ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Maymun Görmek

Mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama; Maymun bazen yahudiye yahut yahudi tıynetinde olan kimseye; Mayymun eti yemek yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye, Maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan iyileşmeye, Maymunla cinsi münasebette bulunmak günah işlemeye, Maymunun yanından uzaklaşıp gitmesi düşmana galip gelmeye, Maymunun ısırması bir kimseyle aralarına husumet girmesine, Maymuna binmek düşmanı kahretmeye, Maymunu omuzuna yahut kucağına almak şerre, hile ve hırsızlık yapmaya, İri cüsseli büyük maymun kendini halka sevdirmeye, çıkar için halka yaltaklık etmeye;yanılma yahut unutmaya, Maymuna dönüştüğünü görmek günah işlemeye, zina yapmaya; Maymun oynatıcısı hilebaza, şerli oyunlara delalet eder.

İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi düşmanına üstün gelmesine işarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi hasmını yenmesi demektir. Maymunu omzuna alması, hırsızlık yapacağına yorumlanır.

Maymun, hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük| yapmaya çalışabilir. Dikkat edin.

Aklına estiğini yapan, sinsi, geveze, sevimli, güvenilmeyecek bir ahbaptır.

Rüyada maymun görmek, hile. gaddar, melun. Irak bir düsmanla tabir olunur. Maymuna bindigini gören, düsmanindan üstün gelir. Maymun ile güreserek onu yendigini gören, hasta olur ve sonunda iyilesir. Eger maymun onu yener ise hastaliktan kurtulamaz. Yahut vücudunda ömür boyu kalacak bir iz alir. Maymun eti hastalik ve mihnettir. Bir maymunun rüya sahibinin kisragina bindigini görmesi karisi ile bir Yahudinin kötü bir münasebetine isarettir. Danyal aleyhisselama göre; rüyada erkek maymun, gaddar, müfsit ve aldatici bir erkekle ve disi maymun ayni vasifta bir kadin ile yorumlanir. Kendisine bir maymunun bir sey verdigini gören, ailesi için mal ve para biriktirir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada maymun, büyük günah isleyen bir adamdir. Kirmani'ye göre; Allah'in (C.C) nimetlerini inkar ve küfreden insan ile tabir olunur. Maymun eti keder, eti yemek hastaliktir. Rüyasinda kendisine bir maymun hediye edildigini gören, hirsizlik eder veya rüsvet alir. Arkasinda veya omuzlarinda bir maymun oldugunu görenin evinden bir sey çalinir. Bir baska rivayete görede: Rüyada maymun görmek, kendisinde her türlü ayip bulunan bir adama isarettir. Rüyada maymunla kavga edip ve ona galip geldigini gören kimse, hastalanir, sonra iyilesir. Eger maymun o kimseye galip gelse, o kimse hastaliga yakalanir. Bazi tabirciler maymun, büyük günah isleyen bir adama isarettir, dediler. Rüyada bir maymunla cinsi münasebette bulundugunu görse, bir günah isler. Rüyada bir hastaliktan dolayi ilaç için maymun etini yedigini gören kimse, o hastaliktan kurtulmaz. Maymunun yanindan savusup gittigini gören kimse, düsmanina galip gelir. Maymun eti yedigini gören kimse, yeni bir elbise alir. Bir kimse maymunun kendisini isirdigini görse, o kimse île bir kisi arasinda düsmanlik meydana gelir. Maymun, hilekar, sihirbaz bir kimsedir. Maymun hastaliga isarettir. Rüyada maymun avladigini gören kimse, sihirbaz kimselerden faydalanir. Maymun maglup bir düsmandir. Rüyada bir maymuna bindigim, onu diledigi gibi kullandigini gören kimse, düsmanim kahreder. Bir kimse rüyada maymun etinden yedigini görse, o kimseyi siddetli bir keder veya ölüme yaklastiran bir hastalik tutar. Bir kimse rüyada kendisine bir maymun bagislandigini görse, o kimseye galip gelecek bir düsmana isarettir. Kendisine bir maymun bagislandigini gören kimse, aldigi bir emanete hiyanet eder. Rüyada bir maymunu omuzuna almis oldugunu gören kimse, hirsizlik yapar. Maymun, isledigi büyük bir günahtan dolayi nimeti elinden gitmis bir adamdir. Rüyada kendisinin maymuna dönüstügünü gören kimse, sihirbazlik sayesinde mali çogalir. Maymun görmek, zulüm ve haddi asmaya, masiyete ve Allah (C.C.)'in gadabim icabettiren fenaliklarda bulunmaya isarettir. Bazen de maymun görmek, yahudiye; maymunun etini yemek de fakirlik ve ihtiyaca isarettir. Maymun görmek, nimeti elinden alinmis fakir ve mahrum bir kimseye isarettir.

Hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapabilir.

Maymun rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

28
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Tarlan

Rüyamda maymun gördüm maymuna yemek veriyordum ve onunla oynuyordum sevimli erkek maymundu sihirbaz ya da sirk maymunuydu ne anlama geliyor ?

18.07.2013 08:55:38

Kumru K.

1. Rüyamda bir kaç arkadaş bir yere gidiyoruz. Araba duruyor, biz üç kız aşağı inip, dolaşmak istiyoruz. Denize yakın bir yere indikçe, denizde yüzen maymunlar görüyoruz, bize bakmaya başlıyorlar. Ve tam önümüzde yukarıdaki kayadan düşmüş olduğunu düşündüğümüz bir maymun ölüsü görüyoruz, parçalanmış. Diğer maymunlardan ürküyoruz. Bize saldıracaklarını düşünüp, yukarı doğru arabaya koşuyoruz. 2. Rüyamda bir eve girerken ayakkabılarımı kapıda bırakıyorum. Sonra evden çıkacakken bakıyorum, kapının önü tümsek olmuş yığınla ayakkabı dolu. Evin içinde de ayakkabılık var. Oralarda dolu. Kalabalıkta ayakkabılarımı bulmaya çalışıyorum. Her yeri arıyorum, en son bulamamıştım. Uyandım. 3. Evden tam çıkıyorum, kapının önünde kocaman bir karga ölüsü görüyorum. “Ya bunu kim öldürmüş, buraya atmış ki” diye düşünüyorum. Bu rüyayı 2 gece üst üste gördüm. Rüyalarımın yorumlarını mail atarsanız çok çok sevinirim. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

15.01.2014 10:05:45

Hatice

Rüyamda ben evimin içindeyim ama şu anki evim gibi değil. Daha büyük, kocaman ahşap bir evmiş. Dışarıdan kocaman gorillerin sanırım dişi goril bunlar çok büyükler evin içine girmeye çalışıyorlar. Ben de bütün kapıları kapatıyorum girmelerine izin vermiyorum. Bu ne anlama geliyor lütfen yorumlar mısınız?

13.04.2014 10:17:50

Üçan K.

Rüyada arabanın yanından cama yapışan maymunu uzaklaştırmaya çalışmak ve onunla kavga etmek, onu tekmelemek ne anlama gelmektedir? Hemen cevaplarsanız sevinirim.

17.04.2014 11:32:28

Asaleti K.

Maymun beni ısırdı, ne demek?

16.06.2014 05:48:51

SUSKA

Rüyada çok maymun ve sihirbaz görmek, ayrıca maymun rüyayı gören kişiyi tükürmesi nasıl tabir edilir? Lütfen cevabı gönderebilirseniz çok sevinirim.

14.10.2014 13:41:14

MERVE

Ben gece rüyamda titreyerek korkarak uyanıyorum ama hareket edemiyorum yatağımda veya üzerimde bir ağırlık var ve kenardan bulanık bir şekilde küçük ince bir şeyler oynuyor. Daha sonra kollarımı zar zor hareket ettiriyorum ve kalkabiliyorum. Sonunda yorganı kaldırıyorum ve yavru iki kediyle bir maymun yere düşüyorlar ara sıra büyüyorlar ve kedi yatağımın yanındaki sehpadan sürekli yatağıma ve bana doğru gelmeye çalışıyor. Kaldırıyorum sehpayı gelemiyor ama sürekli bir mücadele halindeydim. Bir ara ayağımla sıkıştırdım ve ters döndü yattı ayakları havadaydı daha sonra düzeldi. Maymun da büyüdüğünde koşuyordu bana sürekli itiyordum onu da, kendimi koruyordum. Daha sonra odadan çıkabildim ve ailemi getirdim. Hiçbir şey yoktu ve sürekli inandırmak için açıklama yapıyordum. Daha sonra uyandım.

08.12.2014 08:48:54

Bülent 1977

Rüyamda aileme maymunlar saldırıyor. Çocuklarım dışarıda, ben içeride kalıyorum ve silah sıkıyorum. Bana tuhaf tuhaf bakıyor maymun, ateş ediyorum kaçıyorlar. Cevap bekliyorum lütfen. Bir nevi maymunlarla savaş halindeydim.

16.12.2014 16:09:12

Kübra H.

Rüyamda bazı insanlar keder içinde, biri maymun getirip “Her şeyimiz buna bağlı. İnsanlığı kurtaracak” diyor. Maymun önden gidiyor. Biriyle, ben de arkadan maymunla dalga geçiyoruz.

06.01.2015 13:22:31

NURGUL

Karnımdaki bebek maymun oluyordu ve telefonla onun ne yaptığını görebiliyordum. Ultrason gibiydi... Yanımda ablam vardı. .resmen bebek birden maymun oldu karnımda. .Teşekkürler.

18.03.2015 07:07:57

Arzu

Maymun yavrusunu denize atmak. İş arkadaşı ile telefonda konuşmak.

11.04.2015 12:44:46

Fatoş

Yeşil çimenlerin üstünde küçücük ölü maymun görünce sevinmek nedir?

30.06.2015 18:47:54

Rabia

Selam, ben rüyamda 4/5 arkadaşlarla oturduk ben de müzik dinledim ve tabi konuştum sonra gidecektik ama yolu kaybettik. Sonra bir maymun gördüm ben sonra maymun dedim onlara 2 arkadaşlar arkasında gidiyordu tatlı diye bende dedim o maymun tehlikeli dedim dinlemedi ama ben sakin sonraya bastım onlar da geri geldiler, aşağı gittik. Yolu tam kaybettik. Bir açıklama var mı? Teşekkür.

08.07.2015 15:03:06

Syew

Rüyamda yeşil, ormanlık bir alandaydım. Bir kişi yanımda duruyordu diğer kişide karşımda. Karşımda duran kişinin yanında küçük sevimli bir maymun vardı. Bana onu sevebileceğimi söylüyor. Koyu kahve siyaha yakın tüyleri vardı ağız ve göz kısımları sarı renkte tüylerle çevriliydi. Elimi uzatarak seviyordum küçük ellerini bana uzatıp dokunuyordu. Rüyam sizce ne anlama geliyor?

18.11.2015 08:51:17

İsimsiz

Rüyamda çok şık bisiklet süren maymun görüyorum.

06.05.2017 18:48:34

Osman

Rüyamda sinirli bir maymun her (hayvan veya insan dedi) yahudi! Sen niye müslümansın bir çevrene bir baksana gibisinden bir şeyler diyordu ne anlama gelir? Ben Elhamdülillah Müslümanım.

08.06.2017 13:13:19

Mazlum

Rüyamda kapıda zıplayan bağıran maymun gördüm. Silahımı alıp vurmak için eve girdim sonra uyurken pencereden içeriye girmek isterken şiddetli bağırmayla uyanıverdim.

10.06.2017 09:41:12

Deniz

Bir maymun rüyamda bana bütün gücüyle saldırdı ama ben onun boğazından tutup tek hamlede fırlatarak maymunu öldürdüm. Bu rüyayı bana yorumlar mısınız rica etsem?

13.07.2017 18:07:32


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook