ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Uçurtma Görmek

İzzete, şerefe yüksek derecelere yahut arzu ettiği şeyden uzaklaşmaya; Uçurtma uçurmak boş ve iğreti şeylerle uğraşmaya, sihir ve büğü yaptırmaya delalet eder.

Rüyada uçurtma uçurmak; izzet ve şerefli mevkilere çıkmaya, kendisini bir uçurtmayla oynarken görmesi; o kişinin boş şeylerle uğraştığına işarettir.

Rüyada uçurtma, hiç beklemediğiniz bir zamanda, hiç beklemediğiniz yerden haberler alacağınıza yorumlanır. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haber demektir. Uçurtma uçurmak çevresindeki insanları etkileyecek, itibar kazanacak anlamındadır. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek yalan habere yorumlanır.

Toplum içinde gereksiz yere kibirleneceğiniz anlamına gelir. Başarılı olmadan hava atmanız, düşman kazanmanıza neden olabilir.

Tez gelecek ilginç haberlerdir.

Rüyada uçurtma görmek, yüksek bir mevki sahibi olacagina delalet eder. Bir rivayete göre de isteklerinden uzaklasacagina isarettir. Rüyada uçurtma uçurdugunu gören, bos yere zaman harcar, çünkü uçurtma yalanci bir hevestir. Uçurtma bir rivayete göre de büyü yaptirmaya delalet eder. Rüyada uçurtmasinin ipinin koptugunu ve uçurtmanin bir evin damina kondugunu görmek, o ev halkina büyü yapilacagini gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada uçurtma, izzet, seref ve yüksek bir dereceye almaya isarettir. Bazen de arzu ettigi seyden uzaklastirilmaya isarettir. Rüyada uçurtmayla oynadigini gören kimse, bos yere çalisir. Uçurtmayi havaya çikarmak yalan ve aldaticiliktan ibarettir. Uçurtma, sihir ve efsun yaptirmaya da isarettir. Rüyada evinin Uzerine uçurtma düstügünü görse, o kimsenin evine sihir yapilir.

Rüyada uçurtma, ilginç, değişik, akla gelmeyen haber olarak değerlendirilir. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haberdir. Uçurtmayı uçurduğunu gören, çevresindekileri iyi etkileyecek şeyler anlatacaktır. Yere düşen uçurtma asılsız haberdir.

Rüyada uçurtma uçurduğunuzu görmek; çok uzak bir yerden haber alacağınıza ve günlerinizi faydasız işlerle geçirmemeniz gerektiğine, bazı yorumculara göre ise; hile ile bir iş yada mevki sahibi olacağınıza işarettir.

Uçurtma rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

12
64
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

hakan

Rüyamda büyük bir uçurtma yapıyordum ve uçuruyordum, sonra yağmur yağdığı için uçurtmayı topluyordum.

13.07.2013 12:20:09

Perihan

Rüyamda kırmızı bir şemsiyeden çok uzun bir ipi olan uçurtma var, elimde. Havada öyle bir rüzgar var ki, ipin ucundaki düğüm sayesinde uçurtmayı sımsıkı tutarak uçurtmayı elimden kaçırmadan çekip indiriyorum. Acaba bu ne demektir?

09.11.2013 10:32:15

Yasemin

Rüyamda gökyüzüne bakarken hiç beklemediğim halde uçurtmalar görüyorum, şaşırıyorum. Bu uçurtmaların bazısı yalpalanıyor, uçamayacak gibi duruyor. Bir kısmı alçaktan uçuyor.

30.03.2014 14:30:57

Yasemin

Rüyamda eski iş arkadaşımın evinin olduğu yere doğru gidiyormuşuz fakat yollar alışıldık dışında köy gibi oluyor. Arkadaşımın evini bilmediğim halde birden ben koşarak sanki evi biliyormuşum gibi ilerliyorum ve dut ağacı görüyorum beyaz dutları olan ağaç. Bir kaç tane dut yiyorum. Bazısı olmamış. Arkadaşım “bu daha olmuş” diyor ama ben aynı fikirde değilim. Olmuş dutu yiyorum. Daha sonra acaba günah mıydı, bu ağaç arkadaşımın değil miydi diye düşünüyorum.

30.03.2014 14:35:02

Tugay

Merhabalar,

Rüyamda eski eşim bana mesaj atarak, uçurtma uçurulan yerdeyim diye mesaj attı... Acaba bu ne anlama gelir? Şimdiden teşekkürler.

31.08.2016 11:50:34

Suzan

Uçurtma gördüm bir iş adamı şeklinde uçurtma.

19.04.2017 13:53:34

İrem A.

Peki benim bir sıkıntım yok ama babamın var. Benim de mi sıkıntım olacak?

17.05.2017 07:46:56

Goran

Haber olduğu doğrulandı.

17.06.2017 12:26:06


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook