ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Rahman suresi Görmek

Ibni Sirin'e göre. Rahman suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kimse, yalan söylemekten korkar ve çekinir. Sözüne sadik olur. Dogru yolu seçer ve o yolda yürümege devam eder, Kur'an'i ezberler, herkese iyiligi dokunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Rahman süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek, Allah'in affina ve rahmetine ermeye, ilme, ser ve kötülükten uzak durmaya isarettir,

Rahman suresi kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Rahman suresi görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Rahman suresi rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

3
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Sadık Evlat

Birisinin yanlışını düzeltiyor olarak ya da ondan daha iyi okuduğumu kendi kendime söylüyor olabilirim rüyamda. İlahiyat fak. Öğrencisiymiş yanımda yürüyor. Böyle otların çeşitli uzunlukta ve yeşil ağırlıklı renk olmakla birlikte hafif sararmış otlar da var. Tam düz bir arazi de değil yürüdüğümüz yer engebeli. Hatta “Febi eyyi ala-i rabbike... İlah” ayetini okuyorum ve oradaki bir tecvit kaidesini vurguluyorum. Ama içimden kendi kendime “Burayı böyle okumalı” diyorum ama kendine mi söylüyorum orası net değil. Ayetin bir öncesini şimdi hatırlamıyorum. Rahatsızlığımdan ötürü gece yatsıyı kılmadan yatmıştım sabaha karşı 04.30 gibi bu rüya ile uyandım. Acaba ayetin manası üzere “Hala ne diye yaparsınız” diye uyarıldım mı? Teşekkürler.

08.04.2014 19:42:28

Hadid

Rüyamda bir mescide giriyordum iki bölmeli, büyük bir mescit. Farklı şekilde secde eden insanlar gördüm biri iki omzuna çocuğunu almış, bazıları kat kat birbirlerinin üstüne yaşlanmış şekilde secde ediyorlardı. İçeride genç bir kişi büyük ihtimal rahman suresini okuyordu fakat yanlış okuyordu 3. okumaya doğru şekilde okudu. Rüya tabirlerinde secdeye baktım ama başkalarının yaptığı secdeden bahsetmiyordu. Rüyamı bu bütünlükten yola çıkarak tabir edebilen varsa sevinirim...

03.12.2014 00:03:22

Oya K.

Rüyamda rahman suresini ezbere okunmam isteniyordu. Ne anlama geliyor acaba? Teşekkürler.

14.02.2015 21:29:47


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook