ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kanal Görmek

Bekçiye yahut devletin mali işlerine bakan kimseye, İçinde su bulunan kanal kolaylığa, susuz kanal zorluk ve güçlüğe delalet eder.

Eğer kanaldan akan su kirli ise hastalığa, özellikle de mide sorunlarına işarettir. Temiz su, mutlu ve rahat bir yaşam süreceğinizin habercisidir.

Yani bir iş, zevk verecek bir konudur.

Rüyada içinde su bulunan bir kanal görmek, hayatinin önemli bir safhasinda olduguna; kanaldaki su temizse bu dönemini rahat geçirecegine, pisse buhranli günlerin yakin olduguna delalet eder. Bazilarina göre; rüyada kanal görmek, bu kanaldan geçmek, simdiye kadar sahip oldugu imkanlarin yok oldugunu görmek demektir. Kanali bastan basa karsiya geçtigini gören eski imkaninin bir kismini elinde bulundurur. Kanal zorluk ve engel demektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kanal görmek, han, dükkan, san'at ve yolculuk gibi nzkin gelecegi yerlere ve sebebine isarettir. Bir kimse rüyada bir sehrin disindan içine dogru bir kanalla temiz su aktigini ve halkin o sudan içerek Allah (C.C.)'a hamd ettiklerini ve kaplarini doldurduklarini görse, hastaliklardan kurtulurlar. Eger onlar bir siddet ve sikinti içinde iseler, Allah-u Teala onlara ya devamli yagmur veya yiyecek ya da riziklarinda ucuzluk ve bolluk, genislik, yasayislarinda refah ihsan eder. Kanalin suyu bulanik, tuzlu yahut kanalin haricine tasar ve halka zarar verirse, salgin hastaligin halka ariz olmasina, yahut yolculuk ve gurbette bulunanlardan kendilerine çirkin bir haberin gelmesine ya da haram ve habis mala isarettir. Bir kimse bir kanalin bostan veya tarlasina aktigini görse, bekar ise. Evlenir. Suyu kanalindan çikararak halka zarar verdigim görmek, bir taraftan halk; üzerine gelecek ve onlarda yayilacak kötü ve yaramaz haberlere isarettir. Rüyada kanal, bekçiye ve muhasebeciye isarettir. Içinden su akmiyorsa rüya sahibinin isi güçlesir ve onun için bir fayda yoktur. Eger su akiyorsa. rüya sahibine bu kolayliktir.

Kanal rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

3
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Melisa

İçinde pırıl pırıl su akan bir kanaldaydım. Fakat kanalda bir tekne üzerinde geçmeye çalışıyordum. Önce tekne orda duruyordu ve bazı insanlar suda yüzüyordu. Ben yüzmedim. Kıyıda ki bazı insanlara yardım etmek ve onları da tekneye almak için tekneyi kıyıya yüzdürmeye çalışıyordum. Teknenin üzerinde olduğu su zaman zaman bol ve derin bazen daha az. Fakat her zaman yüzülecek kadar çok. Sonunda gidilecek kıyıya geldik. Yanımda genç bir kız olduğu halde tekneden indik ve “İleride deniz var oraya gideceğiz” diyorlar bana. Yürüyerek yola çıktığımda, yanımda eşimi göremiyorum. “Çantamı ve eşyalarımı da alıp gelir nasılsa” diyorum. Geriye bakıyorum ve eşimi yanında başka bir kadınla konuşup, gülüşerek geldiğini onunla devam edeceğini anlıyorum. Onlardan saklanmaya çalışıyorum. Ben deniz kenarına yalnız varıyorum. Kıyı kalabalık ama eşim yanımda yok.

09.12.2013 08:24:03

Ugur Y.

Küçük bir kulübede bekçilik yapıyordum ve az yukarıda su sesi duydum. Suyun başına vardım su göllenmiş ve o kadar temiz ki dibi görünüyor. Bu göletlerden on on beş tane vardı. Arkadaşlar içinde yüzüyorlar. Ben çalıştığım için giremedim ve gittikçe su kanalına vardım. Akşam olmuştu tam bekçilik yaptığım kulübenin yanındaymış su girdim ama çıktığımda da kulübe dubleks bir evmiş kocaman bahçesi ve ben havuzdan çıktım.

08.04.2014 10:47:09


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook