ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Ördek Görmek

Mal sahibi, güzel ve muhterem bir kadına, Beyaz ördek almak eline çokça mal ve mülk geçmesine, Ördeklerin ötüşmesi kadınların ağlaşmalarına; yangın, su baskını vs. gibi üzüntülü durumlara, Ördek otlatmak soylu ve büyük bir kavmin başına geçip onları yönetmeye ve bol dünyalık elde etmeye, Yabanördeği ticaret maksadı ile yolculuk yapan kimselere, evcil ördekler eşe, hizmetçiye, bekçiye, mülke, aileye ve bazen üzüntüye delalet eder.

Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir.

Rüyada uçan ya da gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde hayatınızı sürdüreceğinize, hayatınızdan memnun olduğunuza yorumlanır. Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmet anlamına gelir. Ördek yakaladığını görmek elinize toplu para geçecek demektir.

Vahşi ördekler, bir yerden elinize para geçeceği ve seyahate çıkacağınız anlamına gelir. Ördek avlamak, işinizden ayrılacağınızın işaretidir.

Hayırlı kısmet, toplu paradır. Ördek sayısı çoksa kişi zengin olacak veya mal, mülk sahibi olacak demektir.

Rüyada beyaz ördek görmek mal, para ve zenginlige yorumlanir. Siyah ördek hizmetçiye, beyaz ördek güzel bir kadina delalet eder. Rüyasinda bir ördek kesip etinden yedigini görene; esinden çok miras kalir. Bir baska rivayete görede: Rüyada ördek görmek, güzel, mal sahibi, serefli bir kadin île tabir edilir. Bir yerde ördeklerin sesli olarak ötüsmeleri, kadinlarin sesli ve feryat edercesine aglasmalan ile tabir edilir. ördekleri otlattigini gören kimse, sanli ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafindan çokça mala nail olur. Bazi tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahilb bir sultan île tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandir. Yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere üzerine isarettir. Evcil olanlari görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere isarettir. ördek görmek, bazen çok güzel veya sisman bir kadina, bazen de bir yerde bagirmalari ise yangin, bogulma ve ölümden dolayi üzüntü ve kedere isarettir. Beyaz ördek aldigini gören kimsenin eline çok mal mülk geçer.

Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmettir. Ördek yakaladığını gören kimse toplu para alır. Mal mülke kavuşur. Yeşil başlı ördek büyük kısmettir.

Rüyada ördek görmek; ilerlemeye, elinde ördek görmek; yakın bir tarihte evlenmeye, elinden ördeğin kaçması; karısı veya sevgilisinin elinden kaçacağına işarettir.

Ördek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

12
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

ali

Rüyamda ben uyurken yeşil başlı bir ördeğin yatağıma geldiğini elimden yem yediğini anemin yanımdan uzaklaştırmak istemesine rağmen tekrardan yanıma geldiğini gördüm beni çok seviyordu sevecen bir ördekti. Rüyanın anlamı nedir acaba?

29.06.2013 09:43:49

Görkem B.

Yaralı ördek yavrusu ve ördek sürüsü görmek, ne demek?

09.12.2013 13:02:23

Tuncay A.

Rüyada karlı bir yer ve kerpiç bir evdeyim. Yahudi olduğunu bildiğim biri bana kendilerine katılmamı istiyor. Ben Müslüman olduğumun ve bunu yapamayacağımı söylüyorum. O da güya askerlerine beni yakalamaları için emrederken, ben o evden kaçmaya çalışıyorum. Sonunda o evden kaçarak bir tepenin üstüne çıktım. Çıktığım tepeden o evi görebiliyordum. Birde bakıyorum yakalanmam için emir verilen askerler ördek yavrularıymış. Evin Bahçesinde bir sürü ördek yavrusu, tek düzene girmişler. Emir veren kişi asker gibi içtima alıyor. Ve beni yakalayamadıkları için kızıyordu. Ben de onları tepeden izliyordum. Ve uyandım. Bunun Yorumu ne olabilir?

30.12.2013 10:04:47

Göknur

2 tane beyaz ördek vardı onlar yumurtluyordu. 2 veya da 3 tane yumurtaları oluyordu. Ben alıp bakarken, elimde çatlayıp, beyaz ördek yavrusu çıkıyor ve dudak kenarımı öpüyor gibi suratıma yaklaştırdı. Ve daha sonra diğeri de yumurtadan çıkacakken, uyandım. :) Teşekkürler.

19.02.2014 12:14:34

Ayca

Ya ben rüyamda baya bir yumurta görüyordum. Ördek yumurtası. Hepsi kırılıyordu bir tanesi kırılmıyordu. O çıkanların hepsi ölüyordu. Çıkmayan kırılıyordu ve iki renkli bir tarafı kahve, diğeri beyaz ama kafasında kahverengi yok. Neyse ben kucağıma alıyordum orda bitiyordu. Birde bir tavuk mu ne işte onun yumurtası ayakta iken düşüyordu ama kırılmıyordu. Kısa ve öz yorumlar mısınız?

05.03.2014 10:53:40

Neva Ö.

Rüyamda elimde bir sarı ördek tutuyordum. Kutusuna koymak istiyorum ama o elime gelip uyumak istiyordu. Seviyordum. Bunun anlamı ne?

10.04.2014 22:16:37

Ozlem

Rüyada ördek elimizi ısırmak.

31.01.2015 12:29:38

Didem

Rüyamda ördek merdivenlerdeydi ve beni yukarı bırakmadılar, bacaklarımı ısırıyorlardı. Bunun anlamını bulamadım. Çok etkisinde kaldım. Bana bunun ne demek olduğunu söyler misiniz? Teşekkürler.

22.12.2014 08:26:19

Çağla

Rüyamda ördek kafesin içerisindeydi. Ben de kafesin önünde ona bakarak şarkı söylüyordum daha sonra o da benimle söylemeye başladı.

10.01.2015 21:35:38

Merve

Annemin rüyasında peşinden ördekler geliyormuş veya kovalıyormuş ne demek?

14.07.2015 01:52:20


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook