ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Makas Görmek

Hakla batılın arasını ayıran kimseye, çocuk ve hizmetlilere, insanların arasını bulan kimseye, Elinde bir makas bulunduğunu görmek, bir çocuğu daha olmasına, ana bir erkek kardeşe, bekar için evlenmeye, binitinin (hayvan, otomobil vb.) çoğalmasına, Gökteen makas indiğini görmek ömrün sona ermesine, İnsanların makasla sakallarını yahut elbiselerini kestiğini görmek onların gıybetini yapmaya ya da her mevzuda görüş birliği içinde olan iki ortağa, Makasla saç yahut yün kırkmak mal yığmaya, Makasla bir şeykesmek bir işten ücret almaya delalet eder.

Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir. Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.

Makas, eşler veya sevgililer arasında kavga ve kıskançlığa işaret eder.

Zeka, güç, başarıdır.

Rüyada kendisine bir makas verildigini veya bunu buldugunu veya satin aldigini gören, bir erkek çocuk sahibi olur. Evindeki bütün canli varliklari ikiser ikiser olur. Rüyasinda makasla bir sey kestigini gören, murada erer. Makasla yün, kil kirptigini gören, siir veya sözleriyle para kazanir. Basinin saçini veya tirnagini veya elbisesini makasla kestigini görmek hayra yorumlanmaz. Kirmani'ye göre; rüyasinda kendisine bir makas verildigini gören, her nesi varsa onun bir misli ziyade olur. Makasinin kirildigini veya kirik bir makas görmek, elindeki malinin gitmesine isarettir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; makas, bölen bir kimse ile bir rivayete göre halk arasinda iyi taninan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir makas olup onun bir sey kesmedigini gören, hakim huzuruna çikar. Bazi yorumculara göre; rüyada makas görmek, halki birbirlerine düsürüp aralarini ayiran bir kimse ile yorumlanir. Cafer-i Sadik'a göre; rüyada makas görmek üç sekilde tabir olunur. Taksim eden bir kimse, uygun bir dost, halkin arasini bozan kimse. Bir baska rivayete görede: Rüyada makas görmek, hak île batilin arasini ayiran bir amire isarettir. Makas görmek, çocugun çokluguna da isarettir. Rüyada elinde bir makas oldugunu gören kimsenin, bir çocugu varsa, bir çocugu daha olur. Erkek ve kiz kardesleri de çogalir. Eger bir binegi varsa, bir tanesine daha malik olur. Ancak bu rüyayi gören bekarsa evlenir. Bir kimse rüyada gökten bir makas indigini görse, o kimsenin ömrü nihayete erer. Bir kimse rüyada birtakim insanlarin makasla sakallarim veya elbiselerini kestiginl görse, o kimse o insanlarin giybetini yapar veya onlara hiyanet eder. Bazi tabirciler ittifak halinde bulunan iki ortaga isarettir, dediler. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada elinde makas bulundugunu görse, o kimsenin ana bir erkek kardesi dünyaya gelir. Eliyle bir makasla saç veya yün kirktigini gören kimse, çokça mal yigar. Makas mal taksim eden bir kimsedir. Makasla bir sey kesen kimse isçiligi karsiliginda bir sey alir. Rüyada elinde bir makas bulundugunu gören kimse, bir düsmanliktan dolayi hakime ihtiyaç duyar. Bazi tabirciler de makas insanlarin arasini islah eden bir kimsedir, dediler.

Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekaya işarettir, yani insan zekası sayesinde her şeye çare bulur. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur. Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır. Rüyada makasla saç kesmek bir yolculuktur.

Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekaya işarettir, yani insan zekası sayesinde her şeye çare bulur. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur. Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır.

Makas rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

20
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Oya

Rüyamda eşime makas attılar ve kalp hizasına saplandı, hastaneye götürdüğümüzde “Kalbe gelmemiş” dediler. Sonra atan kişi serbest kaldı atan kişi de bir tanıdığımız.

22.07.2013 15:19:45

Ali

Makasla yanımdaki kişiler sırayla gazete kesiyordu. Ama ben makası alamadım, sıra gelmedi.

25.07.2013 09:19:28

Beren berence_47

Ben rüyamda makasla kurdele kesiyordum. Orada da makasla bir şey kesmek, bir işten ücret almaya delalet eder, yazıyordu. Babamda dün akşam bugün maaş alacağını söylemişti :D

11.01.2014 14:23:38

Melek

Merhabalar, rüyamda saçım uzamış belimde gibi. Fakat annem saçımın yarısını kesiyor, yarısını kesmiyor. Yani bir taraf uzun, bir taraf kısa kalıyor. Ve anneme kızıyorum, sitem ediyorum. “Neden saçlarımı kestin” diye. Rüyamı rica etsem yorumlar mısınız? Farklı rüya tabirlerine baktım. Ömrünün kısaldığını söylüyorlar ve üzüldüm. Elim ayağım buz kesti. :(

20.03.2014 14:09:55

Gizem

Rüyamda, çok üst bir amirimin odasındaki yatak üzerinden küçük, sivri, parlak bir makas alıyorum (aşırıyorum.) Sonra onu bırakmak için geri dönüyorum. Anlamı nedir?

02.04.2014 23:42:25

Gizem

Rüyamda bir bilim adamı olan eski sevgilim bana, bir avuç yuvarlak açık renk taş veriyor. Ben de mutlu oluyorum. Anlamı nedir?

02.04.2014 23:44:41

Ali

Selam. Sağ burun deliğimin kıllarının uzadığını ve elimle tutarak küçük bir makas yardımıyla kestiğimi gördüm. Çok teşekkür ederim ilginize.

04.11.2014 08:12:02

Didem

Rüyamda çok zorlanarak kendi saçlarımı kesmeye çalışıyorum. Azcık kesebiliyorum çünkü makas hafif körleşmiş gibi kestikten sonra saçlarımı omuzlarıma bir bırakıyorum ki, hem boyu uzamış hem de rengi koyulaşmış. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

04.11.2014 18:22:08

İbrahim

Rüyamda karıma sarı makas ve ablama yeşil makas vermek ne anlama gelir?

04.02.2015 09:52:17

Sevi

Bir bahçede kendimi görmüyorum ama elimde büyük bahçe makası var ve bahçedeki yeşilliklerin üstünü kesiyorum. Ne demek acaba?

03.04.2015 08:03:24

Şüheda B.

Rüyamda makas arıyordum.

17.05.2015 22:11:24

Nihat

Merhabalar, rüyamda yüksek bir yerden bana parlak bir sanırım tırnak makası atıyorlar, yakaladım mı yoksa ne oldu anlamadım. Gerisini hatırlamıyorum.

08.07.2015 10:40:43

Buse

Rüyamda evin içinde tanımadığım bir adama makas arıyordum ama bulamadım.

08.09.2015 09:03:05

Selvinaz

Rüyamda büyük dikiş makasıyla kaşlarımı kestim bazı kısımlar da hiç kaş bırakmadığını fark ettim rüyamın yorumu nedir teşekkürler

14.06.2016 13:41:27

Recep G.

Rüyamda 18 - 20 yaşlarında bir çocukla kavga ediyorum çocuğun elinde kanlı makas var ben onu etkisiz hale getiriyorum ve çocuğun bana kanı ısınıyor. Kanlı makası bana veriyor. Seviyor beni ama çocuk uyuşturucu kullanmış bunu fark ediyorum. Makas orta boyutlarda ve siyah. Kapalı değil bıçakları açık.

18.07.2017 08:45:05


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook