ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Fil Görmek

Dünyalığı ile mağrur, kaba yaradılışlı kimseye delalettir. Bir başka rivayete göre: Rüyada fil görmek hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler. Fil rüyası olumlu sayılır. filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, file binmek ehli olan için memuriyete, çıplak file binmek evlenmeye, fil yabancı devlet reisine, haset eden kimseye, düşmanlık ve nefrete işarettir. Fil terbiyecisi, gençlere her türlü bilgi ve beceri öğreten sanat ehli, usta bir kimseye delalet eder.

Bir file bindiğini gören kimse işinde büyük başarıya ulaşır. Hem para, hem itibar sahibi olacaksınız. İş ve özel hayatınızda her şeyi kontrol altına almayı da başaracaksınız. Kısmettir. Kişinin akıl erdiremediği şeyi yaparak zengin ve başarılı olmasıdır.

Ibn-i Sirin'e göre; rüyasında geceleyin bir file bindiğini gören evlenir. Gündüz bindiğini gören karisini boşar veya hizmetçisini kovar. Bir rivayete göre, her ne zaman olursa olsun, file binmek, iyiye işarettir. Bir fili yüklediğini gören büyük bir ise geçer. Bir filin ayağı ile başına basarak, kendisini öldürdüğünü gören bir musibete uğrar. İki başlı bir file binmiş olduğunu gören, çalıştığı isten çıkarak başka bir işe girer.

 Kirmanî'ye göre; rüyada fil görmek devlet büyüğü ile file binmek mevki ile derisi, eti, kemiği ve diğer parçaları mal ve menfaat ile ve nimet ile yorumlanır. Savaş sırasında bir file binmiş olduğunu gören, kuvvetli ve büyük bir düşmanını ortadan kaldırır. Filden düştüğünü gören, bela ve musibete uğrar.

Cabir'ül-Magrîbî'ye göre; rüyada gezmek için çıplak file bindiğini gören, bir kadınla evlenir. Bir filin bir mahalleden başka bir yere gittiğini görmek, o memlekette hükümetin değişeceğine işarettir. Bir filin kendisini ayağının altına aldığını görmek hükümet reisinin rüya sahibine kötülük edeceğine delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada file bindiğini gören, doğruluktan ayrılmıştır. Bir rivayete göre file binmek, kötü ün yapmaktır. Bazı yorumculara göre; rüyada file binmek veya fil görmek ke-derdir. Çünkü filin eti yenmediği gibi sütü de içilmez. Üzerinde davul ve zurna gibi şeyler olduğu halde bir filin kendisine doğru geldiğini ve ona bindiğini gören, büyük bir mevkie ulaşır, iki filin birbirleriyle kavga ettiklerini görmek, iki büyük devlet adamının birbiriyle çatışmasına delalet eder. Filin kendisi ile konuştuğunu görmek, büyük bir kişi ile konuşacağına işarettir.

Cafer'i Sadik'a göre; Rüyada fil görmek, yedi şekilde tabir olunur Devlet başkanı, kuvvetli bir erkek, hasetçi bir kişi, gaddar kişi, savaş, düşmanlık, zulüm.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada file bindiğini veya sahibi olduğunu ya da file galip geldiğini gören kimse, devlet başkanlığına yaklaşır ve ondan yüksek bir rütbe ve makama nail ve izzet içerisinde uzun bir ömür sürer. Bir kimse rüyada filin, kendisinin bir yerini parçaladığını görse, o kimseye devlet başkanı tarafından bir afet ve bela erişir. Eğer rüya sahibi hasta ise ölür.

Rüyada gündüzün file bindiğini gören kimse, hanımını boşar. Eyeriyle file bindiğini ve filin de itaat ve inkıyat ettiğini gören kimse, iri yan bir kimsenin kızıyla evlenir. Eğer o kimse tüccarsa ticareti genişler. Bazı tabirciler, fil, cömert, kerem sahibi, sabırlı, idareci, halim ve kuvvetli bir devlet başkanıdır, dediler.

Eğer filin pisliğinden bazı şeyler alsa, onun pisliğinden gördüğü miktarca gören kimse malla zenginleşir. Fil, Salih millete, âlimlere ve insanların şereflilerine de işaret eder. Fil, fazla sıkıntılara, yaramazlığa ve meşakkate düşmeye sonra da onlardan kurtulmaya, işaret eder. Bir kimse fili görse ve ona binmese, nefisçe eksikliğe ve mali ziyana uğrar.

Bazı tabirciler, bir kimse rüyada Medine'den başka bir şehirde fil görse, sıkıntı ve feryada işaret eder. Eğer fili Medin’i Münevvere’ de görse, nimet sahibi bir adama ya da şerefli bir kimseye işaret eder. Bir kimse rüyada filin, kendisini korkuttuğunu veya korkutmak İstediğini görse, hastalığa işaret eder.

Eğer filin, kendisini ayağı altına aldığını ve üzerine çıktığını görse, rüya sahibinin öleceğine işaret eder. Eğer ayağı altına almazsa, rüya sahibine arız olacak sıkıntıya ve ondan kurtulmaya işaret eder. Kadınların her ne şekilde olursa olsun fil görmeleri, hayra işaret etmez. Filin söylediğini gören kimse, devlet başkanından büyük bir hayra erişir. Filin koşarak kendi arkasına düştüğünü gören kimse, zarar eder. Fil, kendisini yakalasa, o kimseye düşmanının zarar erişir. 

Bir kadın rüyada file bindiğini görse, o kadının öleceğine işaret eder. Rüyada bir savaşta file bindiğini gören kimse, ölür. Fil eti yediğini gören kimse, mala erişir. Filin azasından veya derisinden ya da kemiğinden bir şey aldığını görse, tabiri yine öyledir. Fil, Taun hastalığı bulunan bir şehrin dışında görülse o şehirden taun gider.

Bir fili öldürdüğünü gören kimse bir kişiye zulmeder. Bir kimse rüyada birtakım insanların fillere bindiklerini ve öteye beriye döndürdüklerini görse, eğer savaşta iseler onların mağlup olmalarına işaret eder. Fil rüyası olumlu sayılır. Üstünde yeşil örtü örtülü gören, havadan para alır.

Hastalıklı ve zayıf  file binerek ona eziyet etmek zulüm ve yalana isaret eder.

Fil rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

32
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Gulhayat

Merhaba büyük bir fil doğum yapıyor, seviyorum fil yavrusunu. Yorumlarsanız sevinirim.

02.08.2013 16:34:44

İpek

Rüyamda ölmüş bir filin üstünde hafif bir toprak vardı. Ben de filin üstüne basıp geçiyordum.

10.09.2013 10:15:43

Muhammet K.

Rüyamda 3-5 arkadaş bir fil buluyoruz ve kurtulması için gömmemiz icap ediyor. Sadece hortumu dışarıda kalacak şekilde gömüyoruz sonra açıyoruz fil ölmüş, gözleri kör olmuştu filin sanırım. Ne demek acaba? Yardımcı olursanız mutlu olurum. 

14.09.2013 11:54:29

Meryem Ö.

Rüyamda deniz üzerinde yürüyen altından bir filin üzerindeydim. Ne demek?

17.09.2013 21:50:50

Pelin

Rüyamda bulutlu bir havada deniz üzerinde yürüyen bir fil gördüm. Başka canlılarda vardı. İyi bir rüya gibi geldi inşallah öyledir.

10.04.2017 18:33:14

Mischi

Dün gece rüyamda evimize fil getirmişler. Ben ne yapacağımı bilemedim. Tekrar getiren kişiye iade etmek istiyordum.

15.12.2013 12:43:26

Ferid

Rüyamda gördüm ki, filin hortumu yok, kesik yani. Bu ne demektir? Ama kovuyorlardı. Rica ediyorum, cevap yazar mısınız? Çok sağ olun.

21.01.2014 20:43:58

Jely Naz

Rüyamda yavru bir fil ölmüş, yerde yatıyordu. Üzerinden geçtim ve ben geçtikten sonra ayaklandı, canlandı. Anlamını çok merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

23.01.2014 09:09:31

Zeynep

Annemdeyim ve fil yavruları beş altı tane. Bakıyorum benimle oynuyorlar. Beni anneleri sanıyorlar, oynaşıyorduk. Yorumlarsanız sevinirim.

04.04.2014 11:39:55

YILDIZ T.

Merhaba, rüyamda iş yerime fil girdiğini gördüm. Fil oradan oraya koşturuyordu kimseye zarar vermedi. Odalardan birisine girdi ve oradaki yiyeceklerden yedi yemek yediğinin sesini duyduk. Yanında bakıcısı vardı onu dışarı çıkartmaya çalıştı. Çok büyük bir fil değildi yavrudan biraz daha büyüktü.

11.04.2014 10:19:59

Necla U.

Dedemin fil olduğunu görüyorum. Yorum yaparsanız teşekkür.

14.09.2014 21:35:29

Bir dost

Selamünaleyküm. Rüyada gördüğüm fil kedi büyüklüğündeydi evin penceresinden girmeye çalışıyordu. Yorumlarsanız memnun olurum.

27.09.2014 09:36:26

Filiz

İyi akşamlar dilerim. Rüyamda 2 tane fil, orta boyda ve iri balıkların olduğu denizde ölmüş halde arka arkaya yatıyorlardı. Birisinin bacak ve gövdesi kanlıydı. Daha sonra insanlar kurbanlarını keserken tanımadığım bir insanda ben “Fil keseceğim” diyerek bir filin kesilmesini sağladı. 40lı yaşlarımdayım. İlk kez rüyamda fil ile ilgili rüya gördüğüm ve etkilendiğim için sizlere sormak istedim. Teşekkür ederim.

25.10.2014 17:08:05

Arda

Rüyamda bizim apartmanın içine 2 tane yavru fil girmiş. Ben de oğlumla birlikte dışardan geliyordum çok korktuk ve koşarak dairemize gittik.

29.11.2014 16:54:28

Seher

Hatta rüya gördüm unutmadan yazayım. Dağlardayız, herkes ordalar kar da var. Fil, köpek geçiyorlar. Biz de filleri insanlardan kurtarmak için ve kötü insanları bizden herkesten oyuncak tüfekle kendimiz üzerine saldırarak kurtarmaya korumaya çalışıyoruz. Ama köpekler iyiymiş bir fil değil. Sonra kötü insanlar zararsızmış. Filler bazılarına zarar veriyor, bana yaklaşamıyorlar bile, köpekler de bana geliyor ama diğer kişilere değil. Böyle bir şeyler gördüm, uyandım.

01.04.2015 08:49:32

Ayfer

Rüyada filin hortumuyla iki kelime söylemesi ne anlama gelir?

16.04.2015 16:13:17

Cihat

Fil ile bir savaş halindeydim, yanımda birkaç arkadaşım vardı.

19.04.2015 11:04:54

Tamer

2 tane bitle fil gördüm bu kötü mü, iyi mi?

07.06.2015 18:14:42

Ayşecan

Bembeyaz bir fil gözleri mavi çok güzeldi, bana bakıyor gülümsüyor...

08.06.2015 10:48:50

Süleyman

Rüyamda 50 metrelik bir filin gözünün içindeydim ve filin gözünün içinde kurtçuklar vardı iğrenç bir rüyaydı. Yorumlar mısınız 40 yılda 1 rüya görürüm bu fenaydı.

12.12.2015 23:53:52

Nazif

Annem rüyasinda bir köprünün üstünde bir genc oğlan ve bir fil gördü. O fil o genç çocuğu ezdi yedi. Onun anlamını bilmek isterim çünkü annem çok ama çok korktu. Ağladı. Lütfen geri yazın.

30.05.2016 07:13:28

Berat SysRg

Ben Rüyamda Gördüm Arkadaşım Bizim EVIMIZE fil getirmişti ve fil benim üstlüme düştü EZİLDİM ÖLDÜM: D Annemlerde Hastaneye gelmişti ben onları görüyordum ama onlarla konuşamıyordum 

06.07.2016 17:11:26

hakan narinç

Rüyamda denize doğru bakıyorum. 3 tane büyük denize girip çıkan balina görüyorum. Sonra onlarda biri hızla kıyıya yanaştı ve denizden çıkarken büyük bir fil idi. Acil yorumunuzu rica ederim.

07.08.2016 08:55:33

Ibrahimova

Rüyamda kendi sokağmızda iki fil, iki koç ve iki tane küçük boğa mıydı ne idi onu gördüm. Orada arabalar, insanlar toplanmış kavga falan ediyorlardı. Ben de yolumu değiştirdim sonrada evimize yakın bir yerde otluyorlardı o hayvanlar. Ben de korkarak eve girmeyi başardım. Lütfen tahmini bi yorum bekliyorum. Teşekkürler...

27.03.2017 08:34:17

orhan2443

Rüyada fil tek ayağından bağlı şekilde duruyor ve ben onu ayağındaki bağdan kurtarıyorum.

17.10.2017 09:40:09


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook