ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Oğlak Görmek

Boğazlanmış oğlak görmek çocuk ölümüne, Oğlak ve kuzu boğazlamak yahut onlara binmek çocuklarla oyun oynamaya ve eğlenmeye, Oğlak eti çocuk tarafından gelecek az mala delalet eder. ( Daha geniş bilgi için Bakınız; Keçi.)

Rüyada oğlak görmek , erkek çocuğuna işarettir. Oğlağın kesildiğini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek çocuğunun ölmesine; oğlağı bağışladığını görmesi onun mübarek bir çocuğu olacağına; bir takım oğlaklar görmesi ise sıkıntısının olacağına fakat bu sıkıntı sonunda istediğinin olacağına işarettir.

Oğlak görmek, erkek çocuğa yorumlanır. Oğlağın kesildiğini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek çocuğunun öleceğine işarettir.

Oğlak burcundan birini işaret ediyor olabilir.

Rüyada oglak görmek, erkek çocugunuzun aile adini sürdürecegine ve soyunuzun devamina delalet eder. Oglak kesmek hayirli degildir. Oglak eti yemek hastaliga isarettir. Kendisine bir oglak hediye edildigini görenin bir erkek çocugu olur. Kendisinin bir baskasina bir oglak hediye ettigini görmek, o kimse ile bir akrabalik kuracagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada oglak, çocuktur. Bundan dolayi, bogazlanmis oglak görenin çocugu ölür. Bir oglaga sahip oldugunu görenin bir çocugu olur. Yemek için oglagi bogazladigini gören kimse çocugu yüzünden mala nail olur, yahut eline cüzî bir mal geçer. Baskalarina yedirmek maksadiyle oglagi bogazladigini görenin, aile ve yakinlarindan bazilarinin çocugu ölür. Oglak veya bir kuzu bogazladigini veya onlara bindigini gören kimse çocuklarla oynar ve eglenir. Oglak eti yediginl gören, bir çocuktan az bir mal elde eder.

Rüyasında oğlak gören kimsenin karşısına oğlak burcunda doğmuş biri çıkabilir.

Rüyada oğlak görmek; evliler için çocuk sahibi olmaya, kesilmiş oğlak görmek; sizin yada tanıdıklarınızdan birinin çocuğunun öleceğine işarettir.

Oğlak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

5
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Gül

Rüyamda beyaz bir oğlak sevdim. Bu neye işaret?

18.09.2013 19:05:47

Aslı

Rüyamda bir oğlak beni kovalıyordu, nereye kaçarsam kaçayım peşimden geliyordu sonra annem “Gel korkma bakalım ne yapacak” dedi. Yanaşınca elimi yaladı ama mitolojiden çıkmış gibi çok güzeldi. Yorum yapabilir misiniz?

25.09.2013 08:57:23

Dygmls

Rüyamda dik bir yokuş çıkıyorum. Karanlık ama erkek arkadaşımla beraberiz. O korkuyor, onu korumak için Felak, Nas ve Ayetel Kürsi okuyorum. Sonra ilerledikçe etrafta namaz kılan insanlar var. Sanki bir âlimi ziyarete gelmişiz gibi sıra var. Sonra bir adam bana oturmamı söylüyor, bir fil getiriyor. Oğlaklar var, bembeyaz. Onları seviyorum. İçim ferah uyandım. Ama çok merak ettim, anlamını. Ayrı ayrı bakmak istemedim, anlamlarına. Teşekkürler.

28.01.2014 13:59:02

Alparslan A.

Rüyamda bir yığın ince sıva kumunun üzerinde onlarca tüyleri yeni çıkmış oğlak yavrusu gördüm, bunların bir kısmı tüyleri yeni çıkmış küçüklerdi. Bu küçük oğlağın birinin üzerine oynaşmak için hafif hafif kum atıyordum. Onunla oynuyordum. Yanıma biri geldi “Kumu böyle atma” dedi. Kumu iyice açtı oğlağı açtığı kuyuya koydu sonra üstünü örttü. Bana da “50 gün bekle” dedi. Güzel olur gibi bir ifade kullandı ve yanımdan ayrıldı. Ben onun dediğini yapmadım. Oradan ayrılıyordum biraz ileri gittim, küçük bir kapı vardı oradan çıkmam gerekiyordu. Çıkarken öncekilerden biraz büyük oğlaklar beni ısırıyordu ama acımıyordu. O dar kapıdan ayrıldım. O anda uykudan uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

16.11.2014 22:38:15

Dilara

Ya rüyamda benim elimi oğlak ısırdı ama ben sevmeye devam ettim. Neye işaret bilmiyorum kafayı yiyeceğim. Lütfen yardımcı olun lütfen.

28.06.2015 13:46:09


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook