ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada İp / iplik Görmek

İnsanın verdiği söze, inandığı dine, birçok sebepten birine, Gökyüzünden inen ip Kur'an-ı Kerim'e, Bir tipe tutunmak İslam dininin emirlerine sımsıkı sarılmaya, İp bükmek yolculuğa, ipi kement yapıp birinin boynuna atmak evlenmeye, Kıl ve yünden olan ip dini yöneticiliğe, diğer ipler ehli için valilik ve diğer yöneticiliklere, Sakalı yolup ip yapmak rüşvet ve yalancı şahitliğe, Toprak üzerinde dağınık vaziyette duran ip sihire, göz boyamaya, Yüksek bir yerden ipe tutunarak aşağıya sarkmaka yahut yere inmek haramlardan kaçınıp samimyetle kulluğa sarılmaya, takva ve zühte, İp ile yere inerken ayak üstü duramayıp düşmek söz ve davranışta hataya düşmeye, indiği yerde vahşi hayvana tutunmak zulüm ve zulüm ehline meyletmeye, evcil hayvanlara sarılmak hayırlı kimselere meyletmeye; Beyaz iplik sabaha, siyah iplik geceye, İplik delil ve şahide, İplikçi görmek işleri sağlama bağlamaya, salih amellere başlamaya yahut kadınlara itaat etmeye, Kadının eğirmekte olduğu ipi bozması kocasına ihanet etmeye yahutilahiazabı gerektirecek bir duruma, İplik eğiren kadını görmek sünnete uymaya, şükür ve kanaata, Yün ve pamuk gibi şeyleri bükerek iplik halene getiren kimseyi görmek misafire, İpi kirmanla yahu iğle hızlı bir şekilde aceleyle eğirdiğini görmek, uzaktaki yahut kaybolan birinin geri gelmesine, aheste bir şekilde ip eğirmek uzun bır yolculuğa çıkmaya, Kadının pamuk eğirmesi mihrini kocasına verip sonra bundan caymasına, yün vs. eğirmesi vaaz, hikmet ve nasihat meclislerine katılmaya, İrkeğin kadınlar gibi ip e

Rüyada ip almak veya ip görmek, hayatinizin bundan sonra intizam içinde ve varlikli geçecegine delalet eder. Iple bir sey bagladiginizi veya ipi yumak haline getirdiginizi görmek, gelecek için yaptiginiz projeleri basari ile uygulayacaginiza isarettir. Bir ipligi makaradan çözdügünü veya bir yumak ipligi açip da-gittigini görmek, hakkinda mahkemede süren bir davasi varsa, kendi menfaatine olarak çözülecegine; bir makaraya iplik sardigini veya bir ipligi yumak haline getirdigini görmesi ise, bu rüyanin aksi ile yorumlanir. Bir kadinin iplik egirdigini görmek ev halkinin kendisi hakkinda saygili olduklarina; egirdigi ipligi yumak haline getirdigini görmek, evde birlik ve beraberlik olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada ip, ahd ve misaktir. Gökten sarkitilan ip, Kur'an'dir. ip görmek, izzet ve mevkidir, ipler hiledir, ip, sihire de isaret eder. ip, dindir. Bundan dolayi bir ipe tutundugunu gören, Allah'in ipi olan hak di ne yapismis kimsedir. ip büktügünü gören kimse yolculuga çikar, tp büküp birisinin boynuna atsa evlenmeye isaret eder. ipi kendisi için büktügünü görse, yolculukla beraber bir vilayete vali olur. Rüyada sakalini yolup ip yaptigini gören kimse yalan yere sahitlik yaparak rüsvet alir. Bazi tabircilere, rüyasinda ip gören yolculuk yapar dediler. Eger ip boynunda, omuzunda, arkasinda yahut bdinde olursa, nikah, belge, adak, borç, ortaklik veya emanet sebebiyle üzerine yapilacak bir sözlesmeye isaret eder. Bazen de ip bükmek islere, sirkete ve nikah için son derece israr etmeye isarettir.

İp / iplik rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

8
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Elif

Teşekkürler.

14.02.2014 17:00:51

Adsiz66

Bilmiyorum rüyamı yorumlayabilir misiniz? Ama ben yine de cevap beliyor olacağım. Rüyamda beyazlar içinde bir adam ilk önce bana sonra karşımda duran daha önce hiç görmediğim bayana “İpleri verin” dedi. Ben de o da yaklaşık 10-15 cm boyunlarında ip verdik. Ben yeşil, o siyah renkte verdi sonra o ihtiyar adam ipleri bana verdi. Bir çuvaldız çıkardı “İkisini birbirine bağla ve dik” dedi. O sıra karşımda duran bayanın sırtından beline kadar gri renkte bir kuşak veya askılık gibi bir şey beline kadar indi ve altına giymiş olduğu elbiseye dikmemi söyledi. “Kısa gelir” dedim. “Sen bağla ve dik” diyerek sert çıktı. İplerini birbirine bağladım. İplerin boyu eşitti. Tam dikerken karşımdaki bayan sanki iğneyi batıracakmışım gibi korkarak yüzüme baktı. Ben ona dönerek “Bana güvenmiyor musun?” dedim. Diktim, tuttu diktiğim yer. Sonra uyandım. Tabirini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

16.11.2014 03:50:31

Nane

Oğlumun ağzından birçok ip bir arada dolanmış birbirine ağzından çekerek çıkarmaya çalışıyordum. Yorumlar mısınız lütfen?

31.12.2014 00:24:32

Fadime

Ayak serçe parmağımda beyaz bir ip gördüm, alayım derken parmağımın alt kısmı boydan boya kesilmiş ve bu iple çapraz şekilde dikilmiş, etin içinde ve ipe dolaşmış halde kalın bir tel var. Dikişi sökmeden teli çıkarayım diye uğraşıyorum ama canım yanıyor. Yine de teli çıkarıyorum ve dikiş orda kalıyor. Uyandığımda hala ayağımın acısı duruyordu. Yorumlayabilirseniz sevinirim.

16.01.2015 11:23:29

Serpil K.

Kardeşim rüyasında başımda ip olduğunu görmüş. Başımdan ip suya düşüyormuş. Ben ipi yerden almaya çalışırken küçük bir yılan elime doğru geliyormuş. Rüyamı yorumlayabilir misiniz?

11.03.2015 23:25:56

Ahmet

Rüyamda cadde üzerinde yatakta yatıyordum yakınlarımı gördüm, buradan yürümeye başladık. Kaldırım taşları ayağımın altından çökmeye başladı. Ben düşmedim geri dönüp baktık, tasların altında büyük bir boşluk vardı. Oradan yürüyüp bir kadının yanına gittik, elimizde sarılı börek vardı. Bir fındık bahçesinde yedik. Bana sarı iple muska yapmışlar. Orada içinde her renk olan bir ip gördüm ipin içerisinden sarı renkli ipi kadına gösterdim. O da bana “Sen hiç merak etme. Ben hepsini halledeceğim” dedi. Yorumlarsanız sevinirim.

24.07.2015 09:47:57


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook