ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek genel tabiriyle inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Ayrıca akrep görmek, o kimsenin eli ve diliyle insanları rahatsız ettiğine delalet eder. Rüyada kişinin ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi içine girdiğini görmek, düşmanlarla beraber oturmaya işarettir. İç elbisesinde akrep olduğunu gören kişi, eşinin düşmanlığını kazanır. Rüyada akrep soktuğunu görmek, ele geçecek ve devamı olmayacak mala delalet eder. Yine rüyada kavrulmuş akrep yediğini görmek, düşman malından yemeye, pişmemiş akrep yediğini görmek de düşmanları kaybetmeye delalet eder. Akrebi yatağın üzerinde görmek, düşman, geçim ve kazanç hususunda keder ve üzüntüdür.

Rüyada asıldığını görmek, hileci, kurnaz birisinin düşmanca tavırlarına, umulmadık kimselerden zarar görmeye, ve gıybete işarettir. Akrep insanlar arasında söz götürüp getiren kimsedir. Bir kimsenin rüyada evinde akreplerin yanması, o kimsenin düşmanlarının ölmesine delalet eder. Rüya sahibinin iç çamaşırında gördüğü akrep onun hanımına müdahale ettiğine ve hakkında iftira eden ve fenalık yapan bir düşmanın varlığına işarettir. Rüyada bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, kendine dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye işaret eder. Akrep tutup bunu bir kadının üzerine koymak onunla münasebet kurmaya delalet eder. Rüyada akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacağını belirtir. Rüyada akrebi yiyen bir canlı görmek düşmanınızı size gerek kalmadan başka bir kimsenin ya da belanın haklayacağı anlamına gelir.

Rüyada akreplerle oynadığını gören kişi düşmanlarını dize getirir onlardan zarar görmeyecek şekilde kendini konumlandırır ve onların bunu anlamasını engeller. Rüyada akreplerle konuştuğunu gören kimse düşmanlarını zekası ve diliyle dize getirir, Şehrazad’ın Şehriyar’a yaptığı gibi fark ettirmeden kendi canını ve malını korur.

Rüyada evde akrep olması ve onların rahatça dolaşması hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir. Rüyada akrep size sevimli ve zararsız bir hayvanmış gibi geliyorsa sizi kendi çıkarları için kullanmaya çalışan düşmanlar ve sahte arkadaşlar var demektir. Dikkat edin. Rüyada ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi arasına girdiğini görenin, düşmanı evinde olup onlarla birlikte oturur. Rüyada donunun veya pantolonunun içinde akrep olduğunu gören, karısından düşmanlık görür. Bir rivayete göre de, karısına bir düşman musallat olur. Rüyada gömleği içinde akrep olduğunu gören, ev halkından birinin düşmanlığına uğrar.

Kirmani'ye göre; rüyada akrep soktuğunu görmek, düşmanının kendi aleyhinde söz söylediğine ve ondan zarar göreceğine; bir şey görüp onu akrep olmadığı halde, akrep sanan, düşman olmadığı halde birisini kendisine düşman zannettiğine işarettir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyasında bir akrep tutup bir kadının üzerine attığını gören, o kadına fiilen tecavüzde bulunmuş olur. Bir başka rivayete göre ; Akrebin sokması rüya sahibinin eline geçecek ve devamı olmayan bir maldır. Eğer rüyada bir akrebi yutsa o kimsenin düşmanı onun sırlarına vakıf olur.

Gömleğinde veya dükkânında akrep görse, o akrep onun kazancında ona üzüntü ve keder veren düşmanıdır. Akrebi gördüğünü ancak kendisini sokmadığını ve akrepten de korktuğunu görse, düşmanı o kimseyi gıybet eder. Rüyada bir akrep öldürdüğünü gören kimse düşmanına karsı zafer kazanır. Bir kimse rüyada elinde bir akrebin olduğunu ve insanları soktuğunu görse, o kimsenin insanları gıybet eden ve insanlar arasında söz götürüp getirmek suretiyle onları tahrik eden bir adam olduğuna işaret eder.

Rüyada akrep görmek, el ve dilinden hiç bir kimsenin selamette olmadığı; söz götürüp getiren bir kimse sebebiyle meydana gelecek üzüntü ve kedere delalet eder. Bazen akrep görmek akrep gibi çok favorisi olan bir kimseye düşkün olmaya delalet eder. Akrep, kişinin akrabalarından olan düşmanıdır. Rüyada akrebi eline alıp ve hanımı üzerine attığını gören kimse, hanımına arkasından yaklaşır. Rüyada akrebi halk üzerine sevk edip sürdüğünü gören kimsenin, Lut kavminin fiilini (livata) yaptığına delalet eder. Kuyruğunu sürüterek yürüyüp giden ve öldürücü olan bir cins akrebi görmenin tabiri de böyledir. Ancak bu cins akrebin düşmanlığı daha şiddetli ve büyüktür.

Bir kimsenin evinde akreplerin yanması o kimsenin düşmanlarının ölmesine delalet eder. Bazı tabircilere göre de ;Rüya sahibinin külotunda gördüğü akrep onun hanımına müdahale ve hakkında iftira eden ve fenalık yapan bir düşmanıdır. O kimsenin ondan sakınması icap eder. Akrebi, yatağı üzerinde görse, o akrep onun düşmanı, geçim ve kazancı hakkında da üzüntü ve kederdir. Karnında akreplerin olduğunu görse, o akrepler onun kendi isinde bulunan düşmanlarıdır. Kıçından akrepler çıktığını görse, o akrepler onun torunlarından olan düşmanları veya torunlarıyla kendi arasında meydana gelecek bir düşmanlıktır. Rüyada akrebi çiğ olarak yediğini gören kimse, fasık bir kimseyi gıybet eder. Her hayvanin etini çiğ yemenin tabiri de böyledir. Akrep, kalbine gelen her şeyi diliyle söyleyen ve dostunu düşmanından ayıramayan bir kimseye delalet eder. Akrebin kıskacı kovucu adamın dilidir.

Rüyada akrep görmek, hiç ummadığınız bir acı ile karışılacağınıza, evde akrep görmek, hilebaz biri ile iş yapıp aldatılacağınıza, akrep tarafından sokulmak, oldukça büyük bir tehlike geçireceğinize ya da yakınlarınızdan birinin ölüm haberini alacağınıza, akrep öldürmek, düşmanlarınızdan herhangi birinin kötü haberini alacağınıza, yatakta akrep görmek, evdeki birinin yolculuk yapacağına işarettir.

 

Akrep rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

77
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

selda

Babam rüya görmüş. Rüyada bize düşman olan komşunun yeni doğmuş bebeğini akrep sokmuş... ve "Çocuğun öldü!" diyerek kadının önüne atmışlar. "Çocuğu al, öldü." demiş birileri. Çok merak ettim yorumlar mısınız?... Teşekkür ederim...

26.06.2013 13:08:53

Rüya yorumu

Merhaba Selda,

Düşmanınız olarak bellediğiniz komşunuz sizin tanık olacağınız bir ticaret yaşayacak, ya bir şey alacak ya bir şey satacak ya da bir işe girecek. Ancak akrep kısa süreli bir menfaati ifade eder. Sonunda göreceksiniz ki bu ticaretten çok fazla kazanamamış, ona hayrı dokunmamış, belki bu süreçte sizden bir yardım isteyecek veya siz ona bir akıl vereceksiniz ki belki aranızdaki düşmanlığın da gitmesine vesile olacak bir gelişmedir...

Hayır olsun inşallah.

26.06.2013 14:48:55

Blacklabel

Rüyamda babamın elinin altında kırmızı kanatlı akrep gördüm. Tam sokacaktı onu uyardım, oda aldı ağzına attı akrebi çok merak ettim.

28.07.2013 01:08:23

asya

Ben rüyamda bir oda dolusu akrep gördum ve çok korktum nedir acaba teşekkürler...

07.07.2013 09:34:14

hasan

Rüyada ben bana saldıran küçük küçük akrepler gördüm çoktular öldürdükçe bana geliyordular, acaba nedir?

08.07.2013 13:22:22

ece

Rüyamda ODTÜ’de bir fakültedeyim. Yerler hep akreplerle dolu, yavru akrep. Onlara basmamak için atlayarak yürüyorum, eşim de dışarda ondan yardım istiyorum.

11.07.2013 16:30:59

gurbetci

Merhaba, Rüyamda sol ayağımın başparmağı ile onun yanındaki parmağı arasında bir akrep olduğunu gördüm. Ayak parmaklarımın arasını her zaman kontrol ettiğim için erkenden bu akrebi fark etmişim rüyamda. Akrebin kuyruğu çatallı kanca gibiydi. Akrebi hemen oradan ellimle fırlattım attım. Akrep kaçtı. Herkesi bu akrebe karşı uyarıyorum. Rüyamda az kalsın beni sokacaktı. İyi ki de ayak parmaklarımı kontrol ediyormuşum. Her gün aman dikkatli olun siz de kontrol edin diyorum. Bu rüyamı merak ediyorum yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler...

16.07.2013 10:08:26

Lord

Eşim rüyasında akrebin kolundan içeri derisine girmeye çalıştığını ve yakalayıp cımbızla çıkardığını ve öldürdüğünü görmüş. Yorumlar mısınız lütfen?

18.07.2013 10:36:33

Gulcan

Merhaba... Rüyamda bana doğru gelen çeşitli yavru böcekler ve bir sürü akrep vardı. Erkek arkadaşımla beraber onlar hızlıca kaçıyorduk ve birden karşımıza sarhoş gibi olan bir sürü insanlar çıktı. Onlardan kaçmaya çalışıyorduk acaba bunun açıklaması nedir? Şimdiden Çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

18.07.2013 10:36:47

Ayşe

Dün gece rüyamda küçük bir akrebin önce sağ elimin parmağını ve sonra sol elimin parmağını ısırdığını gördüm. Daha sonra gözümün önü bulanıklaştı, ölecek gibi oldum. Sonra doktor geldi, ellerime iğne vurdu. Yorumlarsanız sevinirim.

19.07.2013 16:48:04

Muhammet Hami Z.

Merhaba.

Rüyamda gri renkli bir köpeğin kasıklarımı ısırdığını gördüm ve uyandım.

Sonra tekrar uyudum ve tuvalet veya banyo gibi bir yerde, ölü gibi duran bir akrebi ezmeye çalışırken, akrebin canlandığını ve hızla ayağımın etrafında koşuşturup, paçama girmeye çalıştığını gördüm.

Bu rüyalarımı nasıl tabir edersiniz?

Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

22.07.2013 04:08:53

İbrahim

Merhabalar rüyamda, ayakkabılığın üzerinde yüzlerce karınca ve bu karıncaların ayakkabılığın üzerinden şekerimsi bir şeyin etrafında toplandıklarını, o şekerimsi maddeyi taşımaya çalıştıklarını, daha sonra kendimin dışarıda, babamın yanında olduğumu evi karıncaların bastığını söylüyorum. Dışarıdan odanın penceresinden baktığım zaman, o odada karıncaların duvarın köşelerini sardıklarını ve duvarın köşesinden dışarıya büyük bir parça köşebent taşıdıklarını, pencereden dışarıya çıkarken köşebenttin parçalandığını, parçalarla birlikte bir kaç karıncanın aşağıya düştüğünü görüyorum. Karıncaların daha fazla çoğalmaması için yuvalarına tuz, alçı vs. dökmek için biran önce odaya gitmek istiyorum ve kendimi odanın içerisinde buluyorum. Yuvalarına yaklaştığım zaman, yuvalarından büyük ayaklı bir şeyin çıkacağını fark edip, geri çekiliyorum. Daha sonra bunun büyük bir akrep olduğunu, çıkar çıkmaz nerden geldiğini fark etmediğim karabatak hayvanını bacağından sokup yere düştüğünü, daha sonra seslerinden anladığım, kız kardeşimin ve yanında bir arkadaşının olduğu odaya doğru hızlı bir şekilde gittiğini görüyorum. Ben de peşinden odaya doğru gidiyorum tam odaya girdiğim zaman akrebin kız kardeşimin sağ bacağına atladığını görüyorum. Kız kardeşime sorduğum zaman akrebin soktuğunu söylüyor ve ben akrebi kuyruğundan yakalayıp, kopartıyorum. Babama hemen acil servisi aramasını söyleyip kız kardeşimi kucağıma alıp, akrebinde kuyruğu ile gövdesini bir poşete koyup, evden çıkmaya hazırlanırken uyanıyorum. Bu rüyamı yorumlayıp bilgi verirseniz çok sevinirim.

23.07.2013 23:41:16

İsa

Rüyamda akrep gördüm ve iş arkadaşlara “Çiğneyin” dedim ama çiğneyemedim, yuvasına kaçtı.

27.07.2013 19:04:03

Busenur

Annem rüyasında akrep öldürmüş. Bu nedir acaba? Akrep siyahmış.

31.07.2013 12:46:31

FATOŞ

Ben rüyamda çiftliğimiz de nişanlımla beraber dolanırken sonra bir anda tekken hatırlamıyorum biri daha vardı galiba yanımda, neyse saçımın uçlarında pire görüyorum, silkeliyorum, yıkıyorum, tam keseceğim “Hah gitti” diyorlar. O geçiyor daha sonra akrepler görüyorum, korkuyorum ama bana zarar vermeyen yavru akrepler sonra rüyamda en korktuğum bölüm ise sağ avcumun içinde fetüs gibi akrebin sağ avuç içi derimin altında olduğunu görüyorum sonra ise keserek akrebi ve ucundan çekerek avcumun içinden akrebi çıkarırken uyandım. Kan falanda görmedim rüyamda. Bunu bana yorumlayıp yollar mısınız? Allah’ım hayırlara halk eylesin inşallah.

11.08.2013 09:54:05

Gulsüm

Rüyamda akrep saçıma yapışıyor, çekip camdan atıyorum, tekrar gelip yapışıyor saçlarıma. Ben kıskacını elimle sıkıştırıp atıyorum, zarar veremiyor ama. Nedir acaba?

13.08.2013 09:23:01

Zeyno

Öğretmenim rüyamda okuldan dönerken patika bir yolda birçok küçük akrep tarafından sokuldum. Genelde ayağımdan ve bacağımdan, ayağımda ayakkabı yoktu. Çorabımın içine de girmişlerdi. Ayrıca etrafımda bir sürü yılan da vardı. Baya canım yanmıştı ve korkmuştum daha sonra ilerlerken bir lokantada eşimin beni bir kadınla aldattığını gördüm… Yorumlarsanız sevinirim.

30.08.2013 11:25:04

İbrahim

Rüyamda tanıdıklarımın hepsi yanımda oturuyordu. Bir akrep geliyordu, bacağımdan yukarı çıktı. Bağırdım yardım edin ama herkes yok oldu ve akrep ısırmıyordu, sadece vücudumda geziyordu. Özellikle sırt bölümde. Yorumlarsanız çok sevinirim.

07.09.2013 18:48:56

Ahmet

Abi ben daha önce gerçekten akrep gördüm, bir kere hayatımda ve bu defa işte rüyamda görüyorum ve diyorum. “O yine o akrep değil mi?” falan, yerde ezilmiş bir şekilde yatıyor sanki.

12.09.2013 01:11:00

Gizem

Ben rüyamda akrebi gördüm, halının altından geçiyordu. Bu rüyam neye işaret olabilir? Hayırdır inşallah.

19.09.2013 20:49:30

Doğan

Rüyamda bir çeşit şeyler gördüm. Akrep yılan hepsi iç içeydi ve ben bu yılanlarla uğraşırken bir akrep ayakkabımın içine girip ayağımın altını soktu sonra ayakkabıyı çıkarıp akrebi dışarı çıkardım ve basarak öldürdüm. Tam anlamıyla çok korktum. Bunun anlamını öğrenebilir miyim?

23.09.2013 16:39:51

Mahmut2021

Rüyamda bir akrebin başka bir akrebi soktuğunu ve o akrebi öldürdüğünü gördüm. Bu rüyanın meali nedir?

26.09.2013 21:57:53

Kaan

Rüyamda 2 tane akrep lavabodaydı. Annemi çağırdım “Git oradan bir şey getir atalım” dedi. Gittim cımbız aldım, geldim, birini annem, birini ben aldım. Annem odaya doğru gitti. Ben de akrep cımbızla tuttum atmaya gidiyordum, o sırada kıskacını inceliyordum uzaktan. Kıskacından zehir fırlattı ama sokmadı, zehri fırlattı sırtıma geldi ve yanmaya başladı. Akrebi attım yere odaya koştum, annemin yanına annem yerde baygın bir şekilde yatıyordu. Annemi tokatladım ama çok garipti. Annemin dişinin biri çok sivriydi. Anneme söyledim. “Akrebi düşürdüm, zehrini fırlattı” dedim. “Nerede? Gel, alalım” dedi ve tekrar lavaboya gittik. Akrep lavabonun içerisine doğru gitti. Annemde arkasından gitti. Birden annemin çığlıklarını duydum. “Anne, anne” diye bağırıyordu ve beni orada bırakıp kaçtığını gördüm. Orada uyandım ve kalbim çıkacakmış gibi atıyordu. Lütfen cevaplayın, aşırı korktum. Şimdiden teşekkürler.

11.10.2013 04:37:45

Zak

Yüzlerce akrep etrafımda, üzerimde, ne anlama geliyor acaba, Yorumlar mısınız? Teşekkürler.

07.11.2013 06:48:11

peri

Rüyamda kafamda akrep korkuyordum. Etrafta da insanlar “Şimdi almaya kalksak sana zarar verir, ilaç sıkıp uyuşturup almaya kalksak, çekerken saçlarının hepsini yolar, canın çok acır” dediler. Akrep saçlarımın ucuna doğru indi ve gerdanıma kolye taktığımızda boynumuzda duran yere indi, oraya yapıştı. Bir ara ayaklarını sıkıp, derimi acıttığını hissettim, hafif bir acıydı. Daha sonra koluma indi, kolumda kazaktan hissetmedim. Oradan da elimin üstüne indi. Yanıma babam geldi. Kendi kolunu uzatarak, akrebin kendi koluna geçmesini sağladı. Hem sevindim kurtulduğum için hem babama geçtiği için üzüldüm. Lütfen yorum yapar mısınız?

08.11.2013 09:23:23

Haremingulu

Merhabalar ben çok karmaşık bir rüya gördüm. Eşimle beraber dışarıda dolaşırken, bir bayan görüyoruz. Bu kadın büyücüymüş ya da hocaymış. Onun gibi biri yerde bir su birikintisi var. Bize “Onun içine bakın” diyor. Eşim bakıyor önce sonra hışımla beni kolumdan tutup su birikintisinin başına çekiyor. “Sıra sende, bak” diyor. Ben başımı eğip suya baktığımda şimşekler çıkıyor. Karanlık rüzgarlı bir hava görüyorum ve hissediyorum. Ayrıca o su birikintisinde bir akrep gördüm. Siyah saçlarım, önüme doğru düşüyor. Karman çorman, dökülmüyor. Başımı öne eğince hepsi birden önüme doğru geliyor. Siyah karmaşık saçlarım olduğunu görüyorum, korkuyorum. Korkuyla uyandım. Teşekkür ederim.

12.11.2013 20:21:18

Emrem

Eşimin anlattığına göre, bir akrep dışarı kapısından geçip eve girmiş. Eşim öldürmeye çalışmış ama bir türlü yapamamış. Lütfen yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

30.11.2013 10:40:46

Eif A.

Rüyamda çok büyük bir akrep vardı. Koltuğun arkasından yürüyerek peşimden geliyordu. Ben bir an korktum ama o korku da geçti. Akrep bir ara altın rengine dönüştü sonra tekrar kendi rengini aldı. Acaba nasıl yorumlayacaksınız? Teşekkür.

03.02.2014 12:03:01

Neslihan

Benim dün gece rüyamda akrep sol baş parmağımı ısırıp çalıştığım dükkanın içine kaçtı ve onu yakaladım ama öldüremedim. Çok etkilendim ama.

14.04.2014 13:18:26

Duygu

Hayırlı günler, rüyamda bir böceğin ayağımı ısırdığını gördüm sonra kuyruğuna bakınca akrep olduğunu anladım ardından bir deliğe girdi. Benden başka kimse görmedi ama ısırdığı yer acımadı. Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

15.04.2014 15:09:09

Aysegul

Merhabalar, öğleden sonra kızımı uyuturken uyuya kalmışım ve öyle bir büyük akrep gördüm ki baldırıma yapıştı ve çok korktum. Elimle atmaya çalışıyordum. Resmen baldırıma yapışmış gibi bir acıyla uyandım. Lütfen bana bu rüyamı yorumlar mısınız? Akrebin iyi olmadığını biliyorum ve eşim şehir dışında çalışıyor. Aklım sürekli onda, bir şey olacak diye.

29.04.2014 01:25:12

YASİN A.

Rüyada akrep görmek ve onu öldürmeye çalışmak ama bir türlü öldürememek neye işarettir?

12.05.2014 18:48:06

Papatya

Rüyamda 4-5 yıl önce yaşadığım bir yere gidiyordum. Orada dolapta elbiselerim ve yatağım vardı bunları valize taşımak için koyuyordum. Yatağı da ayrı bir şekilde ambalajlamak için krem rengi bir hurçla, iğne iplik yardımıyla dikiyordum. Tam bu sırada (ben görmeden) bir akrep elbisemin içinden koluma girdi ve acıyla beni ısırdığını hissettim. Ben de elbisemin dışından onu sıkıp öldürüp attım. Sonra da yatağı taşımaktan vazgeçtim. Not: Yatak mavi yüzlü, annemin yıllardır evinde var olan ve kullandığı bir yataktır.

31.05.2014 14:21:20

Zekai

Rüyamda eve giderken her taraf birden bire akreplerle doluyor ve benim etrafımı sarıp set oluyorlar ayakkabımın ve pantolonumun içinde olduklarını hissediyorum ve ayakkabımın içinde olanlar sokuyorlardı ve canımı çok acıtıyorlardı, irkilerek uyandım. Ne anlama geldiğin bir türlü anlayamadım ondan sizlerden cevap bekliyorum.

30.08.2014 21:05:31

Tuba

Rüyamda incir ağacı gördük eşimle şaşırıyoruz burada incir ağacı yoktu diye. Eşim merak edip gidiyor ağaca ben de peşinden sonra birden eşimin her tarafını karınca sarmış temizlemeye çalışıyorum, benimde öyle. Hemen uzaklaşıyorum ağaçtan eve koşuyorum yeni taşınıyormuşuz o eve de temizlenmeye çalışıyorum ayağımı ısırıyor, ben de kaşıyorum. Sonra sabah kalktım kaşıdığım yer gerçekten bir şey ısırması gibi hala öyle şiş ve kabarık. Çok merak ettim yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

20.09.2014 12:45:28

Gülden

Rüyada akrep gördüm onu öldürdüm beyazdı, kocamandı.

01.10.2014 20:18:30

Zambak

Rüyayı ablam görmüş. Akrep annemin ayaklarının ucundan yukarıya doğru tırmanmaya başlamış... Ablam annemi uyarmaya çalışmış ama bir anda akrep annemin burnundan içeri girmiş... Lütfen yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

06.10.2014 12:50:55

ByKrHn

Rüyamda oyuncak olduğu söylenen akrepler vardı. Birde beni ısırmaya çalışan peşinden ayrılmayan papağan akreplerle birbirine kırdırıp papağanı kafese koydum.

12.10.2014 14:58:46

Kaman Güzeli

Rüyamda lavabodan çıkan böcekler vardı bana doğru geliyorlardı. Diğer odaya kaçtım sonra küçük kuzenim lavaboya yakın bir yerde yatıyordu. Teyzem uyandırmaya çalıştı ama uyanmadı sonra altındaki böcekleri gördük. Bunun anlamı nedir, lütfen açıklar mısınız?

02.11.2014 07:13:26

Osman

Rüyamda 4 tane akrep gördüm toprakta, hiç kımıldamıyorlardı. Ailem de vardı yanımda. Bunu yorumlayabilir misiniz? Rica ediyorum meraktayım.

11.02.2015 23:39:02

Fhn

Merhaba, rüyamda sağ el başparmağımın tırnağının içinde siyahlık görüyorum, içinden çıkarmaya çalıştığımda kulağakaçan böceği sanıyorum ancak yere küçük, kırmızı, yavru akrep düşüyor. Sağ elimi sallayınca yere tekrar akrep düşüyor, küçük yavru ve kırmızı... Tırnağımın içi böylece temizleniyor... Teşekkürler...

23.12.2014 15:49:00

Hilal T.

Rüyamda yurt odasındaydım, arkadaşlarım da odadaydı. Duvarlarda akrebe benzer bir böcek vardı ama akrepten daha fazla kolu vardı ve daha büyüktü. Arkadaşımın yatağının oradaki akrebi öldürdük. Benin yatağımın başında bir akrep daha vardı. Yatağımı uzaklaştırdım duvardan çünkü çok korkmuştum. Komodinime doğru ilerlemeye başladı. Daha sonra da uyandım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

04.01.2015 23:31:09

Sinem

Ben rüyada babaannemin evinde işkembe yiyecektim. Bir baktım, lavabonun girişinde bir akrep duvara tırmanıyor. Onu anneme göstermek istedim. Bir baktım ki akrep başımda. Sonra onu çıkardım. Sonra babam aradı bizi. Elbise almaya götürecekti ve dışarı çıktım. Baktım ki akrepler bana yapışıyordu. Ben kendimden akrebi çekip atıyordum ve tekrar yapışıyorlardı.

15.01.2015 08:47:20

Vahide

Rüyamda ölmüş babamı gördüm. Babamın üzerinde beyaz bir gömlek vardı ve sağ omuzunda akrep miydi, çıyan mıydı öyle bir şey vardı. Ve ben babamın omuzundan o hayvanı elimle yere attım... İlk defa babamla ilgili böyle bir rüya gördüm ve endişelendim. Acaba bu rüyanın anlamı iyi mi kötü mü? Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler...

22.01.2015 17:46:57

KEMAL

Dün akşam itibari ile eşim ile aynı gün aynı şekilde rüya görünce biraz merak ettim... Şöyle ki; benim, bizim evi dışarıdan insanların bastığını görüyorum fakat normal olarak değil kabus şeklinde uykularım kaçıyor. Eşim ise yine dün gece evi akrepler bastığını söyledi... Ve ikimiz de aynı zamanda uyanıp bunları gecenin bir körü birbirimize söyledik... Normal hiç rüya görmem ya da hatırlamam... Böyle bir durum olunca merak ettim... Acaba yatakta ekmek kırıntısı mı vardı da üstüne yattık gibi de düşünmedim değil.

11.03.2015 10:51:53

Seda

Rüyamda akrep arkadaşımın yatağının altından çıkıyor, paçama yapışıyor. Ben onu elimle alıp sonra üstüne basıyorum. Merak ettim ne anlama geliyor?

28.03.2015 11:41:15

SEVİLAY

Rüyada öldürdüğüm akrebin elimi soktuğunu gördüm, parmağımda hafif kan vardı.

01.04.2015 22:55:44

ASLAN

Rüyamda evde akrep gördüm, küçük bir yakınıma saldırıyordu. Onu engellerken elimde sopaya benzer bir şeyle vurmaya çalışıyordum ve tam vururken bacağıma saldırdı. Ama zarar verdi mi, vermedi mi bir şey hissetmedim, birden kayboldu.

02.04.2015 11:16:14

Zeynep

Rüyamda birisi akrebi başıma atıyor ben de korkup elimle kafamda eziyorum öldü mü, ölmedi mi, bilmiyorum. Kafamı da hafif soktu... Tabir ederseniz çok sevinirim.

26.04.2015 01:16:13

Merve S.

Bir arkadaşım rüyasında beni çok güzel bir şekilde elimde bir sepet dolusu elmayla görmüş fakat ayaklarımın etrafında bir akrep dolaşıyormuş. Yorumlar mısınız lütfen?

26.06.2015 15:07:50

Ahmet

Rüyamda köyde, evde duruyorduk. En büyük abimin elini akrep soktu, bağırıyordu. Yanına gittim sonra diğer abim de geldi yanımıza, akrep onu da soktu. Acaba bu neye yorumlanır? Teşekkürler.

19.07.2015 14:20:46

Aybüke

Merhaba, kız kardeşim rüyasında ikimizi karanlıkta denizin içinde görmüş. Sonra ben “Denizin içinde akrepler, yılanlar var” demişim. Beni rahatsız etmişler. Çok korkunç bir rüyaymış. Yorumlarsanız sevinirim. Saygılar.

04.08.2015 06:49:21

Ramazan V.

Rüyamda önce yılan benle uğraşıyordu tıpkı bir arkadaş gibi ama arada sokuyordu ve sonra bir akrep geliyordu onu kapıyordu kolunu falan kırıyordu sonrada diğer akrepler gelip yılanı hallediyorlardı. Acaba anlamı nedir?

27.09.2015 09:04:52

Yağmur C.

Rüyamda sırtıma akrep giriyordu yorumlayabilir misiniz?

27.10.2015 07:16:37

Zeynep T.

Ben rüyamda akrep gördüm fakat bana zarar vermedi birde boğumlu kuyruğu çatallı olan böcek gördüm ikisi birbiriyle kavga ederken uyandım. Sonucu nedir merak ettim.

02.12.2015 23:36:36

Portakalçiçeği

Rüyada kardeşim akreple uğraşıyordu. Deprem olduğunu gördüm. Çocuklarımla saklanıyordum ve evin içine kar yağıyordu.

27.04.2016 08:32:41

Malik Bozkurt

Rüyada evde akrebin olduğunu gördüm ve bu akrep bana korku veriyordu.Sizce bu rüyanın tabiri nedir?

19.05.2016 10:22:41

gizli kalsın

Rüyamda birisi (kim olduğunu hatırlamıyorum) kardeşim çocuğunun ( 2 yaşında ) üzerine sürekli akrebi üzerine doğru atıp akrebin onu sokmasını sağlıyordu bir kaç hareketten sonra yeğenimin acı çekerek öldüğünü gördüm ona yardım etmek istiyordum ama bende hareket edemiyordum. Rüyamın anlamı nedir yardımcı olur musunuz?

09.06.2016 18:11:49

nilüfer

Pardon ama bir mahsuru yoksa hangi ana sınıfına gittiğinizi, ya da hangi şehirde olduğunu yazabilir misiniz?

31.07.2016 02:07:43

İdris A.

Rüyamda akrebin karanlık bir odadan içeri girdiğini bana zehir kısmını zıplayarak sokmaya çalıştığını ve bende geldiği odaya geri yollamaya çalıştığımı ve en son kapıyı bile kapatmama rağmen kapı altından içeri girip yine zıplayarak beni sokmaya çalıştığını gördüm. Beni soktu mu görmedim ve rüyadan uyandım. Bunun tabirini bana yaparsanız sevinirim. İyi günler.

12.06.2017 09:36:18


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook