ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Peynir Görmek

Rızık ve berekete, artan mala ve uzun ömre, hazır ve kolay elde edilen mala, senenin ucuzluk ve bolluğuna; Bekarın peynir görmesi nikaha, hamile kadın için çocuğa, gebelikten kurtulmaya, Peynir bazen faiz bulaşmış mala, Kuru peynir yolculuğa ve rızka, taazesi, kişinin yaşadığı yerde kavuşacağı rızka, Lezzeti iyi olmayan peynir zillet ve meskenete, Peynir ekmek yemek geçim sıkıntısına, Peyniri çeytin ve ekmekle birlikte yemek çabuk ele geçecek mala; Peynir şekere sevince, kolaylıkla elde edilecek rızka;Peynir mayası mala, ibadet ve takvaya delalet eder.

Rüyada peynir yemek, iş hayatında aldatılmaya; peyniri görmek veya çarşıdan almak, erkekler için ticarette büyük ve zahmetsiz kazanç ve kara; bekarlar için evlenmeye; evli ve çocuklu bir kadın ise mirasa konacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada peynir yemek, iş yaşamında kandırılmaya yorumlanır. Peynir görmek veya almak, erkekler için ticarette büyük para kazancına işaret eder. Bekarlar için evliliğe, evli ve çocuklu bir kadın için miras kalacağına yorumlanır.

Rüyada peynir yemek, hayal kırıklığına işarettir.

Zevkle harcanacak para, yuvada mutluluğa neden olacak mutluluktur.

Rüyada peynir görmek, helal mal ve rizkla tabir olunur. Taze peynir eskisinden iyidir. Kuru peynir, yolculukta ele geçecek mala; taze peynir ise zahmetsiz elde edilen çok mala yorumlanir. Rüyasinda ekmekle peynir yedigini gören, yolculugunda zahmetle biraz para kazanir. Bir rivayete göre bir hastaliga tutulup bir müddet sonra iyilesir. Taze peynir yedigini gören, büyük bir kazanca nail olur. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada peynir görmek, rahat ve saglikla birlikte mala, taze peynir hazir mal ile o yilin ucuzluk ve bereketli bir yil olacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada peynir, bekar için nikahlanmaya, hamile olan hanim içli çocuga, artan mala ve uzun ömre isarettir. Koyu sütten yapilan peyninî hamile kadinin görmesi, gebeliginden kurtulmasina isarettir.Bazen peynir, rizik ve berekete, faiz kansmis bir mala isarettir. Peynir, rahatlikla beraber maldir. Yas peynir, tabirde kuru peynirden hayirlidir. Peynir, rüyayi gören için hazir mal ve senenin bolluguna isarettir. Denilmistir ki, kuru peynir, yolculuktur. Yine denilmistir ki, bir kilo peynir onbin dirhem maldir. Peyniri ekmege katik edip yedigini gören kimsenin geçimi güç ve çetin olur. Denilmistir ki, peyniri ekmek ve cevizle yedigini görmek, rüyayi görenin haline göre peynirin her kalibi yüz yahut bin dirhem maldir. Bazen de peynir zillet ve meskenete, kurusu, yolculuga ve rizka, tazesi de kendi yerindeki rizka isarettir.

Hayal kırıklığına işarettir.

Rüyada peynir görmek; zenginliğe,gören hasta ise iyileşeceğine,huzura,bekar biri için evliliğe,evli ve hamile bir kadın için; çocuğa,uzun ömre işarettir.

Peynir rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

12
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Yusuf Yücel Y.

İstihareye yattım. Çökelek (peynir) torbası içinden fare çıktı cevap bekliyorum, yakında düğünüm var...

24.07.2013 15:36:04

Meri

İstihare yatılınca gördükleriniz söylenmez. Rüyanın size hissettirdiği önemlidir, ayrıca yeşil ve beyaz renk hayra, siyah ve kırmızı şerre işarettir.

10.09.2013 10:04:39

Fatmasena

Kayınbabam 60 yıllık peynirinden sütü mayalamam için 1 topak (50gr)kadar verdi. “Tadı aynı bunun gibi güzel olur” dedi. Peynir çok güzeldi. Yorumlarsanız sevinirim.

20.11.2013 11:00:59

Şükran A.

Rüyamda vefat eden yeğenim eve misafir gelmiş ve beyaz peynir yiyordu. Arada kahkahayla gülüyordu. Lütfen yorumlar mısınız?

10.02.2014 10:25:38

Özge G.

Buradaki tabirler doğru mu, yoksa düzmece mi? Lütfen doğru söyleyin.

14.02.2014 19:57:40

Hacer

Beyaz peyniri ekmeğin içine koyup da yiyordum.

22.02.2014 09:37:40

Beksah

Sayın iyi günler dilerim. Öncelikle hayır dilemek dileğiyle, benim iki gün önce rüyamda bir arkadaşım boğazıma bıçak dayıyordu. Güya ailesine yan gözle bakmışım diye. Diğer bu gece gördüğüm rüyam, abimin beraber iş yerinde bakıyorum. Biraz taze, sulu peynir var. Birazcık yedim. Birde o peynirin suyunu içtim. Suyu tuzluydu. Azıcık peynir de vardı. Onu farelere tuzak kurmak için hazırladım. Hayırlara vesile olması dileğiyle iyi günler dilerim.

16.03.2014 11:24:05

Seçil

Rüyamda peynirli yumurta pişirdiğimi gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler...

26.03.2014 18:16:27

Ayşegül

Peynir görmek iyiymiş yaaaa.

26.10.2014 11:17:51

Xatira

Uykuda gördüm ki görüncem peynir yiyor.

23.12.2014 21:57:28

Gül K.

Çivili peyniri leğende çok büyük parçalar halinde gördüm.

22.03.2017 12:21:53


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook