ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Tuz Görmek

Takvaya, hayır ve nimete, zahmetsiz rızka, emniyet ve güvene, güzel kadına, İki hasım arasında görülen tuz bu düşmanların barışmasına, Tuzcu görmek, mal sahibi, ara bulmayı seven birine, Tuz ekmek yemek yoksul yaşamaya delalet eder.

Rüyada tuz , zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargın kimse arasında görülen tuz da onların barışmalarına işarettir.

Rüyada tuz gören kişi yaşamında bazı değişiklikler yapmak istiyor; ancak çevresindekiler buna izin vermiyor demektir. Rüyada tuz görmek etrafınızda iki yüzlü insanların olduğunu da bildirir.

Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz, fakat çevrenizin ve içinde bulunduğunuz şartların buna izin vermemesi canınızı sıkıyor.

Hayırlı kısmettir. Kişi bütün sıkıntılarından, dertlerinden, hastalığından kurtulur. Rüyada bir yemeğe tuz ekmek bolluk, bereket, zevk, ağız tadıdır.

Tuz görmek, mal ve nimetle yorumlanir. Kirmani'ye göre, rüyada tuz satin aldigini veya kendisine verildigini gören para bulur. Rüyayi gören hasta ise iyilesir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre, rüyada beyaz tuz görmek bes sekilde yorumlanir: Gümüs para, terbiye, hayirli is, çok mal, sadik hizmetçi. Siyah ve kirli tuz da dört sekilde yorumlanir: Sahte para, kötü söz, keder ve hüzün, hareketsizlik. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen tuz, zahmet çekilmeden ele geçirilen maldir. Rüyada iki düsman arasinda görülen tuz, onlarin birbirleriyle bansmalarina isarettir. Bir kimse rüyada bir yerde halkin huzurunun bozuldugunu görse, orada zulüm ve kitlik olacagma isarettir. Tuz, mesguliyet ve hastaliktir. Beyaz tuz, dünyaca takvalik, hayir ve nimettir. Rüyada ekmek île tuz yedigini gören kimse, dünyaliktan az bir seyle kanaat eder. Tuzluk, güzel bir hizmetçiye isarettir. Korku halinde bulunan bir kimse, rüyada tuz görse, emniyete kavusur.

Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat, çevrenizin ve içinde bulunduğunuz durumunuz şartların buna pek izin vermemesi canınızı sıkıyor. Tuz yediğinizi görmeniz, sevgilinizin ihanetine uğrayıp, ondan ayrılacağınız anlamına gelir.

Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat, çevrenizin ve içinde bulunduğunuz durumunuz şartların buna pek izin vermemesi canınızı sıkıyor. Tuz yediğinizi görmeniz, sevgilinizin ihanetine uğrayıp, ondan ayrılacağınız anlamına gelir.

Tuz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

9
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

selin

Merhaba. Ben rüyamda bir dağın üstündeyim ve her tarafta tuzdan kayalar, tuzlar falan var. Sonra yine aynı dağın yukarısında birkaç adam tahtadan köprü yapıyordu. Yine aşağılarda tuz var, yani dağın tepesinde normalde kar olur ya, rüyamda da tuz vardı...

04.07.2013 11:15:43

AYDIN A.

Rüyamda daha önce vefat eden annemin “Bak abin, deden burada bana bir paket tuz al” demesi ne anlama gelir? Teşekkürler.

12.08.2013 12:27:31

Benirfan

İyi günler. Rüyamda uyurken gözümden tuz aktığını ve kalktığım zaman bu tuzları elimle topladığımı gördüm. Ne anlama gelir?

09.01.2014 11:24:33

Nükhet K.

Rüyamda, saçlarım tuz gibi bembeyaz saçlarımın dipleri doluydu. Döke döke bitiremedim. Teşekkürler.

24.03.2014 09:46:15

Yasemin

Rüyamda tuz gördüm, normal buzdolabı poşetlerinde bana verdiler. Yalnız tuz himalaya tuzu ve kuru fasulye şeklinde renkli tuzlar. Birde küçük bir yerdeyim oradan eve gideceğiz, yanımda yakınlarım var iki kişi, bir bayan (kızım) birde erkek. Otobüse bineceğiz durdurmak için el kaldırdık dolu olduğu için durmadı. Şehirlerarası giden otobüse benziyordu ve arkasından baktığımda çocuklar ve bayanlar alkış yapıyorlardı, düşündüm özel tutulmuş bir otobüs diye. Sonrası başka bir küçük kamyonet gibi bir araba durdurduk, “Sizi 65 liraya götürürüm” dedi. Benim elimde de bavula benzer bir şey var, diğerlerinde sırt çantası vardı sanırım. Damadım olan kişi ya da yakınım tam çıkaramadım, şakayla karışık “Hallederiz bir şekilde, biz ödeme yapmayalım” dedi ve bindik arabaya.

03.12.2014 10:02:25

Erdal

Merhabalar; rüyamda tuz gölünü görüyorum. Tuz gölü içerisinde kocaman tuz yığınları, göl etrafında tuzdan uzun uzun sütunlar. Suyun içine bakıyorum ve su içinde ayrıca yine tuz görüyorum. (Gördüğüm tuzların hepsi beyazdır.) Ayrıca diğer bir rüya her taraf karla kaplı ve ben ormanlık içindeki patika bir yolda traktör kullanıyorum. Sonra geri dönmeye çalışıyorum, aşağısı uçurum ve çok yüksek. Dönerken uçurumdan aşağı traktörden poşet içinde bir şey olduğu halde bir poşet düşüyor. Poşeti orda bırakmayı düşünüyorum ama annem uçurumdan aşağı atlayarak o poşet alıyor ve bana geri getiriyor. Ve ben oradan geri dönüyorum ve uyanıyorum. Yorumlarsanız memnun olurum. İyi günler diliyorum.

03.12.2014 15:58:18

Mutlu

Ben tuz gölünde yürüdüm belirli yerlerinde su varmış. Kayıkla gölün içinde gidiyorum birden tuzlar çoğalıyor.

22.12.2014 11:36:58

Maik

Ayrıldığım kişi ve ailesini görüyorum. Annesi yemek yaparken “Kaç kaşık tuz atayım” diyor yemeğe.

05.03.2015 16:27:52


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook