ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Yahudi Görmek

Düşmana, sihir ve hiyanet yapan, borcunu uzatan ve bahanelerle bunu ödemeyen, hilekar kimseye, Yahudi ile dünyalık muamele yaptığını ve sohbet ettiğini görmek hakkı inkar etmeye, müslümanlığının sözden ibaret kalmasına, Yahudi kadın görmek, vaad edildiğii halde bir türlü gerçekleşmeyen dünyalığa, Yahudi olduğunu görmek günah işlemekte cesur davranmaya, başkasının üzerindeki hakkını inkar etmeye delalet eder.

Rüyada Yahudi ile konuşurken görmesi, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Yahudi ile konuşurken görmesi, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkacağına yorumlanır.

Rüyasinda Yahudi oldugunu gören sapikliga yönelip Yahudileri sever ve onlarin inanislarini tasdik ile dininden uzaklasir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyasinda Yahudi oldugunu gören farzlarini terk ve ihmal ederek dünyada bundan dolayi ceza görür. Arkasinda beyaz elbiseler bulundugu halde kendisine "Ey Yahudi!", diye hitapla seslenildigini ve bundan üzüntü duydugunu gören sikintida olup, feraha çikmasini bekler. Bir Yahudi toplulugunu gören Cenab-i Hakk'a tövbe eder. Bir veya bir kaç Yahudi görmek hidayete delalet eder. Yahudilige girdigini gören yakin bir akrabasindan miras yer. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen Yahudi gerek genç ve gerekse yasli olsun, bir düsmandir. Rüyada bir Yahudi ile muamele veya sohbet ettigini gören kimse, hakki inkar eden ve hakki yerine getirmekte lafla vakit geçiren bir kimseyi görür.Rüyada görülen Yahudi, sihir ve hiyanet sahibi ve borcunu uzatan ve bahane ederek ödemeyen bir kimsedir.Yahudi müneccim ve hilekar bir adamdir. Yahudi kadin, bol bol vaad olunan ve meydana gelmeyen dünyaliktir. Bir kimse kendisinin Yahudi oldugunu görse, o kimsenin günah islemeye cesaret göstermesine isarettir. Bazi tabirciler, rüyada Yahudi gören kimse, amcasina varis olur, dediler. Rüyada kendisine Yahudi diye çagrildigini ve kendisi ise bunu çirkin gördügünü görse, üzüntü ve kederden kurtulur, Allah (C.C.)'in rahmetine nail olur. Rüyada görülen yasli Yahudi, kisinin helak elmasim arzu eden bir Bazi tabirciler, Yahudi'yi görmek, hidayete ve halki irsat etmeye isarettir, dediler.Rüyada görülen Yahudi, dost suretinde görünen düsmandir. Bazen de Yahudi görmek, kasap tayfasindan zahmet ve mesakkat görmeye isarettir. Bir kimse rüyada kendisinin Yahudi oldugunu görse ve kendisinin de bir davasi var ise, o kimsenin üzerinde olan hakki inkar etmesine isarettir. Bazi tabirciler bu rüya, Yahudi ile muamele yapmaya isarettir, dediler. Eger rüyada Yahudi gören kimse borçlu ise, o kimsenin üzerinde olan bir hakki inkar etmesine ve hak sahibine zulüm etmesine de isarettir.

Yahudi rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

43
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Çetin K.

İki rüya gördüm. Birincisinde bir yezidi öldürdüm. Sonrasında kız kardeşiyle evlendim. Acaba yanıtlarsanız çok makbule geçer.

13.03.2014 09:50:02

Merve

rüyamda labirent gibi bir şeyin içindeyim, çıkış yolu arıyorum ve her çıkısın sonunda bir Yahudi erkekle karşılaşıyorum. Çok sıkıntılı bir rüyaydı. Yorum yapabilir misiniz lütfen?

12.01.2015 19:44:25

Nuran

Yahudi tanımadığım biri kırmızı bir paket veriyor ve üstümde turkuaz renginde bir kıyafet aynı renklerde de her iki bileğimde takı. Sol elimdeki altınla karışık turkuaz rengi, sağ kolumdaki ise sadece turkuaz renkli bir bileklik. Yorumlamanızı rica ediyorum. Teşekkür.

23.03.2015 10:07:18

Nefesim.sen_34

Rüyamda Yahudi bir insanı Müslüman tabutuyla defnedilirken gördüm. Acaba anlamı nedir? Artı aynı anda da müdürümün de tabutunu gördüm, onu da defnediyorlardı.

17.04.2015 11:16:10

Shaggi

Rüyamda din savaşların olduğunu gördüm. Hristiyanlar İle Müslümanlar karşı karşıya gelmişti. Hristiyanların bir büyüğü Müslümanlardan birisini esir almış, parmağını kesmeye çalışıyordu. Ben de ona engel olmak için ona bir teklifte bulunuyorum, “Gel benimle savaş, eğer yenersem canını sana bağışlarım, eğer yenersen kardeşime canım feda olsun” diyorum ve savaşa giriyoruz kılıçlarla. Sonra ben ona galip geliyorum. Onların en büyüklerinin yanına varıp kılıcımı kafasına dayayıp onları korkutuyormuşum ve “Def olup gidin buradan” diyormuşum, onlar da korkup geri çekiliyorlar. Sonra gene bir Yahudi’yi görüyormuşum o bize yalakalık yapıyormuş. Ben de onu öldürmekle tehdit ediyormuşum ve ona eziyet ediyormuşum. Biraz karışık ama yorumunu yazarsanız.

01.05.2015 17:00:56

Züuleyha S.

Rüyamda, hamile olup yolda sancısı gelen bir kadını evime alıp doğumuna yardım ettim. Erkek bir bebek oldu siyah saçlı siyah gözleri vardı. Kadın bana minnettar olduğunu söyledi ayrıca Yahudi’ymiş, Kıbrıs’tan geliyormuş. Eğer orada yaşamaya devam edebilseymiş, çocuğunun adını Tanrı tapar koyacakmış ama artık orada değilim, çocuğumun adını sen koy diye ısrar ediyor. Bende öyle isim mi olur, Allah'a şirk gibi diye içimden geçiriyorum, ancak kadına söylemiyorum. Madem öyle çocuğunun sizdeki adı Abraham olsun, bizdeki karşılığı da İbrahim, rahim olan koruyan demek diyorum. İçimden aynı zamanda babamın adı ondan mı adıma geldi acaba diye de düşünüyorum. Sonra bayanın ablası imiş, yanında üç dört tane çocukla geliyor. Beni ablasıyla tanıştırıyor biz çok kalabalık bir aileyiz gördüğün gibi çok çocuğumuz var diyor. Bana abla kardeş teşekkür ediyorlar, bayanı ablasına teslim ediyorum. Ve yanlarından ayrılıyorum.

24.11.2015 11:36:02

Ayberk

Selamünaleyküm. Bir rüya gördüm. Hayrın karşı çıksın. Deniz kenarındayım. Körfez gibi bir tatil beldesi. Deniz gün batımında temiz hafif dalgalı. Ben geziniyorum. Onlarca yabancı turist var yiyip içiyorlar. Hatta İzmirli 2 üniversite arkadaşımı da görüyorum. Derken bu turistler çok büyük tabaklanmış derileri ucuz olduğu için götürüyorlar. Meğer o deriler yaban domuz derisiymiş, o turistler de Yahudi’ymiş. Hiçbiri ile konuşmuyorum. Ancak o kocaman derilere hayretle bakıyorum. Ne kadar büyük oldukları için. Sonra o insanlar gemilere binip gidiyorlar.

29.11.2015 08:59:33

Ismail

Rüyamda bir yahudi gördüm. Bana bir şey uzattı birde bir şey söyledi tam olarak ne dediğini duymadım. Acaba anlamı nedir? Ben değil de rüya tabirine baktım dinden çıkmak deniyor ALLAH korusun anlamı nedir?

02.11.2016 17:26:43

Esref E.

Gündüz uykum geldi yattım. O anda rüya gördüm. Rüyamda eve giderken yaşlı bir kadın tahta kırıyordu. Bende ona yardım ettim. O ara bir araba yaklaştı bana para uzatıp marketten bir şeyler almamı istedi bende yan koltuğunda başkası oturuyor o gitsin alsın dedim. Orada evine giden bir adam “o Yahudi keşke alsaydın” dedi. Bende “yanında adam var, o alsın” dedim. Sonra yaşlı kadına yardım etmeye devam ettim.

14.11.2016 12:09:05

Bahar

Ben rüyamda Yahudi, orta yaş ve 11 yaşlarında kadınların üzerinde altınlar olduğunu ve onlarla sohbet ettiğimi, bana misafir geldiklerini gördüm.

28.01.2017 23:11:13


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook