ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada İhlas suresi Görmek

Ihlas suresini rüyasinda okuyan veya okuyan bir kisiden dinleyen kimse, tevhid yoluna girerek günah islemekten kaçinir. Bir çocugu dünyaya gelir. Dünya ve ahirette kadir ve kiymeti büyük olur. Ömrü uzun, duasi makbul olur. Eceli yakin olup, imanla ahirete gider. Bir baska rivayete görede: Rüyada Ihlas süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yüce Allah'i zikretmeye, duanin kabul olmasina, hakkin yardimina ve Ism-i Azama nail olmaya isarettir.

İhlas suresi kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak İhlas suresi görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

İhlas suresi rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

500
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

İrem

Sabah namazından sonra rüyamda ihlası şerifi okuyordum. Uyandığımda ihlası şerifi okuyarak uyandım. Teşekkür ederim.

09.12.2013 08:36:37

Sonsuzluğa

Ben normalde evli ve iki çocuk annesiyim. Ama rüyamda bekâr ve evlendirilmek üzere bir gençle tanıştırılmış bir bayan olarak gördüm, kendimi. Bu kişinin dini yönüne bakıyordum ve ihlas suresini bile bilmediğini öğrenmişim. Ona sürekli öğretmek amaçlı bu sureyi okuyordum.

24.01.2014 09:14:04

Can

Öncelikle Selamlar. Rüyamda askeriyede, askeri kamuflajım üzerimde, tek katlı bir bina içinde wc aramak için bir bölük içinde gezinirken sağlı sollu koğuşların arasında koridorda ilerliyorum. Solumdaki koğuşa bakıyorum kapı girişinde bile klozetlerin üzerine battaniye sermiş askerler yatıyor, diğerinde bir asker temizleniyor. İlerliyorum askerlerin bazıları normal davranışlarda, bazıları çokta normal olmadıklarını fark ediyorum ama çoğu uyuyor. İlerliyorum diğer koğuşlarda toprak seramik işleri yapılıyormuş izlenimi duyuyorum, bir koğuşta bir toprak zemin kenarlarında komple dizilmiş küçük cam bebek biberonları görüyorum. Artık son kısma geliyorum, kapı bahçeye çıkıyor ve açık. Artık wcye gitmekten vazgeçiyorum, bahçeye çıkıyorum. Sol tarafta hemen yakınımızda mezarlık olduğunu görüyorum. Bu sırada araziye göreve gitmiş takım olarak silahlarıyla geri dönen askerler görüyorum. Bir komutan beni önceden tanıyor ve onunla konuşuyorum. O sırada mezarlıkta ki mezarların bazılarının üzerine yeşil örtülü sandukalar havada uçarak geliyor, mezarların üzerinde duruyor ve başlarında da hep aynı kişi uzun boylu, siyah cübbeli, sarıklı, içlikleri beyaz ve bu kıyafetler tertemiz, sarışın tenli, hafif sakallı ellerinde kağıt ve kalemle bu sandukaların mezardakilerle değişeceğini görüyorum. Sanki yatağın çarşafının değişmesi gibi bu tarif ettiğim. Adamlar gayet mütevazi ve sakin cübbesini bir eliyle tutuyor diğer eliyle de kağıt kalem bu olayın gerçekleşmesinin zabıtlını tutuyorlar sanki. Bu arada diğer askerlerin benim gördüğümü görüyorlar mı diye bakınca, onlar daha önceden de görmüş gibi gayet sakin içeriye girmeye devam ediyorlar. Komutan, “Bugün cuma bu gayet normal” deyip içeri gidiyor. Ben korkmuyorum, gayet sakinim ama bu muazzam olayı izlesem mi, izlemesem mi, doğru olur mu, olmaz mı bilemiyorum. Aklıma 3 ihlas bir Fatiha okumak geliyor 2 kez ihlas suresi okuyorum ve izliyorum. Bu arda bir subay ilerde bu olayı izliyor ve yerde o da zor bir durumda etkilenmiş ve sure okuyor. Ben içerdeki askerlerin bazılarının normal hareketler sergilemediğinin sebebinin bu olayı görüp etkilendikleri için olduğunu anlıyorum. Fatiha okumak da aklımda ama saatin alarmı çalıyor ve uyanıyorum. Saygılarımla. Yorumlarsanız çok sevinirim.

28.11.2014 08:56:46

Gülseren

Rüyamda çocukluğumun geçtiği köydeymişim, yanımda biri ile tarla gibi bir yerde yürüyoruz. Yürümeye başladığım andan itibaren ihlas suresini Fatiha suresini ve Amenerrasulüyü sesli bir şekilde okuyorum. Yolda bir değnek buluyorum her yeri dikenli idi. Sonra uyandım. 

11.12.2014 09:53:35

Mesut M.

Burada hem ömrü uzun olur diye yazmışsınız, hem de eceli yakın olur diye yazmışsınız, hangisi doğrusu? Ayrıca 3 ihlas, bir Felak, bir Nas, bir Fatiha ve bir de Ayetel kürsi ayetlerini üç defa en güzel şekilde anlaşılabilir bir biçimde kıraatle okuduğumu gördüm. Beni aydınlatırsanız sevinirim, saygılar.

30.12.2014 20:09:14

Şükran

Rüyamda orta yaşlarda bir kadın beni yanına çağırdı bende gittim. Sonra sağ kolumdan tuttu ve üzerime ihlas suresi okudu üfledi ve bunu birkaç kez tekrar yaptı. İhlas suresini okuyup üzerime üflüyordu ve etrafımızda ablam vardı ve tanımadığım bir kaç bayan daha vardı benim üzerime ve etrafımdaki insanların üzerine doğru üflüyordu. Ve bende onunla beraber ihlas suresini okuyup kendi üzerime ve çevremdekilerin üzerine doğru üflüyordum. Ne anlama geliyor? Çok merak ediyorum. Şimdiden için yorumunuz için teşekkür ederim.

19.09.2015 14:28:48


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook