37

Muammer

Ben çoğu geceler rüyamda Fatiha suresini okuyorum. Yorumu aynen çıkıyor. Şöyle ki bir memur maaşıyla samimi söylüyorum ki geçim darlığı çekmiyorum. Çünkü kanaat ediyorum. Gün bulduğumu gün yiyorum ama mutluyum. Trilyonları olup ta mutlu olmayanlara ithaf olunur.

11.09.2013 23:46:48

Akman

Arkadaşlar ben rüyamda bir hayalet gördüm. Ondan korkuyordum ve babam Fatiha suresini okumamı söylüyordu. Ben de saklanarak Fatiha süresini okuyordum.

27.11.2013 20:41:51

Elif

Hayır, olsun. Ben de rüyamda gece evime dönüyordum. Cadde sularla dolu, ne araba geçiyor, ne insan. Düşmekten korkuyorum, karanlıktan korkuyorum, kimseler yok. Uzaktan bir adamın geldiğini görüyorum ve büyük adımlarla koşturdum. Fatiha suresini okudum, eve varasıya kadar. İhlas suresini de okuyayım diye düşünüyorum ama korka korka hala Fatiha suresini okuyorum.

19.12.2013 07:56:39

Kelebek

Selamünaleyküm. Bana Ertan isimli biri talipti. Ben de hakkımda hayırlı mı, hayırsız mı olacak diye rüyaya yattım. Rüyamda bana Fatiha suresini cam çerçeve içinde veriyorlar ve ben bu çerçevenin tozunu alıyorum onu siliyorum. “Bunun adı Fatih olsun” diyorum. Sonra alnından vurulmuş bir kız görüyorum.

16.06.2014 17:06:31

Mustafa Y.

Selamünaleyküm. Normalde Kur’an okumasını biliyorum fakat hem sesim çok çok kötü hem de tam kıraatiyle okuyamıyorum. Ama rüyamda Fatiha suresini okudum hem de tamamını o kadar güzel o kadar huşu içinde okudum ki, okurken ben ne kadar güzel Kur’an okuyormuşum diye kendi kendime gurur duyuyordum. Uyanınca okumaya çalıştım ama rüyamdaki gibi güzel okuyamıyorum. Rüyamda çok güzel okuyordum. Lütfen bilgi verirseniz sevinirim. Allah’ın selamı üzerinize olsun.

13.11.2014 01:58:26

Neslihan

Rüyamda beni takip eden bir grup insan vardı. Ben tek Allah için Allah’ı övüyordum. Arkamdan geldiler ve caminin minaresini gördüm oraya çıkarak bağırarak Fatiha suresini okudum sonra ihlas. Garip rüyaydı rüya işte gelip geçiyor…

03.11.2016 16:02:24

Ümit B.

Selamun Aleykum, ailece bir yemek masasının etrafındayız, muhtemelen yemek bitmiş ve ben yemek duası ediyorum. Dua ederken karşımda bir aynada kendimi görüyorum. Duanın sonunda tam El Fatiha dedikten sonra kendi sesime uyandım fakat daha gözümü açmadan Fatiha’yı okuduktan sonra yataktan çıktım.

12.04.2017 11:59:54

Ümit B.

Selamünaleyküm. Ailemle bir yemek masasının etrafındayız, muhtemelen yemek bitmiş ve ben yemek duası ediyorum. Dua ederken karşımda bir ayna da kendimi görüyorum. Duanın sonunda tam El-Fatiha dedikten sonra kendi sesime uyandım fakat daha gözümü açmadan Fatihayı okuduktan sonra yataktan çıktım.

12.04.2017 12:00:11


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook