ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Savaş Görmek

Bakınız; Gaza ve Cihad, Harp.

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.

İnsanlarla birtakım tartışmalarınız olacak. Savaşta yenilgiye uğradığınızı görürseniz, hayatta başka kişilerin hatalardan dolayı zarar görebilirsiniz.

Toplumsal önemli olaylara işaret edebilir. Kişinin hiç aklına gelmeyecek olaylara tanıklık edeceğine işaret eder. Rüyasında savaşan insan sıkıntılarından kurtulur.

Savas üç sekilde yorumlanir: Biri memleketler arasinda, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasinda, üçüncüsü halkin kendi aralarinda. Rüyalar da bu üç sekle göre tabir olunur. Devletler arasinda savas yapildigini görmek, fitne ve fesat çikacagina veya veba, kolera gibi salgin bir hastaligin meydana gelecegine delalet eder. Bir devlet baskani ile tebaasi arasinda savas oldugunu görmek, bereket ve ucuzluga isarettir. Halk arasinda savasildigini görmek, aralarinda iyi bir geçime delildir. Bir memlekete asker girdigini görmek, oraya çok yagmur yagacagina isarettir. Savas için askerin toplandigini görmek, batilla ugrasanlarin yenilgiye ugrayacaklarina; askerin az oldugunu ve kendisinin de onlarin arasinda oldugunu görmek, düsmana karsi zafere delalet eder. Savasta olduklarini ve savas meydaninda rüzgar eserek toz kaldirdigini görmekte hayir yoktur, iki bölük askerin birbirleri ile savastiklarini görmek, üstün gelenin yenilecegine isarettir, iki tarafin savas sirasinda birbirlerine karistiklarini görmek, herkese hayir gelecegine isarettir. Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada düsmanla savasan dinine hizmete, ana babasina yardima, karisi hakkinda da kiskançliga delalet eder. Insanin kendisinin bir savasta dinsizler tarafinda oldugunu görmesi, Islamiyet'ten uzaklastigina, yahut dine karsi. geldigine yahut üzerine itaati gerekene karsi itaatsizlik ettigine, yahut namazini terk ettigine delalet eder.

İnsanlarla birtakım tartışmalar yaşayacaksınız. fakat siz kazanacaksınız. Savaşı kazanmak, başarının işaretidir.

Rüyada savaş görmek yada savaşta bulunmak; yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına işarettir.

Savaş rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

13
63
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Talha

Rüyamı detaylıca anlatacağım. Ailemle evde oturuyorduk annem doğudaki illerimize saldırı olduğunu söyledi, biz pek inanmadık, hafta sonuydu, arabayla gidiyorduk. Uzaktan bomba patladı, arabayı hızlıca babam sürmeye başladı. Havuzların olduğu bir yere geldik, yukarıya nasıl çıkılacağını sorduk. Adam yukarıya gidiş olmadığını söyledi. Arabayla gidiyorduk ben bir ara arabadan indim sonra ailemin gittiğini gördüm. Eski evler vardı sonra siyah kamyonlar geldi, içinden askerler çıkmaya başladı. Ben saklandım sonra omuzlarında Türk bayrağı vardı, etrafa dağılıyorlardı, birisine “Düşman kaç kişi?” diye soru sordum. Bana 4 bin 5 bin kişi olduğunu söyledi. Biz kaç kişiyiz deyince 3 bin olduklarını söyledi. Bir de şöyle bir ayrıntı takıldı, boyunlarındaki yakada günde 2 saat uyuyoruz yazıyordu. Neyse geriye doğru ilerlemeye başladım, biraz uzakta kamyondan çıkan askerlerin bir yaralıyı taşıdıklarını gördüm. Adam “Bana bir şey saplandı” diyordu. Zaten yürüyemiyordu sonra aşağıya doğru inen zikzaklı bir yol vardı, bütün insanlar aşağıya iniyordu. Hızlıca inmeye başladım sonra ailemi gördüm, yanında babamın kardeşleri falanda vardı. (Onlar Anadolu yakasında oturuyor garip olan) sonra bizim askerler geriye çekiliyordu. Silah sesleri arasında aşağıya indik, caddenin ucunda bir sürü dükkan vardı. Herkes dükkanlara giriyordu, biz de bir lokantaya girdik sonra aşçıların olduğu yere giderken bir oda vardı. o odaya girdik oda kırmızıydı. Yine kırmızı koltukta oturan siyah beyaz giyinmiş bir dede “Silah seslerini duyuyor musun?” dedi. Evet dedikten sonra “Babam eski şeyleri sever” dedi, tavandan kol çıkardı. Küçük bir asansördü sıkışarak bir kişi binerdi. Ailem teker teker bindi ben “Böyle durumlarda kaçmak için mi?” dedim. O da “Evet” dedi sonra aynen şöyle dedi “Bir devletin kurulduğu yere gideceksin” dedi. (İngiltere ile ilgili bir şeydi) sonra beni asansöre zorla itti “Sen gelecek misin?” dedim. O da “Hayır” dedi ve beni itti yukarı çıkıyordum, etrafa bakınca yüzünü bezle bağlamış insanlar gördüm. Bir de bizimkiler birbirleriyle savaşıyorlardı sonra büyük bir çöpe düştük,(anlamadım). Bu ne? Bilim kurgu resmen. Anlamsız bir rüya mı?

12.08.2013 10:36:35

Ertuğrul

Leyla Barın’ın gördüğü rüyanın aynısını ben gördüm.

27.08.2013 11:30:37

Ramazan

Rüyada herkesi zorla toplamaya çalışan terörist gibi kişilerden kaçtım. Beni bulamadılar.

10.09.2013 18:35:53

PANOME

Rüyamda hatırlamadığım bir güruhla savaş halindeydik. Bir ara tanıdık birini yakaladık. (Sadece rüyamda kim olduğunu biliyorum. Gerçekte tanımadığım biri.) Adamın beni öldürmeye çalıştığını düşünüyorum ve onla çatışma içine giriyorum. Elime aldığım tüm silahlar boş çıkıyor ya da silahın içinden su fışkırıyor. Ama ben onu vurmazsam o beni vuracak. Benim onu kati suretle öldürmem gerekiyor. En sonunda diğer askerlerden birinin elindeki tüfekle adamı kafasının tam tepesinden vuruyorum. Teşekkürler.

21.11.2013 14:31:32

Çiğdem

Rüyamda iki gündür çok kötü savaş görüyorum. Bu ne demektir?

25.11.2013 09:53:24

Sercan S.

Rüyamda eski zamanlardaki savaşçı bir lejyonerim ve yanlış yaptığım için krallık içindeki üst yöneticiler beni konuşturup kellemi gövdemden ayırmak istiyorlar. Bir şeyler soruyorlar. “Ben yapmadım” diyorum. Yaptım desem hemen öldürecekler. Şırıngayla ilaç verip konuşturmaya çalışıyorlar ama ben yine direniyorum. “Ben yapmadım” diyorum. Tabiri nedir, acaba? Bilen varsa cevaplarsa, şimdiden teşekkür ederim.

02.12.2013 01:14:09

Saim F.

Ben rüyamda 2 savaş gördüm. 1. Hitit bunu pek hatırlamıyorum. 2. Huhud bunda bir beyaz adamla birlikte o kılıç salıyor. En balta kara koca gözlü adamlarla savaşıyor. Sonra uyandım. Hudud diye aklımda kaldı. Kalkar kalkmaz zaten hemen kağıt kalem aldım. Hitit ile hudud yazdım. Sizce iyi midir?

28.03.2014 22:36:14

Hikmet

Ben rüyamda lol karakterleri vardı savaştaydık. Kan döktüm, robot oldum, savaştım. Bunun anlamı nedir? Anlamadın bence bundan film olur.

24.10.2014 23:22:33

Zehra

Benim rüyamda şöyle; Biz annem ben kardeşim ve kuzenim geziyoruz. Birden eylem çıkıverdi her yer polis kaynıyordu. Eylemcilerden biri polis merkezine havai fişek attı. Biz kaçmaya çalışıyoruz kuzenim daha çok polis merkezine gidiyor. Ben bağırdım: “Sudeee buraya gel” diye. Sude hemen bizim yanımıza koştu daha sora annem babamı aramak istediğini söyledi. Biz bir dükkana girdik, orda da PKK’lılar her yeri taramaya başladılar. Daha sonra dükkan sahibi bize gizlice dedi ki; “Arkada balkon var gidin oradan atlayın, kaçın. O balkonu bunlar bulamaz çok gizli bir yerde” dedi. Biz de oraya gittik, annem orada babamı aradı. Babam arabayla geldi, bizi aldı ve götürdü.

21.11.2014 07:15:16


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook