ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Nar Görmek

Tatlı nar mala, imar edelimiş kente, hanım yahut çocuğa; Kırmızı nar taneleri altına, beyaz nar taneleri gümüşe; Ekşi nar üzüntü ve kedere, ekşiyi seven kimse için rızık ve mala; Nar kabuğu yemek hastalıktan sifa bulmaya; Nar suyu kişinin nafakasına, Narr ağacı dindar, varlıklı ve çömert kimseye; nar ağacını kesmek akrabayla ilişkiyi kesmeye; Nar taneleri kolaylıkla elde edilen mala, Nar çiçeği güzel kadına ve hayırlı evlada delalet eder.

Olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir.

Kışın nar rüyası görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyada ekşi nar yerse pekte hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır. Nar ayıkladığını görmek çok para kazanmak demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe, hamlarını toplamak hastalık, üzüntüye yorumlanır.

Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız için ise evliliktir.

Rüyada nar görmek, eger vaktinde olursa, rüya görenin çalismasi nispetinde mal ve kazanç elde edecegine delalet eder. Mevsimi disinda nar görmek iyi degildir. Tatli nar, mal ve para sahibi biri ile evlenmege; eksi nar ise kedere isarettir. Nari ister vaktinde ister vakitsiz agaçtan koparmak hayir degildir. Caferi-i Sadik nari Üç sekilde yorumluyor: Toplu mal, iyi bir es, güzel bir memleket. Ebu Sait El-Vaiz diyor ki: Rüyada nar görmek, kadin için ziyaret ve mücevherata, erkek için de evlada, devlet memurlari için terfie, subaylar için emirlerinin geçmesine, köylü için ekim bereketine, tüccar için fazla kara, halk için iyi bir idareye yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen tatli nar, birikmis mala, hanima, imar edilmis nahiyeye, mal ve çocuga isarettir. Nar, rüyayi görenin haline göre on, yüz veya bin dirhem para ile tabir edilir. Nar görmek, sultan için sehir ile tabir edilir ki, onu kirdigmda bir sehri feth eder. Narin kabugu o sehrin suru, taneleri onun halki, içi de sehrin malidir. Bir kimse rüyada nar kabugu yedigini görse hastaligmdan iyilesir. Nar, kilitli sandik ile de tabir edilir. Bazen nar, bal ansinin kovanina ve bal mumuna isarettir. Eger narin tanesi beyaz olursa, gümüse, kirmizi olursa altina isarettir. Nar, hanim ile tabir edildigi zaman o hanim güzeldir. Eger nar bütün ve saglam olursa, o kadin bekardir. Eger nar kirik olursa o kadin duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadindir. Eksi nar, haram maldir. Bazilan, üzüntü ve kederdir, dediler. Bir kimse rüyada nar satsa o adam dünyayi ahirete tercih eder. Nar agaci, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimsedir. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhsiyattan men eder. Eger o kimse hükümdar ise, düsmanlarina galip gelir. Tüccar ise, ticareti çok olur. Nar agacini kesmek, akrabalan ziyaret etmemeye isarettir. Bazi tabirciler, narin tatlisi, zor ve zahmetle elde edilen riziktir. Eksisi üzüntü ve keder, eksi ve tatlisinin karisik olmasi süpheli olan maldir, dediler.

Kışın soğuk havada nar rüyası hayırlıdır. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak alınır. Genç kız rüyasında ekşi nar yerse aşık olacaktır, fakat seveceği pekte hayırlı biri çıkmayacaktır. Nar ayıkladığını gören kimse bol para kazanır.

Kışın soğuk havada nar rüyası hayırlıdır. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak alınır. Genç kız rüyasında ekşi nar yerse aşık olacaktır, fakat seveceği pekte hayırlı biri çıkmayacaktır. Nar ayıkladığını gören kimse bol para kazanır.

Nar rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

21
64
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Özlem

Merhaba 6 haftalık hamileyim. Rüyamda 2 tane nar gördüm ve 2 sininde içi olmamıştı az yiyebildim. Nedir bunun açıklaması? Ve şuan canım nar istiyor.

27.07.2013 12:43:29

SAHİRA

Oğlumu kırmızı nar yerken gördüm.

27.10.2013 10:42:36

Suzan

Rüyamda yengemi narlar içinde ve öldüğünü gördüm. Ne anlama geliyor?

11.11.2013 15:20:42

Zeynep

Merhaba rüyamda nar yiyordum. Annem de yanımdaydı ancak nar yemiyordu. “Soyması zahmetli” diyordu. Ben de “Ne kadar faydalı meyve. Allah bizim için yaratmış. Yemezsin gücenmez mi?” diyordum. Anneme nar tanesi ayıklıyordum sonra avucumda bir sürü nar taneleri oldu. Avucum doldu, yere dökülmeye başladı. Nedir bunun açıklaması acaba?

22.11.2013 10:36:25

Masumm

Ben ağaçta narın taneleri büyüktü, gördüm. Pembemsi renkte topluyorum, yiyorum. Yedikçe yiyesim geliyordu. Hafif mayhoş bir tadı vardı, dalından topluyordum.

18.12.2013 13:36:16

Ayşegül

Merhabalar rüyamda nar yemek için, narı 2 ye böldüm. Çekirdekleri turkuaz rengindeydi. Parıl parıl parlıyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

29.12.2013 17:30:37

Didem G.

Rüyamda gıcık kaptığım bir kız bana, mavi nar soyuyordu. Bu ne anlama geliyor?

15.02.2014 18:42:47

Figen

Narı bir bütün gibi değil tanelerini topluyordum. Ağaçtan da değil yerlerden çiçek gibi. Bunun anlamını öğrenebilirsem sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

23.02.2014 08:46:39

Zuhal

İyi günler, rüyamda eşim bana neredeyse yarım oda dolusu kıpkırmızı nar ayıklamıştı. Narlar tane taneydi.

29.11.2014 11:21:32

Alsasengul

Ben de rüyamda nar gördüm.

19.02.2015 09:32:19

Büsra

Rüyamda arkadaşımla ben nar topluyorduk, narlar bütün halde kıpkırmızıydı, ağaçların altındaydılar biz de hızlıca toplayıp kaçmaya çalışıyorduk. Çünkü kırmızı elbiseli bir kadın bizi yakalamaya çalışıyordu. Topladığımız arazi biraz yokuştu ve ağaçlar da kısaydılar.

25.06.2015 10:40:09

Sadife

Rüyamda çok kırmızı nar yedim.

07.09.2015 20:50:36

Aynur T.

Rüyamda 2 adet çatlamamış sağlam kırmızı nar, yüzünü göremediğim biri tarafından bana uzatılıyor. Ben hemen aldım ikisini de ve uyandım. Rüyam ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkürler.

18.11.2015 09:56:35

Esra

Baya güzel bir site

22.09.2017 10:42:32


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook