ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Necaset Görmek

Bir yerine bulaşmayan pislik mal ve dünyalığa, İzerine insan necaseti bulaştığını görmek korku ve hastalığa, Üzerine bulaşan necaseti yıkadığını görmek borcunu ödemeye, emaneti iade etmeye; İstinca ve istibra ( büyük ve küçük abdestin sonunda gerekli temmizliği) yapmak borç, emanet ve şahitlikten dolayı içinde bulunduğu sorumluluk halinden kurtulmaya; Büyük abdestini yapmak ihtiyaçları için mal ve para harcamaya, İshal olduğunu görmek israf ve bundan dolayı sıkıntıya düşmeye; Birikmiş necaset görmek mal ve dünyalığa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Abdest Bozmak, Gübre.)

Büyük abdestini yapmak ve yaptigini görmek, saglik ve geçimi için malini ve parasini harcamaya; eger yaptigi ishal gibi ise, parasini çokça sarfetmeye; kendisinin büyük abdestini bozmus olarak görmesi, eger halkin da kendisini gördügünü anlarsa, o kimsenin kendisinden çikacak kötü sözlerden sakinmasi gerektigine isarettir. Abdestin bedeninden çikmasi, günahlarinin ve kusurlarinin atfedilmesi ve kurtulmasi demektir. Necis yani pislik insanin sirrina, malina, yolculuk için hazirlanan kimselerin düsmana karsi meydana çikmaya, içteki hastaliginin disari atilmasi veya yok olmasi ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Üzerinde emanet veya sahitlik yahut borç vesair seyler gibi yerine getirmediginden dolayi günahkar olmasini mucip olarak bir sey bulunan kimse rüyada üzerinde necaset oldugunu görse ve necaseti yikayip abdest aldiysa, o kimse emaneti sahibine verir veya borcunu öder veya sahitlik yaparak günahtan çikmasina isarettir. Eger abdest almayip ancak istinca yapip necaseti yikadiysa, o kimse emaneti vermege, borcunu ödemege ve sahitligi yapmaya çalisip ve ihtimam göstermis olmasiyla günahtan çikmasina ve bu durumda borç, emanet veya sahitlik onun uhdesinde günahsiz kalmis olmasina isarettir.

Necaset rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

16
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Sare

Rüyamda bilmediğim bir yerdeyim. Ve birkaç aylık bir bebek var ve altına büyük abdestini yapmış ve poposunun her tarafı necaset olmuş. Ben bu çocuğun kim olduğunu bile düşünmeden pisliği iyice yıkıyorum. Sonra uyandım.

31.01.2014 12:45:58

Hediye

Rüyamda tuvalete gittim. Klozete oturdum. Abdest bozmaya başladım. Birde baktım bebek gördüm. Hemen kalktım. Bebek tombiş bir çocuktu. Aldım kucağıma baktım. Çocuk yarı çıplak haldeydi. Sonra uyandım.

24.02.2014 15:42:42

Burak

Rüyamda namazda rükuda iken, çokça büyük abdestimi külotuma yapıyorum ve çıkarıp çöpe atıyorum.

06.03.2014 08:22:44

Hulusi B.

Rüyamda yaşlı bayan yakınım, yer sofrası kurulu iken beni yemeğe çağırdılar. Ben geldiğimde o yakınım çok fazla altına yapmıştı tam sofranın başında. Bu ne anlama geliyor? Teşekkürler.

04.04.2014 12:47:37

Dilek

Yatakta kaka yapmak.

20.05.2014 23:29:52

Çetin Efsanevi

Fazla söze gerek yok. Büyük abdest yani necaset iyisidir, yani hayırlı mı yoksa değil mi?

09.07.2014 22:51:56

Mahsun

Rüyamda çok sıkıştım ve büyük abdestimi tuvalete yetişemeden donumun içine yaptım. Tuvalete temizlenmek için girdiğimde donumun içindeki necasetin rengi çok siyahtı. Necaset hiçbir yerime bulaşmamıştı. Sadece donumun içindeki necaseti tuvaletin içindeki deliğe boşalttım, donum kirlenmemişti bile. Rüyamın bu kadarını hatırlıyorum.

10.07.2014 09:30:01

ÖZLEM

Rüyamda büyük bir caddede yol kenarına büyük abdestimi yapıyordum necaseti görmedim ama o şekilde bir adamın izlediğini gördüm ve sonra o şekilde çekilmiş bir resmimi gazetede gördüm. Çok üzgün bir şekilde oradan ayrıldım...

04.05.2015 11:05:33

Aygülü

Merhabalar, rüyamda erkek kardeşimle çocukluğumuzdaki gibi aynı yatakta yattığımızı görüyorum. Uyanıkken ve konuşurken tuvalete gidip geleceğimi söylüyorum. Tuvalete giriyorum. Kapısını kapatırken tahta yerinden elimle iterken elime bir şey bulaştığını hissediyorum peçeteyle silince, peçetenin sarı kahverengi necaset (pislik) bulaştığını görüyorum. Kardeşim kapıya gelince peçetedeki pisliği o da görüyor. Ben de “Herhalde senin oğlan benden önce tuvalete girdi, o elini yıkamadan kapıya bulaştırdı, benim de elime bulaştı” diyorum. “Temizledim, elimi de yıkarım bir şey olmaz” diyorum ama tiksiniyorum... Yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

21.05.2015 10:19:08

Turgut

Rüyamda bir kulübe gibi bir yer yan oturuyorum ve tuvaletimi yapmışım gibi. Bir döndüm nefes borum, mide, sidiklikti galiba ve iki parça, başka anlayamadım organım dışarıda idi. Sonra sidikliğim dışarıda diye organlarımı dik tuttum. Ailemi aramaya çalışıyorum ablamı bir telefon var elimde. Çağrı geliyor, arayamıyorum. Sonra üç tane idi kendi telefonuma yetişemedim. Neyse, bir küçük otobüse bindim çarşıya gidiyormuş, az ilerledi falan bekleyeceğim derken çarşıya indik, babamla sanırım konuştum. Ben fazla hareket etmek istemedim yavaş yavaş ne olacağını bilmediğim ve kimseye diyemediğim için otobüsten indim. Bir kulübe gibi bir yerde iki oğlan çocuk yanlarına gittim benim elimde organlarımı bir sopaya dik şekilde astım. “Bu organlarımı kirletmeyin. Yere düşürmeyin” dedim. O ara babamlar geldi, ben hastaneye gidelim falan derkken bir şeyler oldu, benim organlar toprağa düşmüş, temizledim derken babama anlattığım nerde organların derken içeri girdik. Organlarım kayıp uyandım halen etkisindeyim. Bir ara bu boğuşmada azıma içimden sidik tadı geldi, tuzlu su gibi. Sandım sidiklik elimde olduğu için ve kimseye diyemedim yutkundum.

11.06.2015 04:12:21

Vecihi

Rüyamda ayakta büyük tuvaletimi yapıyordum hemen tuvalete koştum ama koşarken her yere pislik bulaştı ve tuvalete girdiğimde tuvalet o kadar dardı ki çok zor oturabildim.

04.07.2015 02:51:13

fatma

Rüyamda büyük abdestimi avucuma yaptım hemen gidip ellerimi temizledim. Necaset sert idi bir avuç dolusu idi.  Yorum lütfen.

23.07.2016 11:27:10


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook