ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Hamilelik Görmek

Hamile olduğunu görmek üzüntüye, tazarru ve niyazda bulunmaya, Doğum yaptığını görmek üzüntüden kurtulmaya, kız doğurduğunu görmek borçlanmaya, doğurduğu kızın öldüğünü ve onun için mezar kazdığını görmek borcunu ödemeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; GGebelik.)

Hamile olduğunu görmek, mutsuz bir evlilik hayatı demektir. Rüyayı gören gerçek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirecek, sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceksiniz anlamındadır.

Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak. Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk sahibi olacak demektir.

Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatını, eğer rüya sahibi gerçek hayatta da hamileyse, sorunsuz bir hamilelik dönemini gösterir.

Ebu Said El-Vaize göre; bir kadinin kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadin olsun, hamilelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Henüz balig olmamis bir çocugun kendisini hamile görmesi babasi ile ve küçük kizin hamile oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanir. Kirmani söyle diyor: Rüyasinda hamile oldugunu görenin mali artar. Karisinin hamile oldugunu gören, dünya mallarindan bir sey ister. Hamilelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin hamile oldugunu görmek hayir ve menfa-attir. Bir baska rivayete görede: Rüyada hamile oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder. Erkegin, kendisini hamile oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir üzüntü ve kedere isaret eder. Hamilelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder. Rüyada hamile kadini görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin hamileligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder. Bazen de erkegin hamileligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder. Bazen de hamilelik, ask ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder. Rüyada erkegin hamileligi, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler. Bekar kizin kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder. Kisir kadinin veya hayvanlarin erkeginin hamileligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder. Bir kimse kendi haniminin hamile oldugunu görse dünya metasindan bir sey arzu etmesine isaret eder. Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder. Hamilelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder.

Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak. Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getirecektir.

Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak. Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getirecektir.

Hamilelik rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

27
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Gizem

Arkadaşım 2 gündür beni rüyasında görüyor. İlk gün benim nikahım olmuş ama şahit onu çağırmamışım çok büyük bir tartışma içine girmişiz ve ondan habersiz arkadaşlarımı yemek yemeğe götürüyorum ve o da beni orda görüyor gene tartışıyoruz. 2. günde ben hamileymişim ama herkesten hatta ondan bile saklıyormuşum…

08.07.2013 21:18:02

gul

Bazen rüyalar gerçek yaşantı ve kendimize bile söylemediğimiz gerçekler vardır ruh gerçektir bilir hisseder arkadaşınla aran bozulacak sanki hamilelik iyi bir gelir olabilir ama bilmiyorum. Bekar mısın? Yorumum evliysen geçerlidir.

17.07.2013 09:16:35

gul

Ebu Said El-Vaiz in yorumunu doğru buldum, bana uyan bir yorum.

17.07.2013 09:10:09

Dr awaşin

Rüyada yanımda sevdiğim ama aramızın bozuk olduğu adam vardı. Yan yana oturuyorduk bana yüz çevirmişti, ilgisizdi. Ben de hamileydim. Sağımda o vardı, solumda da yüzünü hatırlayamadığım biri vardı. Benim elimde zeytinyağı mı ne, onun gibi bir şey vardı, karnıma sürüyordum sanki.

24.08.2013 18:26:30

Azize

Merhaba arkadaşlar ben rüyamda kendimi hamile olarak gördüm. Karnıma baktığımda bebeğin ayaklarını falan gördüm, o sırada çatıdayım, korkudan ayağım kaymış düşmüşüm. Ölmüş bebek, çok korkmuşum, ağlayarak uyandım. Bu rüya hakkında bir fikri olan var mı?

12.08.2013 20:29:51

Ballı

Öncelikle hamilelik kadar kutsal bir olayın bu yorumda genelde kötü yorumlanmasına çok şaşırdım! Bekarım ve kendimi hamile olarak gördüm ama karnım hafif şişmişti. Hamile olmayabilirim diye düşündüm rüyanın içinde... Bunu bir şeye yoramadım ama hamilelik kötü bir şeyse sanırım karındaki bebeğin ölümü, bir sıkıntının atılması olabilir.

04.09.2013 12:09:45

Pelin

Rüyamda bir anda bir akrabamla karşılaşıp yanına gittim, sohbet etmek için sonrasında kendimi doğum masasında buldum, 3. çocuğu doğurmak için. Bu zaman zarfında biri kız, biri erkek iki çocuğum daha olmuş. Her hamileliğimde ve doğurduğum çocukta eşim çok mutlu oluyordu. Her şey sanki bir kaç günde oluyormuş ama aslında yıllar geçmiş gibiydi ve bunu hiç yadırgamıyordum. Eşimin bir çocuğu daha vardı, başkasından ve doktorum bana en genç anne olduğumu söyleyip takılıyordu. Bu yaşta dört çocuk kaynanama anlatıyordum. O da en büyük çocuğu benim doğurmadığımı söylüyordu. Ona doğurmasam da o da benim çocuğum diye çıkışıyordum ve bir anda komşular geliyordu, beni görmeye ama yeni gelin olarak çünkü nikahım kaynanamın dediğine göre bir gün sonra kıyılacaktı. Yani birkaç günü birkaç yıl hem yaşıyordum hem yaşamıyorum. Etkisinden hala kurtulamadım, rüyanın...

04.09.2013 18:07:28

Tulay

Arkadaşım rüyasında erkek yeğnimi hamile görmüş. Üzerinde kot tulum varmış. Yorumlar mısınız?

15.04.2014 12:48:54

Helin

Birinin rüya gören kişiye hamile olduğunu söylemesi.

26.05.2014 10:46:04

İzeleray

Rüyamda hamileydim ve karnıma çok kötü tekme atıyordu. Karnım resmen ileri gidip geliyordu. Karnım yerinden çıkacakmış gibi. Ve ter içinde uyandım. Acaba bunun açıklaması nedir ki? 😁

05.11.2014 21:16:20

Mus

Evli ve iki çocuğu olan ablamı hamile ama çok güzel bir evi var, pencereden bakınca önü yeşillik. Hamilelik ablama çok yakışmış.

11.12.2014 20:16:13

RRTT

Ben rüyamda 40 yaşın üzerinde ama menopoza girmemiş bir arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim. Karnı çok büyük değil ama hamileydi.

14.01.2015 10:13:43

Gülten D.

Ben gerçekte de hamileyim. Rüyamda hamileyim suyum gelmiş ama çocuk hala doğmadı ve dışardan çok net bir şekilde belli oluyor. Yorumu nedir?

18.01.2015 01:55:35

Gülcan

Selam ben evliyim, bir çocuğum var. Rüyamda hamile olduğumu gördüm tekme atıyordu. Beyin ayak işaretlerini görebiliyordum tekme atarken.

28.01.2015 14:51:40

Gülcan

Rüyamda eski sevgilimden hediye alıyordum ve onun arabasına biniyordum. Teşekkürler.

28.01.2015 14:54:04

Meloş

Rüyamda kendimi hamile gördüm ama bir türlü doğuramadım. Doğuramadığım çocuk kız çocuğuydu. Aynı anda ablamda hamileydi, çocuğu erkek oldu.

28.04.2015 19:36:17

Hasret

Kendimi hamile olarak değil ama hamileyim diye gördüm ama bekârım hiç yapmadım ve çocuğu aldırsam mı aldırmasam mı diye kendime soru soruyordum ve uyandım.

12.11.2015 13:20:59

Aslı

Merhaba. Ben 18 yaşındayım.  Rüyamda hamile olduğumu gördüm  ama kucağımda bir tane daha çocuk vardı. Erken doğum oldu diyordum herkese. Çocuğun cinsiyetini bilmiyorum  rüyada evli değilim. Babasının kim olduğunu bilmiyorum. 

22.07.2016 15:46:42

Esra P.

Merhaba ben de kendimi hamile gördüm rüyamda bekarım ve karnım fazla büyük olmuyor ve kimden olduğunu da bilmiyorum. Yorumlar mısınız rica etsem?

27.07.2017 10:50:57


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook