ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kefen Görmek

Ölüler gibi kefene sarılmak vefat etmeye, kefen baş ya da bacaklarını örtmemişse dinindeki bozukluğa, Kefen görmek tövbe etmeye, ayıp yerlerini örtmeye, işlerini gizli tutmaya, Kefen giymek, zina yapma teklifini reddetmeye ya da bekar için dengi olmayan bir kadınla evlenmeye; Kefen soymak antikaya yahut gizli şeylere ilgi duymaya, Kefen soyucu unutulmuş şeyleri araştırıp bulmaya çalışan kötü niyetli kimseye; aşırı meraklı, her yere girip çıkan alçak tabiatlı kimseye delalet eder.

Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Rüyada kefen, ömrün uzayacağına işaret eder.

Rüyada kefen görmek, örtünme ile yorumlanir. Rüyasinda kefenlendigini veya kefenle gezdigini görmek, dünyada yaptigi isleri gizlemege veya esi olmayan bir kadinla evlenmeye delalet eder. Rüyasinda bir kefenle açik bir mezarda yattigini görmek, hayirli bir is için kurulan bir dernege girip, fakir ve muhtaçlara yardim edecegine; üzerindeki kefeni atarak, çirilçiplak bir halde cadde veya sokakta yürüdügünü görmek, hesapsiz bir dünya malina kavusacagina; kefenin yalniz alt kismi olup, üstü çiplak olarak bir yerde oturdugunu görmek, bekledigi bir isin vaktinden daha geç olacagina; üzerinde sari bir kefen oldugunu görmek, salgin bir hastaliga yakalanacagina delalet eder. Üzerine bir kefen giydirildigini görenin eceli yaklasmistir. Cafer-i Sadik'a göre kefen dört sekilde yorumlanir: Dünya nimeti, mesafe, uzaklik, ölüm ve hastalik. Rüyasinda bir cenaze için kefen yaptigini görenin, o ölüye hayri dokunur. Eger yaptigi kefen taninmis adam için ise, rüya sahibine zenginlik gelir. Eger taninmamis bir adama ait ise, hayirli degildir. Ölmüs bir kimsenin kefenini çikardigini gören, onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak, iki sekilde tabir edilir: Eger rüya sahibi dindar bir kisi ise eline para, mal geçer, eger fesat kalpli biri ise, gammaz ve fitneci olur. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyasinda bir erkegin kefen giymis oldugunu görmesi, zinaya meyline delalet eder. Tamamiyla giymemis ise zinaya çagiriliyor demektir, fakat icabet etmez gitmez. Bir ölünün sarili oldugu gibi kefene sarili oldugunu gören ölür, veya isleri bozulur. Kefeninin kisa olmasi tövbeye, uzun olmasi tövbeden uzaklastigina isarettir. Rüyada kefenler biçtigini gören hayir ve sevap isler. Kefeni arayip bulamadigini görmek iyi degildir. Yanina kefen giymis bir adamin geldigini görmek nimettir. Bazi tabircilere göre; rüyada bir ölü kefenlendigi sirada kefeninin büyük ve genis oldugunu görmek iyidir. Kefen dar ve kisa olursa. iyi degildir. Rüyada kefen sattigini gören, ölülere rahmet okur; birçok kefenler topladigini gören, söhrete erisir. Kefen dagittigini gören, herkese iyilik eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kefen görmek, avret mahallini örtmege isarettir. Bazen bu rüya islerini gizli tutmaya veya bekar için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye isarettir. Rüyada kefen giydigini gören kimse, zina yapmaya çagirir. Ancak bunu kabul etmez. Rüyada ölülerin kefene sarildigi gibi kefene sarildigini gören kimsenin. ölecegine isarettir. Eger kefen basini ve ayagini örtmemis ise, o kimsenin dinindeki bozukluga isarettir. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklasmasina ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasina isarettir.

Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek; bir haber alacağınıza yada büyük mevki sahibi olmaya işarettir.

Kefen rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

40
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Fadime Şeyma K.

Rüyamda kefene sarılmış bir insan gördüm.Ölü insanın yanında bir tane hoca ve bir adam vardı. Ben ise evin içindeydim. Şöyle bir dışarıya bakayım dedim ama birden dışarda tabut gördüm. Ve dışarı iyice bir baktım ki ölü insanı tabuttan çıkardılar ,ölüyü görünce birden korktum ve korktuğumu da hissettim. Çünkü uyurken birden irkildim ama sonra evin perdesinden baktığım için hemen içeriye girdim.

"Bu rüyanın anlamını bilen var ise lütfen cevabını yazsın. Şimdiden çok teşekkürler.":)

24.06.2013 15:24:26

Ckr3248

Rüyamda hastane odasında askerde olan arkadaşımın kucağında kefene sarılı bebek gördüm. Bebeğin gözleri kapalıydı. Bu neye işarettir?

04.09.2013 10:24:23

Yaren

Rüyamda kefenle atın üstünde mezarlığa gidiyordum. Tabutu da yanımda götürüyorlardı diri diri gömüyorlardı, beni.

06.02.2014 09:54:47

Kader

Ben rüyamda yanımda cinlerle ölmüş olan anneannemin mezarını kazıyordum kefeninin çıkmasına 3-5 kürek kala durdum ve cinlerle konuştum. Mezarlıkta bir tek biz vardık. Mezara düşerken cinin biri saçımdan tuttu ve düşmemi engelledi. Mezarın başında ayrıyeten 2 tane kefen vardı. Mezarın üstünü kapatmadan çıktım oradan ve bir anda kendimi evde ayna karşısında buldum. Bu ne anlama geliyor söyler misiniz?

04.07.2014 11:09:20

Bengisu Y.

Çok ilginç astrel seyahat yapmış olabilirsin.

26.12.2014 18:00:05

Gizem Ö.

Merhaba. Ben 13 yaşında bir kızım. Rüyamda yüzü dahil her tarafı kefene sarılmış birini gördüm. Koltuğumuzun altını kıldırdığımda birden o kefene sarılı kişiyi gördüm. Kim olduğunu, hangi cinsiyette olduğunu da bilmiyorum. Bunu açıklayabilir misiniz?

07.07.2014 15:08:03

Hanife

Rüyamda beni kefene sardıklarını gördüm. Çok etkilendim. Bunun anlamını bilen var mı?

26.10.2014 18:33:47

Ümit

Rüyamda bir şeyin üstüne uzanmış 2 büklüm çıplak bir ölü gördüm. Sonra ben ona bakarken başkaları onu kefenliyordu. Bu nedir, anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

26.11.2014 15:30:51

Tuana

Rüyamda rahmetli babaannemi gördüm, kuzenim mezarlığı düzeltirken ayakucundan bir parça toprak yok oluyor ve kefeni gözüküyor. Ondan sonra biz toprak arayışına çıkıyoruz ama rahmetlinin tabutu evde ve gözlerini açıp bizimle koltukta oturup sorguya tutuyor ama kefensiz geceliği vardı aynı hastanedeki gibi. Kardeşime soruyordu “Burası niye kalabalık? Birkaç gün önce buradaydınız” diye. Ben bu rüyayı çok merak ediyorum. Bir yorum yazarsanız çok sevinirim. Saygılarımla.

27.11.2014 09:09:30

Yusuf K.

Rüyamda gece camiye namaz kılmak için gidiyorum. Benden başka kimse yoktu, içerisinde kefene sarılmış mevta vardı.

03.03.2015 00:14:30

Demet Ö.

Rüyamda kefenin içinde peygamber efendimiz yatıyordu, herkes onu ziyarete geliyordu. Kefenin başucunda yemek vardı, oraya bir dua ile gidiyor dua ile geliyorduk ve benimle konuşmaya başladı.

27.03.2015 08:58:26

Songul K.

Rüyamda ölmüş dedemi gördüm, yanında cinsiyeti belli olmayan bir bebek ile kefenleniyordu ama sağdı, ağzını açıp kapatıyordu. Ağlayarak babama “Dedem ölmemiş, yalvarırım kefenleme” diyordum. Ama babam bana “Kim bunun temizliğine bakacak, o yüzden yapıyorum” diyordu, o da ağlıyordu.

30.03.2015 10:36:36

Susesi

Rüyamda yıllar önce ölen babaannemi gördüm. Kefenli, gözleri patlak şekilde, bacak kısımları açık. Sonra bir anda kefenlenmiş bir hasta yatağında annemi gördüm. Hemşireye “Olur mu ya, 2 yıl içerisinde insan 3 yakınını kaybeder mi?” diyorum. Burada uyandım. Gerçek hayatta gerçekten de son iki yıl içerisinde iki yakınımı kaybettim. Bu rüyayı olduğu gibi yorumlarsanız sevinirim. Çok etkiledi beni. Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

05.08.2015 08:23:11

Sedat B.

Rüyamda Kenan evrenin ölüsünü bir mezarından başka bir yere taşıyorum, kefeni üzerinde sırtımla taşıyorum başka bir yere bırakıyorum. O arada bacağı kopuyor, biraz çürümüş vaziyettedir. Bir ara kımıldıyor ama dirilmiyor. Yorumu nedir bu rüyanın?

06.08.2015 12:57:52

Emine S.

Rüyamda morgdaydım ve dolaşıyordum ölülerin arsında sonra bir bebek getirdiler doğarken ölmüş beyaz çarşafa sarılmış ama tam bebeği morga koyacaklardı ki ben bebeğin yaşadığını söyledim bebek gerçekten yaşıyordu ağlamaya başladı. Başka bir yerde karı koca yatıyordu yine morgda ama onlar normal kıyafetleri ile yatıyordu bir an kadın gözünü açtı ve baktı ben de o an bu morgdaki insanları ölü olmadığını düşündün ve o an uyandım. Ne olur bunu bana yorumlar mısınız?

09.10.2015 13:46:54

Murat M.

Rüyamda kabirden çıkarılan kefenlerin hiç bozulmadığını görüyorum. Bu kefenlenmiş kişilerin simalarını görmüyorum fakat kendi akraba ve yakınımız olduğunu hissediyorum. Şaşırarak; “bak görüyor musun tertemiz hiç bozulmamışlar” diyorum.

11.11.2015 01:45:47

Rabia

Merhaba ben çocuğumu kefenlerken gördüm ama baş kısmı açık idi ve kefen geri ben açtım vücudu 3,4 yeri kabarmış yıkadım iyice bu nedir inanın çok korktum aydınlatırsanız şimdiden teşekkürler saygılar.

30.06.2016 12:06:25

Pınarsu G.

Rüyada yabancı birinin kefende görmek ama annem başında gördüm lütfen bir bilgi verin.

07.11.2016 07:27:08

Judge

Rüyamda kendimi ölmüş gasilhanedeyken gördüm. Ölmüş olan teyzem diri idi ve beni yıkıyordu hatta temiz su rengi içi pudralı bir dikdörtgen büyük örtü ile beni yıkadıktan sonra sarmaladı kendime baktığımda, ah güzelim ölüm bile senin güzelliğini bozamamış dedim. Tırnaklarım morarmıştı gördüğümde ojeli değildi ama sanki bir şeyle boyanmış gibi kırmızıydı. Tenim ise beyazdı ölü gibi değildi. Yanıma gelen dirilerden teyzem benim öldüğüm halde ölmemiş olduğumu saklıyordu.

31.05.2017 20:58:25

Ceyda

Rüyamda abimi gördüm kendisi Hristiyan. Onu ben eşimle gömmek için hazırlık yapıyormuşuz. Kefenleyecekmişiz ben çok ağlıyorum abim canlıymış ağlama diye beni sakinleştiriyormuş sonra ben diyorum ki ayakkabılarını da giy böcekler ya da solucanlar seni yemeye başlarsa hissetme diye ondan sonra onu kefenliyoruz ama ayakları ve kafası gözüküyor. Kıyafetleriyle berabermiş eşim onu sırtına alıyor mezara götürmek için bende çok ağlıyorum sonrada uyandım mezarın başındayken. Ne anlama geldiğini yazın lütfen kötü bir şey olur diye çok korktum.

 

27.08.2017 06:58:02


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook