ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Hacca gitmek Görmek

Rüyasinda hacca gittigini görmek ha-yirla yorumlanir. Hacca gitmek üç sekilde tabir olunur: Dinde ol-gunluk, iste güzellik, kudrette celal. Mübarek yerlerden birine git-mek istedigi halde, buna kudreti olmadigini gören eger zengin ise fakir olur. Eger fakir ise, içinden çikamayacagi, basaramayacagi bir ise baslar, yaninda hacla ilgili bir sey oldugunu görmek, hayir ve hasenatta bulunacagina delalet eder. Cafer-i Sadik' a göre : rüyada mahmel-i serifi görmek bes se-kilde tabir olunur: Emniyet, selamet, adalet, hacc ve rahat. Abdulgani Nablusi'ye göre: Hz. Ibrahim (AS) makaminda namaz kildigini gören seriata uymus olur. Mümin bir erkek olup, hacca gitmege nail olur. Hz. Ibrahim'in makamina giren, her türlü korkudan emin olur ve büyük bir makama ulasir. Rüyasinda kendisini Müzdelife'de görmek, emniyete ve Allah (C.C.) Hazretlerine siginmaya ve hidayete isarettir. Üzerinde borç varsa ödeyecegine delildir. Rüyada kendisini hacc yolunda görmek, dünya ve ahiret islerinden istedigi seylere kavusacagina delalet eder.

Hacca gitmek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

11
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Devran Zb

Ben rüyamda hacca gidiyordum ama hac eskiydi ta peygamber efendimizin zamanındaki ile aynıydı ve ben oraya gidiyordum. Orada bir kişi bana bir hurma veriyordu, ben de yedim onu ama bana veren insanın yüzünü hatırlayamıyorum ve sabah kalktım ağzımda hurma tadı vardı. Lütfen bana yorumlar mısınız?

04.09.2013 17:32:12

İbrahim halil A.

Ya ben hacca gideceğimi rüyamda gördüm ama devamını rüyamda görmedim. Acaba fikriniz varsa söyleyiniz ne olur.

26.10.2013 11:11:06

Emine

Rüyamda ölmüş birinin hacca gitmek için hazırlık yaptığını gördüm, beyazlar içinde. Lütfen yorumlar mısınız, ne demek oluyor? Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

29.12.2013 12:03:40

Burak C.

Selam. Ben rüyamda hacca gitmek için yazılmaya gittim sonra vazgeçtim param az diye yani param hacca gitmek için yeter ama gidersem para kalmaz diye düşünüyordum ve rüyamda birine sordum. “Param kalmaz” dedim. O da bana “Her şey para değil” dedi. Bunun anlamı nedir?

13.04.2014 15:32:40

Nurgül

Rüyamda annemin akrabaları ile hacca gidiyorduk. Uçakta sadece biz vardık. Annem hacda sürekli telefonda konuşuyordu ve o bir erkekti. Ben telaşa giriyordum. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden sağ olun.

19.10.2014 12:27:01

Nesibe

Rüyamda adetli iken hacca gidiyorum yanımda annem, babam ve kız kardeşim var. Bir ara onlardan ayrı düştüm ve abdest almam gerektiğini hatırlayıp abdest almak için su aradım. Su buldum bu seferde su çok azdı bir akıyor, bir kesiliyordu buna rağmen abdestimi aldım. İnsanlar, ailem, herkes seccadesini açmış namaz saatini bekliyordu. Ve ben de bir yer buldum kendime ve devamlı dilimde “La ilahe illallah” zikrini çekiyordum. Diğer bir yerden de nerden olduğunu bilmiyorum hep Kur’an okunup “Bu gece hazin kullar gecesi, bu gece Allah’ın gecesi” deniyordu.

09.08.2015 09:39:47

Cansu

Ben Hacca gitmek için valizimi hazırlıyordum dışarıda da gidecek çok insan vardı otobüsü bekliyorlardı bende otobüsü kaçıracağım diye çok korkuyordum ama sonra uykudan uyandım bana yardımcı olur musunuz neye delalet eder? 

16.09.2015 21:20:36

Oğuz

Rüyamda Mekke’nin çatısının yanında görünmez bir şeyin üstünde oturuyordum yanımda yine görünmeyen bir şeyin üstünde siyah giyimli gözleri sürmeli genç minyon tipli biri bana gülümsüyordu. Kucağımda bir oğlum birde kızım oturuyordu annemde Kâbe’nin yanımdaydı.

14.12.2015 06:41:19


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook