ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kelebek Görmek

Görsel sanatlara düşkün olmaya, erkek ve kadınların rekabetine, düşmanlığı laftan öteye gitmeyen insana, kendini mahvedecek bir iş yapmaya, dostluk ve sevgiye, kısa ömürlü çocuğa ya da hayırsever kimseye, Geçimi topraktan olan kimselerin kelebek görmesi sıkıntı ve işsizliğe, şerli kimselerin ve kötü kadınların kendi seviyesindeki kimselere meyletmelerine, Bir ışık çevresinde, belli bir misefede dönen kelebek, ilahi yahut beşeri aşka dellet eder.

Zenginlik ve boşansın habercisidir. Rüyada kelebek, sizin çok ince ve sanatkar ruhlu biri olduğunuza yorumlanır.Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzaktaki dostlarınızdan ya da yakınlarınızdan güzel haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık biriyle evleneceğine yorumlanır.

Zenginlik ve boşansın habercisidir. Rüyada kelebek, sizin çok ince ve sanatkar ruhlu biri olduğunuza yorumlanır.Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzaktaki dostlarınızdan ya da yakınlarınızdan güzel haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık biriyle evleneceğine yorumlanır.

Bol şansın habercisidir. Eğer rüyanızda kelebeklerin uçuştuğunu gördüyseniz, uzak bir yerde yaşayan arkadaş veya akrabanızdan hoş haberler alacaksınız.

Hayırlı, sevindirici haber ve aşktır.

Rüyada kelebek görmek, hercailige isarettir. Rüyada bir kelebegin bir çiçek üzerine kondugunu görmek, sevdigi bir kadinin kendisini ihmal ettigine delalet eder. Rüyasinda bir kelebegin pencereden odasina girdigini görmek, sevdigi ve çoktan beri haber alamadigi birisinden mektup alacagina isarettir. Bir lamba veya mum etrafinda dolasan kelebekleri görmek, ömürleri kisa olan evlatlara delalet eder. Ibn-i Kesir'e göre; rüyada kelebek görmek, kadin erkek iliskilerine yorumlanir. Bu iliski sanat ve edebiyat alaninda birbirleriyle yarismak ve rekabet etmekle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kelebek, cehalet ve melikin (Devlet Baskaninin) hizmet ve siyasetleriyle tecrübe edilmemis kimseye isarettir. Bazen kelebek görmek, dostluk, sevgiye ve kendisini helak edecek bir seye atmasina isarettir. Kelebek, atesperestlere veya korku ve feryat etmeye isarettir. Kelebek, sözü büyük, kendisi zayif ve bayagi bir düsmana isarettir. Ziraatçilarin kelebek görmesi, issizlik, sikinti, serli kimselerin ve kötü kadinlarin kendilerine meyletmelerine isarettir, Lamba, kandil ve mumdan uzakta görülen kelebekler, hayirlarini sarf eden ve serden çekinen kimselere veya kisa ömürlü evlata isarettir. Bazen kelebek, ecelinin yaklastigina ve amelinin nihayet bulmasina isarettir. Kelebek, erkek ve kadinlarin birbirleriyle yaris etmelerine ve resim sanatina düskün olmalarina isarettir.

Zenginliğin ve bol şansın habercisidir. Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzak bir yerdeki arkadaş ya da akrabanızdan hoş haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık bir sevgili bulup onunla evleneceği anlamına gelir.

Zenginliğin ve bol şansın habercisidir. Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzak bir yerdeki arkadaş ya da akrabanızdan hoş haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık bir sevgili bulup onunla evleneceği anlamına gelir.

Kelebek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

13
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Tahsin

Kelebekler başımda uçuyorlardı, başıma konup konup uçuyorlardı. Önceleri başımda sinek var sandım ancak sonra boz renkli şişman kelebeğe döndüler. Yüzlerce vardı, binlerce vardı.

05.07.2013 03:12:35

Ayşe A.

Rüyamda avucumun içinde kelebek uçuyor fakat daha önce dilek yapmışım avucuma basınca görüyorum ama önce korkuyorum derimin altında parmağımla basınca görüyorum bir sürü ışıklı şekillerde görüyorum.

10.07.2013 11:43:54

Derya

Rüyamda sabah uyanıyorum. Oğlumu yanıma alıp içeri oturma odasına geçiyorum. Camın dışında kelebek vardı. Daha sonra aynı kelebeği içeri de camda gördüm aynı camın iç kısmında. Teşekkür ederim.

17.03.2014 20:31:38

Yağmur

Önce kelebeklerden korktum sonra korkum geçti ve kelebekler uçmaya başladı. Birinin kanatlarında sanki elle çizilmiş gibi çiçekler vardı.

07.07.2014 13:46:30

Misafir

Rüyamda masamdan beyaz rengarenk benekli bir kelebek uçuyordu. O sırada bir karınca geçiyordu ayağımın yanından. Kelebek başımın üzerinde zikzaklar çizerek kapıdan gitti. Bu ne anlama geliyor?

04.11.2014 09:03:36

Derya

Rüyamda kelebek olduğumu gördüm. Parlak bir kelebektim, yeşilliklere konuyordum, uçuyordum, sihirli güçlerim vardı. Bu rüyamın tabiri nedir?

03.12.2014 02:04:52

Kerem

Bence güzel ve doğru.

10.02.2015 19:06:59

Yurdaer

Rüyamda yüzüme beyaz kelebek çarptı. Sadece o kadar hatırlıyorum. Ama garip olan evden tam çıkarken odada bir kelebek uçuyor. Çok garip geldi bana.

22.02.2015 17:31:49

Hülya S.

İğne oyasından rengarenk kelebekler yapmışım ve kocaman bir ağaç oluşturmuşum. Bu kelebeklerle bu rüyayı benim dünürüm görmüş ve bana anlattığı bu rüyanın ne anlama geldiğini çok merak ettim açıkçası.

08.03.2015 19:54:21

Kübra E.

Rüyamda bir odada birçok kelebek vardı ben de o odadaydım sonra etrafımda uçuştular sonra ben o odadan çıktım kocamın bir kelebek benimle çıktı ve ben o kelebeği yakaladım.

24.06.2015 15:35:07

Erkan

Rüyamda duvarda bir kelebek buluyorum avucuma alıp kızın birine bir şey atıyormuş gibi şaka yaparak ona doğru bırakıyorum, seviniyor.

03.08.2015 07:32:04


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook