ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri




 

Rüyada Arı Görmek

Rüyada tek bir arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Rüyada birçok balarısı görmek, bulmak ya da almak nimet ve ganimettir. Rüyada balarısını öldürmek maldan zarar edeceğinize, evinizin çalışkanlığının ve bereketinin azalacağına ve durumunuzun kötüye gideceğine işaret eder. Rüyada arı kovanı görmek kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe yükselmeye işaret eder.

Rüyada arı kovanı edinmek insan için verimli işe ve yardımcıya; devlet adamı için faydalı mülk ve hayırlı tebaya işaret eder. Rüyada arıları toplu halde bir yerleşim alanına girer halde görmek oraya zararı olacak askerlere; arıların bir düzen içinde şehre girmesi - şehir biliniyorsa- düzenin avdet etmesine, - bilinmiyorsa- Müslüman askerlerin bir şehri fethetmesine delalet eder.

Rüyada arıların kendi aralarındaki geçimleri insanların geçimine aynı şekilde insanlar arası bir düzen olacağına delalettir.

Rüyada eşekarısı görmek güçlü bir adama, eşek arasının bir kimseye sokması kötü bir kadın yüzünden üzüntüye düşmeye, eşekarısı tutmak ya da öldürmek hayırlı işe, eşekarılarının bir yere girmesi düşman istilasına, onları kovalamak tecavüzden emin olmaya delalet eder.

Kovandaki bal kadının malı, arılar ise ondan olan çocuklardır. Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak insanlara zulmetmeye, arılara yiyecek kadar bal bırakıp geri kalanını almak adaletli iş görmeye delalet eder.

Sarı arı görmek bir işte çok çalışkan ve verimli olacak mimar ve mühendisin habercisidir.

Bir İslam alimine göre rüyada arı görmek bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. Rüyada arı görmek, İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisidir. Ailenizle mutlu bir hayat sizi bekliyor demektir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak anlamına gelir. Rüyada arı yakalamak,  isteklerinizin gerçekleşmesi; rüyada arı öldürmek, beklenmeyen bir haber ile; rüyada arı topluluğu bir sırrın açıklanması ile tabir olunur. Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Rüyada arı görmek rızkla yorumlanır. Rüyasında bir arı kovanının başında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmek geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, rızkının bol olduğuna delalet eder. Kendisini bir arının soktuğunu görmek, kazancını kıskanan kimselerin bulunduğuna ve kendisine göz koyduklarına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre bal arısı kazançla bereketle; diğer bir rivayete göre de faydalı ve herkesi iyiliği ile memnun eden bir adamla tabir olunur. Rüyasında birçok bal arisi bulduğunu yahut aldığını gören, nimet ve ganimete erer.

Kirmani'ye göre; rüyasında bal arisi bilim adamı ve bir rivayete göre de, herkese menfaati dokunan ve ticaretle uğrasan adamlara delalet eder. Arının kendisini soktuğunu gören zahmetle helal mal kazanır. Bal arisini öldürdüğünü gören malından zarara uğrar.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; arı kovanından bir şey çıkardığını gören, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder. Kovandan bir şey çıkardığı sırada arılar üzerine toplandığı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören, akrabalarının aleyhinde toplanmasına ve fakat tecavüzleri olmayacağına, eğer toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kıyamdan zarar göreceğine, arıların hücumundan dolayı öldüğünü görmek o memleketten çıkıp gideceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bal arısını görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginliğe işaret eder. Çiftçiler için rüyada bal arısı görmek, hayır, ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Çiftçi olmayanlar için arı görmek, düşmanlığa işaret eder. Rüyada görülen çirkin şekilli bir arı harp edici bir düşmana işaret eder. Bazen bu çirkin arı yol kesiciye, kazancı haram olan kimseye, değişik usulle çalgı çalmaya delalet eder. Bazen rüyada onu görmek zehirli şeyleri yemeye ve içmeye delalet eder.

Rüyada çirkin ve korkutucu arıyı görmek, kavga ve mücadele eden, küfreden, korkunç, harpte sebatlı ve akılsız bir adamdır. Bir kimse rüyada bir köye veya bir şehre ya da bir mahalleye çirkin arıların girdiğini görse, o köy veya o şehre heybetli, pratik ve şecaatle askerlerin girmesine ve açıkça halk ile muharebe etmelerine delalet eder.

Kişinin rüyada Arı Beyi görmesi, hayır ve selametin işaretidir. Çünkü arı maharetli bir varlıktır ve insanlara şifalar sunar. Arı beyini görmek, faydalı, kadir ve şanı büyük, mümin ve hiç bir kimseye eziyet etmeyen bir adamın varlığına delalet eder. Bir kimsenin rüyada arı beyinden bir şeye nail olduğunu görmesi, sıhhata, afiyete ve helal kazanca işaret eder. Yine rüyada birçok arı beyine malik olduğunu görmek, yüksek memuriyete delalet eder.

Rüyada arıların başına konduğunu görmek, yüksek mertebelere ve mülke nailiyete işarettir. Rüyada arı oğulu görmek aile içinde sizin üstünüzde baskı uygulandığına, bazı konularda size güvensizlikten kaynaklanan bazı engellerin olduğuna işarettir. Ancak size destek olacak, başarılı ve çalışkan biri sizin bu durumdan kurtulmanız için sizden desteğini esirgemeyecek ve önünüzün açılmasını sağlayacaktır.

Rüyada arının bal yapması iş hayatınızda veya okul hayatınızda sizden yapmanızı bekledikleri her şeyi çok doğru bir şekilde yerine getireceğinize ve insanların sizinle gurur duymasına sebebiyet vereceğinize işaret eder. Çiçek üzerinde arı görmek zor zamanlarınızda elini üstünüzden çekmeyecek, sizden yardımı esirgemeyecek, her türlü ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayacak dostlarınız ve arkadaşlarınız olacağına işaret eder. Rüyada arı yakalamak şanslı olduğunuz zamanlarda olduğunuza, bereketli zamanların yakın olduğuna ve bu zamanı iyi değerlendirip bazı kapıları açabileceğinize delalettir.

Rüyada İşçi Arı Görmek

Rüyada arı görmek rüyayı gören kişinin maddi ve manevi yönden büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Rüyada görülen arı bolluk, bereket, huzur ve mutluluğun simgesidir. Kişinin yapacağı işlerde büyük başarılar elde edeceğine ve yüksek mevkilere erişeceğine işarettir. Rızık kapılarının açılacağı ve rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerden kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre de rüyada görülen arı çevresindeki insanlara yardım eden iyi kalpli bir kişiye delalettir.

Rüya Arı Tarafından Sokulduğunu Görmek

Bir kişi rüyasında arı tarafından sokulduğunu görürse bu rüya onun çevresinde dost bildiği yakınları tarafından kıskanıldığına işaret eder. Bazı yorumculara göre de böyle bir rüya kişinin büyük uğraşlar sonucunda kalkıştığı bir işten alnının akıyla çıkacağına ve bunun sonucunda da büyük mükafatlar elde edeceğine delalet eder. Eğer arının soktuğu bölge şişerse rüya sahibinin ummadığı birisi tarafından büyük bir iyilik göreceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kovanda Arılar Görmek

Rüyada kovanın içerisinde arılar veya kovanın etrafında gezinen arılar görmek rüya sahibinin içinde bulunduğu kötü durumdan kurtularak huzura erişeceğine delalet eder. Ayrıca yapılan işlerde başarıya ulaşmak için biraz daha gayret edilmesi gerektiğine dair bir işarettir. Bazı yorumculara göre de rüyayı gören kişinin büyük mevkilere gelerek çevresindeki kişilere yardım eli uzatacağı şeklinde yorumlanır. Eğer bir kişi rüyada arı kovanının başında beklediğini görürse bu rüya rızık kapılarının açılacağına, sıkıntıların gideceğine ve huzurlu günlerin başlangıcına delalettir.

Rüyada Kraliçe Arı Öldürdüğünü Görmek

Rüyada arı öldürdüğünü görmek rüya sahibinin çevresinde bulunan dost görünümlü düşmanlarını bozguna uğratacağına işaret eder. Ayrıca girişimde bulunulan bir ticaret faaliyetinden büyük kazançlar elde etmek ya da çalışılan işte terfi etmek şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Rüyada arı sürüsü görmek maddi ve manevi yönden bolluğa erişmeye işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi erkekse yakın bir zamanda maddi yönden durumu iyi bir bayanla evleneceğine, eğer rüya sahibi bayansa yapacağı bir işten alnının akıyla çıkarak büyük kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanır. Bazı alimlere göre de rüyada topluluk halinde arıların görülmesi helal kazanç elde etmeye ve büyük işlerde bulunmaya delalet eder.

Rüyada Eşek Arısı Görmek

Rüyada eşek arısı görmek rüya sahibinin kötü niyetli bir kişi tarafından zarar göreceğine işaret eder. Ayrıca kişinin çevresinde onun kötülüğünü isteyen arkadaşlarının olduğu şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Arıları Yaktığını Görmek

Rüyada arıları yaktığını görmek rüya sahibinin kendisini hiç beklenmedik bir anda büyük bir kavganın içerisinde bulacağına delalet eder. Bunun yanında rüyada yakılan arılar eşek arısıysa bu kişinin çevresindeki kötü niyetli insanların farkına varacağına ve onlardan uzaklaşarak kendisine zarar vermesini engelleyeceğine işaret eder.

Arı rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

65
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Semihanur

Rüyamda arılar başıma kondu kovmaya çalıştım. Tabirde yüksek mertebe diyor öyledir inşallah...

20.06.2013 07:19:08

katre

Rüyamda gördügüm sarı renkte arı ortadan ikiye ayrılmıştı kendiliğinden ama ölmemişti.

29.06.2013 17:01:03

nihal

Rüyamda büyük böcek şeklinde bir arı etrafımda dönüp durdu. Öldürmeye çalışırken beni soktu ama acımadı. Doktor arkadaşım vardı o da geldi. Arının iğnesini elimden çıkardı acaba anlamı nedir ?

12.07.2013 09:50:45

Soner

Hanımefendi sizi arı soktuysa bir arkadaşınız size yanlış yapacak demektir. Bu arkadaş doktor arkadaşınız olabilir.

25.10.2014 06:58:02

cüneyt

Rüyada Bal Arısından kaçmak.

15.07.2013 09:11:00

Yusuf A.

Rüyamda arı öldürdüm ama cevabını tam olarak anlayamadım, daha açık öğrenmek istiyorum.

24.07.2013 12:43:02

Cihan

Kültür ve görüşü yüksek bir tanıdığınız sizi bir konuda uyarıyor / eleştiriyor. Ama bu durum sizi rahatsız ediyor ve beklide büyüttüğünü düşünüyorsunuz. Bu kişinin sözlerine değer verin. Ve ne anlatmak istediğini anamaya çalışmanız sizin hayrınıza olur.

09.09.2015 18:52:45

Cihan

Yusuf Bey sarı bal arısıysa bir işte, büyük ihtimalle de ticari bir işte zarara uğrayacağınızı gösterir ve uyarır.

09.09.2015 18:53:55

Bülent

Rüyada arının sokmasının tehlikelerini birinden dinliyorum.

23.07.2013 11:23:27

Cihan

Bir tanıdığınız sizi zarar alacağınız bir kişi hakkında uyarmış ya da uyaracak. Dikkate alıp değerlendirin.

09.09.2015 18:55:10

Oktay K.

Bir arı tarafından anlımdan sokuldum. Arıyı elimle tutup attım sonra da aynada kendime baktım anlımda soktuğu yerin izi vardı. Ne anlama geliyor? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

24.07.2013 18:45:02

Şeyma

İnşallah doğru çıkar. Amin.

06.08.2013 12:32:09

Deli06

Rüyamda sağ ayağımın altından bir sürü arı çıktığını gördüm. Hiçbiri sokmadı ama ayağımın altı oyulmuş orda duruyorlardı. Üfledikçe öbek öbek dışarı çıktılar. En son 1-2 tanesi çıkmakta inatlaşırken uyandım. Çok etlisinde kaldım. Bu ne anlama gelir? Cevap verirseniz çok sevinirim.

11.08.2013 13:53:12

Ezgi

Rüyamda sevgilimle eski bir alana giriyoruz, kafamızı bir kaldırıyoruz karşımızda binlerce arı. Hepsi bize doğru geliyor, biz kaçmaya başlıyoruz. Sevgilim elimi bırakıp önden koşuyor. Arılar her tarafımızda ama bizi sokmuyorlar.

03.07.2015 14:16:46

Cihan

Rüyanızdaki ayrıntılar çok net ise, bu rüya büyük bir hayırdır. Ruhani alanda deriliğinizi ve insanlara ruhani alanda öncülük edebileceğinizi müjdeler ve Allah rahmet eder inşallah.

09.09.2015 19:00:17

Guel

Rüyamda beyaz uzun bir yılan yatağımda gelip kolluma dolanıyor. Yılanın başından tutup onu uzaklaştırmak isterken kolum uyuşuyor, acımıyor ama yılan sokmuyor çünkü ağzı kapalı. Baya uğraştıktan sonra onu bir kafese tıkıyorum ve böylece ondan kurtuluyorum.

28.10.2013 22:02:19

Naz

Beyaz yılan gördüm dediğiniz ilk rüyanızı okuyunca aklıma ilk şu yorum geldi. Yatağınızdaki beyaz yılan çok yakın birinin düşmanlığı anlamına gelir. Çok yakın biri olmasının göstergesi yatağınızda olması. Eğer evliyseniz o kişinin kocanız olduğunu düşündüm. Size düşmanlık yaparak bir zarar vereceğini ya da sizi aldattığını falan düşünmüştüm. Ya da herhangi bir kötülük gelecek kocanız tarafından diye.

03.03.2014 12:42:07

Naz

Yılanı kafese koymanız o kişiden biraz uğraşarak da olsa kurtulacağınız anlamına geliyor. Çünkü rüyanızda da uğraştıktan sonra kafese koymuşsunuz. Bu ilk adımdır. Eşinize boşanma davası açmışsınız. Kafese koymanız bunu gösteriyor.

03.03.2014 12:47:36

Guel

Rüyamda siyah iri bir yılan koluma girmiş çıkmıyor ama kuyruk kısmı dışarıda, kafası kollumun içinde. Ben çıkartamıyorum, kocam tutup çıkartıyor yılanı.

Not: Şu an boşanma davası açtım ve eşim iftira atıyor bana.

28.10.2013 22:19:56

İbrahimim

Allah'a ulaşmayı dilersen, Allah’a dua edersen, dilerim ki bu sıkıntıdan kurtulursun.

23.12.2013 11:08:25

Naz

Bu rüyada yılan siyaha dönüşmüş. Yani eşinize dava açmanız onu daha daha kızdırmış ya da size olan düşmanlığını veya öfkesini diyelim arttırmış. Yılandan sizi kocanızın kurtarması attığı iftiradan başarısız olup sonuç alamayacağına işarettir. Ya da pişmanlık duymasına işaret olabilir.

03.03.2014 12:54:11

Lütfiye

Rüyamda bir sürü bal arısı elbise üstüme konmuşlar. Üstümde uçuyorlardı. Beni sokacaklar diye kovalamaya çalıştım uçuştular.

02.04.2014 09:53:01

Aise Y.

Rüyamda nişanlımla karanlıkta yürüyorduk. Yere baktım ki arının iğnesine bastım, çıkarmaya çalıştım ama çıkarırken gülün sapı çıktı ayağımda. Çok tuhaf bir rüyaydı bu vallahi.

20.05.2014 10:37:29

cihan

Helaliyle para kazanmaya yorumlayabiliriz.

09.09.2015 19:02:09

Simla

Rüyamda kocaman bir bal arısı gördüm ve beni boynumdan soktu ama acımadı.

09.11.2014 07:54:29

Nevzat Ç. Baskan

İşaret parmağı sarı arı sokması ve peteğini görmek, arı görmek.

14.11.2014 12:39:26

cihan

Gelecekte yapmayı düşündüğünüz ve kazandıracağına inandığınız bir iş var ya da olacak. Korkularınızdan sıyrılıp devam edin. Kazanacaksınız.

09.09.2015 18:56:32

Zaman

Rüyamda arı yere basıyor olmama rağmen ayağımın altını sokmuştu. Bunun anlamı nedir?

10.12.2014 21:33:32

Sema

Rüyamda kayalıkların içinde bir sarı arı bölgesinden geçiyordum, akşam üzereydi. Sadece vızıltılarını duyuyordum ki birden arıların hücumuna uğradım. Işık, aydınlık bir yere gelmişim. Çok sakin ve dingindim. Benimle birlikte olan canlıları hissettim, bir de baktım ki, sadece iki kolumda yığınlarca sarı yavru arılar var. Hepsi sakince kolumda yapışmış uyuyorlardı. Hafif kıpırdıyorlardı. Ben hep yürüyordum ve kollarımdan onların uçmasını bekliyordum. Baktım ki hiç zararları yok, yavaşça elimle onları kolumdan sıyırmaya başladım, azaldılar gittiler kolumdan. Çok az kalmıştı ki uyandım. Tabiri nedir acaba? Allah’a emanet olun izniyle.

25.12.2014 10:31:47

Sinem

Rüyamda 3 tane arı gördüm biri küçük, biri orta, birsi de çok büyüktü. Çöpü bir açtım içinde 3 tane arı var. Açıkçası ben arılardan çok korkarım: p

04.01.2015 12:41:55

Sevgiremaria

Ben rüyamda ölü eşek arısı ve ölü larvalarının saçımda olduğunu gördüm. Onları saçımdan çıkarıyordum ama sonu gelmiyordu. Sonra anneme gittim, annem “Saçını biraz keselim” dedi. Hemen orda rüyam bitti. Bu neye işarettir acaba?

18.01.2015 12:36:56

Cihan

Bir düşmanınız var. Alt etmişiniz. Bu kişi büyük ihtimalle akrabalardan ya da aileden. Yenilgiyi kabullenemeyip hakkınızda fesat çıkaracak. Ve bunun kötülüğü size biraz dokunacak. Konu miras olabilir...

09.09.2015 18:58:33

Evan

Aynı rüyayı ben de gördüm. Yorum yazarsanız sevinirim.

18.02.2015 23:07:26

Osman K.

Rüyamda işyeri mi sarı arılar basmış. Her taraf arı doluydu. Bir tane canlı kediye de sarmış arılar.

18.04.2015 10:57:31

Minik Serçe

Bal arısı yutmak ne anlama geliyor?

26.02.2016 20:17:16

semra

Rüyamda kısa sure önce kaybettiğim annemi gördüm orda ne yaptın diye sorduğumda 5 gün uyudum ama arı vardı dedi.

21.05.2016 21:33:31

Şehmus Yalman

Ben Elimde Bir Bal Şişesi Yanında 3 kız 1 Erkekle birçok arı kovanın yanında gittim arı kovanlarının yanında 1 su kanalı geçiyordu ve biri bize bu arıları yakalayın diyordu bizde o şurada elimizde bal Şişesini kovanlara dokuyorduk arılar tepemizde 1 ordu gibi biriktiler bizde kaçıştık anlamsızca gele bilir ki o sırada benimle kaçışan yanlış tanımadığım bir o kadarda güzel bir kızı beni öpmesini istedim sizden ricam. Ben kolay kolay rüya görmem çok az denilecek kadar yılda belki 1 sefer hiç bu kadar etkilenmedim bunu bana yorumlar mısınız sizden rica ediyorum iyi günler dilerim.

24.06.2016 11:03:30

Ertan

Rüyamda arı üzerime geliyor gitsin diye kovalıyorum ama gitmiyor çok uğraştım ama yine de beni soktu. Yorumunuz nedir acaba?

31.08.2016 09:29:26

Nazira

Rüyamda arılar kovalıyorlar ben kaçıyorum gelip elbisenin içine giriyorlar. Bende kurtulmaya çalışıyorum, birini çıkarıyorum biri giriyor elbisenin içine.

11.11.2016 06:04:20

Ebru

Rüyamda evin içinde avizenin üstünde bir sürü arı vardı. Ben ışıkları yakınca hepsi uçuyordu ve sonra dönüyorum yatakta uyuyan bebeğimin yani oğlumun kafasında da arılar vardı. Onlarda uçuyordu. Anlamı nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

16.01.2017 17:02:43

Rüya

Rüyamda elma elmanın içinde sürüyle karınca ve arı vardı elimde tutuyordum hayretle izliyordum. Bunlar buraya nasıl doluşmuşlar diye. Acaba nedir yorumunuz, dönüş yapabilir misiniz?

09.06.2017 16:38:26

Misafir

Rüyamda kocaman bir arıdan kaçıyordum o da arkamdan gelip korkma bir şey yapmam diyordu.

22.06.2017 13:46:41

Moxy

Rüyamda haberler de arıların bir çeşidinin ölümcül olduğunu duyuyorum görünce öldürün diye uyarıyordu haberde. Dışarı çıktığımda boynuma bir şeyin konduğunu hissettim arkadaşım haberlerdeki arı olduğunu söyledi.

Bende elimle arıyı kavradım ama öldürmedim sıkıca tuttum, sonrası yok. Arı daha çok kraliçe arıya benziyordu bilgilendirirseniz memnun olurum.

13.08.2017 19:27:09


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook