ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Namaz kılınan yon Görmek

Rüyada namaz kildigini gören kimsenin, mezhep ve itikadi bozuk, insanlara iftira eden ve günah islemeye çok cesaretli olduguna delalet eder, Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidisatina muvafakat etmis olur. Yönü güneydogu, tarafina ise, bidatçi ve batil seylerle mesgul olan birisi olduguna delalet eder. Çünkü dogu, Hiristiyanlarin kiblesidir. Haça tapmak ise, batildir. Eger Kabeyi arkasma almis ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar isledigine veya yalan yere yemin ettigine yahut namuslu bir kadma iftira ettigine, kötü seylerden kaçinmadigina ve hukukullahi muhafaza edemediginden Müslümanligi terketmesine ve ona riayet etmemesine delalet eder. Çünkü mecusiler her türlü harami islemek için kendilerine kolaylik göstermislerdir. Bir kimse rüyada kibleyi bilemedigini veya kibleyi aradigim, ancak hangi tarafta oldugunu bilemedigini görse, o kimsenin dininde hayrette olmasina delalet eder. Dogru olarak Kabe tarafina namaz kildigini gören kimsenin, dininin dogru olduguna delalet eder. Üzerinde beyaz bir elbise bulundugu halde kibleden baska bir yöne namaz kildigini, dogru ve düzgün bir sekilde de Kuran okudugunu gören kimse, hacca gider. Rüyada doguya, dogru namaz kildigini gören kimse, Kaderiyecilerin görüsünü dogru bulur ve Hiristiyanlarin görüsüne uymayi tercih eder. Çünkü dogu, Hiristiyanlarin kiblesidir.

Namaz kılınan yon rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

6
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Gülçin

Merhaba. Ya benim ruüyamda bir arkadaşım namaz kılıyor ama kıbleye değil başka bir yöne doğru seccadede namaz kılıyor. Ondan sonra ise ben kıbleye dönüp namazımı kılıyorum. Sabah namazı kılıyorum. Bunun anlamı ne olabilir?

01.07.2013 12:08:30

Rüya yorumu

Merhaba,

Rüyada namaz kılan kişinin yönünde bir farklılık olması belli konularda şaşırdığının göstergesidir. Bu demek olur ki dini ya da dünyevi konularda niyeti kötü olmasa dahi bilgisizlik veya deneyimsizlik dolayısıyla bir yanlışlığa sapar. Sizin bunun hemen akabinde doğru yöne dönerek namaz kılmanız yanlış yapmaya meyilli bir insanı bir konuda doğruya yönelteceğinize işarettir. Bir insandan desteğinizi esirgememeniz ve onun hayatında bir sabah gibi başlangıç olacak bir konuda ona yol göstermeniz gerekmektedir. Hayır olsun inşallah.

01.07.2013 12:21:43

ayla

Merhaba, bir arkadaşım benim evimde namaz kılıyor ama hem başı açık hem kıbleye doğru değil. Uyarıyorum kıbleyi gösteriyorum. Normalde arkadaşım tesettürlü ve namazını kılan birisi. Merak ettim rüyanın yorumunu... Teşekkürler.

11.07.2013 10:31:22

Erdinç

Sanırım akşam namazı kılıyordum yanımda 2-3 kişi daha kılıyordu sonra biri önümden geçti, namaz kılarken. Çok sinirlendim adama kızdım, “Görmüyor musun, namaz kılıyorum. Niye önümden geçiyorsun? Bak namazım bozuldu” dedim sonra şadırvana gidip tekrar abdest alıp namazımı kılacaktım ama abdest alırken şaşırdım sonra yine abdest almaya niyet ettim ve ben rüyamda abdestimi alırken sabah ezanının sesine uyandım. Rüyamı yorumlar mısınız? Teşekkürler.

27.09.2013 10:20:19

Kardelen

Kıbleye dönmüş namaz kılmak ve üzerimde ışık, aydınlık ne demek.

18.06.2014 14:59:20

Sedat D.

Rüyamdan öğlen namazımı kıldım, çok zorlandım çünkü yerim dar olduğundan zorlandım. Zorla bitirdim namazımı. Tespihim kendi kendine yapışıyordu, zorla tespihimi çektim. Saygılarımla.

25.11.2014 19:34:12


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook