ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Odun Görmek

Kesilip parçalanma ihtiyacı olmadan yakılmaya hazır halde odun görmek güç işlerin kolaylaşmasına, devlet yönetimine yaklaşmaya, mirasa, ihtiyaçları gidermeye, muattal vakıf malına; İri ve hantal, kesilip kırılması gereken odun görmek güçlükle ve şer metoodlarla elde edilecek rızka; Odun ahmaklığa ve kalın kafalılığa, aşırı cimriliğe, koğuculuğa, katı ve yaramaz söze, günah işlemeye; Odun yüklendiğini görmek halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemeye; Bir kucak odun muhtelif cinsteki mallara, işsiz kimsenin yanında bir kucak odun görmesi kadri yüce birisinin hizmetinde bulunmaya, Hasta için odun biriktirmek tedavi ve şifaya, Kuru odunu yarmak işleri kolaylaştırmaya, Meyve ağaçlarının odunu, bu ağaçların meyvesinin delalet ettiği şeyin fesadına, Ateşe odun koymak Hakka yaklaşmaya, çocuğu eğitimciye vermeye, borcu vermeye, hastayı doktora götürmeye, Odunu eteş içinde alevlenmiş görmek düşmana galip gelmeye, kurbanın makbul olmasına, Odun yemek haram mal yemeye yahut dayak yemeye, Yerde duran ağaç kütüğü hareketsizliğe, kötürümlüğe; Odun bazen münafık kimseye; Kışın oduncuyu görmek ticaret ve kazanca, miras malına; Diğer mevsimlerde oduncu görmek günaha, söz götürüp getirmeye, sözü kasıtlı dinleyip koğuculuk yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kütük, Oduncu.)

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için dost diye görüştüğü birinin düşmanlığına; tecrübeli bir yaşta ise makam sahibi olması ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya işarettir.

Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için arkadaşının ihanetine Orta yaşta ise mevki sahibi olmasına yorumlanır. Evliler için para sıkıntısının neden olacağı kavgaya yorumlanır.

Hayırlı kısmet, para, bolluk olarak yorumlanır. Yığılmış odun çok paradır.

Rüyada atese odun atmak, genç bir erkek için ahbap diye görüstügü birisinin düsmanligina, tecrübeli yasta ise, makam sahibi olmasi ihtimaline, genç kizlar için, bir ormanci veya dengi bir kimse ile evlilige, evliler için para yüzünden kavgaya, genel olarakta her hangi bir dilegi için ümit beslemege delalet eder. Rüyada kuru veya yas odun görmek, savas, düsmanlik ve siddet ile tabir olunur. Odun satan ve tasiyan, halkin arkasindan söz söyleyen kimselerle yorumlanir. Kirmani'ye göre; rüyasinda sahradan veya ormandan odun kesip arkasinda tasidigini görmek, rüya sahibinin kötü isler, fitnecilik, halka iftirada bulunmak gibi isler yaptigina isarettir. Bir ormandan odun kestigini ve bir hayvana yükleyerek tasidigini gören, bir çok insanlarla tartismaya girer. Ve onlarla kavga eder. Ates yakmak için iki üç odunu bir yere koyan kimse, gittikçe artan bir üne sahip olur. Odun sattigini gören halkin aleyhinde söz söyler. Odun satin aldigini görenin aleyhinde baskalari söz söyler ve dedikodu yapar. Bir baska rivayete görede: Rüyada odun görmek, koguculuga isarettir. Bir kimse yakmak için bir yerc birkaç odun konuldugunu görse, o yerde kati ve yaramaz birsöz söylenir ve söz artar. Dindar kimse rüyada odun görse, hirsizlik, zina yahut katillik gibi bir günah isler ve bu isledigi is hükümdara arzedillr. Hükümdar da ser'i cezanin verilmesini emreder. Rüyada odunla ates yakanlardan herkes, birisini hakime sikayet eder. Bazen de odun yüklenen kimse halkin irz ve namusu hakkinda kötü söz söyler. Yaninda odun oldugunu gören kimse, rizka, ihtiyaçlarim gidermeye, mirasa yahut muattal vakif malina isarettir. Bir kucak odun, cinsi muhtelif olan maldir, issiz adam kendisiyle beraber bir kucak odun görse, kadri yüce birisinin hizmetinde bulunur. Hasta için rüyada odun biriktirmek, tedavi ve hastaligindan kurtulmasina isarettir. Bir kimsenin rüyada atese odun koymasi, Rabbine yaklasmasina yahut bir küçügü, terbiyeciye teslimine, yahut bir borçluyu hakime teslim etmesine, yahut bir hastayi doktora götürmesine isarettir. Eger odunu atesle alevlendirmis görse, kurbani kabul olur, borçlusuna galip gelerek ondan intikamim alir. Odun yedigini gören kimse haram mal yer yahut uyanikken odunla dayak yer. Gemisi olan kimse rüyada gemisinin yandigini veya yaninda bir odun yandigini görse, gemisinin batmasina isarettir.

Rüyada odun görmek; çevrenizde size kötülük yapmak için uğraşan bir çok düşmanınızın olduğuna, bazı yorumculara göre ise odun görmek; mal ve mülk sahibi olmaya, bekar bir kızın odun görmesi; ikiyüzlü yalancı bir erkek ile evleneceğine, odun kesmek; düşmanı yenmeye işarettir.

Odun rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

15
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Sakin

Eve giren hırsız olduğunu düşünüp kovaladım Vahşi korkunç bir adamın üstüme kocaman kuru ağaç gövdesi atması neyle yorumlanır acaba? Çarpmasın diye korkup kaçtım, o esnada uyandım.

14.07.2013 15:04:50

Elagöz

Merhabalar yaklaşık iki ay boyunca farklı şekilde ama anlamını aynı göstermek isteyen rüya görüyorum. Hep farklı yüzleri olan erkek bana veya yardımcı olmaya çalışıyor. Ben ağaçtan oluşan 3 adımdan oluşan bir şey aynı olimpiyatlarda 1 numara olunca en üstüne çıkan bir şey gibi ben oraya çıkmaya çalışınca düşecektim, düşmemi engelledi o insan. Sonra belli yerde yürüyorum orada karşımdan gülerek geçti. Biri yine yan tarafta odunlar çok bir yere toplu duruyor yani rüyamda hep farklı erkekleri tanımadığım birileri ve odun hep görüyorum ateş yakmak için hazır olan çok odun.

11.08.2013 13:37:42

Karaoğlan

Rüyamda PEYGAMBERİMİZ hicret ettiği için hıçkırarak ağlıyorum. Ne demek?

29.09.2013 14:17:43

Neşeli

Rüyamda kendim ve çocuklarımla kayınvalidemlerin evindeydik. Hava biraz soğuktu soba yanmış fakat sönmeye yakındı ama kömürler tam yanmamıştı. Akşam eşim de geldi. Yataklar serili idi. Ben esime de yatak sereyim dedim. Ama soba söndüğü için tekrar yakacaktık. İçine biraz kağıt ve ince odun attım. Kayınvalidem namaz kılıyordu. Yanan sobayı demiri ile karıştırdı tekrar söndü. Ben kayınpederime “İnce odun tekrar lazım” dedim. Bu kez abim geçti sobanın başına, içine tekrar kömür attı ama kömürler beyazdı. “Atma daha içindekiler yanmamış söner” dedim. Sonra yattım ama oda duman olmuştu gece idi. Lambayı açmaya çalıştım, yanmadı. Camları açtım hava geldi fakat boğazımda duman tadı vardı. “Yatarken ateşe ilave yapılmaz aslında” dedim. Yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

16.04.2014 07:36:59

M.Suphi M.

Rüyada annem ve babamla memlekette yaşadığım evin önündeyim. Önceden bir kamyon uzun uzun odunlar dökülmüş halde iken, bir kamyon gelip dökülmüş odunların önüne kamyon dolusu odunu döktü. O anda uyandım. İkinci bir rüyada aynı gece ben bir askeri karargahta astsubay olarak çalışıyorum, eski arkadaşlarımı görüyorum, bir tümgeneral gördüm. Sonra kendi ofisime giderken yağmur yağıyor. Yağmurdan korunmak için resmi ceketimi çıkarıp başıma atıyorum. Bu rüyaları kandil gecesi gördüm. Okuyup ve dualarımı ederek yatmıştım.

26.05.2014 08:25:53

Enver U.

Rüyamda bir ormanda kesilmiş odun topluyordum. Ormanda kesilmiş uzun odun görmek ne demektir?

07.12.2014 06:26:32

eliz aslan

Denizden fakirlere vermek üzere toplanan odun ne anlama gelir?

18.12.2014 10:52:21

Nilüfer

Rüyamda odunlar uçarak evimizin bahçesine düşüyordu.

05.01.2015 08:54:37

Halil

Merhaba; rüyamda 25-30 Metrekarelik bir alanda yanmış-yanmasını tamamlamış odun yığını görüyorum. Ayrıca hiç yanmamış odunlarda var yanmış odunların yanında. Bu odunlar kalın çam ağaçlarının kısa kısa kesilmiş hali ve kuru idi. Babam var idi rüyamda. Yanmamış odunları kışa hazırlık gibi ve ulaşılması kolay olsun diye ön tarafta durmasını tarif ediyordu. İçinde bulunduğum durum şu: 1-Emeklilik için bütün şartlarımı dondurmama rağmen son anda şirket ile aramda küçük bir problem çıkmış olduğundan, çıkışımı vermeyerek emekliliğimi geciktirmek sureti ile güya bana haddimi bildiriyorlar. 2-Rüyada babamın olması: Babamla aramızda bir tarla-çiftlik paylaşım söz konusu: Değeri 120-150 bin TL değerinde olan çiftliğimizin biraderimin üzerine 15 sene evvel tapulanması ve benim buna tepkim.

02.04.2015 08:16:51

Birgül C.

Rüyamda balta ile odun kesiyordum. Ölen babam geldi o kesmeye başladı o kesilen odun erkek çocuğuna dönüştü. Çocukta hiçbir ses hareket yoktu. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

14.12.2015 12:55:01


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook