ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Savaş Görmek

Bakınız; Gaza ve Cihad, Harp.

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.

İnsanlarla birtakım tartışmalarınız olacak. Savaşta yenilgiye uğradığınızı görürseniz, hayatta başka kişilerin hatalardan dolayı zarar görebilirsiniz.

Toplumsal önemli olaylara işaret edebilir. Kişinin hiç aklına gelmeyecek olaylara tanıklık edeceğine işaret eder. Rüyasında savaşan insan sıkıntılarından kurtulur.

Savas üç sekilde yorumlanir: Biri memleketler arasinda, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasinda, üçüncüsü halkin kendi aralarinda. Rüyalar da bu üç sekle göre tabir olunur. Devletler arasinda savas yapildigini görmek, fitne ve fesat çikacagina veya veba, kolera gibi salgin bir hastaligin meydana gelecegine delalet eder. Bir devlet baskani ile tebaasi arasinda savas oldugunu görmek, bereket ve ucuzluga isarettir. Halk arasinda savasildigini görmek, aralarinda iyi bir geçime delildir. Bir memlekete asker girdigini görmek, oraya çok yagmur yagacagina isarettir. Savas için askerin toplandigini görmek, batilla ugrasanlarin yenilgiye ugrayacaklarina; askerin az oldugunu ve kendisinin de onlarin arasinda oldugunu görmek, düsmana karsi zafere delalet eder. Savasta olduklarini ve savas meydaninda rüzgar eserek toz kaldirdigini görmekte hayir yoktur, iki bölük askerin birbirleri ile savastiklarini görmek, üstün gelenin yenilecegine isarettir, iki tarafin savas sirasinda birbirlerine karistiklarini görmek, herkese hayir gelecegine isarettir. Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada düsmanla savasan dinine hizmete, ana babasina yardima, karisi hakkinda da kiskançliga delalet eder. Insanin kendisinin bir savasta dinsizler tarafinda oldugunu görmesi, Islamiyet'ten uzaklastigina, yahut dine karsi. geldigine yahut üzerine itaati gerekene karsi itaatsizlik ettigine, yahut namazini terk ettigine delalet eder.

İnsanlarla birtakım tartışmalar yaşayacaksınız. fakat siz kazanacaksınız. Savaşı kazanmak, başarının işaretidir.

Rüyada savaş görmek yada savaşta bulunmak; yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına işarettir.

Savaş rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

37
63
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Talha

Rüyamı detaylıca anlatacağım. Ailemle evde oturuyorduk annem doğudaki illerimize saldırı olduğunu söyledi, biz pek inanmadık, hafta sonuydu, arabayla gidiyorduk. Uzaktan bomba patladı, arabayı hızlıca babam sürmeye başladı. Havuzların olduğu bir yere geldik, yukarıya nasıl çıkılacağını sorduk. Adam yukarıya gidiş olmadığını söyledi. Arabayla gidiyorduk ben bir ara arabadan indim sonra ailemin gittiğini gördüm. Eski evler vardı sonra siyah kamyonlar geldi, içinden askerler çıkmaya başladı. Ben saklandım sonra omuzlarında Türk bayrağı vardı, etrafa dağılıyorlardı, birisine “Düşman kaç kişi?” diye soru sordum. Bana 4 bin 5 bin kişi olduğunu söyledi. Biz kaç kişiyiz deyince 3 bin olduklarını söyledi. Bir de şöyle bir ayrıntı takıldı, boyunlarındaki yakada günde 2 saat uyuyoruz yazıyordu. Neyse geriye doğru ilerlemeye başladım, biraz uzakta kamyondan çıkan askerlerin bir yaralıyı taşıdıklarını gördüm. Adam “Bana bir şey saplandı” diyordu. Zaten yürüyemiyordu sonra aşağıya doğru inen zikzaklı bir yol vardı, bütün insanlar aşağıya iniyordu. Hızlıca inmeye başladım sonra ailemi gördüm, yanında babamın kardeşleri falanda vardı. (Onlar Anadolu yakasında oturuyor garip olan) sonra bizim askerler geriye çekiliyordu. Silah sesleri arasında aşağıya indik, caddenin ucunda bir sürü dükkan vardı. Herkes dükkanlara giriyordu, biz de bir lokantaya girdik sonra aşçıların olduğu yere giderken bir oda vardı. o odaya girdik oda kırmızıydı. Yine kırmızı koltukta oturan siyah beyaz giyinmiş bir dede “Silah seslerini duyuyor musun?” dedi. Evet dedikten sonra “Babam eski şeyleri sever” dedi, tavandan kol çıkardı. Küçük bir asansördü sıkışarak bir kişi binerdi. Ailem teker teker bindi ben “Böyle durumlarda kaçmak için mi?” dedim. O da “Evet” dedi sonra aynen şöyle dedi “Bir devletin kurulduğu yere gideceksin” dedi. (İngiltere ile ilgili bir şeydi) sonra beni asansöre zorla itti “Sen gelecek misin?” dedim. O da “Hayır” dedi ve beni itti yukarı çıkıyordum, etrafa bakınca yüzünü bezle bağlamış insanlar gördüm. Bir de bizimkiler birbirleriyle savaşıyorlardı sonra büyük bir çöpe düştük,(anlamadım). Bu ne? Bilim kurgu resmen. Anlamsız bir rüya mı?

12.08.2013 10:36:35

Ertuğrul

Leyla Barın’ın gördüğü rüyanın aynısını ben gördüm.

27.08.2013 11:30:37

Yaşar Can Ö.

Ben de uzaylı istilası gibi bir şey gördüm annemde savaş olacağını görmüş.

25.08.2016 11:56:51

Ramazan

Rüyada herkesi zorla toplamaya çalışan terörist gibi kişilerden kaçtım. Beni bulamadılar.

10.09.2013 18:35:53

Gökçe

Aynı rüyayı ben gördüm ama bizi öldürmeye çalışıyorlardı.

07.03.2015 07:13:32

PANOME

Rüyamda hatırlamadığım bir güruhla savaş halindeydik. Bir ara tanıdık birini yakaladık. (Sadece rüyamda kim olduğunu biliyorum. Gerçekte tanımadığım biri.) Adamın beni öldürmeye çalıştığını düşünüyorum ve onla çatışma içine giriyorum. Elime aldığım tüm silahlar boş çıkıyor ya da silahın içinden su fışkırıyor. Ama ben onu vurmazsam o beni vuracak. Benim onu kati suretle öldürmem gerekiyor. En sonunda diğer askerlerden birinin elindeki tüfekle adamı kafasının tam tepesinden vuruyorum. Teşekkürler.

21.11.2013 14:31:32

Çiğdem

Rüyamda iki gündür çok kötü savaş görüyorum. Bu ne demektir?

25.11.2013 09:53:24

Nurşin

Rüyada kötü savaş görmek, biri senin fesatlığını yapıyor demektir.

21.04.2015 09:12:02

Sercan S.

Rüyamda eski zamanlardaki savaşçı bir lejyonerim ve yanlış yaptığım için krallık içindeki üst yöneticiler beni konuşturup kellemi gövdemden ayırmak istiyorlar. Bir şeyler soruyorlar. “Ben yapmadım” diyorum. Yaptım desem hemen öldürecekler. Şırıngayla ilaç verip konuşturmaya çalışıyorlar ama ben yine direniyorum. “Ben yapmadım” diyorum. Tabiri nedir, acaba? Bilen varsa cevaplarsa, şimdiden teşekkür ederim.

02.12.2013 01:14:09

Saim F.

Ben rüyamda 2 savaş gördüm. 1. Hitit bunu pek hatırlamıyorum. 2. Huhud bunda bir beyaz adamla birlikte o kılıç salıyor. En balta kara koca gözlü adamlarla savaşıyor. Sonra uyandım. Hudud diye aklımda kaldı. Kalkar kalkmaz zaten hemen kağıt kalem aldım. Hitit ile hudud yazdım. Sizce iyi midir?

28.03.2014 22:36:14

Hikmet

Ben rüyamda lol karakterleri vardı savaştaydık. Kan döktüm, robot oldum, savaştım. Bunun anlamı nedir? Anlamadın bence bundan film olur.

24.10.2014 23:22:33

123

Oyunu çok oynayan tabi lol görür.

07.03.2015 09:20:22

Zehra

Benim rüyamda şöyle; Biz annem ben kardeşim ve kuzenim geziyoruz. Birden eylem çıkıverdi her yer polis kaynıyordu. Eylemcilerden biri polis merkezine havai fişek attı. Biz kaçmaya çalışıyoruz kuzenim daha çok polis merkezine gidiyor. Ben bağırdım: “Sudeee buraya gel” diye. Sude hemen bizim yanımıza koştu daha sora annem babamı aramak istediğini söyledi. Biz bir dükkana girdik, orda da PKK’lılar her yeri taramaya başladılar. Daha sonra dükkan sahibi bize gizlice dedi ki; “Arkada balkon var gidin oradan atlayın, kaçın. O balkonu bunlar bulamaz çok gizli bir yerde” dedi. Biz de oraya gittik, annem orada babamı aradı. Babam arabayla geldi, bizi aldı ve götürdü.

21.11.2014 07:15:16

Bahar

Valla ben sadece bir savaş gördüm. Hangi devlette onu da hatırlamıyorum. Sadece savaş, siren sesi çalıyordu ve havadan bombalar yağıyordu. Çok korktum ya.

09.01.2015 10:30:58

Büşra

Aynı rüyayı bende gördüm.

01.12.2015 13:13:59

123

(((ALLAH KORUSUN))) Rüyamda annem ve ablamla alışverişe çıkmıştık sonra annem otoparkta arabadan indi, ablamla gittiler. Ben de ayakkabımdaki taşı çıkarttım, ayakkabımı giyinirken bir tane haberlerde gördüğüm katil annemin arabasına bindi. Annem arabaya koştu, ablamda. Ben de adamın yüzüne ayakkabılarımla vurdum... Adam arabayı sürüyordu işte, bizi 100 kere kandırmaya çalıştı. Annem de her şeye “Tamam olur, tamam” dedi... Ben de “Anne, hayır anne hayır” dedim. Sonra biz bir zorlukla adamı arabadan indirdik. Eve doğru arabayı sürdü annem. Sonra biz eve vardık. Sonra onlar akşam yemeğine komşu kılıklı geldiler... Evi dağıttılar. Sonra bebekleri doğdu... Sonra bebeğe annemin Kuran-ı Kerim okumasını istediler, (annem hafız) okuduk falan en sonunda iyi insan oldular.

07.03.2015 09:17:24

Abdullah

Rüyamda Filistinlileri toplayıp İsrail’e savaşmak üzere karşı karşıya geliyoruz. Sonra bir saldırıyoruz saldırır saldırmaz görüntü birden değişiyor ve İsrail’e yenilmiş vaziyette, köle olarak elimde el arabasıyla çalışıyorum.

19.04.2015 22:51:57

Kaan A.

---LÜTFEN OKUYUN---

Rüyamda kraldım ama nasıl bir kral öyle böyle değil, güçlü, uçabilen, özel güçleri olan ( aşırı güç ). Sonra bana gökten özel askerler iniyor iri kılıçlı, bazısı okçu, bazısı mızraklı, bazısı atlı askerler. Lakin kalabalık değiliz. Bildiğiniz üzere Türkistan’daki felaketi biliyorsunuzdur, askerlerimi alıp oraya uçarak gidiyorum bütün Çin askerlerine karşı savaşıyorum ama nasıl savaşmak birini alıp fırlatır mısın, kafasını mı kopartırsın yoksa ayağını mı? Öyle bir sinirliyim ki, o an savaşta gözüm dönmüş bir şekilde Çin askerlerini 5 er 10 ar öldürüyordum. Sonra Türk kardeşlerime yardım ediyordum evlerini onarıyor, yiyecek içecek ihtiyacını karşılıyordum. Sonra askerlerimle birlikte halk, “Kralım sen çok yaşa efendimiz” diye bağırıyorlardı. Bana yardım edin, biri bana bunu açıklasın yani bu yeni bir şey değil ben sürekli savaş görüyordum hep de ya komutan ya da kraldım ordular yönetiyordum. Benim yaşım 15. Bu nedir, nasıl bir rüyadır? Biri bana bunu açıklarsa çok sevinirim.

02.07.2015 02:47:19

Berk Ş.

Rüyamda savaş görüyordum ülkeyi İsrail basmıştı sanırsam. Kaçacak yer arıyordum, Türkiye bomba altındaydı. Bir arkadaş “Gel, koş saklan. Kimse görmez” dedi. O korku başka hiçbir rüyada görmedim. Ölecek gibiydim. Ya kurşun gelip vursaydı, normal hayatta bile ölüme adım atacaktım.

25.04.2015 08:01:23

Gümüş

Rüyamda erkek arkadaşım ve kız kardeşimle beraberdik. Direksiyona kız kardeşim geçiyor ve “Ben kullanacağım arabayı” diyor. Ben ve tanımadığım başka bir bayan arkadaş arkaya, kız kardeşim direksiyona ve sevgilim de öne oturuyor. Eve doğru gelirken birden eylemin içinde buluyoruz kendimizi, kalabalık gece. Bir sürü polis, itfaiye arabaları ve çok kalabalık insanlar. Polis gaz bombası atıyor kalabalığa. Kız kardeşime “Hemen ters yöne dön, sakin bir yerde yer değiştirin” diyorum. Biraz ilerledikten sonra duruyoruz. Kız kardeşim arabadan iniyor yer değişmek için ama eylemcilerden biri yanımıza geliyor. Sağa bakıyorum, sola bakıyorum ne kız kardeşimi, ne de sevgilimi bulamıyorum. Hayırlara olsun. Çok korktum. Rüyamı yorumlarsanız memnun olurum.

27.04.2015 03:23:52

Zehra

Aminn.

05.05.2015 21:17:17

Göktuğ

Ben de iki gündür savaş görüyorum. Birinde evimize saldırıyorlardı ve sonra bizi götürüyorlardı. Israr ettim beni güzel bir yere götürdüler. Arkada kardeşim vardı ve arabada giderken arka camda onu gördüm ve ağlayarak uyandım. Ertesi gün savaş vardı Karadeniz'e düşmanlar giriyordu, ATATÜRK’TE vardı ve şehre girmişlerdi. Dağda abime kaçıyorduk sonra ben karşıya geçecektim. Karşıya geçmek zordu ben de atladım ve öldüm sonra uyandım.

14.07.2015 13:56:25

Ömer Faruk

Rüyamda bir çeşit savaşın içindeyim çevremdekileri tam hatırlamıyorum. Sokaktan geçen insanları öldürüyorlar ama sokakta olmayanlara bir şey yapmıyorlar ve sonra askerlerimiz geliyor. Bomba atıyorlar ben kaçıyorum saklanıyorum ve en son bir arkadaşım geliyor. Arkanı dönüp beni kurtarmaya bile bakmadın diyor aynı yere saklanıyoruz ve uyandım... Yardımcı olursanız çok sevinirim.

05.09.2015 03:10:52

Murat

Rüyamda Romalı askerler gördüm, Viking’e benzeyen askerler ile savaşıyorlardı ve bende Romalılarla birlikteydim, tek tek ölüyorduk, savaşın ortasında kılıcım bir anda kırıldı ve düşman mızrağı ile öldüm.

19.03.2017 16:06:36

Muhammet

Rüyamda İtalya’nın bir şehrindeyim ve polisler ile askerler insanları korumak amacıyla bir yerlere topluyor. İnsanlar ise kargaşa yaşıyorlar. Bende o esnada insanların içindeyim ve yukarı bakıldığını görünce bende yukarı bakıyorum ve bomba veya bir füze seklinde olan bir bombayı görüyorum. Parlayan bir cisim gökyüzünde ve bu bomba bir binaya isabet ediyor. Ben insanların aralarından kurtulup hızlıca koşuyorum ve ayni zamanda başımı ellerimle saklıyorum ki bir şeyler isabet etmesin diye. Bu patlayan bölge yakın değil ama patladıktan sonra gelen parçalar var hissediyorum o an ama bana isabet etmiyor. Nihayetinde kurtuluyorum kazasız belasız.

18.05.2017 11:45:36

Arzu

Rüyamda okuldaydım ve birdenbire camlar falan ateşlenmeye başladı. Düşmanlarımı tam olarak bilmiyorum fakat bizlere ateş ediyordu bizde savunuyorduk birden bire bizlerin elinde de silah oldu anlayamadım.  Benim silahım keskin nişancıların kullandığı silahı gibi bir şeydi diğer herkes toplantı gibi bir şey yapıyordu (Bu olayda okulda geçmişti) ve ben gözetliyordum işte düşman geldi mi, gelmedi mi diye birden 50 60 civarında düşman gelmeye çalıştı. Bende toplantı yapan arkadaşlarım öğretmenlerim vs. haber verdim. Düşmanları öldürüyorduk ki uyandım. Sizce bu rüya neye yorumlanır ve sizde böyle bir rüya gördünüz mü?

28.05.2017 13:00:43

Buğrahan

Ben marstaydım biz 5 kişiydik. Marsda bizim eve vardım ve orda saklanmaya çalıştım.

02.06.2017 09:57:45

Güneş

Annem ablam ben evde oturuyorduk. Babam dışarıdaydı ve bir anda felaket bir ses oldu. Sesten sonra bir vınnnn vınnn sesleri geldi. O kadar şiddetliydi ki yere çömelip kulaklarımı kapattım. Sonra hep birlikte dışarı çıktık. Herkes sokağa dökülmüştü. Ve yaklaşık dört dakikada bir aynı olay oluyordu. Kat yüksekliği beşten büyük olan evler yıkıldı bizim ev 3 katlı o yüzden yıkılmamıştı ta ki o ani görene kadar bizim bulunduğumuz noktadan tokiler görünüyor onlar şehrin yüksek bir yerinde dağın üstü diyelim dağın eteğinde de evler var. Hepsi bir anda o evlerin üstüne yıkılmaya başladı o kadar kötüydü ki dışarıdaki herkes bir binanın içine girdi. Ne yapıcaz ne edicez derken ben uyandım.

08.08.2017 00:10:04

bülent

şövalye görmek ne anlam taşıyor?

01.05.2018 07:12:06


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook