ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Saçın ağarması Görmek

Rüyada saç agarmak, gençler için vakara isarettir. Bazi tabirciler, ömrün uzun olmasina, bazilan da zayifliga isarettir, demislerdir. Aklik sakal ve basin tümünde olursa, fakirlige isarettir. Bir kimse saçinin bir kisminin agardigini görse vakar ve ciddiyetinin çok 1yi olduguna, basi agaranin hanimi hamile ise, bir erkek çocugunun olacagina isarettir. Bir kimse sakalinda beyaz tüyleri yoldugunu veya bu tüyleri kestigini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder. Kadin rüyada basinin agardigini görse, kocasi fasiktir (günahkardir). Bazi tabirciler bas agarmasi, kaybolmus bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demislerdir. Vücul killarinin agardigini gören zengin ise, malinin gidecegine, fakir ise, ödenmes) güç olan borca isarettir. Taninmayan bir kadinin saçinin agarmasi, hububat kurutmaya, askerin tümünün basinin agarmasi, zaaf ve firara isarettir. Hasta kimsenin basindaki saçlarinin agarmasi ise, ölüm ve kefene isarettir. Korkan kimse için saç agarmasi, hakim, melikten veya Devlet Baskanindan kurtulmaya isarettir. Bazi tabirciler, kadinin saçinin agarmasini görmek, kocasi veya kocasinin akrabalan tarafindan çirkin söz isitecegine, bazen de, bosanmaya isarettir, demislerdir. Çünkü erkekler kadinin saçinin agarmasini, hos görmezler. Saçi ak bir kimse, rüyada saçinin daha fazla agarmis oldugunu, fakat bunlarin içinde siyah tüylerin de bulundugunu görse, olgunluga isarettir. Saçinin tamamen agardigini gören kimse, amirinden veya büyügünden nahos bir sey görür. Rüyada gögüs kilinin beyaz oldugunu gören kimsenin, yemegi kokar. Bir kimse rüyada sakalinin beyaz ve berrak oldugunu görse, izzet, rütbe ve söhrete nail olur. ibn-i Sîrin (R.A.) Hazretleri saçi henüz agarmamis kimsenin rüyada saçinin agarmasini iyi görmemistir. O, "saç agarmasi malin azalmasidir" derdi. Saçindan agarmis bulunan tüyleri yoldugunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygi göstermez.

Saçın ağarması rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

13
63
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Bilgin İ.

Rüyamda saçlarımın ve sakallarımı beyazlamış gördüm ve yaşlanmış gördüm.

17.07.2013 17:41:03

SULTAN Y.

Merhabalar rüyamda saçlarımın ön kısmında baya bir beyazlık olduğunu gördüm. Aynaya bir bakıyorum, saçlarım baya bir beyazlamış, şaşırdım ama normaldir herhalde dedim. Siyahlar da vardı tabi ki ama beyazlar baya bir çoğalmıştı. Bunun manası nedir, acaba?

26.08.2013 12:50:58

HACER

Ben 9 yaşında bir bayanım. Rüyamda saçlarımın ara ara ağardığını gördüm. Ne anlam taşıyor acaba? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

15.09.2013 09:49:38

fatih bekciler

Selamün Aleyküm. Normalde başımın sağ tarafında bir tel ak saç var bazen koparıyorum, geri tekrar uzuyor. Rüyamda bir tel saçım beyazdı onu da tuttum koptu, geldi, elimde de bir daha görmedim ve bir daha da çıkmayacak diye biliyordum... Teşekkür ederim.

18.09.2013 21:05:29

Tekin

Saçlarımın hafif bir şekilde ağardığını daha sonra da ağarmanın arttığını gördüm. abime “Abi, bak ne güzel saçlarım ağarmış” dedim. Abimde bana “Ne güzel bak, sabredince oluyor. Güzel olmuş fakat uzamış kestir biraz” dedi.

22.10.2014 10:06:19

Fochali

Rüyamda 6 yaşında kızım olduğunu gördüm saçları beline kadar uzun, arka tarafının çoğu ağarmıştı. Bunun anlamı ne? Benim gerçekte 2 oğlum var, kızım yok.

16.05.2015 17:13:54

Ferman

Rüyamda saçlarımın tamamen beyaz olduğunu gördüm fakat bu rüyada saçlarımın sanki buz tutmuş gibi olduğunu da fark ettim ve saçlarımla oynuyordum (buz tutmuş ve beyazlamış olarak saçlarımı) bu yüzden bir kaç araştırma yaptım ama bir sonuç elde edemedim cevaplarınızı bekliyorum.

07.10.2015 11:48:33


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook