ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Tıraş olmak Görmek

Tıraş olmak azimetlerden kaçıp ruhsatlarla amel etmeye yahut pejmurdelikten kurtulmaya; Tıraş olarak saçını kesmek, uyanıkken bunu yapmaya, Baş tıraşı bazen menfaat gelsin diye söylenen söze; Sakal tıraşı bir mekruh işlemeye; Jilet, ustura, ve değer tıraaş bıçaklarını görmek hizmetçiye, işleri derleyip toparlamaya; Başın kışın tıraş edilmesi üzüntü ve kedere, yaz mevsimi tıraş edilmesi ferahlık ve sevince; Baş tıraşı borçtan kurtulmaya, zafer bulmaya, Erkeğin karısının saçlarını tıraş etmesi eve hapsolmaya, Kadının örülmüş saçlarının kesilmesi artık çocuk doğurmayacağına, Bıyık tıraşı (kesilmesi) hayra, ense tıraşı borcunun başkası tarafından ödenivermesine, Karın kıllarını tıraş etmek durumunUn düzelmesine, Koltuk altı ve kasık tıraşı ( neyle olursa olsun) zengin için mülk alarak parasını harcamaya, yoksul için zenginliğe, Kadın ve erkeğin ustura ile kasıklarını tıraş etmeleri eşlerinden hayır görmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sakal, Kıl.)

Rüyada traş olmak; sıkıntı ve üzüntülerinizin son bulacağına işarettir.

Tıraş olmak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

8
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Murat

Merhaba ölmüş babamı kefen içinde görüyorum, kafası bağlanmış, gözleri oynuyor. Ben fark ediyorum. Annem “Bir şey olmaz, gömün” diyor. Babam hareket edemiyor, gözlerinden yaş geliyor. Bunu yorumlarsanız sevinirim.

12.09.2013 07:31:09

Ezo

Selam kızım rüyasında aynaya bakarak koltuk altı kıllarını keserek ama kılları temizleyemediğini, kestikçe uzadığını görmüş. Yorumlarsanız seviniriz. Teşekkürler.

25.11.2013 19:11:02

Nurten

Rüyada banyo yapıp kendimi temizliyorum. Beyaz bir havluya sarılıp, banyodan çıkıyorum. Birde bakıyorum ki kasığımda çok az bir yeri tıraş etmemişim. Karnımı tutarak orayı da alıyorum.

26.01.2014 00:46:14

Seyfi

Tıraş bıçağıyla sakal tıraşı olmaya çalışıyorum ancak tıraş bıçağı sakalımı kesmiyor. Bıçağı sakalıma sürüyorum ancak sakalım olduğu gibi duruyor. İki defa denedim ama tıraş olamadım.

25.04.2016 13:02:52

Selda Ç.

Merhabalar rüyamda tanıdık birinin bıyığının bir bölümünü kestiğimi gördüm diğer bölümünü bir türlü kesemiyordum. O kişiyle bir bağlantım yok sadece iş yerinden tanığım biri. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

02.05.2017 13:10:37


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook