ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Yatak Görmek

Kadına, rahatlığa, çocuğa, Yatak satın almak evlenmeye, satmak ise boşanmaya yahut hanımı hasta ise vefatına, Yumuşak yatak iyi geçimli kadına, geniş yatak onun huy ve ahlak güzelliğine, yeni yatak kadının geç ve zindeliğine, Yün, kıl ve pamuktan mamül yyatak zengin kadına, ipek yatak ateist kadına, Beyaz yahut yeşil yatak dindar kadına, siyah yatak kötü ahlaklı kadına, Yatağı dürmek ve bir köşeye kaldırmak aile içi küçük tatsızlıklara, Yatakta uyuduğunu görmek korktuğundan emin olmaya yahut dinde gaflete delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Döşek, Yastık,Yorgan.)

Rüyada yatak görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekarsa, istediği kimseyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

Rüyada yatak görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekarsa, istediği kimseyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

Yolculuğa çıkacağınızın veya taşınacağınızın işaretidir. Temiz bir yatak, uzun süredir sizi meşgul eden bir sorunun çözümleneceği anlamına gelir.

Genel olarak yoldur. Eve yatak almak bekarlar için evlilik, evliler için kısmettir.

Rüyada yatak görmek, yeni bir gönül macerasi geçirmekle yorumlanir. Kirmani'ye göre; rüyasinda bilinmeyen bir yerde bir yatakta oldugunu gören bir memuriyete girer veya tarla satin alir ve yahut eline mülk geçer. Bir sedir üzerine serilmis bir yatak üzerinde oturdugunu gören, serefe nail olur. Cabir'ül Magribi'ye göre; rüyada yatak görmek, istirahat ile tabir olunur. Rüyasinda yatagini evinden çikardigini ve tekrar içeriye aldigini gören esinden ayrilir ve yeniden evlenir. Birbiri üzerine yataklar serdigini gören, bu yataklarin sayisi kadar evlenir. Yataginin fareler tarafindan yenildigini görmek karisinin diger biri ile iliskide bulunduguna ve onun da buna razi olduguna delalet eder. Yataginin havada dolastigini gören esinden ayrilir. Eger yatagi yere düserse hasta olur ve sonra iyilesir. Yataginin yüksek bir yerde serili oldugunu gören, itibarli olur. Danyal aleyhisselama göre; eski bir yatagin yenilestigini görmek, esinin bozuk ahlakinin düzelecegine isarettir. Yeni yatagin eskilestigini görmek, bu rüyanin aksiyle tabir olunur. Rüyasinda yesil olan yataginin kirmizi renge dönüstügünü görmek, esinin iyi ahlakinin kötüye meyline, kirmizi yataginin yesil renge dönüstügünü görmek iyiye meyil edecegine delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen yatak, kadindir. Rüyada yatagim sattigini gören kimse hanimim bosar. Eger hanimi hasta ise ölür. Bir kimse rüyada yatagi üzerinde bir köpek veya bir domuz görse, fasik bir adam, hanimi hakkinda o kimseye hiyanet eder. Yatak, rahatliktir. Yatagin yumusak olmasi hanimin kocasina itaat etmesidir, genisligi kadinin ahlak ve tablalinin güzelligi, yeniligi kadinin gençligidir. Eger yatak yün, veya pamuktan olursa, kadinin zengin olmasina, beyaz olursa, kadinin dindar olmasina, siyah olursa, kadinin Allah (C.C.)'in razi olmadigi bir amelde bulunduguna, yesil olursa, kadinin dindar, ibadet, itaatkar ve namusunu koruduguna isarettir. Rüyada bir yatak satin aldigini gören kimse, bir kadinla evlenir. Eger aldigi yatak, yeni ise evlenecegi kadin güzel, kapali ve namuslu olur. Yataginin yirtildigini gören kimsenin hanimi, fesatçi, ahlaksiz ve dinsizdir. Yataginin yer degistirdigim gören kimse, hanimim bosar. Tanimadigi bir yerde tanimadigi bir yatagi görmek, o yatagin büyüklügü nispetince rüya sahibine isabet edecek bir arsaya isarettir. Bir kimsenin rüyada yataginda gördügü iyilik, kötülük, fazlalik ve noksanligin tabiri o kimsenin hanimina aittir. Yatagim terkettigini ve baska yatak satinaldigini gören kimse, hanimim terkederek baska bir kadinla evlenir. Yatagi ile beraber baska bir yatak da oldugunu gören kimse, hanimi üzerine baska bir kadin alir. Yatagim bir yerden diger bir yere degistirildigini gören kimse, her yerde hanimlanndan kaçar. Yatagim topladigini ve bir tarata koydugunu gören kimse, hanimindan veya hanimi ondan kaybolur yahut hanimindan uzak olur, yada bu gibi seyler meydana gelir. Rüyada bir yatak üzerinde uyudugunu gören kimse, korktut Bazen de dininde gaflette bulunur.

Rüyada tertemiz, düzgün ve beyaz bir yatak görürseniz, bu, tasa ve kederlerin biteceğine işarettir. Kadının yatak yapması, yeni bir sevgili ve mutlu olacağı işlerle ilgilenmesi anlamı taşır. Açık havada bir yatakta uyumak, iyi ve hoş deneyimlerin yanı sıra maddi durumunuzun da iyileşeceğine işarettir. Yatağı ıslatmak, hastalık ya da iş hayatının kötü gitmesi demektir.

Rüyada bir yatakta hasta yada ölü görmek; devamlı bir kedere uğrayacağınıza, yatağınızı evden dışarı attığınızı ve tekrar içeri aldığınızı görmek; eşinizden boşanıp tekrar eşinizle evleneceğinize, yatağınızın fare tarafından yendiğini görmek; eşiniz sizi aldatmaya çalıştığına, yatağınızın havada uçtuğunu görmek; eşinizin öleceğine, yatağınızın yüksek bir yerde serili olduğunu görmek; şeref ve itibarınızın artacağına, yatak eski ve kirli ise; geçimsizliğe, yatak yeni ise; iyi geçinmeye, yatakta uyumak; sıkıntı ve stresten kurtulmaya, yatakta yanlız bulunmak; bir tehlikeye, yatağın bozulduğunu görmek; sırlarınızın açığa çıkacağına işarettir.

Yatak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

24
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

nazo

Merhaba, rüyamda tanıdığım bir erkek arkadaşımda kendimi aynı yatakta gördüm daha sonra aramıza bu erkeğin küçük oğlu gelip girdi. Birlikte yattığımız erkek le başka bir erkek arkadaşımın evinde aynı yatakta gördüm kendimi. Ne anlama geliyor acaba. Sizden cevap bekliyorum.

17.07.2013 02:44:59

nazo

Merhaba, kocaman güzel beyaz bir evde bir düğüne katıldım ama bu evdeki herkes tanıdıkmış ama babam ve yakın bir arkadaşım dışında hiç birinin yüzünü görmüyorum. Daha sonra evin bize ait olduğunu hatırlıyorum. İki gelin var biri üzgün şekilde düğünden ayrılıyor diğeri ona bakıyor. Babamı tanıdığım ama yüzünü hatırlamadığım bir adamla sinirli konuşurken görüyorum. Bana da çok bakmıyor, sonra arkadaşımı görüyorum çok güzel giyinmiş. Ondan yardım istiyorum ama neden niçin yardım istediğimi hatırlamıyorum sadece çok üzgününüm ve ağlıyorum. Ne olur seher bana yardım et diyorum o da yardım etmek istediğini ama yapamayacağını söylüyor. Bu rüya ne anlama geliyor acaba.

17.07.2013 02:48:40

Umay

Ben ciddi bir ilişkide olan biriyim. Dün gece rüyamda bundan 1,5 sene öncesi arkadaşların vesile olup tanıştırdığı genci rüyamda gördüm. Bazı olaylar yüzünden arkadaşlık dışında aramızda herhangi bir ilişki olmadı. Bana evlenme teklifi etmişti ama bazı sebeplerden bunu kabul etmemiştim. Bu kişiyle dün gece rüyamda bir yatakta oturup sohbet ediyorduk. Üstümüzde elbiselerimiz vardı hatta onun ayağında ayakkabıları bile vardı. Yatak ahşaptandı ve nevresimler beyazdı, ter temizdi. Bu ne anlama gelebilir? Rüyama uyan bir tabir bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.

26.08.2013 11:27:03

Nadire

İnşaat halinde bir binada/sitede annemi hasta bir şekilde yatağında gördüm. Aslında birkaç sene önce vefat etti. Ona bakmak için yanında kalıyorum ve aynı yatakta yatıyorum. Bu arada benim işyerimdeki şefim ve iş arkadaşlarımla birlikte aynı binaya ait bahçe gibi bir yerde bir şeyler içiyoruz. Normalde kahve içecekken çay içiyorum. Yine aynı binanın dışında, tanındığım bir adam benim için (saksı) çiçekleri sipariş veriyor, bana teslim edilmesi için. Bu konudan rahatsız olur gibiyim, evde koyacak yer bile yok gibilerden bir tavır alıyorum. Aslında bu adamın aldığı/vereceği çiçekleri istemiyorum, beni rahatsız ediyor. Bir taraftan da adamdan kaçıyor, saklanıyor gibiyim. Yine aynı rüyada hiç tanımadığım bir yerlerde geziyorum, bir adres arıyorum. Tarif ediyorlar, biraz sonra büyük bir alışveriş merkezi civarındayım ve bir marketin nerede olduğunu soruyorum birilerine. Rüyada geçen şeylerin hepsini ayrı ayrı kelimelerle okumaya çalıştım ama bir anlam veremedin. Benim için yorumlayabilir misiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

07.10.2013 12:29:26

Özlem

İyi günler... Ben rüyamda yatağımı krem rengi bir kanepe olarak gördüm ve gece uyanıp üzerine oturup buz kırıyorum ve uyuyorum. Sabah uyandığımda evde kayınvalidem, kayınpederim var. Bana “Yatak neden ıslak” diye soruyorlar. Orada uyandım. Çok merak ediyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

04.11.2013 10:15:43

Deniz

Karyolanın başlığının söküldüğünü ve vidalarını gördüm. Sökülen yerden düşmesin diye tutup yerine takmayı denedim. Yatakta yatıyordum.

29.11.2013 13:44:58

Kelebek

İş yaptığımız bir erkekle aynı yatakta yatıyor gördüm ama birbirimize dokunmadık. Yatak yeşildi ve nevresimde yeşildi.

14.12.2013 22:51:03

Etasliyar

Merhaba ben rüyamda eski ve kirli bir yorgan örterek uyudum. Ancak rüyada gece yarısı haşeratlar tarafından ısırılan bacağımı kaşımak için uyandım. Ve kaşıdığım yerden çıkan kanla, yorganın oldukça geniş bir kısmının kanlandığını gördüm. Ama bu kanın rengi kırmızı değil, siyaha çalan bir renkti. Sonra yandaki başka bir odaya geçerek, daha temiz bir yatağa yattım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Bu arada ben bekarım. Teşekkürler.

24.01.2014 08:21:45

Umutustundag Yalnız Melek

Yatakta, eşimle arkadaşımı gördüm, çıplak.

27.01.2014 20:22:16

Mustafa

Rüyamda kendi yatağımda oturmuş, solucan yiyordum. Çok tiksindiriciydi sonra tükürdüm ve uyandım. Cevap verirseniz sevinirim.

09.02.2014 18:56:46

Sevinç

Rüyamda kayınvalidem odamdaki yatağımı bir komşusuyla ama hiç tanımıyorum komşusunu alıp aşağı attı ve o yatak ateş aldı yanımdaki evlere ateş geldi sonra çok pişman oldu. Bu rüya ne anlama geliyor?

27.08.2014 10:29:52

Ahmet D.

Rüyamda aynı odada 3 tane temiz yan yana serili yatak gördüm. “Ben” diyorum. Başköşede ben yatmak istiyorum derken uyandım.

17.10.2014 21:09:09

Selin

(Gerçekte yatağımı artık değiştirmek istediğimi belirtmek isterim. Yeterince eski ve kirli artık.) Rüyamda birileri benim hiç haberim yokken benim yatağımı evimden çıkarıp atmaya götürüyorlardı ve ben de biraz huzursuzluk duyuyordum, eski oluşundan başkaları görmüştür diye, biraz da rahatlıyordum artık kurtuldum diye.

05.04.2015 19:23:59

Nilgün

1.5 yıl önce 78 yaşında vefat eden annemi 35li yaşlarında gibi gördüm. Anneme uzun boylu, genç bir adam tecavüz etmiş. Annem çamaşırını çekerken bana “Çok pis kokuyor” dedi. Ertesi akşam da yine rüyamda annem beyaz geniş bir yatakta uyurken gördüm ben de annemin yanına yatmak için gittim lakin yatmadım. Oğlum 33 yaşında onu o an 3,5 yaşlarında gördüm üzerinde beyaz bir tişört var ama oğlumu kalbinden bıçakla yaralamışlar, kanın rengi çok açık bir kan rengiydi. Onu hastaneye götürüyorum “Bakın” diye bağırıyorum. “Bir şey olmaz” diyorlar. “Ben size para veririm” diyorum ama oğlum buz gibi olmuştu. Sonra kendimi elimde küçük lakin çok renkli bir kuş tuttuğumu ve onu sözde annemin komşusu olan birine soruyorum “Sizin mi?” diye. “Hayır” diyorlar. Ben tam kuşu salacağım anda kuşun üzerinde beyaz bir kağıtta not vardı benim artık son günlerim gibilerinden bir şeyler yazıyordu yani kuş için. Bir tane de çeyrek altın vardı kuşun üzerinde ve ben onu saldım gitti. Çok heyecanla ve korku ile uyandım hala titremekteyim. Lütfen bana cevap verir misiniz? Teşekkürler.

25.06.2015 09:28:15

Serpil

Bir arkadaşım benim yatağımda eski sevgilimin kedimle birlikte yattığını görmüş. Eski sevgilim hasta imiş. Arkadaşım evden çıkarken kedim ona saldırmış ve tırmalamış.

27.06.2015 12:55:35

Buse

Rüyamda sevgilimle ilişkiye girdim.

27.08.2015 13:38:01

Hasret

Rüyamda eşim işyerinde çift kişilik kocaman yatak sermişti yatakta yatıyordu. İşyerinin ardiyesine sermişti yatağı ardiye normal de küçücüktür, rüyamda kocaman olmuştu. Hem ardiye hem başka yer güya. Ne anlama geliyor?

16.10.2015 14:02:34

Muzeyyen G.

Ölmüş annemi benim evimde grip olmuş hasta yatarken gördüm.

10.11.2015 11:45:59

Öznur

Rüyamda beyaz bir yatakta tanımadığım sırtüstü yatan bir adama yüzüstü yatar bir şekilde sağ kolumu üstüne uzatmış bir şekilde beraber duruyoruz... Bunun tabiri nedir?

22.02.2016 00:23:51

Deniz

Ben rüyamda sevgilim olan kişinin ilk önce yanına yatıyordum o daha sonra üstüne yatmamı istedi ben de öyle yaptım rüyam da bu ne demek oluyor?

02.07.2016 13:42:16

Salih

Rüyamda oğlumun yatağını yorganını annemle beraber çöpe atıyorduk. Bu neye işarettir?

08.01.2017 22:18:58

Elif B.

Arkadaşım rüyasında, benim büyük geniş bir yataktan uyanıp kalktığımı görmüş. Bu ne anlama geliyor acaba? Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim. Kız arkadaşım ve küçük oğlu da var, onun evi mi bizim ev mi bilemiyorum.

21.09.2017 14:26:31


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook