ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Yüzmek Görmek

Denizde yüzmek, ehli için ilimde arza uttuğu sonuca ulaşmaya, manen ilerlemek isteyen biri ise bunu başarmaya, memuriye, Yüzmak bazen hapse girmeye, Yüzerek kıyıya çıkmak bir arzasundan vazgeçmeye yahut sıkıntıdan kurtulmaya, Nehir yahut denizde yüzmek ddin ve itikat güzelliğine yahut tevekkülle tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya delalet eder.

Rüyasında yüzdüğünü gören kişi çok başarı kazanacağı iş yolculuğuna çıkacaktır. Kirli suda yüzdüğünü gören kimse kötü yollardan para kazanacak anlamındadır. Dipten yüzmek işleri herkesten gizleyerek yürüttüğünüzü işaret eder.

Rüyasında yüzdüğünü gören kişi çok başarı kazanacağı iş yolculuğuna çıkacaktır. Kirli suda yüzdüğünü gören kimse kötü yollardan para kazanacak anlamındadır. Dipten yüzmek işleri herkesten gizleyerek yürüttüğünüzü işaret eder.

Masmavi, berrak bir denizde yüzmek huzur, başarı, rahat olarak yorumlanır.

Rüyada denizde, gölde, nehirde yahut havuzda yüzdügünüzü görmek, bir çok günah islediginizden dolayi ruhunuzun azap çektigine ve bu günahlardan arinmak için mutlaka ibadetlerinizi siklastirarak Cenab-i Hakk'tan(CC) af ve magfiret etmesini talep etmenizin gerektigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada denizde yüzdügümi gören kimse alimse ilimde arzu ettigi seye ve istegine kavusur. Denizde yüzüp sonra sahile çiksa, eger ilim talep ediyorsa onu terkeder. Rüyada deniz ve nehirde yüzmek rüya sahibinin dininin güzelligine ve itikadinin saglamligina isarettir. Karada yüzdügünü gören kimse hapsolunur. Yüzmede hissettigi çetinlik ve kolaylik nispetince ve sahile yakinligi miktarinca hapiste durur. Denizin derin yerine girdiginl ve orada güzel ve hos bir sekilde yüzdügünü görse, büyük bir is veya büyük bir memuriyete girer. Suda yüzdügü halde korktugunu gören kimse korku hapislik veya bir hastaliga düser. Kendisini kurtaramayacak zannettigini görse, üzüntü ve keder içinde ölür. Yüzmesinde cesaret gösterse mezkur isten selamette olur. Rüyada kurumus görülen her deniz ve göl ona nispet olunan kimsenin devletinin gitmesine isarettir. Suyunun yine oraya dönmüs görülmesi, ona nispet edilen kimsenin devletinin yeniden dönmesine isarettir. Bir kimse suda yüzdügünü görse, bir düsmanlikta bulunur ve düsmanina galip gelir. Yüzmek için denize girdigim hatta deniz içinde görünmedigini görse, o kimsenin helak olmasina isarettir. Kendisini suyun örttügünü ve orada öldügünü yahut suda boguldugunu gören kimse sehit olarak ölür. Bazi tabirciler de hata ve kusuru çok oldugu halde vefat eder dediler.

Yüzmek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

35
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Korea

Ben rüyamda denize düşüyordum (yüzme bilmediğim halde)iyi yüzüyordum. Fakat denize düştüğümde derine indim sonra yüzeye çıktım, anlamı ne?

19.07.2013 19:00:28

NESRİN

Bu aralar sık sık, bir kaç gün arayla, ayrı ayrı yerlerde yüzdüğümü görüyorum. Bir gece deniz, bir gece göl, bir gece de havuzda yüzdüğümü görüyorum ve bu sürekli oluyor. Sizden ricam bu rüyama yorum istiyorum...

31.08.2013 09:34:22

Murat

Başarıdan başarıya koşacağına işarettir. Başarılarınız tam üst düzeyde olmayacağı da görülür.

01.11.2013 16:14:21

Fatma

Ben de son 1 haftadır sürekli farklı yerlerde yüzdüğümü görüyorum. Nedir bunun anlamı? Bir gün kirli bulanık bir suda, birkaç arkadaşımla yüzdüm. Diğer gün çamurlu bir suda, gider gün soğuk ve derin bir suda gider gün denizde. Evet bunu ard arda gördüm. Hep aynı arkadaşlarımlaydım. Bunun manası nedir? :S

08.11.2013 22:02:38

Doatoprak

Bir arkadaşım beni rüyasında görmüş. Berrak akan bir derenin üzerinde oturuyormuşum ve su ile beraber akarak ilerliyormuşum. “Mutluydun” dedi. Nasıl yorumlanır acaba, bu rüya?

20.11.2013 16:11:07

Alberkefe

Düzce depreminde ağır hasar sonucu evimizi yıktılar. Ve ben yıllardır sürekli evimizin orada kendimi uçarak görüyorum, eğer uçmuyorsam da orada görüyorum kendimi. Kuş gibi kanadımı (kollarımı)çırparak uçuyorum. Sizce anlamı nedir?

21.11.2013 09:19:18

Çağatay Ş.

Her rüya bir şeyin habercisi değildir. Her rüya gelecek hakkında bilgi vermez. Ve sen de bu depremin etkisi altında kalmışsın. Buna bilinçaltı ve yaşanılan rüya denir. Etkisinden kurtulmak için o anları hatırlama ve Rabbimize dua et. Şüphesiz o duaları işiten ve kabul edendir.

12.04.2014 19:09:38

Deniz

Merhaba denizin dibinde berrak masmavi tertemiz bir suda, balık gibi, denizkızı gibi ayaklarımı sallayarak yüzdüm.

06.12.2013 09:16:06

Dila

Senin gördüğün rüya, senin çok başarmak istediğin bir şeyi başarabileceğinin habercisidir. :))

27.04.2014 13:17:15

Hakan E.

Ben rüyamda önce havada uçuyordum ve bir beyaz ip tuttum. Havada kalmayı başardım sonra o ip koptu ve suyun içine düştüm. Ama su o kadar temizdi ki sanki hiç su yoktu. Önce denize düştüğümde korktum ama sonra alıştım ve yüzmeye devam ettim, korkmadan. Ve suyu kontrol edebiliyordum. Bu ne anlama geliyor?

29.12.2013 10:42:08

Maviş

Ben de rüyamda bir kaç arkadaşımla nehir gibi bir suda yüzüyordum. Kardeşim de oradaydı. Ben o tam boğulacakken, kurtarıyordum. Sonra bir ev gibi yere gidiyorduk, oradakiler yabancıydı, dilimizi anlamıyordu. Çok güzel bir yerdi. Gezdik sonra tekrar Nehir’e atladık ve evimize gittik. Herkes bize diyordu ki “Sizdeki cesarete hayran olduk” Cevap bekliyorum.

05.01.2014 09:59:10

Erkan

Merhaba rüyamda bir havuzda boğulan bir kişiyi dipten çıkararak, kurtarıyorum. Sonra ben de havuzdan çıkıyorum.

12.01.2014 10:36:42

Çağatay Ş.

Benim tahminim yoldan sapmış veya sapacak birini kurtarıyorsun.

12.04.2014 19:12:33

Nurgül

Ben hamileyim. Rüyamda denizde yüzüyordum. Buna baktım ama hamilelikle ilgili bir şeye ulaşamadım! Lütfen daha ayrıntılı bir şey koyunuz. Rica ederim.

16.01.2014 15:23:59

Elsevar

Eşimle cinsel ilişkimiz yoktur. Psikoloji problem. Rüyada bir birimize çok sıkı sarıldığımızı gördüm. Sonra bir rüyada da bir yerde çıplak sarmaş-dolaş denizde sonra ise akarsuda yüzdüğümüzü gördüm.

20.01.2014 12:40:46

Gamzenur

Ben rüyamda aşık olduğum kişinin hayalinin yeşil sakal olduğunu öğrendim. Ve aynı rüyada hep kıyıda güzel bir denizde yüzdük. Aşık olduğum kişinin başka birisi ile evlendiğini öğrendim ve üzüldüm. Rüyamı yorumlar mısınız, lütfen?

29.01.2014 11:53:27

Erol K.

Ben rüyamda ellerimi kullanmadan yüzüyor muydum neyim batıyordum ama bir güç beni yukarı yitiyordu denizde boğulmuyordum. Cevaplarsanız sevinirim.

24.09.2014 22:39:38

Bahar

Ben rüyamda yemyeşil ağaçların arasında olan derin sularda yüzüyordum, suyun rengi de yeşildi kenarları kumsal gibiydi. Orada uzanırken eski erkek arkadaşım geliyordu oraya. Biran boğulmak üzereydim o kurtarmaya çalışıyordu. Sonra orda tartışıyorduk ve ben o yeşil ağaçların arkasına saklanmaya çalışıyordum. Sizce anlamı ne olabilir?

26.09.2014 02:42:17

Papatya

Rüyamda erkek kardeşimin eşi hamile kocaman karnı, berrak deniz ya da suyun her yeri cam gibi küçük deniz kaplumbağaları var her tarafta ve yüzerken onlara çarpmamaya çalışıyoruz. Birlikte denizdeyiz. O hamile. Çok hoş rüyaydı... Ferah...

24.10.2014 08:13:01

YURİKOMAB

Merhaba, rüyamda bir suyun dibinde yüzüyordum. Bir sürü iri balık vardı. Sonra bu iri balıklardan bir tanesi bana doğru geldi ve beni ısırdı. Birde dipte sal benzeri bir şeyi çektiğimi gördüm. Bu salın üzerinde bir balığın kesilmiş etleri vardı. Anlamı nedir acaba? Teşekkür.

13.11.2014 10:40:22

Semih G.

Rüyamda çok berrak bir suyun derinliklerine daldığımı fakat su yüzeyine doğru hızlıca yüzüp yunus gibi suyun üstüne zıplayıp tekrar derinliklere dalıp tekrar hızlıca suyun yüzeyine yüzüyordum. Birkaç kez tekrarlandığını gördüm ama rüyada bu işten zevk alıyordum.

14.11.2014 19:41:54

Guzide

Kendimi ve eşimi bir barajda yüzüyor gördüm fakat gerçekte yüzme bilmem. Sırtüstü yüzüyorduk ve çok hevesli yüzüyorduk

24.02.2015 15:36:19


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook