ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kertenkele Görmek

Hilebaz, kötü karakterli, melun bir kimseye, İnsana güven vermeyen şüpheli kimseye ya da şüpheli kazanca, Büyük kertenkele savaş taraftarı üst düzey bir yöneticiye ya da işsiz kimsenin iş bulmasına, Küçük, alaca kertenkele insanlar arasında ihtilaf çıkarran, koğucu ve gammaz bir kimseye; fakirlik ve üzüntüye, hasta bulunan eve bu kertenkeleden girmesi onun vefat etmesine delalet eder.

Üzüntünün habercisidir gammaz bir fitneci olarak tabir edilir.Rüyada kertenkele düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir.

Üzüntünün habercisidir gammaz bir fitneci olarak tabir edilir.Rüyada kertenkele düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir.

Kertenkele görmek düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamana gelir. Bir kertenkele tarafından ısırılmak, uğursuzluğun ve üzüntünün işaretidir.

Ne yapacağı belli olmayan insandır.

Rüyada kertenkele görmek, kötülükle emir ve iyilikten nehyeden söhretli bir kimseye isarettir. Kertenkele, insanlarin arasini ifsat eden söz götürüp getiren asi bir kimsedir. Bundan dolayi rüyada kertenkeleye rastladigini gören kimse, yukarida vasiflari geçen bir adama rastlar. Rüyada kertenkele etini yedigini gören kimse, bir insani giybet eder. Bir kimse rüyada kertenkelenin kendi etinden yedigini görse, onun giybetini yapan bir insana isarettir. Kertenkele, yer degistiren bir düsmandir. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanir. Bazi tabirciler, kertenkele, kötü ve mel'un bir kimsedir, denilmistir. Kertenkele kendisinden vahset duyulan korkunç bir adama isarettir. Bazen de kertenkele görmek, kazançta olan süpheye veya süpheli bir adama isarettir.

Düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir. Üzüntünün habercisidir.

Kertenkele rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

26
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Havva B.

Ben Havva B. , pazar gecesi bir rüya gördüm çok korktum. Annem ve teyzem üzerime canlı kertenkeleleri attılar ama ısırmadılar sadece çok korktum ve bağırdım. Bazılarını kesip üzerim attılar sonra kertenkeleler biraz daha büyüyüp üzerime kendileri atladılar.

09.07.2013 14:07:45

Tolga B.

Rüyam da araba ile giderken araç içerisine kertenkele girdi, birde yılan sonra araç park ettiğimde araba donmuştu. Başka birinin arabasıyla köy yolu gibi patika bir yol vardı, oranın sonu büyük bir şatoydu yanında da iki tane kriz vardı. Bu garip rüyayı yorumlayın, lütfen.

12.10.2013 08:12:27

Zeynep

Rüyamda kertenkeleyi boynundan tuttum, ağzı iyice açıldı sonra da bıraktım. Lütfen yorumunu bana yazar mısınız? Yakalamak için çok uğraştım, rengi sarı ve boyu normaldi.

20.12.2013 00:42:01

Yasemin C.

Annem rüyasında benim ağzımın içine sarı kertenkele girdiğini görmüş. Ama tam ağzıma girerken annem kertenkelenin kuyruğundan tuttuğu gibi çıkarmış. Bu rüyanın anlamı nedir?

25.12.2013 13:21:14

Berdan

Ee ben kertenkeleyi bıçakla ortadan ikiye ayırdım. Düşmanımı öldürmüş mü oldum yani? :) Tabir de böyle bir şey yazmıyor ama kertenkele düşman ise onu öldürmek galip gelmektir herhalde.

17.03.2014 14:32:20

nurgül

Rüyamda kertenkele yatak odamın camında geziyordu sonra camı açtım dışarı çıktı. Sonra o çıkınca balkonda çay tabağı kırılmış olarak gördüm. Camı kapattım, kuş sesi duydum. Bir baktım içeride bir serçe, camı açtım o da gitti. Böyle garip bir rüya gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

06.06.2014 17:17:17

Göçebe

Rüyamda akrabalarımla birlikte oturmuş kahve içiyorduk. Birden elimdeki bardak döküldü ayağa kalktık sonra oradan uzaklaşıp geri geldiğim zaman herkes ayakta idi. Yerde bir kertenkele vardı kahverengi ve büyük vurmaya çalışıyorlardı ama başaramıyorlardı. Kuyruğu yoktu ama yeni kesilmiş bir hali de yoktu sonra beni fark etti ve yerden sıçrayarak boynumdan ısırmaya kalktı.

04.11.2014 11:42:07

ASLAN

Eşim rüyasında yeşil kertenkele ve siyah yılan görmüş ve yılan ısırmış. Bu neye işarettir? Teşekkürler.

14.11.2014 13:07:19

Sevden33

Ben de aynı rüyayı gördüm ve çok emrak ediyorum

03.03.2018 08:51:37

Serdar

Rüyamda kertenkele yakaladım ağzından ağzını açıp ısırmaya çalışıyordu fakat ben onu çok iyi yakaladım bir şey yapamadı ve onu yanmayan sobanın içine attım fakat içim acıdı. Canlı ne kadar tehlikeli olsa da hiçbir canlı yanarak ölmeyi hak etmiyor. Böyle azap verici bir acı çektirmek istemedim fakat rüyada işte sobaya attım onu fakat soba yanmıyordu. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

17.05.2015 13:22:30

Adnan A.

Oğlumun elinde gördüm “Bırak onu ısıracak seni” diyorum.

01.08.2015 11:02:01

Süleyman T.

Rüyada kuyruksuz kertenkele görmek ne anlama geliyor? Saygılar selamlar sunarım.

14.09.2015 00:48:33

Songoku

Rüyamda bir sandaldaydım elimde bir yemek vardı yemeği yerken önüme bir kertenkele düştü sonra elimi ağzıma attım sırayla 3 kertenkele ve 1 çekirge çıkardım anlamını çok merak ediyorum.

08.10.2015 14:55:47

My

Rüyamda, sırtında sarı baklava dilimleri olan kızıla yakın bir rengi olan kertenkele gördüm. Üzerime sıçradı başımda ve ensemde dolaştı. Daha sonra uykuya dalmışım ve kulağımdan vücuduma girmiş. Onun hareketleriyle uyanıyorum, sağ kulağımda kabakulak gibi büyük bir şişlik var eme canım yanmıyor. Daha sonra annem ve babam geliyor bir şekilde kulağımdan çıkartıyorlar ve çok sevimli olduğunu söyleyip seviyorlar. Bu rüyanın tabiri nedir acaba?

05.05.2017 15:12:09

Yücel

İyi günler; ben rüyamda sağ kulağıma küçük bir kertenkele girerken yakaladım ve onu eşimle birlikte çıkarmaya çalışıyordum.

11.07.2017 09:27:01


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook