Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Ateş Görmek

(Bakınız; Ateş) Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Rüyada görülen yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir. Rüyada harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alev, ani ve şaşırtıcı haberdir. Rüyada alev görmek Allah (C.C) Hazretleri tarafından bir uyarı niteliğindedir. Böyle bir rüyayı gören kişi, dünyada islediği günahları affettirmek için daima dua etmeli ve tövbe etmelidir. Bir başka rivayete göre de, rüyada ateş görmek, müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir. Karanlık bir gecede halka göstermek için ateş yaktığını gören kimse, halkın onunla hidayete erişecekleri bir ilme nail olur. Karanlık olmadığı halde yol üzerinde ateş yaktığını gören kimse, sapıkça olan bir iş yapacak demektir. Rüyada kış gününde ateşte ısındığını gören kimse, cennete gider. Rüyada ateşe girdiğini ve orada azap edildiğini gören kimse, malca zarar eder veya o şahıs, cehenneme girmesine sebep olacak bir günah işler. Rüyada ateşe girdiğini ve ateşin azabını tattığını gören kimse, bir fitneye düşer. Bir kimse rüyasında, insanların başına toplanmış olduğu alevli olan bir ateş görürse, onların bereket ve bolluğuna nail olur. Rüyada kendisine ateşin hararetinin dokunduğunu gören kimse, halkın diline düşer ve dedikodu malzemesi olur. Bir kimsenin rüyada kapısının önünde dumansız ateş yandığını görmesi, hacca gideceğine işaret eder. Rüyada evini ateşle yaktığını gören kimsenin, evi harap olur.

Ateş rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

4
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

gül beyaz

Bilgisayarımızdan ufak bir patlama sesi geldi. Ateş aldı, içindeki alevi gördüm. Alev dışına atmadan söndü bilgisayar bozuldu diye ağlıyordum uyandım.

14.07.2013 10:06:46

Kırıl K.

Rüyamda yangın gördüm denizin ortasında bir tarafı yanıyordu küçük bir kız çocuğu ağlıyordu ne anlama gelir?

22.07.2013 11:21:32

Hurrem

Benzin döktüler ve yaktılar beni ama acımadı ve duman çıkmadı. Kendiliğinden söndü sonra. Ne olabilir?

07.08.2013 19:30:04

Nurcan L.

Bir arkadaşım beni alevler içinde yanıyorken görmüş, bir yaşlı adam da uzaktan beni seyredip “İyi oldu, ahım tuttu” demiş.

22.10.2013 21:47:07


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim