ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kaçmak Görmek

Yanlış ve günahlı yoldan Allah'ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete; Düşmandan kaçmak güvende olmaya, Ehil olan kimselerin bir şeyden kaçması yetkili bir mevkiye geçmeye, Herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaççtığını görmek vefat etmeye, Askerin cepheden kaçması galibiyete, kafirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.

Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır. Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.

Eğer bir yerden kaçmaya çalıştığınızı, fakat bunu başaramadığınızı gördüyseniz, birtakım sahtekar insanlar yüzünden sıkıntı yaşayacağınızın işaretidir.

Kişinin zekasını kullanarak, sorunlardan sıyrılacağını işaret eder. Kaçtığı yere göre de yorumlanır. Evden kaçıyorsa hayatı ile ilgili değişikliktir.

Rüyada kaçmak (firar) Cenab-i Hakka (CC) dönmek olarak yorumlanir. Rüyasinda bir düsmandan korkarak kaçtigini gören kimse, bir yerden, bir isten, bir kimseden korkusu varsa kurtulur. Bir kimsenin rüyasinda korkmadigi halde kaçtigini görmesi o kimsenin yakinda ölecegine delalet eder. Herhangi tehlikeli bir durumdan kaçtigini görmek, endiseli bir durumda bulundugunuza, hapisten kaçan bir arkadasiniza yardim etmek maksadi ile onu sakladiginizi görmek, bir tehlikenin size dogru yaklastigina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada firar. Allah (C.C.)a dönmeye isarettir. Rüyada kaçmak velayet, emniyet, tövbe ve ölüme isarettir. Rüyada korktugu bir düsmanindan kaçtigini gören kimse, korkudan emin olur. Alim bir kimsenin rüyada kaçmasi. o alimin kadi olmasina isarettir. Bir kimse rüyada kaçtigi halde korkmadigini görse; o kimsenin ölecegine isarettir. Rüyada kaçtigini ve kaçma sebebinin ne oldugunu bilmedigini gören kimse, tövbe ve istigfar eder. Rüyada askerin firari galibiyettir. Kafirlerin kaçmasi ise; firarin ta kendisidir.

Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekasından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekasından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

Kaçmak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

86
63
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Yosun A.

Yengem rüyasında beni kocaya kaçmış olarak görmüş sonra da yanında oluyormuşum ve bana bağırıyormuş ama çok kötü şekilde yırtınarak acaba neye delalettir? Şimdiden teşekkür ederim.

03.07.2013 17:16:31

Tebbesüm

Bak Meryemciğim bence derste ve okulda aklında kalan birileri var. Aşıksın ya da sevdiklerini her dakika düşünüyorsun. Bence yakın zamanlarda uzaktaki sevdiklerinle görüşeceksin ve sevgilin yoksa yeni bir aşka yelken açacaksın. Tatlım bu arada ben rüyaları yorumlayabiliyorum. Başka sorun olursa yaz ben cevaplarım hayatım. Byy.

30.05.2014 13:16:15

Meryem

Rüyamda benden önce tanımadığım bir erkek birilerinden kaçıyordu. Nedenini anlayamadım ama ben ve bir arkadaşım (tanımadığım) da arkasından koştuk. Durduğumuzda ben ve yanımdakinin üzerinde okul kıyafeti gibi bir şey ve okul vardı karsımızda yanımdaki kız okula girdi. Ben de tarifsiz tanımadığım çocuğa arkadan sarıldım ve içimde bir sevinç vardı. Bu rüyanın peşine bir rüya daha gördüm dehşet verici ve gerçekçiydi. Ben rüyalara inanan biri olarak o rüyanın da, bunun da etkisindeyim. Bana azda olsa bu rüyam hakkında bir yorum yaparsanız sevinirim.

29.07.2013 07:25:49

Vildan

Ben rüyamda tanımadığım kişiler tarafından arabayla kaçtığımı, saklandığımı, eşimle beraber bizi bulduklarını, tabancayla bizi vurduklarını, eşimi elinden beni arkamdan vurduklarını sonra arabayı sürüp onlardan kaçtığımızı gördüm.

08.05.2015 08:05:11

Barış

Siyah örümcekten kaçmak.

03.08.2013 04:14:48

Didem

Ben rüyamda biri için kaçıyordum ve kardeşimi de bu işin içine sokuyordum. Ölecek miyim, ölüp kardeşimi de mi götüreceğim, açıklar mısınız?

05.08.2013 13:01:13

Oruç

Ben sevdiğim kız ile annesini rüyamda gördüm. Sevdiğim kız beni görünce arkasına bakmadan kaçtı, gitti.

26.08.2013 18:23:37

Ahmetcan

Rüyamda sevdiğim kişinin benden kaçması.

09.09.2013 15:48:20

Buket B.

Rüyada ben ve tanımadığım bir kişi “İkimizin de bir hakkı kaldı” dedi. Bir önceki rüyamda ve bugün tekrar aynı rüyada, bir hoca bizi kovalıyordu ve en sonunda içime girdi hoca.

10.09.2013 11:26:52

Osman K.

Yakınımda biri bana silah sıkıyor ama bir şey olmuyor ama ben de balkondan atlayıp korkarak kaçıyorum. Bir yorum alabilir miyim?

13.09.2013 07:46:38

Sümeyye

Selam ben Sümeyye. Rüyamda erkek arkadaşımla kaçtığımı gördüm. Kaçarken annem bizi bulmuş. Bu ne anlama gelir? Bir gün sonra da erkek arkadaşımla kavga ettiğimizi gördüm ve hamile olduğumu.

15.09.2013 05:10:47

Nur

Rüyalarımda sıklıkla kaçtığımı görüyorum. Düşmanlardan, askerlerden, ajanlardan, eli silahlı tehlikeli kişilerden falan devamlı kaçıyorum. Rüya bittiğinde ne kurtulmuş ne de yakalanmış oluyorum. O sıkıntıyla korkuyla uyanıyorum, her seferinde. Bunun anlamı nedir?

31.10.2013 15:30:40

Çetin

Bence birisinin sizi kovalaması; yanlış ve günahlı yoldan Allah'ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye diye düşünüyorum. Çünkü çok günah işleyen birisiyim ve bu rüyama girdi.

08.11.2013 13:01:48

Özlem

Nasıl ya, doğrumu söylüyor bunlar?

24.11.2013 10:13:35

Hacer Mehmed

Arkadaşlar ben rüyamda mezarlıkta gördüm kendimi. Çok kalabalıktık ve birden tüm ölüler mezarlıktan uyandı. Bizi kovalamaya başladılar ama beyaz robot şeklinde gibiydiler. Ne demek bu, lütfen bana bir cevap verebilir misiniz? Saygılar.

08.12.2013 08:21:15

DİLEK

Rüyamda kayınpederim beni takip ediyor. Ben de ormana doğru koşuyorum. O sırada ormanın içinde mezarlık görüyorum. Koşmayı bırakıp, dua okuyorum. Yorumlar mısınız? Teşekkürler...

02.01.2014 10:05:29

DUYGU

Rüyamda birileri beni kaçırmaya çalışıyordu. Ben de kaçıyorum kaçıyorum fakat yakalanıyorum. Çok korkuyorum. Sonra beni bir yere götürüyorlar ama zarar vermiyorlar. Yorumlayın, lütfen.

16.01.2014 11:24:29

Kübra54

Az uzun yazdıklarım. Bugün rüyamda bir düğün gördüm. Sonra o düğün bitmişti ve ben bir oğlan arkadaşla buluşacaktım. Sonra bir yerden yukarı çıktım ve ailemi gördüm, başka bir düğünde ama dışarıda olan bir düğün. Ve sonra ben hemen ailemin yanına gittim ve burada ne yaptıklarını sordum. Sonra “Bir başka bir yere bakayım” dedim. Orada arkadaşımı gördüm, bana doğru geliyordu. Ben de ona gelme diye işaret ediyordum, ailem onu ve beni beraber görmesin diye. Sonra o arkasını döndü ve yavaş yavaş gidiyordu. Ben de o zaman ailemden izin almıştım, bir yere gideceğim diye. Sonra ben yavaş yavaş ona gidiyordum ve o bir an arkasını döndü ve beni bekliyordu. Ben yine gözlerimle oynadım, anlasın diye, az öteye gitsin diye. Sonra sinem gördü ve dedi ki “Hahhaha sanki ben görmüyorum, ona işaret ediyorsun hahaha” Annesi de onu dürdü, ailem duymasın diye. Ama sonra herkes duymuş. Sonra biz bir çarşıdaydık ve arkamızı döndüğümüzde annem vardı. Ve sonra o elimi tuttu ve koştuk ama annem bizi yakaladı. İşte böyle. Bu rüya neye işarettir?

08.02.2014 09:32:45

Kristen

Ben rüyamda doktordan kaçıyordum. O neye işaret?

18.02.2014 22:01:13

Gülüm C.

Rüyamda eski nişanlımla düğünümün olduğunu, onu çok sevdiğim halde gelinliğimle kaçtığımı gördüm. Önce asansöre binip, bodrum katında saklanıyordum. Ev düğünüydü. Müzik olup olmadığını hatırlamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

19.02.2014 16:36:11

Hatice T.

Dünyanın sular altında kaldığını bilerek oğlumla kaçıyorduk. Rüyada iki oğlumu almayı unuttum ve yüksek yere, yalı merdivenden çıktım. Küçük bir eve giderken yolda büyük yılan gördük ve yılan oğlumu ısırdı. Ben dedim ki “Allah’ım, sen verdin bana sen alırsın” dedim ve yılan gitti. Küçük eve vardık. Ev alçaktı ve üsten sular damlıyordu. Korkarak uyandım.

03.03.2014 22:20:07

İpek

Rüyalarımda sıklıkla kaçtığımı görüyorum. Düşmanlardan, askerlerden, ajanlardan, eli silahlı tehlikeli kişilerden falan devamlı kaçıyorum. Rüya bittiğinde ne kurtulmuş ne de yakalanmış oluyorum. O sıkıntıyla korkuyla uyanıyorum her seferinde. Bunun anlamı nedir?

19.05.2014 10:22:10

BANKACI

Rüyamda tanıdığım insanlar tarafından kaçırıldım. Ancak bir şekilde ellerinden kaçmayı başardım. Gece yarısı yollar kalabalık ancak kar vardı ve ben kardan yürüyemiyordum. Araba durduramadım ancak sonunda kurtuldum.

21.05.2014 09:02:23

Ahmet

Beni önden ve arkadan askerler kovalıyor. Niye kaçtığımı da bilmiyorum. Acaba neye delalettir? Teşekkürler.

24.05.2014 04:10:16

E.S.U

Ben rüyamda bir kız bir erkek çocukla yanımda yüzünü bir türlü göremediğim bir erkekle sürekli koşarak kaçtığımızı gördüm. Çocukları bir yerlere saklayıp kendimiz kaçmaya devam ediyorduk ama peşimizi bırakmıyorlardı. Onlardan saklanmak kurtulmak pahasına her yere giriyorduk, yemyeşil bahçesi olan bir çiftlik ve büyük binalara bile. En sonunda çocukları ufak birinin içine saklayıp kendimiz topraklı bir yolda koşmaya başladık. Ben yorulunca yüzünü görmediğim erkek elimi sıkıca tutup koşmamda yardımcı oldu, elimi hiç bırakmadı. Uyandım. Bunun tabiri nedir bulamadım? Sürekli kabuslar görüyordum.

29.06.2014 10:46:13

Melike

Rüyamda eski sevgilim beni aramıştı “Kaçırmak için bekliyorum, gel” diyordu. Kapıdan çıkarken annem beni görüyordu yaka paça içeri çekiyordu beni. Bu rüya neye işarettir?

06.07.2014 14:00:47

Ekrem

Bir elimde tapanca diğer elimde tüfek (kalaşnikof) kaçıyordum koşarak aileme, evime doğru, baya kaçtım askerlerden. Not: Kaçma nedenini bilmiyorum. Şimdiden teşekkürlerimi arz ederim.

17.10.2014 00:20:57

BRAVE

Rüyamda sevdiğim ama sevgilim olmayan kıza bir şey söyleyecektim. Benden kaçmaya başladı. Bunun anlamı nedir? (Kız gerçekte onu sevdiğimi bilmiyor yani ben söylemedim.)

21.10.2014 17:23:41

Aygün

Rüyada deniz kabarıyor ve ben kaçıyorum. Suyun içinde kalmamak için taştan harabe yüksek bir yere çıkıyorum ve çıktığım yer yılıyor ve ben tam düşüyorum. Maalesef sonunu göremedim. Teşekkür eder acil cevap beklerim.

24.10.2014 10:38:45

YAXUS

Kolay gelsin. Bu maili her kim cevaplayacaksa şimdiden çok teşekkür ediyorum kendisine. Çok sık rüya görürüm, bazıları herhangi bir konu üzerine oluyor bazıları ise sürekli aynı tip rüyalar. Uzun zamandır rüyamda sürekli bir şeyden kaçtığımı bana korku veren beni kovalayan bir şeyden zorda olsa bir şekilde sıyrıldığımı ve kaçıp kurtulduğumu görüyorum. Evet, bir ya da iki kez değil, bunu sürekli görür hale geldim. Bazen öyle oluyor ki gece 2 ile 3 arasında korku ile uyandığımı oluyor. Dualar okuyorum çünkü tıpkı bir kabus şeklinde oluyor çoğu. Dolayısıyla uyanınca tekrar uyumakta sıkıntı çektiğim oluyor. Yukarda okuduğum yorumda tam anlamadığım için size sordum rüyamı. Şimdiden teşekkürler.

29.12.2014 12:04:06

Yasin1905

Rüyamda kedi kovalıyordu beni, ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

30.12.2014 19:59:21

Fatih

Selin taşkınından kaçıp beyaz Mermerli camiye girip sığınıyorum ve kendi kendime şöyle diyorum; “Öleceksem camimde ölürüm” diyorum. Bu rüyanın anlamı nedir?

17.01.2015 03:08:26

Merve

Rüyamda keçinin maymunun elinden kaçtığını gördüm ve de ayıyı kovalıyorduk. O aniden kurt oldu ve kaçıyorduk.

17.01.2015 10:13:51

Melis

Rüyamda en yakın arkadaşımın eski sevgilisiyle evlenme kararı alıyorduk. Ailelerimiz falan onayladıktan sonra tam düğün saati işte ben gelinliği falan giymişim, dayımla birlikte bir şeyler konuşuyoruz. Neden dayım bilmiyorum ve evlilikten vazgeçiyorum. O sıra da işte evleneceğim kişiyle düğün salonuna girmeden benim evlenmek istemediğimi söylüyorum ve ikimiz de kaçma kararı alıp çapraz yönlere kaçıyoruz. Ben de benim eski sevgilimin yanına gidiyorum. Bu arada 2 en yakın arkadaşım yanımda oluyor ve ben ağlamaya başlıyorum. Eski sevgilim işte bana sarılıyor ve rüyam burada son buluyor. Aslında saçma geldi en başta ama merak ettim.

26.01.2015 12:10:50

Beyza

Rüyamda bir erkekle Suriye’den Türkiye’ye kaçıyordum. Ne demek bu?

28.01.2015 09:48:30

Emre emre24

Arkadaşım mafyanın görevlisi oldu ve ondan kaçıyorum.

28.01.2015 18:20:20

Şeyda

Ben rüyada bir yerden bir yere kaçıyormuşum birilerinden, ellerinde silahlar varmış. Ben sürekli kaçıyormuşum. Yorumlarsanız sevinirim.

12.02.2015 23:44:16

Ssddd

Rüyamda okuldan eve gidiyordum, çok sevinçliydim eve geldiğimde bütün ailemin ağladığını ve evimde tanımadığım bir 20-25 yaşlarında erkek ve yaşlı adam ve kadın görüyordum. Anneme “Neden ağlıyorsun?” dediğimde. Annem, “Bunu nasıl yaptın?” dedi. Anladım ve “Neyi yaptım?” dediğimde annem cevap vermedi. Tanımadığım erkek ise adımı söyleyerek “Gel biraz, konuşalım” dedi ve o beni tanıyordu. Bu ne demek? Teşekkürler.

15.02.2015 13:15:11

Kübra

Rüyamda birinin bana silahla ateş ettiğini ve ben de ondan kaçıp duvarın arkasına saklanıyordum. Ateş atan kişi ondan fazla ateş atıyordu ama ben hiçbirinde de vurulmuyordum. En sonda adamın kurşunları bitiyordu. Sonra bir polis gelip adamın ayağına ateş atıyordu. Ben de kurtuluyordum.

02.03.2015 20:30:40

Muammer

Rüyamda birinden kaçtığımı ve sonunda o kişinin beni yakalayıp boğduğunu görüyorum. Bunu nasıl yorumlarsınız?

09.03.2015 21:50:25

Yılmaz

Rüyamda kızım benden koşarak kaçıyordu, (9 yaşında) koştum peşinden yakalayamadım. Yorumlarsanız sevinirim.

16.03.2015 11:15:23

Gizem

Ben rüyamda babamdan kaçıyorum. Çok karışık bir rüyaydı. Otobüsle gidiyoruz abim, ben, ablam ve sevgilimle. Sonra “Evin oraya gidelim” diyoruz. Babam deli gibi bizi arıyor ve annem bizi koruyor ve babam onu aşağı sokağa atıyor ve annem yüz üstü yatıyor. Biz de saklanıyoruz ve o arada taksi çağırıp annemi de alıp gidiyoruz. Tam giderken sevgilimi arkada unutuyorum, dayak yiyor babamdan. Ve babam taksiye binip peşimizden geliyor. Biz ara sokağa giriyoruz ve atlatıyoruz ve dönüp sevgilimi alıyoruz. O sıra abim de “Beni de alın” diyor. Ve biz binip gidiyoruz ve ondan önce biz pasta yiyorduk ilk başta. Çok karışık bir rüya, çözemedim.

22.03.2015 01:06:24

Eda eda

Rüyamda saygı duyduğum, tanıdığımla sevişiyorum... Tanıştığım, çok sevdiğim eşi de sevişerek görmediyse bile ben gelişini görünce görmemesine rağmen çok utandım, kaçtım. :( Seviştiğim bey de hanımını çok sevmesine rağmen peşimden geldi. Birdenbire ikimizin yüzerek bir yere çıktığımızı gördüm ama suyun temiz olup olmadığını bilmiyorum. :( Lütfen tercümenizi bekliyorum. :)

10.04.2015 15:56:03

Papatya

Amcam beni okuldan aldı ve telefonumu verdi. “Nereye gidiyoruz, babam gelmiyor mu?” diye sordum. Amcam “Baban gitti” dedi. “Nereye?” diye sordum ve “Telefonda bir kadınla konuşuyordu, sinirlendi ve evden çıktı, taksiye binip gitti” dedi. Ben ağlamaya başladım. Yolda giderken babamın giydiği montu yerde bulduk.

28.04.2015 21:15:07

Tahir

Rüyamda annemi, babamı, dayımı birde küçük bebek sonra bir olay oldu kaçıyordum.

22.06.2015 11:00:53

Büşra İ.

Rüyamda annem bir anda ortadan kayboldu sanki kardeşimi okuldan almaya gitmişti, karışıktı üç dört gün falan nerde olduğunu bilmiyorduk kayboldu mu, kaçırdılar mı, kim neden yapsın?” deyip duruyordum. Bir ara uyandım tekrar uyudum ve rüyayı görmeye devam ettim. Kendime çok kızıyordum “Anneme çok kötü davrandım. Nasıl evladım ben?” falan diyordum.

03.07.2015 15:10:15

Emine

Rüyamda annem, erkek kardeşim, iki çocuğum ve abimin karısıyla oğlu var. Hep birlikte Türkiye’nin sınırında olan bir ülkeye gizlice giriyoruz. Bir köydeyiz, rasgele bir eve girdik evde kimse yok. Abimin karısı çocuğun acıktığını söyleyip ona yedirecek bir şeyler buldu evde yedirmeye başladı. Bense sürekli acele etmelerini evden çıkıp sınırdan geri dönmemiz gerektiğini söyleyip durdum. Ev sahibi bir kadın geldi orada biz kaçmaya başladık ama herkes bir yana dağıldı. Sadece annemle çocuklarım yanımdaydı. Kardeşimi ararken annemi yakaladılar. Ben annemin çığlıklarına koştum kardeşime bir şey olmuş ama dillerini bilmediğimiz için anlamıyorduk sonra biri bizimle Türkçe konuşmaya başladı. Kardeşimin yanına hastaneye gittim önemli bir şeyi yoktu. Böcek gibi bir şey ısırmış, kızarık bir yara oluşmuş öyle de uyandım. Bunun ne anlama geldiğini açıklar mısınız lütfen?

03.07.2015 17:55:04

Göksel

Rüyamda oğlum 6 yaşlarında, eski kaynanamla beni iri bir ağacın altında yakalıyor, oysa ben “Evi terk ediyorum” deyip terk edemiyorum ağacın arkasına saklanıyorum anlamı nedir?

07.07.2015 09:53:58

Naz

Ya ben bu aralar bez bebeği izliyorum. Onların okulundaydılar. Kulina özgeyi kovalıyordu, yukardan biri izliyordu o kişi bendim çünkü onları oradan izliyorum. Ama birde kendimi kaçan özge gibi hissediyordum bu ne demek? Şimdiden teşekkür ederim.

16.08.2015 08:38:28

Osman

Rüyamda arkadaşımla beraber yolda giderken yolumuza kestiler biz kaçmaya başladık ve çıkmaz bir sokağa girdik.

30.08.2015 22:20:18

Hicran

Ben her gece ama her gece rüyamda yüzünü görmediğim biri silahla peşimden kovalıyor ve ben ne neden kaçtığımı bile bilmeden kaçıyorum ve her zamanda aynı yerde ve sonunda bir kişiyi görüyorum. Ondan yardım istiyorum ve bir yere giriyorum. Beni kovalayan kişinin beni bulmaması için dua ediyorum sonra uyandığımda kalbimde bir korku oluyor sanki gerçekmiş gibi sanki gerçekten o koruyu yaşıyormuşum gibi. Kalbim sıkışıyor, nefes alış verişim değişiyor ve her gece gördüğüm halde bu değişmiyor.

08.09.2015 01:01:52

Aylin

Rüyamda bir seri katilin beni öldürmek için kovaladığını gördüm. İlk başta bir banyoya saklanıyordum, sonra adam kapıyı baltayla kırıyordu ve içeri girmeye çalışıyordu. Ben de pencereden atlayıp kaçıyordum ve etrafıma haykırarak bir adamın beni öldürmeye çalıştığını söylüyordum. Sonra adam aşağı inip yardım istediğim herkesi öldürüyordu ve beni kovalamaya devam ediyordu. Ben de tam yolda köşeyi dönerken tanıdığım birine rica edip arabasının arka koltuğuna biniyordum. Araba bir süre ilerledikten sonra o adam ön koltuğa biniyordu ve ben de iyice olduğum yere siniyordum. Ama adam bir süre sonra benim orada olduğumu anlıyordu ve ben de arabadan çıkıp koşmaya başlıyordum. Ama adam beni yakalayıp evine götürüyordu. Ve kaçmayayım diye beni bağlıyordu. Sonra orada bir bebek vardı, benim bebeğim miydi neydi sanırım. Adam o bebeğe vahşice işkence edip öldürüyordu. Ben de çığlık atıp çırpınarak kurtulmaya çalışıyordum. Çünkü sonra da beni öldürecekti. Adam elini yıkamak için mutfağa girdiğinde yabancı bir adam gelip beni kurtarıyordu, ben de saklanarak yaşıyordum. Bunun anlamı nedir peki? Lütfen bir şeyler söyleyin.

14.09.2015 12:42:50

Beyza Ç.

Rüyamda sevdiğim kişi ile kaçıyordum.

30.10.2015 10:52:41

Ayşe

Ben rüyamda adını bilmediğim tarikat gibi bir gurubun içinde gördüm. Onlardan kaçmak isterken üç adam kapıda beni yakaladı tutmak istediler. Ben dua ve salavatlarla bağırarak kaçmak istedim. Bahçede yatan üç kadın mezarı gördüm üzerlerinde bayan atkıları vardı. Bir tanesi kaldır onları diyordu diğer adama. O esnada uyandım. Nedir bu rüyanın yorumu. Teşekkür ederim, hayırlı günler.

06.12.2015 21:41:04

Onur

Rüyamda 10-15 kişinin ben ve iki arkadaşımı kovaladığını gördüm bir arkadaşım önden kaçıyor birini yakalıyorlar bende koşamıyorum sonra üstümdekileri çıkarınca koşmaya başlıyorum. Anlamı sizce nedir?

21.12.2015 06:25:45

Effxs

Ben rüyamda Hande Erçel’le telefonla konuştum.

25.02.2016 18:35:58

serkan

Yanan okula arkadaşımı çıkarmaya gittim 3 kata çıktım ama o çıkmıştı birden arkamda güzel bir kız çıktı tanıdık değil ama rüyamda görmüştüm gelip elimi tutu ve beni oradan döndürüp çıkarttı

10.06.2016 09:32:16

S.t.

Rüyamda askerde olan bir arkadaşımı köyümüzde görüyorum küçük bir tepenin yamacına köy dışına çıkmışız bana bir şey duyduğunu söylüyor, bir yeri işaret ediyor ve o sırada işaret ettiği yerden ne olduğunu bilmediğim net olarak göremediğim bir şeyden korkarak kaçmaya başlıyorum tam beni yakalayacağı sırada uyanıyorum

13.06.2016 03:30:09

Ayşe

Rüyamda eski sevgilim beni arayıp "akşam 8 de hazır ol. Kaçacağız. ‘diyor. Ben ne cevap vereceğimi düşünürken bir araba kazası oluyor. Yaralının kim olduğunu görmedim ama başında ağlıyorum. Gözümden çokça yaş aktı. Yorumlar mısınız lütfen.

19.06.2016 11:36:22

ismail

Merhaba. Rüyamda arkadaşlarımla yaşadığım şehirde bir bankta oturuyordum. Az aşağımızda da kalabalık bir grup bağıra bağıra konuşuyorlar. Bende bir boşboğazlık yapıp arkadaşlarıma çok bağırdıklarını söylüyorum küfürlü bir şekilde. Tabi bunu küçük bir çocuk duyuyor ve onlara sanırsam söylüyor. Tabi geliyorlar ellerinde bıçaklar biz 4 kişiyiz. 4ümüzde farklı yerle kaçışıyoruz ben o kadar hızlı kaçıyorum ki nefes nefeseyim arkamı döndüğümde onları bana çok yaklaşmış görüyorum bakıyorum artık kaçamayacağım dönüyorum ve vurmaya başlıyorum. 2sine vurduğumu hatırlıyorum o anda biri beni bıçaklıyor ve yere düştüğümü görüp dağılıyorlar. Birileri bana yardım etmeye çalışıyor ben arkadaşlarımı bulmalarını söylüyorum. Sonra tabi kemse yardımcı olamıyor ben kalkıyorum ve arkadaşımı yerde baygın bir şekilde buluyorum ölü gibi yatarken ağlıyorum başında. Sonra nabzının attığını görüyorum ve ambulans aramalarını istiyorum etraftakilerin kaçan iki arkadaşım sağ salim geliyor tabi ve uyanıyorum bu neye işarettir?

25.06.2016 01:25:04

Samet D.

Rüyamda eski eşimi kaçırmaya uğraşıyordum oda kaçmak istiyordu ama oradaki insanlardan dolayı kaçıramadım birkaç kere uğraştım ama olmadı.

21.10.2016 11:53:16

Emre

Arkadaşım kardeşinin rüyasında kendisini gördüğünü anlattı rüya şöyle ki; kardeşini fareler içinde görmüş önce ve siyah bir şey kardeşini kovalıyormuş. Arkadaşımın kendisi de sürekli rüyasında karanlık bir şeyin kovaladığını söylüyor. Bu durumdan dolayı çok huzursuz ve çok korkuyor bu rüyaların anlamı nedir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

07.11.2016 22:47:48

Burcu

Rüyamda ablamla birlikte pazara gitmiştim. Hava yağmurluydu tanıdım birisinin beni bu halde girmemesi için kaçmıştır ve o kişi ablamla konuşuyordu. Bu rüya ne anlama geliyor?

02.04.2017 12:43:07

Sevimli K.

Rüyamda akşamüzeri evden çıktım. Kardeşim, ben ve tanımadığım iki çocuk vardı. Alışveriş merkezine gittik. Bir tane adam hep bizi takip ediyordu. Adam gözlük takıyordu ve kıyafet olarak pijama giyiyordu.(gerekli olabilir diye yazdım) Adam bizi yakalayıp birisine verecekmiş, biz kaçmaya başladık. Herkes bir yere saklandı alışveriş merkezi doluydu. Âmâ adam bizim peşimizdeydi. En sonunda kardeşim saklandı ben de uçarak elektrik direğinin üstüne çıktım(neredeyse her rüyamda uçuyorum).Maalesef ki bundan sonrasını bilmiyorum. Kardeşim uyandırdı cevaplarınızı bekliyorum =) =) =) =)

04.05.2017 08:54:01

Gülcihan

Rüyamda beni akıl hastası sanan 5 kişi yakalamaya çalışıyordu. Ben kucağımda küçük bebekle alabildiğimce kaçıyorum. Eskiden oturduğumuz yerlerde ve büyük boşluk tarlalar oluyor ama yol kenarı yani cadde oluyor kaldırımdan yürüyorum hep etrafıma bakıyorum gelen var mı diye eşimin ölmüş olan akrabalarını görüyorum ve korkuyla bunlar vefat etmişlerdi diyorum. Korkuyla uyanıyorum. Çok şükür rüyaymış diye şükrettim.

13.06.2017 11:06:17

Ahmet

Rüyamda üç iş arkadaşım beni el ipiyle boğmaya çalıştı bende bir şekilde onlardan kurtuldum ve koşmaya çalıştım. Çok süratliydim onlar bana dokunabiliyorlardı ama tutamıyorlardı hatta diyorlardı ki çok hızlı diye koşarken aynı zamanda yakalanmaktan da korkuyordum. Bunun benzeri bir rüyayı geçenlerde yine gördüm. İş arkadaşlarım tanımadığım birini boğarak öldürmeye çalıştılar ve boğdular olay aynı yerdi.

18.07.2017 21:58:59

Ali E.

Her şeyden önce şunu söylemek istiyorum ben liseye seneye geçeceğim istediğim bir okul var ve onun gelmesini istiyorum. Rüyama geçecek olursa rüyamda şöyle bir şey gördüm ben ve 2 arkadaşım bir okula gitmekteydik tam okulun yokuşuna gelmiştik ki arkamızdan 3 kişinin bizi kovalamaya başladığını gördüm. Bizde kaçtık okulun yokuşuna çıkmaya çalışıyordum ama çok dik bir yokuştu bizi yakaladılar bizde onların elinden kurtulduk. Daha sonra oradan dağıldık fakat 2 arkadaşımı yakaladılar Beni de okulun dik yokuşunun altındaki bahçede saklandım beni bulamadılar tam o anda rüyadan uyandım

Lütfen bu rüyanın ne anlama geldiğini açıklar mısınız ?

25.07.2017 15:15:42


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook