ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada iyi ve güzel bir ayakkabı görmek, devlet ve ikbale, kazancın artmasına ve menfaate delalet eder. Kötü, çürük ve eski bir ayakkabı görmek bu durumun tam zıttıdır.

Rüyada ordan oraya savrulmuş bir çok ayakkabı görmek gönül eğlendirmeye, boş şeylerle vakit geçirmeye işaret eder.

Rüyasında ayakkabısını geniş gören kişi, sıkıntılarından kurtulur, ferahlar, huzura kavuşur. Dar ayakkabı görenin ise çok sıkıntılı bir hal içinde olduğuna, gam ve üzüntüye işaret eder.

Rüyasında ayakkabısından birini kaybettiğini gören kişi servetinin bir kısmını kaybeder. Rüyada ayakkabılarını parçalanmış görmek, kişinin eşinin vefatına işaret eder.

Rüyada yeni ve hoşa giden bir ayakkabı görmek, zenginlik ve servet demektir. Rüyada alınmış yeni bir ayakkabıyı giyinmediğini, onun bir kenarda beklediğini görmek veya ayakkabı kaybetmek, gelecek kötü günlerin habercisidir.

Rüyada rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder.

Rüyada görülen yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır.  Rüyada ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye delalet eder.

Ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine, toplumda bir travma oluşmasına delalet eder. Bir kadının rüyada ayakkabı çıkarması, ayrılığa işaret eder.

Rüyada çocuk ayakkabısı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Rüyada görülen siyah, beyaz ve kırmızı ayakkabı, birdenbire bir sıkıntıyla karşılaşılacağına; sarı ayakkabı ise hastalığa delalet eder.

(Ayakkabı topuğu için Bakınız; Ökçe.)

Rüyada ayakkabı satmak, kendi sorunlarınızı paylaşarak bir ferahlama yaşayacağınıza işaret eder. Bu durum ya psikolog gibi profesyonel bir yardım alarak gerçekleşir veya yakın bir arkadaşınızla dertleşerek gerçekleşir.
Rüyada hakiki deriden bir ayakkabıya sahip olduğunuzu görmek ve kaliteli bir ayakkabı giydiğiniz için kendinizi iyi hissetmek hayırlı bir olaya vesile olmak için bir yerden bir yere yolculuk edeceğinize ve bu durumun taraflara yarar sağlayacağına, taraflarda bir mutluluk nedeni oluşturacağına işaret eder.

Rüyada ayakkabınızı koyduğunuz yerde bulamayıp arayışa çıkmak bir iş vesilesiyle elinizden yüklü miktarda para çıkaracağınıza bir anlamda yatırım yapacağınıza delalet eder. Rüyada ayakkabı arayan biri ile karşılaşmak sizi işine ortak arayacak biri ile karşı karşıya geleceğinizin habercisidir.

Rüyada ayakkabı denemek, hangi ayakkabıyı alacağınız konusunda kararsız kalmak sahip olduğunuz bir eşyanızı veya malınızı bir arkadaşınızla paylaşacağınıza yorumlanır. 

Rüyada kirli bir ayakkabıyı yıkamak, onu elinizde temizlediğinizi görmek, iş veya aşk hayatınızda yanlış yolda olduğunuzu anlayıp durumu düzeltmek için çaba harcayacağınıza ve bu konuda muvaffak olacağınıza delalettir.

Rüyada ayakkabı yıkayan birini görmek, sizin de içinde bulunduğunuz aile hayatını düzeltmeye çalışan ve bu konuda bazı değişiklikler yapan bir kişi ile tabir olunur. Yakınınızda olan bu kişi tarafından yapılan iyileştirmeler hepinizin hayatında uzun süreli bir refaha neden olacak demektir.
Rüyada ayakkabı temizlemek, evinize gelecek yatılı misafir için hazırlık yapacağınıza delalettir. Ayakkabı temizleyen birini görmek, uzun zamandan beri görmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşacağınıza ve onlarla hoş sohbet geçireceğinize veya onları kendi yaşadıkları şehirde ziyaret edeceğinize işaret eder.

Rüyada ayakkabı bağlamak, işinizi bağlayacağınıza yani ya bir yükseliş göstereceğinize ya da firmanıza yeni bir müşteri kazandıracağınıza işaret eder. 

Yeni ayakkabılar hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir. Ayakkabı vitrinde veya dükkanda ise yeni bir iş veya konu olabilir.

Rüyada kapının önünde çok fazla ayakkabı görmek ve bu ayakkabıların size ait olmadıklarını bilmeniz evinize bir bayram veya bir düğün için çokça misafir gelecek evinize bereket getirecek demektir.

Rüyada ayakkabı mest ve benzeri ayağa giyilecek şeyleri görmek Danyal Aleyhisselam’ın kavline göre; kış zamanında hayır ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzne delalet eder. Yorumcular mest ve ayakkabının tabirinde ayrı ayrı yorumlar yapmışlardır.

Ibn-i Sirin'e göre: ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayağında deriden bir ayakkabı gören evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir. Ayağına mest ve kundura giymek adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydiğini görmesi, korku ve sıkıntıya düşmesine, veya birinin hilesine uğramasına veyahut hapse girmesine yorumlanır.

Ayakkabı giymesi adet olan kimsenin bir mest veya ayakkabı giydiğini görmesi korkusundan kurtulacağına işarettir. Bir rivayete göre de deniz yolculuğuna çıkar. Ayağında delik iki kundura olup ayaklarının göründüğünü görmek herkesin onu kıskandığına ve parasının çokluğuna delildir. Ayakkabılarından birinin ayağından çıktığını, veya delindiğini görenin yarı malı elinden gider. Eğer ayakkabılarının ikisi de delikse bütün malı elinden gider. Bir çift ayakkabı giydiğini gören, iki kadınla evlenir.

Koyun derisinden yapılmış bir çok ayakkabı satın aldığını gören veya kendine bağışlandığını gören veya her ne suretle olursa olsun bu ayakkabıların eline geçtiğini gören; mal ve çok büyük nimetlere sahip olur. Adi mest giymek, eğer güzel ve yeni ise, bir gençle evlenmek olarak yorumlanır. Ayakkabıları yırtılıp ayaklarının çıplak kaldığını görmek, eşinin ölümüne delalet eder. Rüyada ayağındaki kunduralarını çıkardığını görmek, muradının olacağına işarettir. Bu rüyanın sahibi eğer tutuklu ise serbest kalır. Kunduranın altının delinmesi eslerden birin ölümüne, kunduraları çaldırmak veya kaybedip bulamamak gam ve sıkıntıdan kurtulmaya, kunduraya kalıp geçirdiğini görmek, biriyle evlenmeye delalet eder.

Cabirül Magribi'ye göre: rüyasında ayakkabılarının bir kuyuya veya buna benzer bir yere düştüğünü gören, eşinden boşanır. Ayakkabılarını tanımadığı bir adama sattığını görenin eşi vefat eder. Ayakkabısının çalındığını görmek bir belaya düşeceğine delildir. Vahşi hayvanların ayakkabılarına saldırıp onu parçaladıklarını görmek, bazı kimselerin eşine tecavüzde bulunacaklarına işarettir.

Cafer'i Sadik'a göre (R.A) : ayakkabı yumuşak olup ayak içinde rahat ederse bu altı şekilde yorumlanır: Es, hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de söyle diyor: Ayakkabı giymek ticaret için sefere çıkacağına delalet eder. Ayakkabının dar olması sıkıntıya ve borca işarettir. Yeni ayakkabı giymek mali muhafaza ve korumak manasına gelir. Ayakkabının altında yama ve pençe varsa, bunu gören, eski, ayrıldığı esinden kedere uğrar. Bir rivayete göre aralarında düşmanlık meydana gelir. Ayakkabının altına yama ve pençe vurulmuş olduğunu ve bu pençenin sökülmek üzere olduğunu gören, dul bir kadınla veya erkekle evlenir. Kırmızı renkli ayakkabı giydiğini gören bir yola çıkmaya niyetli ise bu yolculuğa bir müddet çıkamaz.

Halid ül- Isfahani'ye göre; ayakkabının içine kalıp koyduğunu gören bir kadınla münasebette bulunur. Ayakkabılarının ayağından çıktığını gören gam ve kedere düşer. Yanında ayakkabısı olduğu halde onu giymeyip yalın ayak dolaştığını gören, bir mala kavuşur, fakat ondan faydalanamaz. Çarık ve yemeni de ayni şekilde yorumlanır. Fakat rüyasında çarık veya yemeni görmek köylüler için hayırlı, ama şehirliler için hayra yorulmaz.

Kirmani demiştir ki: Yolculuğa mahsus, altı iki katlı postal ve çizme giymek sefere, şehirlilere mahsus postal ve çizme giymek ise evlenmeye delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yeni bir ayakkabı giymek rüya sahibinin halinin sıkıntılı olmasını işaret eder. Ancak rahat ayakkabı huzur ve rahatlığa, evlenmek isteyen gençler için evliliğe işaret eder. Ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayağında deriden bir ayakkabı olduğunu gören evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir.

Rüyada ayakkabıyı ayak yerine ele giymek sıkıntıya girmektir. Rüyada ayakkabıyı elde tutmak veya vitrinde görmek, yeni bir konu veya iş olabilir.

 

 

 

 

Ayakkabı rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

60
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

evrim.taşdelen

Peki rüyada beyaz ayakkabı giyip çıkarmak?

29.06.2013 16:45:43

Yorumsuz

Rüyadan bir adamdan kaçıyorum ve adam arkamdan ayakkabısını bana doğru fırlatıyor ve ayakkabının iki tekini de benim sırtıma isabet ettiriyor. Kaçmaya devam ederken iki tane askerin o civarı gözetlediğini görüyorum. Benim onları fark etmemem için saklanıyorlar. Şimdiden tabiriniz için teşekkürler.

20.08.2015 14:39:13

Hilal D.

İyi günler. Ben rüyamda evli ve 62 yaşında olan yengem gelin olmuş gelinliği ve üzerine aldığı çok parlak ve güzeldi, damat tarafı gelin almaya geldiklerinde ben de onları karşılamaya çıkmak isterken ayakkabılarımı bulamıyor ancak aman önemli değil zaten eski olan ayakkabılarımdı diye düşünüyordum. Ben damat tarafıyla oynamak isterken onlardan birine oynayalım diyordum kadın da bana hayır oynayamam çünkü gelin evinden bir kadın düğüne gelen çocukların çıkardıkları üç çam ağacı fidanı için sinirlenmiş ve hakaret etmektedir. Ben de kadına aman teyze üzülme bende fidan var sana daha güzel fidanlar vereceğim, ekeriz diye ortamı düzeltmeye çalışıyordum. İnanılmaz kafaya taktım yengemin gelin olup başka yere gitmesi düğün esnasındaki olaylar o arada ayakkabımı bulamayıp gelin olan yengemin kızının beyaz şeffaf kırmızı desenli ayakkabılarını giyip iyi bunlar rahat oynayabilirim deyişim ve tartışmalı ortamı düzeltmeye çalışmam inanılmaz etkilemişti. Tabiriniz için teşekkür ederim.

09.07.2013 11:14:45

yusuf G.

Rüyamda conversimin fermuarı bozuluyordu, bu ne demek acaba?

16.07.2013 08:38:34

Yudum asik

Rüyamda ölmüş babamın ayakkabılarını buldum. Ne demek?

08.08.2013 17:44:34

Ayşe

Devlet başkanının ayakkabısını boyamak.

25.08.2013 13:25:14

Pinar

Elimde yeni beyaz ayakkabı tutuyordum ve bunlar benim kendi ayakkabılarım. Diğer rüyam, denizin üstünde gemiye binip oturuyordum. Birisiyle sohbet ediyordum, sohbet ederken tek kendimi gördüm ve deniz suyu çok berraktı.

28.08.2013 02:28:48

Alpar

Rüyamda kayınvalidemin ayağında siyah eski alt tabanı çıkmış meste benzer bir ayakkabı vardı ve ayakkabının altının çıktığını kimseye göstermemek için yerinden kıpırdamıyordu. Ortam çok kalabalıktı ama kişileri hatırlamıyorum. Ben gidip arkası açık dantel -keten karışımı dolgu topuklu rahat ve krem rengi bir ayakkabıyı ellerimle onun ayaklarına giydirdim. Mutlu oldu. Nasıl yorumlarsınız?

13.09.2013 15:55:30

Mj

Ben rüyamda yürürken bir bakıyorum, bir ayağımda başka bir ayakkabı bir ayağımda başka ayakkabı ama esasında ikisi de aynıyken kalabalık içinde değişi veriyorlar. Biri kırmızı ve biraz daha küçük uyduruk bir ayakkabı oluveriyor. Diğeri benim ayakkabım, beyaz normal spor ayakkabı. Bu ne demektir?

07.10.2013 21:06:00

Hanife B.

Çok acil! İyi günler. Ben rüyamda yolda 3 arkadaşımla yürürken ayakkabımın beni rahatsız ettiğini fark ettim ve ayağımdan çıkardım, içindeki taşları yere döktüm, tekrar giydim. Bu ne demek? Lütfen hemen dönün.

29.10.2013 09:44:17

Kull34

Rüyamda abimin ayakkabılarını kendimin sanıp boyatıyorum sonradan benim olmadığını anlıyorum. Bayağı bir üzülüyorum. Neye dalalettir, acaba?

01.11.2013 09:25:52

Hatice

Rüyada ayakkabı yemek, neye delalet eder?

07.11.2013 15:42:04

Seral

Çok önceden kiracı olarak oturduğumuz evde, babam, ablam, ben ve kızım var. Ev biraz dağınık ama güneş içinde aydınlık bir ev. Ablam bir beyle tanışmış “Ama benden küçük” diyor. Ben de diyorum ki “Hiç evlenmeden öleceğine evlen evliliği bir gör. Olmazsa ayrılırsın” diyorum ve bunu kızıma anlatıyorum ama ablam mutlu görünüyor. Babama “Biz biraz gezelim” diyoruz. Babam “Musluk falan bozulup su akarsa” falan diyor. Ben de babama “Bizi mum yapıp şamdana dikme” diyorum. Babam sesini çıkarmıyor. Sonra kardeşimin(ölü) karısı ayrılmışlardı. Gelinin annesinin (ölü) ayakkabıları bizim evdeymiş. Siyak, rugan ve orta yenilikte kırk numara bir ayakkabıları düzeltmeye çalışıyorum ama bir türlü düzeltemiyorum. Sonra güya gelinin annesi (ölü) karşı apartmandan bana sesleniyor. “Kardeşinin (ölü) evi nerede” diye. Ben de balkondan “Karşıdaki pembe ev” diyorum fakat karşıdaki evlerde balkonlarda da hep çamaşırlar asılmış gösteriyorum. Ama ablam, ben, babam ve kızım çok mutluyuz. Tabir ederseniz sevinirim.

11.11.2013 12:12:02

Metehan

Rüyamda çok iyi eski dostumu ayakkabısını bağladığını gördüm. Ne demek olduğunu çok bilmek isterim. Çünkü uzun zamandır konuşmuyoruz. Ve birden rüyamda onu gördüm.

19.11.2013 14:10:22

Nurşanlı

Rüyamda görüştüğüm erkek arkadaşımın annesi, bana düğün için ayakkabı alıyordu. Ben ayakkabıları deniyordum.

03.12.2013 08:00:32

Pakize

İyi günler. Gece rüyamda hıçkıra hıçkıra ağlayıp arkadaşlarımdan helallik istiyordum. Yanımda annemle, erkek kardeşim vardı. Annem “Yeter artık! Ağlama” diyordu. Sonra 1 kelebeğin 7 tane iple bağlanmış, kutuya konulmuş hayvanları yeni yuva yapmak için çektiğini gördüm. Benim yüzümden götürüyorlardı, sanki. Kendilerine otlardan yuva yapıyorlardı, yeşertiyorlardı. Çekirge at oluyordu, solucan gibi bir şey de çekirge. Sonra ben arkadaşlarımla oradan geçtiğimde, şemsiyelerin altına giriyordum. Uzaktan gördüğüm yeşeren otlara bakmak için ama gittiğimde kupkuru çalılıklar görüyordum. Bağırdılar “Çık!” diye. Çıktım. Sürekli ağlayıp helallik istiyordum, birilerinden. Soranlara da “Galiba öleceğim ben.” diye ağlıyordum. Kardeşimin ayağına çift ayakkabı giydirdiğimizi ve ben ağlayıp konuştuğumda ayakkabısının biri kahverengi diğerinin beyaz olduğunu gördüm. Sürekli bir ayakkabısının teki düşüyor, ben giydiriyordum. :( Yorumlar mısınız rüyamı? Çok korktum ben çünkü.

05.12.2013 10:54:05

Anakin

Rüyada ayakkabımdan birini kaybettim. Fakat uzun aramalarımdan sonra buldum. Bunun yorumu nedir?

27.12.2013 21:29:43

Fatma Ö.

Bir gün önce teyzemlerde otururken teyzemin oğlu ile ciddi tartışma yaşadık ve ertesi gün kendimi iyi hissetmediğim için gündüz uyumak istedim. Rüyamda teyzemin evine gidiyorum ama gerçekte öyle bir karanlık evde oturmuyor. İçeriye giriyorum, bir şey bırakıyorum. Teyzemin benim ile konuşmak istemediğini ve bana surat astığını görüyorum. Hemen oradan çıkmak için kapıya yöneldim ve ayakkabılarımın olmadığını fark ettim. Kapıda bulunan ayakkabıları sürekli deneyip çıkardığımı gördüm ve sonrasında uyandım. Bunu lütfen bana yorumlar mısınız? Her şey için teşekkür ederim.

28.12.2013 22:50:45

Yasin

Eşim rüyasında camide bir sürü ayakkabıyı düzelttiğini ve bir kısmını ayakkabılıklara kaldırdığını görmüş. Acaba ne anlama gelir? Teşekkürler.

08.01.2014 14:06:55

Ysmnclk

Rüyamda arkadaşımın Lacoste mağazasından aldığı kırmızı, 5 cm tabanlı, boy uzatan ayakkabı diye geçiyor. Converse’ni yiyordum.

11.01.2014 19:56:34

Elif Ç.

Rica etsem rüyamı da yorumlar mısınız? Çok sevinirim. Rüyamda kullanılmış ama eski değil ayakkabı ve çoğunluğu minik çocuklar için olan tüylü ev terliği görmek rüyamda bugün apt.alt komşumun oğlunun “Anneee” diye bağırdığını duydum ve hemen aşağı indim. Kapının önü büyüklü küçüklü ayakkabı doluydu. Kim olduğunu hatırlamadığım bir bayan ama tanıdığım biri, bana o ayakkabıları toplayıp kaldırmamı söyledi. Ben de daha çok ev terliği birbirine eşleyerek vestiyerin çekmecesine yerleştirdim ama vestiyerin çekmecesi ayakkabı ve terliklerin hepsini almadı. Daha sonra anne diye bağıran oğlanın abisi gülerek şakalaşarak kapıyı açtı ve bana bir şeyler söyledi. Ben de ona kızdım davranışının yersiz olduğunu söyleyerek. Daha sonra da komşunun biriyle konuştum “Cenaze daha hemen kalkmaz nasılsa. Ben de gidip bir banyo yapıp geleyim. Cenazede kalabalık çok olur. O zaman hiç fırsat bulamam” diyorum. Ama ölüyü görmeden ve banyo yapamadan o ara uyandım hemen.

21.03.2014 03:02:37

Baran T.

Rüyada babam bana 2. el bir krampon almıştı. :) Bunun açıklaması nedir?

09.04.2014 10:21:37

Semagül

Ben rüyamda bir dolapta bir sürü altın ayakkabı bir tane kırmızı ayakkabı gördüm ve “Hangisini giysem?” diye soruyordum. Bir kadın geldi şişman, o da bir tane altın ayakkabıyı alıp gitti. Bunu açıklar mısınız? :)

20.04.2014 23:56:04

Gül

Merhaba, ben rüyamda yürürken birden ayakkabılarımın ayağımda olmadığını yani bir anda kaybolduklarını ve yalın ayak kaldığımı fark ediyorum. Ama hala yürümeye devam edip bir taraftan da ayakkabılarım nereye kayboldu (nerde kaldı) diye düşünüyorum. Daha bundan iki hafta kadar öncede ayaklarından çoraplarını çıkarıyorum ve ayaklarımın koktuğunu düşünüp yıkamak için hızla oturduğum yerden kalkıp yıkamaya gitmek için kalkıyorum. Ayaklarım o kadar kirli oluyor ki bastığımız yere yapışıp kalıyor. Ama koku yok. Genelde benim rüyalarım gelecekte olacakları gösterdiklerine inanıyorum. Çünkü babamın vefatından bile birkaç ay öncesinde nasıl öleceğini görmüştüm. %90 aynı şekilde vefat etti ki hiç bir hastalığı yoktu. Bu yüzden ben hep rüyalarımdan korkarım. Her rüya tabirine sizin sayfanıza bakıyorum. Yalnız bu son iki rüyamın (ayaklarımla olan) tam olarak tabirini göremedim. Lütfen rica ediyorum sizden en kısa zamanda bana bir cevap verebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Es selamünaleyküm. Gül.

24.04.2014 10:28:07

Danquan

Rüyamda kaybettiğim ya da çaldırdığım ayakkabıları birisinin ayağında gördüm ve söyledim benim diye bu kadar. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

11.05.2014 13:31:56

Nevin

Rüyamda daha önceden ölmüş birinin botlarını çıkardım. Bunun anlamı ne?

25.05.2014 12:24:02

Zoma_

Rüyamda 5-6 çift rengarenk ayakkabı aldığımı görüyorum. Fiyatları çok uygun olmasına rağmen alıp almama konusunda kararsız kalıyorum ama yine de alıyorum. Fakat giymiyorum. Sizce nasıl yorumlanabilir?

26.05.2014 14:30:35

Emin

Rüyamda yabancı bir adamın ayağına ayakkabı giydiriyordum. Bu ne demek acaba?

11.06.2014 16:55:08

Yüksel

Rüyamda İzmir’den Ankara’ya yanımda iki kız ve iki erkek olmak üzere dört üniversite öğrencisi ile birlikte kredi ve yükseköğrenim yurtlar kurumu genel müdürlüğüne giderken sol ayağımdaki ayakkabının altının çıktığını gördüm ve yapıştırtmak için ayakkabı tamircisi aradığım sırada uyandım. Neye delalet eder?

12.10.2014 10:15:35

NEŞE

Merhabalar, rüyamda evimin kapısını açıyorum ayakkabıları düzeltmek için. O kadar çok ki ayakkabılar dolu yaklaşık 9 -10 metrekarelik bir alan da ayakkabı ile dolu içlerinden de ayakkabıların fareler zıplıyor. Yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

25.10.2014 10:37:24

İrem

Evimizde yangın çıkmış ve ayakkabılarım yanmasın diye ayakkabılarımı poşetin içine koyuyordum. Ne demek siz de söyler misiniz?

13.11.2014 18:16:22

Serap

Merhabalar, rüyamda yeşil bir ayakkabı gördüm üzerinde etiketi çıkarıyorum ve yırtık olduğunu görüyorum. Ne anlama geldiğini yorumlarsanız çok sevinirim.

17.11.2014 10:23:33

Ahmetasn

Rüyamda ayakkabısız yürüyordum. Manası nedir?

24.11.2014 08:57:10

Cigdem S.

Rüyada ayakkabı çaldırmak, ne demektir?

05.12.2014 14:34:49

HAKAN

Rüyamda iki farklı renkte ayakkabı giyinip dolaşmak?

18.12.2014 19:42:08

Helin

Rüyada halamın bana ayakkabı verdiğini görmek ne demektir?

03.01.2015 18:14:43

Fevzi A.

Rüyamda, caminin avlusunda bir ev var ve kapısını açıyorum, içerde yeniye yakın iyi durumda yüzlerce ayakkabı var, hepsi de erkek ayakkabısı. Sanırım bir tanesini ayağıma giyip baktım, sözde burası imamın evi imiş ve de camide kaybolan yüzlerce ayakkabı burada imiş. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

19.02.2015 19:41:19

Zeliş

Rüyamda rahmetli annem ayakkabı giyiyor, daha doğrusu birlikte satın alıyoruz. Ne demek acaba?

20.04.2015 16:38:48

Sdfcasda

Çok güzel açıklamışsınız da bir sorum var. Rüyada ayakkabının çıktığını görmek ve bunu fark etmeden çıktığını görmek, ardına veya ayaklarına baktığımızda fark etmek neye işarettir?

30.04.2015 14:23:22

Tuğba

Rüyamda küs olduğum görünce kapıma geliyordu, üstü başı perişan bir halde. Ben içeri davet ettim küsken o eski yırtık ayakkabılarını kapıma bıraktı, gitti. Ne anlama geliyor acaba?

09.06.2015 12:32:39

Remzi74

Rüyamda altı eskimiş şu anda giydiğim ayakkabılarımı gördüm elimde tutuyor, bakıyordum. Ayakkabılarımın kauçuk tabanı eskimiş, altında süngerimsi kırmızı tabanı görüyordum allöeti nedir sizce muhteremler.

04.07.2015 03:58:28

Faruk T.

Rüyamda bursa ulu camide ayakkabılarımı kaybettim, bulamadım.

18.07.2015 13:05:25

Papatya

Kızımın ayağında yeni ayakkabı görüyorum sık sık, ne anlama geliyor acaba? Birinde ayakkabı kahverengi, diğerinde renkli bir ayakkabıydı. Teşekkür ederim.

18.07.2015 13:32:02

MESURE

Rüyamda ayakkabımı kaybediyorum ve çıplak ayakla geziyorum.

04.08.2015 11:58:53

Hamdi G.

Rüyamda annem önüme 4 adet siyah boyalı veya yeni, temiz, ayakkabı koydu. Babamın öldüğünü düşündüm. Babam beyin kanaması geçirdi, 4 aydır yatalak. Kalp pili olduğu için fizik tedavi yaptıramıyoruz. Yavaş yavaş koluna girerek yürütüyoruz. Konuşması henüz anlaşılır değil. 4 kardeşiz 2 kız, 2 erkek, en büyükleri benim. Yorumlarsanız sevinirim.

11.08.2015 10:03:46

sülo

Ben bir kaç arkadaşla sohbet ederken yanımdan benim amirim konumundaki biri yanımızdan geçerken ayağındaki ayakkabının benim ayakkabılarımın aynısının yıpranmışı olduğunu gördüm. Kendi kendime kızarak düşman mıyım niye ayağına bakıyorum diye mırıldandım

22.07.2016 16:54:11

Eyüp T.

İki çift sandalet biri yeni biri giyilmiş bana gösteriyorlar kapının önüne koyduruyorum sandaletin yeni olanı değişik bir modeldi.

02.09.2016 12:44:43

Yakup

İki çift sandalet. Ruh ve zihin dünyada çıkacağın bir yolculuk. Sandaletler peygamber efendimizin(s.a.v) sünnetleri. Çünkü o onlardan giyerdi. Fakat biri kullanılmış diğeri yeni. Arada kaldığın iki kişi ya da iki grup. Karar vermen gerekecek. Yeni sandalet geleneksel bakış açısını reddetmeni salık vermekte. En doğrusunu Allah bilir.

18.10.2016 14:38:35

Fatma A.

Rüyamda çok güzel bir yeşil renkte (ördekbaşı yeşili) ayakkabı ve yeşil renkte hırka görmek ne demek?

08.01.2017 12:43:25

Fatma

Rüyamda peygamberimizin ayakkabısını gördüm siyahtı çok güzeldi güya onun ayağı diyordular elime aldım ayağıma giydim ayağımda yeğenimin gözü kaldı onu ben istiyordum dedi ayağımdan çıkardım ayakkabı ekmeğe dönüştü gerisini hatırlamıyorum.

20.05.2017 20:54:20

Ömer

Rüyamda yeni bir ayakkabı dikiyorum ( sökük) ve ölmüş babama amcama gösteriyorum ayrılmış olduğum eşimi de görüyorum babamı, amcamı, eşimi görüyorum. Yorumlar mısınız? Saygılar.

12.06.2017 00:28:09

Ömer Ş.

Rüyamda yeni bir ayakkabı dikiyorum ( sökük) ve ölmüş babama amcama gösteriyorum ayrılmış olduğum eşimi de görüyorum babamı, amcamı, eşimi görüyorum. Yorumlar mısınız? Saygılar.

12.06.2017 00:30:19


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook