ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kartal Görmek

Şeref ve itibara, güzel bir adla anılmaya, övgüye ve memuriyete; Kartal ülkenin melikine, eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere, Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe, Kartalın yere doğru süzülerek inmesi vefatın çok yaklaştığına, Kartalın eti, kemiği ve tüyleri hayra, yeni derecelere ve itibar kazanmaya, Kartalın başı üzerine konduğunu görmek idam edilmeye, Kartal yavrusu necib evlada delalet eder.

Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

Yükseklerde uçan kartal görmek, başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız.

Güç, başarı, nüfus, mevki olarak yorumlanır.

Rüyada kartal görmek, kuvvetli, heybetli, savasabilir biriyle tabir olunur. Bir kartali olup kusun da kendisine itaat ettigini gören, devlet adamlarina yakin ve arkadas olur. Bir kartala binerek uçtugunu gören, büyük bir serefe erer veya uzun bir yolculuga çikar. Bir kartal avladigini gören, devletin itimadini kazanip her yerde söz sahibi olur. Bir kartalin kendisine pençesiyle vurdugunu gören, devletten zarar görür. Gökten bir kartalin süzülüp indigini gören, hemen vefat eder. Rüyada kartal yavrulari iyi evlada, eti, kemigi, tüyü, büyükler tarafindan verilecek mala ve serefe isarettir. Kirmani'ye göre; bir kartala binerek göge kadar uçtugunu gören, uzun bir yola gider ve bu yolculukta nimet, seref ve mal elde eder. Eger düserse, bunlardan yoksun kalir. Bu uçustan geri dönmez ise, vefat eder. Selametle dönerse. hayir bulur. Rüyada görülen kartallar, pençesiz, yani tirnaksiz iseler, meleklerle tabir olunur. Kartal yavrularini tuttugunu gören, evli ise esi erkek çocuk dogurur. Evli degilse genç bir kizla evlenir. Basinin üstünde bir kartal durdugunu gören, asilir. Danyal aleyhisselama göre; evine veya mahallesine bir kartal indigini görmek, o yer hakiminin bir hayirda bulunacagina delalet eder. Cafer-i Sadik'a göre ; rüyada kartal görmek sekiz sekilde tabir edilir: Seref, emir, baskanlik, meth (övgü), iyi ün, yüksek bir mevki, emir ve yolculuk. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada kartalla mücadele ettiginl görse, amiri ona kizar ve onu rahatsiz etmek için zalim bir kimseyi ona musallat eder. Kartala malik oldugum gören kimse, büyük bir mülke, izzet ve serefe kavusur. Bir kimse rüyada bir kartala malik oldugunu, onunla beraber uçtugunu ve kendisinden korkmadigini görse, o kimsenin isi iyi ve kendisi zalim olur. Kartal yavrusuna kavustugum gören kimsenin kadri yüce bir çocugu olur. Bu rüyayi gündüzün gören kimse, hasta olur. Eger kartal yavrusu kendisini tirmalasa, o kimsenin hastaligi uzar. Rüyada bogazlanmis olarak görülen kartal devlet ricalinden birisinin ölümüne isarettir. Kartal, salih kimselerle de tabir edilir. Rüyada kartal gören ve sesini isiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Kartal etinden yiyen veya onun kanadindan ya da kemiginden bir sey alan kimseye, mal gelir. Bir kimse rüyada bir kartalin kendisini yüklendigini ve onunla beraber evine dogru uçtugunu görse, o kimse iyi bir yolculuk yapar. Onunla beraber göge dogru uçtugunu görse, onun yolculuk esnasinda ölecegine isarettir. Kartal uzun ömre, çokça mala ve harbe isarettir. Bazen de bu kusu görmek; bid'ata ve hidayetten sapikliga gitmeye isarettir. Bazen de bu kus, aile efradini kiskanmaya isarettir. Bir kimse rüyada kendisiyle beraber kartalin gökten düstügünü görse, o kimsenin maksat ve arzusu tamamlanmaz.

Başarının işaretidir. Bir kartal öldürüyorsanız, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız.

Başarının işaretidir. Bir kartal öldürüyorsanız, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız.

Kartal rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

29
60
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

serkan

Kendimi yaralı KARTAL'ı iyileştirmeye çalışırken gördüm rüyamda. Anlamını merak ediyorum. Kartalın kanadı vücudundan ayrılmış ve iyileştirmeye uğraşırken beni ısırmaya çalışıyordu.

24.06.2013 21:21:16

Melis

Rüyamda ıssız bir yer ananem, abim ve ben yaşıyorduk. Ben balık avlamaya gidiyordum, suyun üstünde merdiven vardı sonra düştüm suya. Kartal beni yavaş yavaş kurtardı sonra insan oldu, benimle evlendi. Bir kızım olmuş, 5 yaşında. Ben çok bunalmışım, kaçarken arabanın önünde bayıldım ve kartal insan yani rüyamdaki kocam aldı beni uyandım. Ben hiç evlenmedim, 15 yaşındayım. Nasıl yorumlanır, bilmiyorum. :( Yardım eder misiniz?

06.09.2013 12:59:15

Ayhan

Üstün açık yatma bir daha.

15.02.2015 19:28:02

Kemal

Ben rüyamda büyük bir kayanın üzerinde 3 adet büyük bir F harfi gördüm. Gördükten sonra gökyüzünden 2 adet devasa siyah kartal süzülerek değil, yere kanat çırparak indi ve kanatlarını kapatarak yürümeye başladılar. Yürürken sağına, soluna ve arkasına bakarak yürüdüler. Bu görmüş olduğum rüyamla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

06.11.2013 09:16:23

Katal

Rüyamda annemle bir komşuya gidiyoruz. Bayanı ben tanımıyorum, hoş ve güzel biri. Ekmek almaya gidiyoruz. Birden gözden kayboluyorlar ve bir kartal sürüsü çıkarıyorlar ortaya, karanlık bir yerden. Bunların hepsi uçuyor ama karınlarında kırmızı bir şey var, hamile gibi kan toplamış sanki. Birden yere kocaman bir kartal düşüyor ya da şahin. Diyoruz “Hayvan çok acı çekiyor” sanki doğum yapar gibi. Ona yardımcı olmak amacı ile ben de kan kusuyorum. Ve dilimin altında bir kopukluk meydana geliyor. Ağzım kan içinde kalıyor, o hayvan acı çekmesin diye.

11.01.2014 08:04:47

Dubaix

Haram maldan birine yardım etmek olmaz evliyaya.

22.09.2014 21:29:28

İbrahim C.

Ben talebeyim. Yatılı hafızlık kursuna gidiyorum. Rüyamda kartal gördüm. Üstümden geçti, gitti. Çok büyüktü. Bu neye delalet eder?

23.01.2014 19:51:51

Deniz

Ben de öğrenciyim ve üstümde benim de kocaman bir kartal vardı sonra süzülerek yere indi burada vefat gibi şeyler diyor korkuyorum. Ama başarı da diyor.

19.09.2015 14:24:35

S. Harun

Rüyamda denizin ortasında, kayalık olan bir adada şahini kartal avlanıyor. Bunun anlamı ne olabilir? Teşekkür ederim.

25.03.2014 19:51:39

Şahika

Hepsini de okudum hiçbirini de rüyamda görmedim. Ben rüyamda bir trende cam kenarında oturuyordum, cam açıktı. Bir kartal gördüm hemen başka bir yere oturdum, oraya da geldi, beni pençelemeye çalışıyordu.

27.05.2014 15:41:08

Onemli

Arkadaşlar, ben kartal avlıyordum ama kartal düşünce ölmemiş ve bana dik dik baktı. Onu sevdim. Baktım orasını falan ama yara almamış gözüküyordu. Sizce iyi mi, kötü mü?

21.12.2014 17:45:14

Zeynep

Rüyamda yüksek bir tepede kartal gördüm önce bana baktı sonra popoma konduğunu hissettim. Bu rüyayı çok merak ediyorum.

07.07.2015 15:26:52

Mehmet

Rüyamda orman gibi bir yerde tek başıma yürüyordum 2 tane gövdesinden ayrı kafa ve kafaların yanında bir tane kartal gördüm. Kartal beni gördü ne uçtu nede ben uzak kalmaktan kaçtım.

11.09.2015 16:03:32

deniz

Rüyamda kartal yere yakın uçuyordu ben ondan çok korkuyordum gelmesin bana diyordum. Son anda üstümde durdu 6 kanadı vardı kocaman açtı kanatlarını ne olur yapma lütfen yapma Allah rızası için dedim o da tamam şimdi değil dedi ve ötemde bir yere kondu öğrenciyim yardım edin.

19.09.2015 14:28:09

Gjtp

Rüyamda yolda 3 inek ardında 2 köpek 1 kadın ve en sonda 1 kartal vardı. İnek, köpek ve kadını geçtikten sonra kartal kadının eline kondu sonra kadının elinden uçup arabamıza kondu. Kapıları kilitledik ama arka pencereden girdi ve ayağımı ısırdı. Kapıyı asağı attım bacağım kıpkırmızı olmuştu sonra uyandım. Bunun yorumunu yazar mısınız?

19.01.2017 10:24:41

Abdüs S.

Ben rüyamda kartal ile cinsel münasebette bulundum, Sonrasında 4 tane yavru doğdu ve tavuğa benziyorlardı. Acaba ne anlama geliyor, yardımcı olur musunuz, hayırlı günler.

10.10.2017 09:30:28


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook