ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Yağ Görmek

İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere , Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa, İçyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe, Kuyrukyağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bbağlı akraba ve doslara, Bitkisel yağ misafire ya da hastalığa, Kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yağını Çıkarmak, Zeytinyağı.)

Rüyada yağ görmek , büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir.

Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

Yag, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanir. Agir yaglar ilim ve hikmetle tabir olunur, Ibni Sirin'e göre; vücudunu her hangi bir yagla yaglanmis görmek, hastalik ile tabir olunur, israf etmeksizin basini yagladigini görmek saglik ile tabir olunur. Cabir'ül-Magribi'ye göre; yag yemek ve onlarla yaglanmak ziynet ve sagliga delalet eder. Rüyada biyigini ve gögsünü yagladigini gören, yalan yere yemin eder. Ismail El-Es'as'a göre, yaglarin hepsi, zeytin yagi hariç, hüzne isarettir. Zeytin yagi yemek mala delildir. Susam yagi görmek hayir ve menfaate, badem yagi görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder. Cafer'i Sadik'a göre; güzel kokulu yaglar alti sekilde tabir olunur: Güzel es, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy. Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yaglar üç sekilde tabir olunur: Ahlaksiz es, kötü adam, çirkin söz. Bir baska rivayete görede: Rüyada yag görmek, mal, nimet, güzel bir hanim ve iyi bir söze isarettir.Kokusu bozuk ve kötü yag görmek, ahlaksiz bir hanima, fasik bir adama ve çirkin bir söze isarettir.

Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk.olarak da yorumlanır.

Yağ rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

9
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Derya S.

Kaynar ve içi bulanık yağ görmek, nedir acaba?

06.09.2013 11:00:25

Derya

Rüyada kız kardeşinizin sizin ihtiyacınız olduğunu düşünerek sıvı yağ satın alması neye yorumlanır, acaba? Teşekkürler.

25.09.2013 18:57:36

Gülay K.

Bugün rüyamda erkek kardeşim, benim evimde sıvı yağı sürahiye ve geniş kaba dolduruyor. Bu neye delalet, merak ettim? Teşekkürler.

22.11.2013 12:46:07

Bahtygul

Sıvı yağ içmek.

16.04.2014 14:48:34

Nezahat B.

Rüyada yanmış araba yağı ölmüş annemin eteklerine sürülmüş, babamın da gömlek kollarına. Şu anda babam sağ, annem ölü. Rüyayı babam görmüş.

10.07.2014 12:35:42

Dclek

Rüyamda vefat eden çok sevdiğim arkadaşım bir koli getiriyor ağzı açık şekilde. İçinde odun, eski birkaç çift ayakkabı. Ayakkabıları sobayı göstererek “Bunlar eski yakın” diyor. Daha sonra koliden ters dönmüş plastik bir tabak içinde tereyağı olan ve biraz da bal bulaşmış şekilde çıkarıyorum. Ne anlama geliyor? Çok etkilendim.

23.10.2014 00:27:39

Tuhan

Merhaba, İki gün üst üste rüyamda sıvıyağ gördüm. Birinde marketten almaya gitmiştim benim istediğimden kalmamıştı. İkincisinde kaynanamın yatağının yanına yere yanlışlıkla döküldü onu sildim. Ne anlama gelir acaba? Teşekkürler.

01.05.2015 08:05:50

Yasemin

Rüyamda yemek yağı bacağıma dökülüp kan akmayan yaralar açtı.

11.11.2016 21:08:16


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook