ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca görmeye yönelik ev halkına, akrabaya, mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa delalet eden rüya yorumları bulunmaktadır. Karıncanın uçarak evden uzaklaşması ev halkından birinin gurbete gitmesine işaret eder. Rüyada çok karınca görmek orduya, kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimetin bol olacağına delildir. Rüyada karıncaların elinizin üstünde dolaştığını gördüyseniz, eliniz bolca para tutacak demektir. Rüyada karıncaların gitmesi için türlü yollar denediğinizi ancak onların hala orada olduklarını gördüyseniz sevmediğiniz bir işten para kazanacaksınız demektir.

Rüyada evin duvarlarında karıncaların dolaştığını gördüyseniz ve onlardan huylandıysanız, gerçek hayatta vesvese yapacağınız birkaç dert ve tasanızın olacağına işarettir. Bir gıda maddesine karıncaların üşüştüğünü görmek, o şeyin pahalılaşmasına ve onu alanların zorluk çekmesine neden olur. Rüyada karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara işaret eder.

Kişinin rüyasında ağzından ve burundan karınca çıkması vefat etmesine delalet eder denmektedir. Atlıkarınca konulara çabuk intibak eden, çözüm üretmekle ve iş becermekte mahir olan bir kimseye yahut sevinç dolu haber ve gelişmelerin habercisidir Karınca yuvası köylü ile işbölümü yaparak veya imece usulü uyumlu çalışmaya, Evde görülen çok karınca aile ve eş dost çevresinin genişlemesine delalet eder. Rüyada karınca görmek aynı günlük hayatta da belirtildiği üzere bolluk ve bereket işaretidir. Rüyada karınca yemek veya karıncanın kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır.

Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Rüyada görülen karınca uzun ömre de yorulur. Kişinin karıncayı rüyasında bir yerden uçuyor görmesi, oradaki hastanın ölmesine işarettir. Rüyasında kişinin karıncayı evinden yemek ile çıkıyor görmesi, onun fakir olmasına yorumlanır. Rüyada evinden karınca çıkarken görmesi onun ailesinin sayısının azalacağına yorulur. Rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görmesi, o köye askerin gireceğine işarettir. Rüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır.

Rüyada karınca görmek, bunlar eğer bir yerden bir yere sıra halinde akıyorsa halkın birleşip, oy vermek niyetinde oldukları partiyi ihya edecekleri anlamına gelir. Evinde birden çok karıncanın dağınık bir şekilde gezindiğini gören kişinin çocukları hayatlarında muvaffak olur. Evinde mutfağındaki yemeklerin üstüne karıncaları üşüşmüş olarak gören kimsenin alım gücünde bir azalma olur. Evinden karıncaların kırıntıları ve yemek artıklarını alarak çıktıklarını gören kişi yakın zamanda evini değiştirir bir yerden bir yere göç eder. Kirmani 'ye göre; Çok karınca görmek mal ve nimetle yorumlanır. Rüyasında evinden karıncaların bir şey taşıdıklarını görmek hayır değildir; aksine. getirdiğini görmek hayırlıdır.

Bir rivayete göre, karınca görmek, hırsızların gireceğine delalet eder. Cabir'ül-Magribi'ye göre; Çok karınca görmek, zayıf bir düşmanla kıyaslanır. Evinde zararlı olmayan bir çok karınca görmek, çocuklarının çoğalacağına; evinden karıncaların çıktığını görmek de azalacağına işarettir. Ismail El-As'as'a göre; Küçük ve kırmızı karınca, zayıf inşanlardır. İyi ve siyah karıncalar da akraba ve ev halkı ile tabir edilirler. Evinden karıncaların uçarak çıktıklarını görmek, çocuklarından bir kaçının evden ayrılarak, gurbete gideceklerine delildir.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; Çok karınca görmek, askerle kıyaslanır. Karınca bulunması gerekmeyen bir yerde birçok karınca olduğunu görmek, orada oturanlar için iyi değildir. Bir rivayete göre, orası askerler tarafından işgal olunur. Cafer-i Sadik'a (ra) göre ; Rüyada karınca görmek, dört şekilde tabir olunur; ev halkı, akraba, yolculuk, mal ve nimet. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, görülen karınca zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur.

Karıncanın evinden dışarı çıktığını gören kimsenin, aile halkı azalır. Hasta bulunan bir yerde karıncanın uçtuğunu görse, o hasta ölür. Hasta olan kimse vücudunda karıncanın dolaştığını görse, ölür. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada, karıncanın yuvasından çıktığını görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder. Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça karınca olduğunu görse, o yer halkının nesli çoğalır. Karıncanın bir ev veya mahalleden çıktığını görse, ora halkı ölüm veya nakil ile azalır.

Rüyada karıncanın kanatlandığının görülmesi, birçok askerin ölmesine işarettir. Rüyada karıncanın dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.)'in kıssasına binaen velayete işarettir. Bir kimse rüyada karıncayı ağzında yiyecek olduğu halde evine girdiğini görse, o evin hayır ve bereketi çok olur. Karıncanın, ağzında yiyecek olduğu halde evinden çıktığını gören kimse fakir olur. Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah isler. Memur olmak isteyen birisi karıncanın konuşmasını işitse, memuriyete nail olur. Büyük bir karınca muhariplerin öldürülmesine, hastaların ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanların da, ölüm haberlerine ve zarar etmelerine işarettir.

Rüyada karıncaları yakmak sevdiğiniz bir arkadaşın kalbini kıracak bilinçli bir şekilde onu üzeceksiniz demektir. Böyle bir durum gerçekleşirse en azından yaptığınız hatanın farkına varıp özür dilemenizde veya arkadaşınızın gönlünü almanızda fayda vardır. Rüyada karınca öldürmek ya da karınca yuvasını bozmak bir konuda bile bilmeye karar verecek, sinir ve hınç ile hızlı kalkıp zararla oturacaksınız demektir. Bu tarz bir durum ile karşı karşıya gelirseniz muhakkaksakin olmak için kendinize telkinlerde bulunun ve etrafınızdan destek isteyin.

Karınca rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

46
60
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Zümrüt

Rüyamda karınca gördüm aramalarda burası çıktı çok güzel ve geniş anlatmışsınız, teşekkürler, ama rüyada karınca öldürmek tabirine yer verilmemiş. Rüya tabirleri kaynaklarınızı tekrar gözden geçirip bu konuda eklemenizi yaparsanız çok sevinirim.

17.06.2013 18:30:00

su

Rüyamda karıncaları eziyordum, çok garip.

06.07.2013 14:12:15

dönüş1215

Doktora gidiyorum. Doktor tırnağıyla benim ayağımın altındaki nasırı sıkıyor. içinden karınca çıkıyor yere düşüyor ve büyük bir karınca oradan uzaklaşıp gidiyor. Lütfen bu yorumu açıklar mısınız. Açıklarsanız çok çok sevinirim...

07.07.2013 15:54:36

duru44

Kızım rüyasında karıncaları yaktığımı görmüş. Neye delalet ediyor acaba, yazarsanız sevinirim?

08.07.2013 01:52:55

Serpilö

Rüyamda karıncalar tavanda elektrik ampulünün altına yuva yapmış o kadar çoklar ki ampulün ışığı görünmüyor. Ben altından geçerken birçoğu üstüme düşüyor, hepsi saçlarımın arasına karışıyor sonra banyoya gidiyorum. Su dolu bir küvet var kafamı eğip, saçlarımı karıştırıp, sallıyorum, salladıkça karıncalar düşüyor. Annemi gidip uyandırıyorum sonra “Bu karıncaları niye lambanın ora koydunuz” diye. Bu rüyanın kesinlikle bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten, doğru tabir edilirse, düzgün tabirlerinizi bekliyorum.

09.08.2013 09:33:11

Melek

Rüyamda karıncalar ayaklarımı sardılar. Ellerimle temizlesem de yine ayaklarımdalar. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

18.08.2013 10:25:47

Levent

Rüyamda karıncalar ayaklarımı sardılar. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

09.09.2013 13:21:39

Hakan Y.

Rüyamda yattığım koltuğun başucu tarafı delinmişti, karıncalar yuva yapmıştı. Bunun anlamı nedir?

28.08.2013 09:10:39

Karınca

Rüyada sevdiğin kişiyi morumsu karınca olarak evde görmek, ne demek acaba? Hiçbir yerde bulamadım?

18.09.2013 15:03:47

Büşra

Merhaba ben rüyamda karınca beslediğimi ve onunla konuştuğumu gördüm. Bunun anlamı nedir? Yorumlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar...

26.09.2013 18:56:24

İsmail K.

Ben rüyamda bir karınca yuvası gördüm. O karınca yuvasının önünde 3 tane karınca vardı. Yuvaya yaklaştım. O karıncalardan biri ağzıyla benim ayağımın ucunu tuttu, içeri çekmeye çalıştı. Sonra başaramadı, içeri girdi. Sonra kanatlı iri bir karınca kraliçe olabilir. Uçarak beni kovalıyordu. Bunun anlamı nedir?

16.11.2013 13:59:59

Pandora

Rüyamda bikini bölgemde bir sürü karınca görüyorum. Telaşlı bir şekilde temizlemeye uğraşıyorum ve çok panikliyorum... Bu şekilde uyandım. Hala etkisindeyim. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

11.12.2013 13:26:46

Ayşe

Rüyamda karıncalar, ben uyurken üzerimde, boynumun arka kısmında geziyorlardı. Neye yorumlanır?

03.03.2014 08:07:20

Biyo

Başımın üzerinde 2 tane öbekleşmiş karınca kitlesi olduğunu fark ettim. Öbeklerden birisi, tam başımın tepe kısmında diğeri arkasında idi ama herhangi bir şekilde canım yanmıyordu. Sadece karıncaları görünce birden korktum. Daha sonra elimle teker teker öbekleşmiş karıncaları aldım ve pencereden attım. Daha sonra da elbiselerimi çırptım. Hepsi kayboldu karıncaların. Ne ısırma ya da gıdıklanma olmadı. Teşekkürler.

08.03.2014 10:42:25

TUBA YUNUS

Merhaba, ben rüyamda sağ elimin derisinin içinden bir sürü büyük karıncaların çıktığını gördüm. Biraz ürperdim ve çıkarmaya çalıştım. Hatta suyun altına tutarak karıncaların derimin içinden çıkmasını sağladım ama vücudumda da birkaç tane gezindiğini söylediler. Sonra karıncaların çıktığı yer yara olmuştu yanık, soyulmuş yara gibi. Sağlık ocağına gitmişim rüyamda baktırmak için ve karıncalardan bir tanesi de solucan uzunluğunda olmuş o şekilde elimin derisinden çıktı. Acaba neye alamettir bu rüyam?

30.04.2014 10:57:23

Selena G.

Rüyamda ayaklarımın üzerinde karıncalar dolaşıyordu. İlaç sıktım üzerlerine, ellerimle ittim. Anlamı nedir?

09.05.2014 15:35:09

Yurdoş

Rüyamda iki ayağımın üstüne iki kedi tırmanıyor, kedileri kovuyorum. İki ayağımın üstü karınca doluyor ellerimle iteliyorum ama bir kısmı ayaklarımda kalıyor.

02.06.2014 21:21:41

Sait

Rüyamda ağzımdan karıncalar giriyordu elimle çıkartıp atıyordum.

11.06.2014 00:21:13

Adem Ç.

Dışarda bir arazide karınca yuvasına basıyorum, hızla üzerime sarıyorlar, kurtulmaya çalışırken ısırmalarının acısıyla uyanıyorum.

30.06.2014 10:34:48

İsmail

Ben rüyada ekmek yerken her kopardığım ekmek parçasının içinde 4er 5er tane ölmüş siyah karınca görüyordum.

09.07.2014 07:52:17

Mam Nmkş

Rüyamda bana 1 kase karınca yumurtası verdiler elime. Lütfen bu yorumu açıklar mısınız? Açıklarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

13.10.2014 11:40:53

Firdevs - Nilgün

Oğlumun bebeklik halini görüyorum. Avret mahallinde ve kalbinin üzerinde karıncalar kümelenmiş. Ben her iki yerden de elimle dağıtıyorum, uzaklaştırıyorum.

21.10.2014 13:44:22

Metin

Merhaba, annem rüyasında oğlum Hamza'nın boğazında delik olduğunu ve buradan karıncaların girip çıkarak vücutta gezdiğini görmüş. İri ve siyah karıncalar olduğunu söylüyor. Aynı rüyada vefat etmeden önce yatalak olan babaannemi tekrar yatalak olarak gördüğünü söyledi. Yorumlarsanız sevinirim.

12.11.2014 11:16:32

Murat Y.

Selamünaleyküm. Ben şöyle bir rüya gördüm; rüyamda bir bembeyaz oda içindeyim 3-5 arkadaş var, arkadaşları tam hatırlamıyorum ya da tanımıyorum kim olduklarını ancak sanki yanımda bir kız var kızı da tanımıyorum tanıyor gibiyim. Sonra ayaklarıma falan büyük, siyah karıncalar çıkıyor, etrafımda bir sürü var korkuyorum. Onları silkelemeye çalışıyorum gitmiyor, yanımdaki kız da silkeliyor biraz ve karıncalar ayağımdan birazı gidiyor yine kalıyor ama yine etrafımda karıncalar çoktu ve sonra rüyadan korkar bir şekilde kalktım. Bunu açıklama şansınız var mı acaba ?

25.11.2014 14:37:35

Hasan

Hocam rüyada bir akrabanın suyundan tasla su içiyordum ama tasta karınca vardı, karıncaları döküp içtim. Ne demek, açıklar mısınız?

04.12.2014 12:52:02

Hülya

Elimle toprak karıştırıyorum rüyamda bir anda her yeri karınca kapladı, her yer karınca oldu.  Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler. :)

22.12.2014 12:54:33

Hakan

Merhabalar, ben mutfağımızda karıncalar gördüm. Mutfağın zemininin her yerinde idiler. Birkaçının üzerine basarak geçmeye çalıştım, üzerime çıktılar. Ellerimle temizlemeye çalıştım o sırada eşimi çağırdım, fotoğraflarını çekmeye çalışıyor idi. Daha sonra kızım geldi, onun da ayaklarından üzerlerine çıkmaya çalıştılar. Birkaçı kızımı ısırdı. Ben de onları üstlerinden atmaya çalışıyor idim ama benim de ayaklarım ve kollarım karınca olmuştu. Kızımı ve beni ısıran karıncalar, büyük ve siyah renkte idiler. Bir ara üzerlerine oturdum, her yer kapkara karınca oldu ama mutfağın zemininde idiler hatta yumurtalarını bir yerlere taşıyorlar idi derken uyandım. Bu rüyamı yorumlar iseniz sevinirim.

07.01.2015 07:45:41

Fulyah

Rüyamda evimdeyim. Sonra siyah keten tarzında bir siyah pantolonum var giymek için çıkarıyorum. Sonra biranda eşimle beraber şok oluyoruz çünkü siyah pantolonumun cebinde büyük, iri, siyah karıncalar sırayla çıkıyorlar. Biranda iyice kalabalıklaşıyorlar. Bu rüyamın tabiri nedir acaba, kendi evimde pantolon cebimden büyük karıncalar çıkması neye işarettir?

28.01.2015 12:07:48

Emrah Ç.

Rüyamda el tırnaklarımdan ve ayak tırnaklarımdan karınca çıkarıyordum. Birde karnımdan ve göğsümden karıncaları çıkarıyordum. Bu ne demek oluyor?

02.02.2015 20:29:11

Nilüfer T.

Karıncalar top halinde yuvarlandılar. Birkaç tane top halindeler ve teker teker toptan ayrılıp dağılmaya başladılar. Ben de basmamaya gayret ediyordum.

16.02.2015 09:03:32

Sinan Y.

Rüyamda evdeydim, mutfakta birçok karınca vardı ama bana zararları yoktu. Sanki onları bir iş için ben getirmişin gibi küme halinde bekliyorlardı. Sonra bir şey oldu, karıncalar öldü sanki bir su göledi onları aldı, götürdü. Sayıları azaldı ama benim karıncalara ihtiyacım vardı. Elimde bir gevrek poşeti vardı, içinde gübre ve ölü solucanlar vardı. O poşeti suladığımda birkaç saniye sonra küçük küçücük karıncalar doğup dışarı çıkıyordu. Bunu yapmayı da bir ses anlattı bana. “Poşete su dök ve karıncalar doğsun” dedi. Dediklerini yapınca karıncalar gitgide büyüyerek o poşetten çıkmaya başladılar ve uyandım. Sizce manası nedir?

05.04.2015 17:32:09

Nail

Selamünaleyküm. Rüyamda evin mutfağını siyah karıncalar ve aşırı derecede çok sayıda basmış görüyorum ve ben onları öldürüyorum. Ayrıca 2 tane salyangozu karıncalar havaya kaldırıp götürmeye çalışıyorlar. Salyangozu da öldürdüm sonra mutfağı yıkadım. Su ile birlikte giden karıncaların çokluğunu görünce çok şaşırdım.

29.05.2015 11:29:24

Semiha

Rüyamda, karıncalar uyuduğum yerdeki duvarda yürüyorlardı. Ne çok fazlaydılar, ne de çok azdılar. Ve ben rüyada uyuyormuşum uyanınca görüyormuşum. Neye yorumlanır acaba?

05.08.2015 13:48:16

Albay

Vücudunun o bölgesi ateşle cezalandırılacak diye düşünüyorum. Tesettüre riayet edin, hayra gelsin.

15.08.2015 01:07:12

Sumuko

Rüyamda karıncalar ve ağaçlar beni sarmışlardı ne yapsam onlardan kurtulmadım.

08.10.2015 18:17:04

Halil K.

Rüyamda ilk önce 1 karınca gördüm yalnız elimin üzerine yumurtladı. Daha sonra ellerim karıncalarla doldu ve sonra vücudum, her yanımı sardı karıncalar ve karınca yumurtalarına baktım saçlarımın arasından karınca yumurtaları dökülüyordu. Nedir bu rüyanın yorumu merak ettim.

21.12.2015 04:02:41

Ato

Rüyamda odanın tavanında bir sürü karınca gördüm tavanda dönüp duruyorlardı.

19.02.2016 09:15:12

Büşra

Rüyamda yanlışlıkla karınca yuvasının yanına ayağımı koymuştum. Karıncalar ayağımı ısırıp üzerime doğru çıkmaya başladılar. Banyoya gidip vücudumu yıkamaya gittiğimde bacaklarımın şiştiğini gördüm annemden alerji ilacı istedim onu içerken boğazım dilime kadar şişip nefes alamadığımı hissettim. Hastaneye gidelim dedim o sıra da uyandım.

26.02.2016 03:30:53

fatoş

Benim rüyamda ayakkabının içine bir avuç kadar karınca giriyor. Be ayakkabıyı çıkarıp silkeliyorum bir tutam karınca düşüyor tekrar silkeliyorum yine aynı şekilde oluyor bunu bir kaç kez tekrarlıyorum. Sizce anlamı ne olabilir çok merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirim.

25.05.2016 15:45:36

capan

Rüyamda kendi pisliğimde iki tane kirişimsi karınca gördüm kendi pantolonuma sarıp attım lütfen yorumu var mı?

21.08.2016 14:59:35


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2016 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook